Coffee Banan 11 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Obecnie mam R5 9600X na płytce itx AsRocka. Planuję dokupić RX 9700X. Grane będzie w QHD. I teraz pytanko -zostawić obecny cpu? Albo zmienić na R7 7800X3D? Dopłata mnie wyjdzie wtedy ok 530zł. R7 9800X3D odpada.
tomcug 3 798 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Na 9700X nie ma sensu zmieniać, 7800X3D albo nic nie zmieniaj.
JacekRTX 351 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Pytanie jaką autor ma kartę bo nawet przejście na 7800x3d może być bez sensu.
Coffee Banan 11 Opublikowano 29 Maja Autor Opublikowano 29 Maja (edytowane) GPU kupuję na dniach jak przyjdzie budka itx. Będzie to: Power Color RX 9070 (XT) Reaper, --bo tylko 2-slotowe gpu wejdzie w bude itx. Edytowane 29 Maja przez Coffee Banan
tomcug 3 798 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja To przy takim GPU sens zmiany CPU może być, choć to zależy, w co grasz i w jaki FPS celujesz. Kup sobie kartę, zmontuj zestaw i zobacz, jak to działa. Jeżeli gdzieś będzie CI brakować wydajności, a użycie GPU będzie w tym scenariuszach niepełne, to wtedy zmienisz CPU (albo nie zmienisz).
Coffee Banan 11 Opublikowano 29 Maja Autor Opublikowano 29 Maja Wolę zmienić na tego R7 7800X3D. Obawiać się z jakiś względów wersji Tray? Bo przecież ktoś mógł już go zamontować i zrobić zwrot...Albo tylko BOX?
Pentium D 1 884 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Szczerze to na każdym procu z tą kartą miałem taki sam FPS czy to 7800x3d czy 9800x3d ale to tylko na przykładzie BF6 sprzed 5-6 miesięcy. Możesz poczekać i zobaczyć co będzie na obecnym.
Coffee Banan 11 Opublikowano 29 Maja Autor Opublikowano 29 Maja Oki, to poczekam. Jutro składam do budki i zamawiam Reapera 9070xt 2-slotowego.
JacekRTX 351 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja 1 godzinę temu, Pentium D napisał(a): Szczerze to na każdym procu z tą kartą miałem taki sam FPS czy to 7800x3d czy 9800x3d ale to tylko na przykładzie BF6 sprzed 5-6 miesięcy. Możesz poczekać i zobaczyć co będzie na obecnym. U mnie w BF6 nawet e-core mają co robić
Pentium D 1 884 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja (edytowane) 1 godzinę temu, JacekRTX napisał(a): U mnie w BF6 nawet e-core mają co robić Ta gra wszystko weźmie. Może zainstaluje grę i sobie popatrzę na menedżer zadań Edytowane 29 Maja przez Pentium D
JacekRTX 351 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Tak zerknąłem - dlaczego grzeje cpu na 80-85 stopni
Krzysiak 2 946 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Zrób jak radzi @tomcug, kup kartę, pograj w co grasz i sam ocenisz czy CPU wystarcza 1
JacekRTX 351 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Spokojnie wystarczy, a 9070XT to nie jest RTX 5090
Krzysiak 2 946 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja @JacekRTXznam takich co im do 9070 brakowało 7500f, 7800x3d i dopiero jako tako sobie radzi 9850x3d 1
Phoenix. 6 596 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Zeby max wykorzystac 9070xt w grach procesorowych to 9600x bedzie za slaby, on potrafi ograniczac 5070 Ale mimo wszytsko fps bedzie zadowalajacy i grywalny.
Lameismyname 3 595 Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja Widzę, że koledzy mocno się rozkręcają nt. wydajności ale nikt nie skleił informacji autora o używaniu płyty ASRocka. W 1440p jeżeli autor jest casual gamerem przeznaczyłbym cały budżet na kartę graficzną, a procka zostawił. 1
JacekRTX 351 Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja 14 godzin temu, Phoenix. napisał(a): Zeby max wykorzystac 9070xt w grach procesorowych to 9600x bedzie za slaby, on potrafi ograniczac 5070 Ale mimo wszytsko fps bedzie zadowalajacy i grywalny. Możliwe, w końcu to tylko 6/12.
Pentium D 1 884 Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja 3 godziny temu, Lameismyname napisał(a): ale nikt nie skleił informacji autora o używaniu płyty ASRocka. Bo to bez znaczenia. W dniu 29.05.2026 o 13:06, Coffee Banan napisał(a): R7 9800X3D odpada.
Lameismyname 3 595 Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja @Pentium D To zobacz jakie procesory były raportowane jako spalone. Na 9800X3D się nie kończy.
Coffee Banan 11 Opublikowano 6 Czerwca Autor Opublikowano 6 Czerwca Kupiłem jednak używanego RTXa 4070 Super. Oraz GIGABYTE B840M AORUS ELITE WIFI6E nówkę za 480zł. Czy w procesorowych grach i QHD R5-9600X to optimum albo "na przyszłość" dopłacić do R7-7800X3D ?
Grolshek 1 058 Opublikowano 6 Czerwca Opublikowano 6 Czerwca 23 minuty temu, Coffee Banan napisał(a): Kupiłem jednak używanego RTXa 4070 Super. Za ile i jaki model?
Coffee Banan 11 Opublikowano 6 Czerwca Autor Opublikowano 6 Czerwca (edytowane) 1800zł dałem za Gigabyte Windforce OC 3X FAN. Ma jeszcze gwarkę sklepu do 12/2026 Morele a producenta do 12/2027. Edytowane 6 Czerwca przez Coffee Banan 3X Fan 1
kubon 169 Opublikowano 6 Czerwca Opublikowano 6 Czerwca (edytowane) czyli nienajgorzej. 9600x styknie Edytowane 6 Czerwca przez kubon
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się