Skocz do zawartości

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Z tych starszych nieśmiertelne klasyki takie jak Heroes III czy jeśli lubicie niezłe historie Baldurs Gate i Torment. Baldurs oczywiście wszystkie 2 częsci oraz dodatek.

Z trochę nowszych

Wiedźmin - cała seria  - szczególnie, ze ostatnio mozna dorwać w dobrej cenie na portalach z kluczami, polecam tutaj szczególnie Gamivo https://www.gamivo.com/pl/  bo maja bardzo dobre promocje na klucze do Wieśka

Divine Divinity - dobra turówka

Pillars of Eternity  - dobre gadane rpg, które czerpie sporo ze starszych gier tego typu

No i czekam oczywiście na cyberpunk. 

Edytowano przez jjgm
Dnia 8.06.2020 o 18:04, xXMateoXx320 napisał:

Ja od siebie polecam MySummerCar dość trudna ale i fajna gra na przynajmniej pare dni. Choć nie jest warta swojej ceny na steamie to jednak gierka jest nawet nawet

może akurat jakaś promocja się trafi albo coś

• 3 weeks later...

Przymierzam się na długą sesję z nowym mmo od amazonu - New World. Będę grał razem z kumplem. Beta startuje pod koniec lipca (23 chyba), a miesiąc później premiera. Ciężko jeszcze jednoznacznie ocenić czy gra jest warta polecenia, ale coś w sobie ma, bo zainteresowałem się ponownie gatunkiem mmo po 10 latach przerwy i mojego rozwodu z  WoW'em (konkretnie pod koniec wotlk, przed cata). Z takich innych, to wiadomo Mafia 1 remake pewnie będzie warta sprawdzenia. Cp2077 potencjalnie też - chociaż ostatnio zraziłem się agresywnym lewactwem bijącym z ich oficjalnego twittera. W tym przypadku wstrzymam się ile tylko będę mógł  z zakupem:E.

21 godzin temu, tomcug napisał:

Problem ze Szrotopunkiem jest taki, że na dobrą sprawę w ogóle nie wiadomo, czy on w tym roku wyjdzie. Niby listopad, ale to już druga obsuwa i coś czuję w kościach, że nie ostatnia

zgaduję, że po prostu chcą wypuścić grę poid koniec roku żeby mieć super sprzedaż przed świętami

Kiedykolwiek by nie wypuścili, sprzedaż i tak będzie solidna. Sama baza fanboyów Wieśmina jest potężna i większość z nich będzie chciała zagrać w Szrotopunka. Problem w tym, że Szrotopunk na chwilę obecną nie nadaje się do wydania i nie wiadomo, kiedy w końcu będzie się nadawał.

• 3 weeks later...

New World przesunięte o praktycznie rok, pewnie skończy się na 2022 :kwasny:. No, ale będę miał czas, żeby zabrać się za Divinity: Original Sin w wersji Enhanced Edition i to można z góry polecić. Gra crpg znana i dobrze oceniana.

Dnia 30.06.2020 o 13:06, tomcug napisał:

Kiedykolwiek by nie wypuścili, sprzedaż i tak będzie solidna. Sama baza fanboyów Wieśmina jest potężna i większość z nich będzie chciała zagrać w Szrotopunka. Problem w tym, że Szrotopunk na chwilę obecną nie nadaje się do wydania i nie wiadomo, kiedy w końcu będzie się nadawał.

Można powiedzieć że z tym Wiedźminem 3 to trochę fart był. To nie jest jakaś produkcja o kilka poziomów lepsza od konkurencji. Fajne widoczki, ciekawa historia, ale tak naprawdę jest wiele tytułów co mogłoby być tak popularne jak 3 wiedźmin 3. Grałem w wieśka i powiem że fajnie się pykało. Jednak człowiek szedł na przeciw grze, wiedząc że to kozak tytuł więc nie zwracał uwagi na minusy itp

Bo widać nie jesteś emocjonalnie związany z wiedźmińskim uniwersum. Ja jestem z takiej parafii, że znałem i uwielbiałem Geralta zanim jeszcze nawet zagrałem w jedynkę. Więc z perspektywy można powiedzieć fana - W3, to było dla mnie przeżycie prawie że mistyczne ;D. No i gra życia jednak póki co. Za postaci, muzykę i klimat. Mechanika faktycznie niespecjalnie wybitna, ale w moim przypadku nie miało to znaczenia. Ale fanem cdp nie jestem. I cp - zwłaszcza po tych lewackich wstawkach ludków odpowiedzialnych komunikację społecznościową -  ma u mnie dłuższego bana.

Edytowano przez Kelam

W jedynce od groma tekstów było wprost wyjętych stylowo z prozy. Klimat też swoje robił. Chociaż technicznie gra fatalna. Tyle zawieszek i wywalania do pulpitu nie miałem w żadnej grze*. Do tego masakryczne wczytywanie i dropy animacji. Ale i tak grę ograłem z 7-8 razy. W tym Za pierwszym razem dwa razy z rzędu - bez dnia przerwy. A trzeba ci wiedzieć, że mam styl lizania ścian. Więc jak normalny gracz jedzie gierkę 20h, to ja robię wszystko co się da, dodatkowo zwiedzam i mi potem wychodzi 40 albo 50h grania :E.

e:

*Kotor jedynka teraz sobie przypomniałem - też straszne problemy u mnie były z crashowaniem.

Edytowano przez Kelam

Zbierałem dwa razy wszystkie :E. Upierdliwe były te na morzu, ale też miało to swój urok - wprawa morska po graty na łódce. A kasa się przydała na araba z pierwszego dodatku;D.

Edytowano przez Kelam

Potrzebna jest taktyka - nie pchałem się w syreny z łódką (właśnie dlatego, że mogły ją rozwalić). Tylko stawałem w pobliżu (ale blisko) i płynęło się po graty. Co do syrenek, to potrzebny był skill na kusze dzięki któremu łatwo je można było ubić pod wodą.

e:

I jeszcze jeden tip - jeśli jednak już syrenka dorwie się do łódki i zacznie szarpać burtę, to trzeba jak najszybciej wyskoczyć do wody. Wtedy zostawią ją w spokoju i zaatakują Geralta. Wtedy na luzie można je rozwalić.

Edytowano przez Kelam

Też pamiętam, że miałem jakiś problem z jakąś tam częścią, ale to w Velen. Jeden z dwóch przypadków podczas przechodzenia W3, gdzie musiałem się poratować googlami :P.

Edytowano przez Kelam