Skocz do zawartości

Obudowa, zasilacz, chłodzenie


dareck1

Recommended Posts

1 minutę temu, Dziarson napisał:

Gruba blacha w obudowach powoduje mniejszy rezonans i wibracje. 

 

Dokladnie tak, ale takze wycisza fale dzwiekowe, ktore w mniej glosny sposob odbijaja sie wewnatrz. Mam porownanie z SW3 w Armisie AR7 i w Define. W AR7 na 1000 rpm byly dla mnie zbyt uciazliwe, tutaj w ciszy jak mam chociaz uchylone okno, czasem sie nie ogarne, ze wskoczyly na 1000 rpm (czasem cos na necie zagrzeje mi procka do 50C, a od niego sa uzaleznione). Serio i nie moglem uwierzyc w ta roznice, bo mialem Armisa wylozonegego grubym na pol centymetra, ponoc najlepszym materialem wyciszajacym, ktory dobralem po konsultacji z pania ze sklepu zajmujacego sie wyciszaniem czegokolwiek, a w Define mam liche milimetrowe maty bitumiczne. Widac 5 kg wiecej wagi zrobila swoje, moze cos szwedzka mysl techniczna, nie wiem - zaskoczylo mnie i jestem bardzo zadowolony. Do tego z tempami jeszcze zjechalem, czego w ogole nie oczekiwalem, wiec uwazam, ze warto zabulic za skrzynke i smigla. Inna sprawa, ze za cisze placisz w branzy najwiecej. Godne warunki do OC mozna sobie zapewnic za zdecydowanie mniejsze pieniadze, a jak ktos ma lajtowy sprzet to pewnie ta RG6V z dobrym coolerem na procku starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dareck1 napisał:

W obudowie ma się zmieścić MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO (Długość 328 mm)

CPU to R5 3600 z potencjalnym oc.

 

be quiet! Pure Base 500DX  -  droga

Zwykła 500 bez okna będzie za dużym piekarnikiem ?

 

Fractal Design Define S

Phanteks  P400A 

Corsair 275R Airflow

SilentiumPC Regnum RG6V TG  

 

RG6 i Corsair cenowo są przystępne.

 

Zasilacz 650W czy 750W tak do 500zł.

Chłodzenie ta do 250zł.

 

A może AIO bo jak widzę te wielkie kloce na CPU to strach bierze. ;)

W przyszłości ma być łatwy demontaż pod wymianę CPU.

 

Szukam złotego środka dla ciszy i wydajności.

 

 

 

Jako obudowę wziąłbym Phanteksa P500A :)

Zasilacz Seasonic Focus GX

Chłodzenie - Grandis 3, Scythe Fuma 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał napisał:

Chłodzenie - Grandis 3, Scythe Fuma 2

 

Fuma to bez dyskusji, ale Gradis 3 sie nie opyla - zobacz jak wypada wzgledem Shadow Rocka 3:

 

https://www.techpowerup.com/review/silentiumpc-grandis-3-evo-argb/7.html

 

Marginalnie, ale zawsze lepiej na tempy i kulture pracy (zwlaszcza na max rpm, gdzie jest niemal dwa razy cichszy) jednowiezowiec z najslabszym wentylatorem bq!. Dla mnie istotnym jest to, ze reprezentujacy wyzsza jakosc, po ktorego smigle mozna spodziewac sie dluzszej zywotnosci. Tylko nie do kazdej skrzynki wlezie, bo wysokosc ma problematyczna :)

 

Akurat w testach coolerow na tej stronie nie zgadza mi sie najwiecej, ale tylko tutaj mozna spotkac ich porownanie i to chyba jeden z dwoch adresow w sieci, ktore raczyly Grandisa 3 przetestowac. Mowie Ci tak z wiedzy ogolnej, ze SR3 to killer za dwie stowki ;) Fuma 2 tez tutaj leci jak NH-D15, ale jak posadzisz ja na odpowiednio goracym procku po mocnym OC, to przerznie dobre 10 stopni. Inna sprawa, ze bardzo malo kto takiego proca ma i jeszcze tak kreci.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziarson D15 to chyba moze pokonac sama Noctua wydajac wieksze D15. Ciekaw jestem jaki najwiekszy, najciezszy skurczybyk utrzymalby sie przez lata na tej samej plycie :D Czy producenci coolerow juz to wybadali, wiec takie D15/Dark Rock 4 Pro to maxy, czy mozesz jeszcze ktos wyskoczy z czyms wiekszym. Bo w sumie przydalyby sie wieksze smigla, wieksze radiatory, wieksza ilosc rurek cieplnych, wszystko co dorzuca wagi, ale robi robote. D15 to juz takie bydle, ktore nie wlezie do wiekszosci skrzynek (standard do 160 mm), ale to skrzynke kupuje sie pod D15, a nie na odwrot :D Komu wlezie D15, ten ma pewnie tolerancje na 170/180, braz i bez ma w dupie, wiec i na wizualia wiekszego kloca, by nie krecil nosem. Inna sprawa, ze czy ja dobrze pamietam, czy wczesniej D15 mialo inne smiglo/smigla? Cos kojarze, ze wczesniej mialo mniejsze na froncie, a teraz sprzedaja z dwoma 140-kami.

 

@EcKo!? Przekozak, a wlasnie mozna i za ta sama kase dostac w jakims krzaku. Tak to przyjmijmy, ze dyszke drozszy (210 PLN). Mysle, ze to jeszcze podrozeje, jak sie ludzie ogarna i zaczna to kupowac. SR3 ma raptem pare miechow. Sam krecilem nosem jak zobaczylem zapowiedz coolera z najmniej zoptymalizowanym pod radiatory smiglem bq!, ale skurczybyki wybrneli z tego projektujac radiator o grubszych i bardzo szeroko rozstawionych finach. I wyszlo :]  Imo tylko wyglada paskudnie, ale rzecz gustu, a swiat coolerow powietrznych raczej jest swiatem ludzi, ktorzy oczekuja po nim wygladu ewentualnie i w ostatniej kolejnosci ;) Zalman fajnie to zlamal wydajac ostatnio te dziwadla z RGB. Wyniki nie powalaja, cena przegieta, ale imo - jesli ktos to gustownie wkomponuje w reszte - kozacka alternatywa dla zestawu z RGB zamiast bardzo ogranego swiecacego AiO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly 2 140 ale jedná kwadratowa a druga okrągła. 

A le np na powieszchnie największy to cooler master gemini 2chyba i są te V10 nie wiem czyje to było ale i tak przerost formy nad treścią, Jeszce była obudowa z wbudowanym ss ale nie pamiętam firmy kiedyś chciałem kupić ale dostałem w prezencie SS i wysralem się na to. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dziarson napisał:

Byly 2 140 ale jedná kwadratowa a druga okrągła. 

 

No wlasnie cos mi tu nie gralo. Bawi mnie jak po latach sie zlamali i wydali Chromaxy, ale na swoj sposob. Dla tych ludzi, ktorzy nie czaja, ze braz i bez to pewnego rodzaju proba i sito... Montuje taki D15 Chromax, zaklada smigla i widzi te pieprzone biale jakby nazwy kodowe centralnie na smiglach xD xD xD Albo kolorowe nakadki dorzucane do osobno kupowanych wentylatorow w opcji Chromax, ktorych - jesli sie nie myle - nigdy nie masz czterech w jednym kolorze. Czyli np. smigla czarno-czerwono-zielone, mozesz sobie na krzyz zalozyc xD

 

Ten Chromax to jak jakis jeden wielki troll... Od lat zarabiaja mniej, nie lamiac sie na odejscie od bezu i brazu, a jak juz odeszli, to tak. I cholernie to szanuje :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że towarzystwo się rozgadało. :)

 

@Japanese Capacitor  Co z tym Corsair 275R Airflow jest nie tak?

 

  Pierwszy wybór to był be quiet! pure base 500 bez okna i zastanawiałem się co jest lepsze 3x120 i 1 na top 120/140 wentyl czy  2x140 i 1x140 top abo i bez.

140 powinny robić mniej hałasu.

 

be quiet! Pure Base 500DX  -  droga ale widzę, że na topie w polecanych

Fractal Design Define S - kawał prostego kloca

Phanteks  P400A - odpada przez brak filtrów z przodu bo nikt tu nie będzie ciągle czyścił kompa o czym wspominał J C w innym temacie.

Corsair 275R Airflow - tańsza od 500 Dx a osiągi podobne

SilentiumPC Regnum RG6V TG 

 

Ogólnie szukałem czegoś bez okna i  RGB bo i tak komp ma stać na podłodze a podziwiać go cały czas nie będę a tutaj prawie tylko takie produkują.

 

OC  R5 to takie lekkie jeśli w ogóle to się wydarzy.

 

Scythe Fuma 2

Shadow Rock 3  zapewne na tego padnie ale jeszcze zobaczymy

A co powiecie o tym tańszym Arctic Freezer 34 eSports DUO

 

Bitfenix Whisper M 750W 80 Plus Gold - 5 lat gw

XPG Core Reactor 750W 80 Plus Gold - 10 lat gw

be quiet! Pure Power 11 CM 700W 80 Plus Gold - 5 lat gw i jeśli dobrze pamiętam miał dobre opinie w teście na ITh.

Corsair TX 750W 80 Plus Gold - 3 lata gw

SilentiumPC Supremo FM2 750W 80 Plus Gold - 5 lat gw 

Enermax Revolution DF 750W - 5 lat tutaj lekko przekraczamy budżet

 

Do 500 oczywiście mieścimy się z  Seasonic FOCUS GX-650 80Plus Gold 650W

 

Wiadomo, że ma być cicho i stabilnie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dareck1 Zasadniczo z Corsairem nic nie jest nie tak, ale nie jest imo opcja warta wziecia z innego powodu niz calkiem fajny wyglad. Pomijajac, ze widze tutaj zbyt wyrazna inspiracje Meshify Fractala. Corsair po prostu srednio umie w obudowy, wiec nie jest to marka, ktorej oferte warto brac pod uwage. Chyba ze liczy sie wyglad, wtedy gowna nie kupisz, ale wybieresz ladne nad lepsze. Tu mamy przewiewna obudowe, ktora dmucha nieistotnie lepiej od zamknietej i nastawionej na cisze PB500. Spodziewalbym sie, ze odkurzanie tych lichych dziurek bedzie mega upierdliwe, a zawalone kurzem beda co tydzien. Nie podoba mi sie tez mesh na topie, bo w przypadku niemonotwania tam AiO wpuszcza kurz, wypuszcza dzwieki. 

 

Widze to tak: Pure Base 500 bez okna + Pure Wings 140 na front. Dokup jeszcze rozgaleznik, by moc kontrolowac je jednym sygnalem: https://www.morele.net/bitfenix-rozgaleznik-3-pin-na-3x-3-pin-60cm-oplywowy-czarny-bfa-msc-3f33f60kk-rp-493226/ Wiecej smigiel nie potrzebujesz, bo PW2 sa mocne. To najlepsza opcja na wydanie 350 PLN na skrzynke. Bedzie cicho i wydajnie. Jak chcesz ,,Fractal look", najlepiej wyceniona opcja jest Define C, ale dokup smiglo X2 GP14, dokup rozgaleznik. Oczywiscie sa jeszcze lepiej wentylowane skrzynki typu DX, ale jesli nie szczczedzisz na coolerze (Fuma jest bardzo mocna) i wybierasz karty z solidnym systemem chlodzenia - nie potrzebujesz.

 

9 godzin temu, dareck1 napisał:

OC  R5 to takie lekkie jeśli w ogóle to się wydarzy.

 

 

Cos takiego jak lekkie OC nie ma sensu. Albo walisz na calego, albo odpuszczasz. Warto sobie sprawdzic, ile warte jest to ,,na calego" w przypadku wybranego procesora.

 

9 godzin temu, dareck1 napisał:

A co powiecie o tym tańszym Arctic Freezer 34 eSports DUO

 

Klasyka gatunku: maly cooler z dwoma smiglami - zaskakujaco wydajny, paskudnie glosny. Czyli sposob, by miec swietna wydajnosc za jak najmniejsze pieniadze. Dolicz do tego to, ze maly cooler to wieksze wahania temperatur, wiec szalenstwo wentylatorow, jesli nie powaliczysz w biosie z jego timingami. A jak powalczysz, to bedziesz mial jeszcze wyzsze temperatury. Nie idz ta droga i wez Fume. Jak rezygnujesz z OC to Ninje, bo najcichszy.

 

Z wymienionych zasilaczy wzialbym Whispera. Upewnij sie, czy nie ma przypadkiem 7 lat gwary - jestem niemal pewien. SeaSonic GX to znakomity wybor, ale imo zbyt kosztowny oraz nie zdziwilbym sie, gdyby byl glosniejszy od Whispera. Z kultura pracy nie nalezy dac sie zwariowac - czegos co ma maxymalnie 30-35 decybeli w testach, nigdy nie uslyszysz. Po prostu przejrzyj pare testow, bo jeden trzyma decybelomierz tak, drugi tak. W cenie GX rozwazylbym Corsaira RMxa: https://www.x-kom.pl/p/472755-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-650w-80-plus-gold.html.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Japanese Capacitor napisał:

Klasyka gatunku: maly cooler z dwoma smiglami - zaskakujaco wydajny, paskudnie glosny. Czyli sposob, by miec swietna wydajnosc za jak najmniejsze pieniadze. Dolicz do tego to, ze maly cooler to wieksze wahania temperatur, wiec szalenstwo wentylatorow, jesli nie powaliczysz w biosie z jego timingami. A jak powalczysz, to bedziesz mial jeszcze wyzsze temperatury. Nie idz ta droga i wez Fume. Jak rezygnujesz z OC to Ninje, bo najcichszy.

Mały ale wariat, ja zsłusznie zauważyłeś, mały cooler ma mniejszą bezwładnosć termiczną co przekłada się na większe wahania temperatur - no i ten hałas. Reszta propozycji jak najbardziej git

 

34 minuty temu, Kelam napisał:

Ale polecieli z tymi cenami. 750w korsarz stoi w xkomie 619zł, czyli dokładnie 100zł więcej, niż płaciłem w lutym - też w xkom. A dolar stał podobnie, albo nawet kapkę wyżej niż dziś. Albo mało towaru mają, albo ktoś tutaj sobie strzyże owieczki.

Wczoraj widziałem na Xkom DS3H za 419zł czyli więcej niż za pro 4 i 10zł taniej niż A PRO MAX, Ballistixy RGB tańsze o ponad 40zł względem takich samych ale bez RGB, Przecena A PRO MAX z bagatela ponad 520zł na 439 co jest śmieszne. Dalej się załamałem i wyszedłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolem autor tematu balansuje na granicy brania imo rozsadnego minimum, czy to w przypadku coolera czy obudowy, a dziwi mnie przy tym chec brania wypasionego zasilacza (GX), w ktorym to upatrywalbym oszczednosci. Bo to nie jest zasilacz dobry, to jest zasilacz zaje*. Oczywiscie nie mowie tu o jakichs kasztanach czy nawet mocnych Bronzach typu Vero L3. Wypasiony zasilacz nad dobry zawsze spoko, ale tylko za doplata - nie kosztem innych czesci. Na ten moment wybieramy pomiedzy dobrymi zasilaczami z nawet dluga gwara, a high endem do komputera do gier typu RMx/GX, a z obudowami czy coolerem balansujacymi na granicy podejscia budzetowego, a jakosciowego.

 

Od Shadow Rocka 3 imo zaczyna sie jakosc w coolerach, ale i tak doplacilbym do Fumy/Ninjy. Za PB500 - jak juz pisalem - uwazam rozsadne minimum w doborze obudowy, ale jakby kolega dolozyl do Silent Base 601 (z doswiadczenia bym dolozyl), zrozumialby ile warte sa grubsze blachy, bardziej metalowa niz plastikowa konstrukcja, antywibracyjne nakladki na wentylatory czy grube na centymetr gabki wygluszajace zamiast mat bitumicznych. Biorac zasilke 650W za 4 stowki, jest to jak najbardziej w zasiegu.

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P600S rozważałem, ale odpadł ze względu na tę pseudo siatkę na froncie. Chociaż byłem już bardzo blisko innej budy od tego producenta - evolv x. Tutaj jednak mi szybka z dwóch stron nie pasowała. Zdecydowałem się na dużego define r6c w chyba najładniejszym odcieniu jaki tam jest - gunmetal. I mogę polecić taką budę każdemu. Może nie zapewnia najlepszych temperatur, ale i tak jest w tym o wiele bardziej zbalansowana jeśli idzie o gpu i cpu niż np topowa buda bq, gdzie na gpu przeciąg, ale procek, to na fabrycznych wentylach już cienko. Jest też dość cicha. No i bajeczka z tym fractalem, jeśli idzie o układanie kabli. A jako, że te z korsarza są zajebiście sztywne, to mocno to ułatwia robotę w ich ułożeniu. Tylko znów - cena. Za budę w xkom płaciłem 679 czy 689, a teraz wołają za nią 779zł.

e:

A co do serii sb od bq, to są niestety lekkie piekarniki. Chyba, ze się zdejmie panel, ale wtedy po co taka cicha buda?

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelam Problem z bq! polega na tym, ze zaluja wentylatorow. W konfiguracji 1-1 zawsze cierpi procek, bo nic na cooler w pelni nie dmucha i nie ma przewiewu w gornych partiach skrzynki. Smigla maja jak na branzowe warunki bardzo dobre, stad tez mimo zamknietych konstrukcji dobre wyniki na GPU, ale lipa na cepie. Duze Define to fajna alternatywa, sam postawilem na 7ke, ale to opcja za zdecydowanie wieksza kase, a temperaturowo to to samo co Silent Base'y. Ba, nie zdziwilbym sie jakby 801 miala tempy lepsze od naszych, bo krowsko i dali dodatkowe smiglo. Zobacz sobie na test 601 u Gamers Nexus, zobacz tempy, pozniej otworz recke 7 i wychodzi na to samo wzgledem naszych. R6 do 601 jest lepsza na procku, ale slabsza na grafie, a 7 to po prostu to samo co 601. Za Define przemawia, ze swoje waza - objetosciowo mniejsze od SB 601, a istotnie ciezsze, czyli mozna spodziewac sie grubszych blach. Pomijam mozliwosci typu miejsce na naped czy ogolna modularnosc, ale godnym nadmienienia jest to, ze mozna w nich zamontowac AiO na spodzie. Testu porownawczego takiej konfiguracji wzgledem top/front nie widzialem, ale wydaje mi sie to najsensowniejsza pozycja, bo nie beda cierpiec na tym albo tempy procka, albo grafiki jak w przypadku top/front. Smigla Define i Silenty maja, patrzac na specyfikacje, o dokladnie tych samych mozliwosciach , ale fajnie, ze Dynamiki startuja od wyraznie nizszej predkosci obrotowej. No i drzwiczki zawsze se mozesz otworzyc dla lepszych tempow, a zaskoczyla mnie niemal niezauwazalna roznica halasu przy otwartych. Co prawda mam u siebie cichsze Silent Wings 3, ale nawalaja na 1000 rpm podczas gierczenia, a o tym mowie. Jakby Cie zastanawialo, czy warto - 3 stopnie lepiej w Real Benchu, 3 stopnie lepiej w Furmarku, istotnie cichsze i sympatyczniej, nizej brzmiace. Po prostu juz je mialem, a mialy wyladowac w nadchodzacym Silent Base 602/802 z kontrolerami 3-pin, ale nie chcialo mi sie czekac do ~pazdziernika i wzialem 7. Teraz wzialbym High Speed PWM, bo lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem twojej define. Sprawdź te same testy u Jezusa z GN. R6 ma lepsze temperatury od r7. Sprawdzałem dobrze i 801 też podjazdu do r6 nie ma. A o dodatkowych wentylach, to wiadomo, że dużo mogą poprawić, ale to jest jak z oc - niby wiadomo, ale mało kto z normalsów o tym pomyśli. 

e:

Ogólnie trochę ubolewam nad tymi budami od BQ, bo wizualnie mi się podobają, ale w każdym z tych lepszych modeli jest coś nie tak. Albo led zasilania za mocno wali w gały, albo jakieś szpary, cuda itd. R6c nic nie można zarzucić. Temperatury przyzwoite. 3 bazowe wentyle też spoko (ale mam w planach wymianę na sw3). Filtry genialne, no i wygląda nie jak zabawka dla szczawika, ale jak porządny komp.

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patrzac na jego wyniki, R6 wzgledem 7 ma lepsze tempy na procku, gorsze na grafice. Silent Base 601 ma dokladnie takie tempy co 7, ale musisz otworzyc sobie recke 601 i 7, by to porownac, bo niestety Jezus nie uwzglednia na grafach wszystkich obudow, ktore stestowal i z niewyjasnionych przyczyn np. wywalil czesc wynikow R6 w recenzji 7ki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Ale jednak wyniki ogólnie lepiej dla mnie się prezentują na r6, coś tam skasztanili w r7, że aż taka różnica na procku. A to ten sam facet testuje.

R6 cpu na stock 56 stopni, r7 - 62.5

R6 gpu - 56.4, r7 - 52.8.

e:

Swoją drogą faktycznie ciekawe, że takie wyniki mu wyszły na sb - identyczne jak na r7. Tak czy inaczej, ja ze swojej budy jestem zadowolony. Jestem również pewien, że po wymianie wentyli na sw3 albo na noiseblocker eloop B14-PS - będzie tylko lepiej. POotem może zdecyduje się na jakieś customowe kable do zasiłki, ale to raczej przy wymianie podstawki. Póki co czekam na sytuację z gpu i co pokaże nvidia/amd. W przyszłym roku coś tam sobie ogarnę nowego.

Edytowano przez Kelam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kelam Ogolem Jezus nie jest idealny, bo dla niego dobra obudowa to brak obudowy, wiec jego tendencyjne wnioski moga byc mylace, ale osobiscie nie chcialbym brac skrzynki, ktorej nie stestowal. Bo przypieprzy sie do najmniejszego szczegolu, omowi i pokaze wszystko, ma swietna procedure, trzaska wszystkie testy na dokladnie tych samych komponentach i robi to na tyle dlugo, ze ma pelno skrzynek do porownania.

 

Moja teoria w sprawie tempow Define jest taka, ze w 7 dali mniej restrykcyjne wloty na froncie, ale skuteczniejszy filtr. A im skuteczniejszy filtr, tym cierpi przewiew. Przyklad Silent Base i Define z mocnymi bazowymi wentylatorami pokazuje, ze sa az nadto, by obsluzyc grafike Jezusa, wiec przy szerszych wlotach grafa miala lepiej, a filtr nie przeszkodzil. W przypadku procesora i slabiutkiego Core Frozr zadzialalo to na odwrot.

Ja z tempami procka problemow nie mam. Ninje na niekreconym 9700K slyszalem tylko w Real Benchu, a topu w Define uzywam niedziurkowanego, filtr trzymam na miejscu, drzwiczek nie otwieram. Mialem na nim wtedy w Define + 3x Silent Wingsach 140mm 1000 rpm 86C. Na Dynamikach mialem 89. Ta sama roznica w Furmarku. W grach mam 50-60C, 500-600 rpm. Dobry dzien mi sie trafil na ten test, bo skrzynke mialem trzeci dzien, a byl to poczatek lata, kiedy pogoda byla kijowa i tego dnia byla bardzo jednostajna i ,,kurtkowa" aura.

 

Co do smigiel, na twoim miejscu postawilbym na Silent Wings 3 140 mm PWM High Speed (najlepsze z SW3 - niski start, dodatkowe obroty moga sie przydac, a ta sama kasa co inne) albo - jesli jakims cudem bys dorwal - Kaze Flexy 140 mm. Sa jeszcze Arctiki P14, ale w tanioche bym nie szedl. Mimo ze wyniki topowe, ja sie nie skusilem, bo to po prostu produkt gorszy o nieznacznie lepszych wynikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SW3 HS sa imo najlepszym wyborem, a troszke czasu spedzilem na przegladaniu testow smigiel. To zawsze zgnily kompromis wydajnie-cicho, same specyfikacje tez Ci wszystkiego nie powiedza i ciezko trafic pod konkretna konfiguracje, ale wg mnie Silenty sa najlepszym zlotym srodkiem i produktem o swietnej jakosci. Maja wyniki, swietnie brzmia, lozysko FDB, 6-polowy silniczek, solidny plastik, ktory mialbys problem uszkodzic, dlugie kable z oplotem i dwa rodzaje montazu w tym jeden na beznarzedziowe plastikowe bolce wpiete w gumowe mocowania - mega wygodna sprawa. bq! deklaruje tez swietna zywotnosc, ale roznie mozna do tego podchodzic. W hubie masz tylko trzy miesca na PWM, wiec jesli cos tam siedzi, wykombinuj splitter, bo koniecznie trzeba High Speed wziac na PWM, a warto jednak podpiac wszystkie do huba. 3-pin HS maja bardzo wysoki start - ponad 500 rpm, a na tej predkosci bedziesz je slyszal. Cichutko, ale bedziesz. Oczywiscie to deklarowana przez producenta pewna wartosc, a pojedyncze egzemplarze roznia sie zakresem predkosci - moim 3-pin podlaczonym do plyty czyta ponizej 200 rpm (deklarowana cos ponizej 500), ale trudno powiedziec, jak akuratne sa te czujniki w przypadku smigiel 3-pin w wejsciu 4-pin. Leca w kazdym razie na 30% do 50C na CPU, na grafie mam <30C (900 rpm), na procku 30-35C, a komp jest wtedy tak cichy jak wylaczony. Na ten moment mam karte troszke glosniejsza od Silentow (sprowadzenie jej ponizej sztywnego 55% rpm w przedziale 45-77C w ostatnie gorace dni potrafi ja zagrzac w grach do niemal 80), wiec troszke szkoda, ze nie mam szybszych smigiel, ale jak pisalem - nie w tej skrzynce mialy wyladowac.

 

Jako ze juz masz dobre domyslne smigla, jedyna sensowna, lepsza alternatywa, ktora widze sa te Kaze Flexy: https://www.morele.net/scythe-kaze-flex-140-square-pwm-kf1425fd12s-p-6800394/ Maja co trzeba, maja wyniki, a stowke na takiej podmiance urwiesz wzgledem SW3. Maja tez bardzo sensowna predkosc maxymalna - 1200 rpm, czego zaden fan ciszy raczej nie chce przekraczac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...