Skocz do zawartości

Zestaw do gier


Bezew

Recommended Posts

Witam,

poszukuję zestawu: myszka, klawiatura, słuchawki, podkładka. Jeśli chodzi o myszkę to jestem praworęczny, klawiatura może być bez RGB jeśli zmniejszy to cenę, słuchawki z mikrofonem, a podkładka ma być mała - tylko pod myszkę.

Budżet - do 500zł

Wcześniej miałem corsair bundle 4in1 za 400zł, teraz już tego nie ma, a jak chciałbym kupić oddzielnie to wyjdzie 650zł...

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzio myszke - jaki masz rodzaj chwytu myszki?, przewodowa czy bezprzewodowa? Do czego bedzie wykorzystywana 

Jesli chodzi o klawe - jakiego typu rozmiar preferujesz? 100% czy może TLK albo 75%? I czy masz jakies preferencje dot. przełaczników? Potrzebujesz cichej klawy zeby nie budzic sąsiadów czy głosnej odczuwając jej każdy klik?

słuchawki o konsktrukcji zamkniętej (wygłuszającej) czy moze o konsktrukcji otwartej/pólotwartej? Nie wolisz mikrofonu osobno? 

Jaki rodzaj podkladki byś chciał? Są podkladki typu speed, control, slow ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXMateoXx320

Kompletnie się na tym nie znam więc na większość pytań nie odpowiem.

Myszka przewodowa, raczej do grania - niedługo będę składał komputer do gier, więc na pewno trochę strzelanek multiplayer, ale też nowsze tytuły np. Cyberpunk.

Nie wiem o co chodzi z rozmiarem klawiatury, standardowa, z klawiaturą numeryczną. O TLK i przełącznikach też nic mi nie wiadomo, ale chciałbym żeby nie była jakaś mega głośna i żeby była po prostu przyjemna w użyciu w grach.
Nie wiem też czym się różnią słuchawki otwarte od zamkniętych. Jeśli tylko tym że jedne wygłuszają, a inne nie to wolałbym tańsze, nie ma to zbyt dużego znaczenia, chyba że jest jeszcze jakaś inna różnica.

Mikrofon chcę razem ze słuchawkami, bo stojący to dodatkowe kable, a nie zamierzam grać w gry mp 24/7, tylko po prostu założyć słuchawki pograć z 2 godzinki i tyle.

O rodzajach podkładek też nic mi nie wiadomo. Po prosty, żeby przyjemnie się z niej korzystało i nie była za droga

 

Edytowano przez Bezew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

co do myszki - przeczytaj ten art. i powiedź jak ogólnie trzymasz myszkę i który sposób jest dla ciebie najwygodniejszy https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/palm-grip-claw-grip-i-fingertip-grip-rodzaje-chwytow-myszy-ich-wady-i-zalety/

 

co do klawy - wyrazona wartosc w procentach okresla jej dlugość. Klawiatura TLK to klawa bez bloku numerycznego. Klawiatura 60% to klawiatura bez bloku numerycznego, guzików funkcyjnych (f1-f12+) i ogolnie jest mała... Rozumiem ze chcesz pełną klawiaturę w której beda sie znajdować klawisze funkcyjne wraz z blokiem numerycznym? 

 

co do podkładki:

na jakim DPI grasz?

Wyboru jest dużo, sam chyba musisz zdecydować

Dream Machines DM Pad

genesis m12

SteelSeries QcK

Logitech G240

Corsair MM600 (Medium)

SPC Gear Endorphy Cordura Speed

 

 

Kopiując z internetu...

Słuchawki zamknięte znajdują uznanie przede wszystkim w studiach nagraniowych, gdzie konieczna jest jak najlepsza izolacja od otoczenia, a z drugiej strony wymaga się, aby do otoczenia emitowana była jak najmniejsza ilość dźwięków. W tego typu konstrukcjach osiąga się zazwyczaj niski, dobrze kontrolowany bas. Słuchawki zamknięte mają jednak pewne wady, wynikające z tego, że tylna część membrany pracuje w bardzo małej objętości, przez co trudniej wyeliminować podbarwienia. Utrudniają one również wentylację ucha - co szybciej męczy użytkownika.

Słuchawki otwarte słabiej izolują słuchacza od otoczenia i otoczenie od dźwięku w słuchawkach, ale są wygodniejsze, więc odpowiedniejsze w warunkach domowych.

Słuchawki półotwarte starają się godzić obie te konstrukcje. Stanowią połączenie cech słuchawek zamkniętych i otwartych. Zapewniają niezłą wentylację.

 

Na podstawię tekstu wyżej zadecyduj na czym ci najbardziej zależy biorąc sluchawki z mikrofonem? 

Ode mnie mogę ci zaproponować SPC viro (z plusem lub bez)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXMateoXx320

Jeśli chodzi o chwyt myszki to fingertip grip, wśród proponowanych znalazłem myszkę z której kiedyś korzystałem (właśnie w tym zestawie od corsair) i jestem bardzo zadowolony, tylko cena to 230zł...

Chcę również pełną klawiaturę, a nie jakąś zmniejszoną.

Gram na średnim DPI, troche trzeba ruszać ręką, ale nie za bardzo. Wypatrzyłem taką podkładkę Corsair MM100 Gaming (320x270x3mm). Nada się?

A słuchawki to chyba półotwarte. Te od SPC są zamknięte. Nie potrzebuje aż takiego wygłuszenia, bo nie jestem jakimś pro graczem. A jeśli zamknięte mają bardziej męczyć i być mniej wygodne to jest dla mnie oczywiste, że wolę inne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do myszki:

jesli stara myszka nadal ci pasuje to nie ma sensu kupować nowej :) 

wsród polecanych znalazłem też te: 

viper mini

g102

machenike m6

delux m700

dm1 s2/fps

volcano shinobi 3360

oczywiscie są jeszcze inne ciekawe

 

co do klawiatury szczerze nie wiem co ci polecić

- co rozumiesz przez srednie DPI? czy znasz wartość DPI na jakiej grasz?

 

podkładka jest w miarę ok choć chyba w tej cenie sa lepsze/gorsze - to wszystko zalezy od preferencji więc nie ma co narzekać na tego corsarza

 

słuchawki od SPC sa nowe i przez wielu osób bardzo polecane - może cie jednak zainteresują? Pamietaj ze mozesz zwrócic je jesli ci sie nie spodobają

 

 

 

-----

zapomnialem dodać

liste podkladek która pewien uzytkownik stworzył masz tutaj :

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RAnmZxDNduaGV8kB-GCvZ0MO6d9-0j9jmrU2f8dp0Ww/htmlview

możesz zmudnie poszukiwać tych co w 100% spełnią twoje wymagania

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xXMateoXx320

W sumie już stworzyłem jakiś koszyk: 

Podkładka ta co wcześniej pisałem

Myszka Corsair harpoon pro

Słuchawki SPC gear viro lub Corsair hs35 stereo gaming (jeszcze się zastanawiam)

I zostaje klawiatura do 200 zł żeby się zmieścic w budżecie. I jeśli możesz to podeślij proszę jakieś propozycje. A jeśli nie wiesz co polecić (bo już wcześniej pisales) to może po prostu założę nowy temat w dziale z klawiaturami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ilot u tu sie pojawia typowe dziadostwo ,dziadowskich firm jak genezis, morda spamerze nie napisałeś chyba ani jednego postta nie zachwalając Genezuis a wystarczyło za pare groszy poprosić na wortalu o reklame nie kórwa bedzie co post polecał swoją ohujała firemke .Do gnoju z widłami.

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...