Skocz do zawartości

Znikające pliki


Gość Wunsz

Recommended Posts

Mam bardzo dziwny problem z komputerem. Na początek informacyjnie, bo to może mieć jakieś znaczenie: mam na dysku HDD partycję, na której trzymam samą muzykę.

 

Otóż pewnego dnia tak z dwa miesiące temu synchronizowałam swojego iPoda z iTunesem i wyskoczył mi błąd, że niektórych plików nie można zsynchronizować, bo nie udało ich się znaleźć. Sprawdziłam i okazało się, że niektóre piosenki faktycznie wyparowały mi z dysku. Nie pamiętam ile ich było, ale może ok 30, max 40 (ogólnie mam ich kilka tysięcy). Były to piosenki zupełnie różnych wykonawców, z różnych folderów. Uznałam to za dziwne, ale byłam skłonna nawet uwierzyć, że to ja w którymś momencie coś dziwnego zrobiłam. Robię regularnie kopię zapasową, więc po prostu sobie je przywróciłam i myślałam, że problem rozwiązany.

 

Jednak kilka dni później problem znów się pojawił. Usunęły się dokładnie te same pliki. Nie było ich w koszu, po prostu wyparowały.

 

Od tamtej pory problem powraca regularnie i co jakiś czas (czasem co kilka dni, czasem jest dłuższa przerwa) usuwają mi się w kółko te same pliki. Nie zawsze od razu to zauważam, ponieważ sama nie zauważyłam zniknięcia kilkudziesięciu plików w gąszczu kilku tysięcy. Dopiero jak podłączam iPoda i znów mam problem synchronizacji to widzę, że "oho, to znów się stało".

 

Robiłam sprawdzanie komputera antywirusem i Malwarebytesem, ale te programy nic nie znalazły.

 

Sprawdzałam też, czy same te pliki nie są jakoś zawirusowane i nie wpadają mi do kwarantanny, ale nie.

 

PS Myślałam, że to może iTunes usuwa mi te pliki w jakiś dziwny sposób. Ale usuwają mi się też pliki, których nie mam dodanych do biblioteki iTunesa, po prostu ten program pomaga mi wykryć problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...