Skocz do zawartości

Problemy techniczne


Triix

Recommended Posts

Cześć wracam po jakimś czasie i pisze znowu z tym samym problemem więc szukam pomocy w rozwiązaniu problemu, mianowicie w ostatnim czasie mam problem z komputerem który polega na tym że podczas Alt + tab często kończy się to tak że komputer się zawiesza samo wyłączenie  i włączenie monitora wystarczy żeby go odfreezować mimo że to tylko reset  monitora to jednak wkurza a też nie chce żeby mi się w jakiś ważnych momentach zacinał, jakieś porady jak naprawić problem?

Warto zaznaczyć: problem pojawiał się na dwóch kartach graficznych GTX 1050, 1080 

Specs i9-10850k, gainward 1080 z490 tomahawk 16gb goodram 4000 cl17
Zasilacz Thermaltake Toughpower GF 750W 80 Plus Gold

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowałeś przeinstalować sterowniki graficzne? Proponuję użyć program DDU i zainstalować na czysto sterowniki graficzne. Radzę również zajrzeć do usługi windows update i sprawdzić czy w proponowanych aktualizacjach nie widnieją jakieś opcjonalne aktualizacje sterowników.

 

Co do programu testmem, proponuję wczytać config Extreme1@anta777 i testować pamięć przez około godzinę.

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reinstal sterowników był robiony co prawda nie w trybie awaryjnym bo kolejne błędy się pojawiały ale koniec koncow wszystko pomyślnie, a co do configu to w tym programie po prostu kliknac load config and exit? 

 

 

 

Chyba się udało :)

 

image.png.db3cc70688e64984af84a7f9074307f3.png

 

image.png

Edytowano przez Triix
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pierwszym screenie poprawnie załadowałeś profil, image.png.5e94b7eef4403de9e92512f89650c6b4.png podkreślona linia informuje jaki profil załadowano.

Potestuj pamięci z jakąś godzinkę. Wiadomo im dłużej tym lepiej, ale też nie ma co przesadzać.

 

Według mnie jednak problem może leżeć w samym monitorze, i/lub kablu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie zdziwiłbym się ale kolejną zagwozdką tutaj jest to ze testowalem to na różnych kombinacjach 1 Stary samsung + lg używałem do tego przejsciowki z hdmi na vga zeby podpiąć samsunga a lg był na DVI, samsung niestety się zepsuł to zakupiłem accera 1440p tu juz mma podlączenie na dwóch kablach hdmi 1/2 + Dp problem dalej występuje dla mnie samo w sobie jest już trochę dziwne to wszystko, a najdziwniejsze jest tutaj to ze wyłączenie i włączenie monitora wystarczy, warto zaznaczyć testowałem też na jednym monitorze i problem też się pojawiał, może po prostu z portami w karcie graficznej jest coś nie tak, chociaż jak testowałem na GTX'ie 1050 to problem też się pojawiał xDDD, zasrany labirynt błędów 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie interesująca sprawa.

Czyli obraz zawiesza się zawsze podczas alt+tab? Czy wiesza się losowo?

Problem z monitorem i kablem raczej odrzucamy bo testowałeś na wielu monitorach. Problem w samych kartach raczej też nie leży skoro dzieje się tak na 1050 i 1080.

Teraz pytanie czy problem jest czysto hardware'owy, czy jednak software'owy. Jeśli wadliwe jest oprogramowanie to będzie szukanie igły w stogu siana.

Jak już przetestujesz pamięci i test wyjdzie bez błędów, to polecam sprawdzić procesor poprzez narzędzie "intel processor diagnostic tool". Szybki i czytelny test wykluczy wady w procesorze.

Jeśli możesz to spróbuj odtworzyć problem, z podpiętą kartą do innego wolnego slotu pcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda w porządku. Bardzo trudny problem do rozgryzienia.

 

Z jakiego systemu korzystasz? Na windowsie 11 przy włączonej opcji "planowanie przyspieszonego sprzętowo procesora GPU" lubi się wieszać, możesz sprawdzić czy masz ją włączoną jeśli tak to wyłącz i sprawdź czy cokolwiek to dało.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomcug napisał:

I jeszcze jedna rzecz. Jak się zawiesza, to dalej słychać odtwarzany w tle dźwięk (puść jakiś film z YT dla przykładu), czy wszystko umiera?

Spotkałem dwa przykłady z jednym gdzie zawiesił się i był dźwięk i sytuacja identyczna ale bez dźwięku 

18 minut temu, Kendi napisał:

Wszystko wygląda w porządku. Bardzo trudny problem do rozgryzienia.

 

Z jakiego systemu korzystasz? Na windowsie 11 przy włączonej opcji "planowanie przyspieszonego sprzętowo procesora GPU" lubi się wieszać, możesz sprawdzić czy masz ją włączoną jeśli tak to wyłącz i sprawdź czy cokolwiek to dało.

 

w11 a ta opcja jest wyłączona 

19 minut temu, tomcug napisał:

Zrób tak jak wyżej, pozwól MemTest podziałać godzinkę z profilem anta i zobaczy, czy nie będzie błędów. To na początek, potem będziemy myśleć dalej.

wyłączyłem już program chodził ponad godzinę błędów 0 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kendi napisał:

Dla jasności

To wieszanie spotykasz tylko przy alt tabowaniu? 

Sytuacja wygląda dosyć prosto - alt tab, przełączam sobie np na przeglądarkę, chce wrócić do gry i ekran sfreezowany przeważnie bez dźwięku, albo w mmencie kiedy używam borderless w jakiejś grze, alt tab ide na drugi monitor, klikam znowu na glowny ekran i ekran się freezuje 

ewentualnie, kolejna wersja problemu, ekran się freezuje ale myszką można już ruszać 

udało mi się doprowadzić do tego błędu, spróbuję wam jakoś to wysłać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problemu nie rozwiążesz.

Niestety Windows 11 to wciąż stosunkowo świeży produkt. Najwyraźniej gdy próbujesz przełączać się między oknami, menedżer okien pulpitu źle dogaduje się z grą/programem uruchomionym w trybie pełnego ekranu. 

Najwyraźniej kod tego systemu posiada jakąś wadę, możliwe że Microsoft w przyszłości temu zaradzi.

Na ten moment ja nie jestem w stanie nic więcej Tobie poradzić.

Ten przypadek jeszcze bardziej pogłębia mnie w przekonaniu, że nie powinno się zmieniać systemu zaraz po premierze nowego. Microsoft zrobiło z użytkowników swoistych Beta Testerów do ich nowego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego planu zasilania używasz w systemie? Zbalansowany, wysoka wydajność czy inny?

 

Próbowałeś sprawdzać integralność systemu plików?

Jeśli nie, uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz 3 komendy:

1) sfc /scannow

2) DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

3) DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth 

Jeśli przy 3 komendzie wyskoczy komunikat, że błędy zostały wykryte wpisz jeszcze komendę poniżej, jeśli program nie wykrył błędów możesz zamknąć wiersz poleceń.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Proszę powiedz jeszcze czy komputer wiesza się przy minimalizowaniu każdej gry czy tylko paru wybranych?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcję znajdziesz we właściwościach skrótów do gier, bądź bezpośrednio z plików wykonywalnych (.exe) gier komputerowych. Musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy na skrót bądź plik wykonywalny i wybrać zakładkę Właściwości. Jak na zdjęciu poniżej.

image.png.f84f127024e3d784eea9fbb964b3867f.png

Później zakładka zgodność.

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...