Skocz do zawartości

RTX 50x0 (Blackwell) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja kumam w ten sposób że DLSS 4 będzie 30 stycznia dostępne w grach 

Natywnie
Poprzez wymuszenie w APK

I w zależności od modelu karty to będzie obsługiwać nowe tryby
20 - SR, RR
30 - SR, RR
40 - SR,RR,FG
50 - SR, RR, MFG

W późniejszym terminie seria 30 mogłaby dostać FG ponieważ nowe FG oparte jest bardziej na rdzenia tensor. 

Opublikowano

@RTX4090

Chyba się faktycznie coś zmieniło, bo teraz piszą ze wraz z premierę DLSS 4 wszyscy dostają dostęp do nowych technologi.

 

image.png.d2e77c4f706b6ec6499c4c57af2a2daf.png

 

image.png.be3a64303b38b63e100637330d352164.png

 

image.png.ebb384d40d03dc0f1ffa83a47f94de4b.png

 

 

Trzeba będzie chyba zainstalować ta apke Nvidii, aby moc robić ten DLSS override.

Chociaż mam nadzieje że da się to obejść poprzez klasyczny DLSS updater.

 

 

  • Upvote 1
Opublikowano

DLSS swapper - jest dosyć fajny bo szybko zmienia, ale od dłuższego czasu jest nierozwijany i podmienia tylko pliki SR. Pliki dla RR czy FG trzeba było ręcznie kopiować. 

Myślę że w przypadku DLSS 4.0 sama podmiana dll może nic nie dać, APK czy dawny panel potrafiły w grze wymusić pewne zmiany ustawień wewnątrz gry. 

Jak rozumiem (na przykłądzie pokazówki CP2077) w samej grze będzie wybór trybu pracy DLSS (stary nowy) ale zapewne będzie to się odbywać poprzez przełącznik kodu a nie podmianie w locie bibliotek dll. 

Więc zapewne jeżeli gra nie dostanie natywnego wsparcia, to Nvidia APP będzie jedyna która to nadpisze w grze. 

Opublikowano

Podmiana dll to jedno, ale APK NV ma umożliwiać wybór trybu MFG - czyli nie muszę zwracać się do developera gry żeby robił Updated o nowe opcje, tylko wymusza to ze swojej strony. Coś jak DLSS Tweeker który robi zmiany poza grą.

Opublikowano

Ciekawe, Bryan Catanzaro w tym wywiadzie zapytany, czy FG na "4" będzie też działało lepiej odpowiedział ze ogólnie oczekuje tego ze DLSS 4 będzie lepszy od DLSS 3.

Co chyba należy rozumieć ze jednak nowe rozwiązania będą dobrze śmigać też i na starszych kartach.

Opublikowano
31 minut temu, PiPoLiNiO napisał(a):

14k wzięte, 22k do oddania. Ale warto! 😎

To czy warto to się okaże, bo jeżeli przecieki okażą się prawda i 5090 jest tylko o 30% szybszy niż 4090 to moim zdaniem nie warto :D

Opublikowano (edytowane)

Btw rozmawialem z osoba ktora 4090 ode mnie brala.

Pracuje w ME.

Ponoc oni maja system wetyfikacji zakupow i jak ktos na osobe fizyczna chce np wziac 5 kart to zamowienie jest odrzucane po weryfikacji, bo ponoc takie zakupy trzeba w inny sposob w ME realizowac.

 

Na pohybel skalperom!!!

Edytowane przez Zachy
Opublikowano
4 minuty temu, Zachy napisał(a):

Btw rozmawialem z osoba ktora 4090 ode mnie brala.

Pracuje w ME.

Ponoc oni maja system wetyfikacji zakupow i jak ktos na osobe fizyczna chce np wziac 5 kart to zamowienie jest odrzucane po weryfikacji, bo ponoc takie zakupy trzeba w inny sposob w ME realizowac.

 

Na pohybel skalperom!!!

Dodam że ograniczenie jest na konto.

A nie na adres.

 

Multikonto, ktoś słyszał o takim czymś?

Opublikowano
10 minut temu, Zachy napisał(a):

Ponoc oni maja system wetyfikacji zakupow i jak ktos na osobe fizyczna chce np wziac 5 kart to zamowienie jest odrzucane po weryfikacji, bo ponoc takie zakupy trzeba w inny sposob w ME realizowac.

 

Ciekawe w sumie, bo co to kogo interesuje czy ktoś prywatny chce sobie kupić 1 czy 10 GPU skoro ma kasę. Jak przyjdę kupić telewizor za 50 koła to też mi nie sprzedadzą bo takie kwoty to nie na polaka robaka i pewnie ukradłem :E 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Zgadza się masz dobrą pamięć Chciałbym dobrą płytę przyszłościową pod 9800x3d czyli ta z twojego linka mówicie że będzie najlepsza?  Jeżeli x870 była by dużo lepsza to może warto dołożyć te 300hmm  Dziękuję za pomoc.
    • Moje zapędy kończą się na zwróceniu uwagi, ze piszesz bzdury... nie pierwszy raz zresztą. Niestety niektórzy traktują swój sprzęt ponad to czym faktycznie jest i nie potrafią zdrowo rozsądkowo spojrzeć na całokształt. Tak właśnie jest w twoim wypadku, że mając shitową kartę po raz "dwudziesty szósty" wyróżniasz ją na tle innych przypisując "super moce". I nie zabraniam ci cieszyć się ze sprzętu bo nic mi do tego ale czytając po raz n-ty te dyrdymały po prostu czasem się przelewa...
    • Przecież masz moduły 30-36-36-96-132-.. (i luźniejsze dalsze timingi), które nie będą szybsze od 36-36-36-76-112-.. Czyli 6000 CL30 wcale nie musi oznaczać większej wydajności względem 6000 CL36  (mało tego, może być ciut wolniej). A często może być odwrotnie, zwłaszcza że już są na rynku moduły z podbitym napięciem do 1.4/1.45V, tylko po to żeby mieć CL30, a potem co? 40-40-..      
    • Automatyczny,kolbowy czy przelewowy ? Całe życie piłem kawę sypaną z mlekiem natomiast w pracy zawsze spotykałem się z różnymi ekspresami czy to Philips czy DeLonghi wniosek miałem jeden kawa z takiego ekspresu mi nie smakowała jakoś zbytnio a do tego zawsze było jej mało w kubku była mocna w smaku często kwaskowa (nawet przy nowym ekspresie) Nie wiem czy to wina samej kawy jako rodzaju kawy czy może chodzi o sam proces zaparzania, który na pewno różni się wsypania kawy do kubka i zalania wrzątkiem. Jaki ekspres będzie najbardziej przypominał w smaku zwykłą czarną?   Automatyczny jest o tyle fajny że kilka rodzajów kaw mlecznych może zrobić jak latte które lubię bardzo natomiast kwestia mycia tego systemu mlecznego to już inna sprawa. O kolbowym nie wiem za dużo a przelewowy wydaje się być blisko podobny do zwykłej kawy. Czy wy też mieliście problem z przystosowaniem się do smaku kawy z ekspresu automatycznego ? Czy tylko ja mam jakieś dziwne kubki smakowe 🤣    
    • 899zł amazon :   https://www.amazon.pl/MSI-X670E-Gaming-Plus-Wifi/dp/B0CQPLGTRV?pd_rd_w=Ccwd6&content-id=amzn1.sym.0218330a-13ab-4596-84fe-14ea219b9764%3Aamzn1.symc.30e3dbb4-8dd8-4bad-b7a1-a45bcdbc49b8&pf_rd_p=0218330a-13ab-4596-84fe-14ea219b9764&pf_rd_r=QS8WBYSRPE941JJTJM1K&pd_rd_wg=57UNq&pd_rd_r=00de8a40-8f83-4d80-89ee-993d2a0c7d1d&pd_rd_i=B0CQPLGTRV   za 950 to była x870e gaming, teraz 1200   chyba nawet Ty pytałeś w innym temacie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...