Skocz do zawartości

RX 90xx (RDNA 4) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
33 minuty temu, Mar_s napisał(a):

 nie wiem czy on kiedykolwiek jakiś realny przeciek podał, a który później się w 100% potwierdził.

Oczywiscie, ze tak, tam gdzie wyciekaja slajdy u niego.

Ma jakies dojscie do AMD bo o ile przecieki nt intela/nvidia to jesgo wymysly tak z AMD zawsze wyciekaja u niego slajdy z prezntacji.

21 minut temu, Element Wojny napisał(a):

23-ego 9070 wchodzi do sprzedaży

Czyli jednak podziela na dwie premiery, ale to juz blizej niz dalej stad te przecieki z kartonami dostaw modelu bez dopisku XT.

Swoja droga pieknie wszystko jest trzymane w tajemnicy :D

Opublikowano
36 minut temu, Element Wojny napisał(a):

Szykuj kasę mistrzu. 

 

Hallo, bocian? :E

A tak serio to już lepiej w markecie z lodówkami sobie wziąć w raty 0. Na AMD nie powinno być za dużego hype, więc spokojnie powinno się dać wypełnić wniosek :p. 

Opublikowano

Nie muszę brać kredytu, mam wystarczająco kasy na koncie, nawet na RTX 5070Ti, ba w kwocie 5tyś, tu chodzi o sam sens, czy mi to potrzebne tyle kasy wydawać na "kartę graficzną", jak do tej pory było mi szkoda np dopłacić do RX 6800+ gdy brałem RTX 3060Ti, czy do innej karty(nie pamiętam cen). Nigdy nie wydałem tyle kasy na kartę, i tak będę się trzymać pewnego poziomu.

Więc tak jak pisałem popatrzyłem na benchmarki i takie coś w stylu 7900XT to i tak kosmos, nigdy nie miałem takiej karty, to będzie x2 więcej fps niż obecnie, do tego lepsze RT itd. To mi styka, choć brałem pod uwagę minimum 4070 Super. 

Spokojnie zobaczymy co pokaże AMD i jakie będą ceny w Polsce.

  • Upvote 1
Opublikowano
2 godziny temu, Send1N napisał(a):

Co nie :E od lat  psioczą na amd w tych tematach a jakoś mimo wszystko ciągle tu dyskutują i się interesują 

a98279d885a77.jpg

 

Próby traw jakoś przeszedł ale eliksiry coś źle na niego działają :E 

 

Jakby co znalazłem rodziców, 18+ only:

 

Spoiler

Stara kocica:

NThhNjk2YTUJCjhZRElsIEpSbAMCEGJ2HUp0SEQD

Stary kocur:

z12858423Q,Dennis-Avner.jpg

W bonusie siostra:

Zjc5YWY4dQsCVy9kdk94HkEPez4wFnZIFhdjdXYC

 

  • Haha 2
  • Upvote 1
Opublikowano

Wykresikami kij wie skąd i z RT to się bym za bardzo nie interesował. 

Raster i ewentualnie PT, to jeszcze.

 

Niestety ja się boję o kolejny raz ceny sugerujące, że AMD ma taką motywację do zawalczenia o odzyskanie połowy rynku, jak polityk do przyznania się, że w zasadzie to wszystko co mówił, to były kłamstwa.

 

Czyli z punktu widzenia całej sytuacji w branży gier, nowe Radki nie zmienią absolutnie nic. 
Ale trzeba się cieszyć z tego co jest. Dobre i podbonienie upscallerów ze śmieszno-tragicznego FSR w stronę tylko kiepskiego DLSSu, o ile zachwyty nad FSR4 się potwierdzą, a wydajność z Rt też potrzebna jest działowi marketingowemu AMD, więc nie to że krytykuję, bo nie lubię AMD. W 33 lata temu mój pierwszy komp miał piękne logo AMD na procesorze, a ATI zawsze pozostanie jako symbol fajnych kart.

W AMD jednak chyba nikt nie ogląda Hardware Unboxed i pewnie będzie kolejny sezon narzekania, że AMD robi znowu ten sam kretynizm (wysoka cena na start, nikt tego nie chce, recki tragiczne, wszyscy odradzają, a potem zjazd z cen, ale nikt już nie ma pojęcia, że warto to kupować)

Opublikowano

Z tego może wynikać, że rx9070 będzie prezentowała zbliżony poziom do RTX4070 Super w rasterze, a 9070XT będzie miała poziom ok RTX4070Ti Super. Wszystko zalezy od cen i oczywiście sterowników. 

Opublikowano
9 minut temu, Starh napisał(a):

AMD dajcie cenę 549$ za aib z dobrą dostępnością i będzie hit sprzedażowy.

499$, przy 549$ doliczając vat, i kurs to masz okolice 2900, a za tyle będzie karta widmo 5070 która powinna być podobna w resterze /lepsza w rt :) 

Opublikowano
Teraz, NoviAMG napisał(a):

499$, przy 549$ doliczając vat, i kurs to masz okolice 2900, a za tyle będzie karta widmo 5070 która powinna być podobna w resterze /lepsza w rt :) 

Cena zależeć jeszcze będzie od wersji danego modelu karty. Wiadomo, że nitro+ będzie wyżej ceniona niż jakaś bieda asrock.

Opublikowano
4 minuty temu, NoviAMG napisał(a):

499$, przy 549$ doliczając vat, i kurs to masz okolice 2900, a za tyle będzie karta widmo 5070 która powinna być podobna w resterze /lepsza w rt :) 

Nie ma szans aby 5070 Była szybsza w rasterze. Plus nie wierzę aby cena 5070 w Polsce oscylowała w granicy 3000 złotych.

Opublikowano

Dlatego nawiązuję do msrp najsłabszych wydań ;) . Jak się nie da kupić za okolice 2600 tych radeonów "najtańszych" to sytuacja będzie słaba. 4070tis na dziś dzień idzie złapać za okolice 2800-2900 w outlecie, więc szału by nie było, a jak ma być szał to musi być taniej ;) 

Co tam raster, odejmij 300 za sterowniki i 500 za rt i jest prosty rachunek co się bardziej opłaca :E . Amd nie ma renomy więc szaleć nie może, nvidia to nvidia, choć przepłacona to nadal ludzie ją chwycą. 

Opublikowano (edytowane)

Też tak sądzę. Mogą na czekaniu tylko zyskać. A że wychodzą na idiotów i przypominają skulonego pod stołem pieska drążcego ze strachu przed Nvidią to inna sprawa. 

Nvidia lubi zaskakiwać cenami na samym końcu, więc mają pierwszy powód.

Nieogarnięcie sterów i FSRu to całkiem prawdopodobny drugi powód. Jakby na CES mieli to ogarnięte to nazwaliby to FSR FSRerm. A nie nazwali.

 

Jeśli faktycznie nadal w ciężkim RT będzie tylko trochę lepiej, gdy AMD brakuje nie trochę, a 2-4x, to czym mają reklamować te karty, jeśli to nie odstawi istotnie 7900gtx w grach z ciężkim RT/PT? 

Tylko FSRem, więc jeśli zawalą pierwsze wrażenie i nie będzie zachwytów u recenzentów, to kaplica. 

 

Co do rasteru, to jeden słupek nigdy nie powie prawdy. Ważna jeszcze jest charakterystyka różnic i są zmiany między DX12 a starszymi.

Osobiście wolałbym kartę z wydajnością średnio np. 10% gorszą, ale za to bez ryzyka, że nadzieję się na grę, która ma stutter bo spadki są o 35% gorsze od tej karty, która niby średnio jest nawet trochę szybsza. 

A tu.. znowu wiele zależy od sterowników. Może nie ogarnęli, jeśli 99,9999999999999999% zasobów (programistów) popchnęli do AI bo kto by się tam GPU do gier przejmował. 

Bardzo wątpię w tą brzmiącą wyjątkowo durnie wymówkę o tym, że to specjalnie, bo niby RDNA jest takie super, że aż zasługuje na osobną konfę.

 

 

 

Edytowane przez VRman
Opublikowano
3 minuty temu, VRman napisał(a):

Jeśli faktycznie nadal w ciężkim RT będzie tylko trochę lepiej, gdy AMD brakuje nie trochę, a 2-4x, to czym mają reklamować te karty, jeśli to nie odstawi istotnie 7900gtx w grach z ciężkim RT/PT? 

Ale ty klepiesz spamu Jprd 🤣 Poprawa w RT jest kosmiczna ale zapominasz chyba o tym, że to karta ze średniego segmentu z ograniczoną ilością CU więc nawet duży skok w RT będzie miał problem z nadrobieniem ilości CU poprzednika. Dlatego pozornie wydajność w RT może nie wydawać się wielką poprawą ale jak porównasz do karty z podobną ilością CU jak 7800XT to już jest przepaść. 

  • Upvote 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Teraz to już nie wiem czy trollujesz, czy serio masz taki dziwny gust lub jego brak.  Widzę cię głównie w tematach generycznych, przemysłowo produkowanych gier, z checklistą zamiast pasji oraz outsourcingu, zamiast chętnych, stałych pracowników. Te "wizytówki" były robione przez AI, często w ogóle nie pasujące do gry. Firma nie podała w opisie Steam że użyli AI, więc chyba każdy może dostać zwrot, nawet po wielu godzinach i ponad 2 tygodniach, bo były takie przypadki.   Zajarzałem ponownie do tematu, bo król parodii zrobił film.  
    • Zgadza się. 5060ti powinna mieć najwyżej 12GB, za to 5070 już 16GB. Wtedy miałoby to sens. A tak muszę się posiłkować DLSS + ewentualnie FG  Jednak różnica pomiędzy 3060ti 8GB a 5060ti 16GB jest spora. Może te 16GB Vram wystarczy do Rubina w 2027 roku  
    • Przy okazji przedstawiania planu pokojowego sekretarz amerykańskiej armii Dan Driscoll przekazał stronie ukraińskiej, że stoi w obliczu "nieuniknionej porażki" - donosi stacja NBC News. Zdaniem Amerykanina sytuacja Ukrainy oznacza, że nie może ona dyktować warunków, a dalsza zwłoka jeszcze bardziej osłabia jej pozycję. W opinii Kijowa pierwotna propozycja USA oznacza de facto kapitulację wobec Kremla. Sekretarz armii USA Dan Driscoll wygłosił serię ponurych prognoz dotyczących sytuacji na froncie i nalegał na przyjęcie wstępnej wersji amerykańskiego planu pokojowego podczas niedawnej wizyty w Kijowie - informuje stacja NBC News, powołując się na dwa źródła zaznajomione z przebiegiem spotkania. Według informatorów Driscoll poinformował ukraińskich urzędników, że sytuacja ukraińskiej armii pogarsza się: Rosjanie zwiększają tempo nalotów, dysponują praktycznie nieograniczonymi zasobami i mogą prowadzić długotrwałą wojnę bez utraty impetu. Podkreślił, że dalsza zwłoka jeszcze bardziej osłabi pozycję Kijowa. Delegacja USA ostrzegała również, że Stany Zjednoczone nie są już w stanie zapewnić Ukrainie niezbędnej liczby środków obrony powietrznej i amunicji.   Jedno ze źródeł twierdzi, że komunikat Driscolla po przedstawieniu planu pokojowego był jasny.    "Generalnie przesłanie było takie: Przegrywacie i musicie zaakceptować ofertę" - czytamy.   Stacja opisuje, że strona ukraińska uprzejmie odmówiła podpisania pierwotnej wersji dokumentu, który w Kijowie uznany został za de facto kapitulację wobec Kremla.   Według NBC News sytuacja ta była kolejnym przejawem głębokiego podziału w ekipie Donalda Trumpa co do sposobu zakończenia wojny w Ukrainie.   Obóz skupiony wokół wiceprezydenta USA J.D. Vance'a i specjalnego wysłannika Steve'a Witkoffa uważa, że to Kijów utrudnia osiągnięcie pokoju i nalega na wywieranie presji i wymuszanie kompromisów ze strony Ukrainy.   Tymczasem obóz sekretarza stanu USA Marco Rubio winą obarcza Rosję i twierdzi, że Moskwa ustąpi dopiero pod presją sankcji i twardej postawy Zachodu.   Sam Donald Trump - jak podaje stacja - często "waha się" pomiędzy tymi dwoma podejściami. https://wydarzenia.interia.pl/ukraina-rosja/news-przegrywacie-naciskal-na-ukraine-w-usa-narasta-konflikt,nId,22460388
    • Co za glupie porownanie 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...