Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
14 godzin temu, Kandelabros napisał(a):

Wejdź w Ustawienia > Czas i język > Data i godzina, i tam jest "fistaszek" o nazwie "Pokaż godzinę w centrum powiadomień", on jest domyślnie wyłączony, włączenie go właśnie wyświetla czas (z sekundami) nad kalendarzem.

 

Edit: Mój błąd, nie doczytałem że zniknęła Ci ta opcja w ustawieniach, bo faktycznie pojawiła się stosunkowo niedawno po którejś aktualizacji.

U mnie w ustawieniach jest tak jak w załączniku.  Widocznie Copilot doniósł że nie lubię Microsoftu :E i Bill Gates zadecydował o usunięciu zegara :P

Zrzut ekranu 2025-10-12 120032.png

Edytowane przez Toni
Opublikowano
8 godzin temu, Toni napisał(a):

U mnie w ustawieniach jest tak jak w załączniku.  Widocznie Copilot doniósł że nie lubię Microsoftu :E i Bill Gates zadecydował o usunięciu zegara :P

Dodali to dopiero w wersji 25H2

Opublikowano (edytowane)

Jeżeli będziesz instalował ponownie na tym samym sprzęcie to nie potrzebujesz żadnego konta MS, system Ci się aktywuje po połączeniu z serwerami MS. Natomiast gdybyś chciał przenieść licencję na inny/nowy komputer to wtedy tak, konto MS jest potrzebne.

Edytowane przez Kandelabros
Opublikowano (edytowane)

Odinstalowałem gamebar i teraz za każdym razem jak odpalam grę wyskakuje mi żebym wlazł na store i pobrał. Da się to zablokować/ wyłączyć?

@ITHardwareGPT

Edit: 

Ogarnąłem tym sposobem:

"2) Twardo wyłącz Game DVR/Overlay polityką (blokuje próby odpalenia ms-gamingoverlay)

- Uruchom PowerShell/CMD jako admin i wklej:

```

reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GameDVR /v AllowGameDVR /t REG_DWORD /d 0 /f

reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR /v AppCaptureEnabled /t REG_DWORD /d 0 /f

reg add HKCU\System\GameConfigStore /v GameDVR_Enabled /t REG_DWORD /d 0 /f"

👍

 

Edytowane przez j4z
Opublikowano
@j4z Tak, da się to ukrócić bez reinstalu Game Bara. Zrób to w tej kolejności:

1) Wyłącz wywołanie Game Bara z pada/klawiatury
- Ustawienia -> Gry -> Xbox Game Bar -> wyłącz „Otwieraj pasek gry przyciskiem na kontrolerze”.
- W „Skróty” zmień Win+G na coś martwego (np. Ctrl+Shift+F12), żeby przypadkiem nie odpalało protokołu.

2) Twardo wyłącz Game DVR/Overlay polityką (blokuje próby odpalenia ms-gamingoverlay)
- Uruchom PowerShell/CMD jako admin i wklej:
```
reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GameDVR /v AllowGameDVR /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\GameDVR /v AppCaptureEnabled /t REG_DWORD /d 0 /f
reg add HKCU\System\GameConfigStore /v GameDVR_Enabled /t REG_DWORD /d 0 /f
```
- Restart (albo wyloguj/loguj).

3) Opcjonalnie: wyłącz usługi Xbox (jeśli nie używasz Game Pass/Xbox)
- services.msc -> ustaw na Wyłączone: Xbox Live Auth Manager, Xbox Live Game Save, Xbox Live Networking Service, Xbox Accessory Management Service.

Jeśli po tym nadal Store się wciska: to znak, że coś (np. naciśnięcie przycisku Xbox na padzie przy starcie gry) wywołuje ms-gamingoverlay. Wtedy dopnij punkt 1 (padowy przycisk off) i daj znać:
- Czy prompt wyskakuje tylko z padem, czy też na samej klawie/myszy?
- Czy pojawia się dokładnie w momencie startu gry, czy po wciśnięciu Win+G/Xbox button?

W ostateczności „brutalny” sposób: zainstalować Game Bar, a potem go w ustawieniach i polityką całkiem wyłączyć – paradoksalnie przestaje wtedy cokolwiek podpowiadać i nie spamuje Store.

gpt-5-2025-08-07

  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)

Akurat w tym przypadku bez znaczenia, 25H2 to ta sama kompilacja bazowa co 24H2, dodają kilka nowych funkcji które i tak będą włączane stopniowo. To tylko mały "enablement package" bo cały system i tak już macie zainstalowany. W przeciwieństwie do aktualizacji z 23H2 na 24H2 gdzie wymieniana była praktycznie całość oprócz profilu użytkownika.

Edytowane przez Kandelabros
  • Upvote 3
Opublikowano (edytowane)
7 godzin temu, Pan Mateoo napisał(a):

Każda nowsza wersja zwiększa prawdopodobieństwo konieczności czystej instalacji.

Otóż to, niestety :(  Nie mam chęci ani czasu na format, ostatni robiłem w grudniu 24', czyli jeszcze świeżonka jest ;) 

Edytowane przez maras2574
Opublikowano
7 godzin temu, caleb59 napisał(a):

Nie wiem już jak długo siedzę na 25H2 i niczym to się nie różni od załatanego 24H2.

Premiera to 30 września czyli "strasznie" dawno.

 

Nigdy nie instaluję wersji beta na premierę. Wyjątek to Xbox (tam siedzi okrojony Win), który złośliwie np. po 5 dniach potrafi wymusić aktualizację (marnując mi czas grania) więc robię ją zwykle po 3 dniach.

 

Aktualizacje 2xH2 (gdzie 2x to rok) to zwykle duże zmiany więc niech testują betatesterzy w setkach milionów. Warto zaczekać 2 miesiące aż grubsze błędy naprawią. Więc >=15 grudzień 2025 (po poprawkach 9 grudnia wtorek) będzie w sam raz.

  • Haha 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Dokładnie, ale to dalej bardzo dobre karciochy, więc można sobie na nich jeszcze siedzieć. Ja myślałem o 5070TiS, ale chyba można zapomnieć. Teraz mi chodzi po głowie, czy może nie kupić jakiejś 5070Ti/5080 na wszelki wypadek, bardziej bym się skłaniał ku 5070Ti. Niby jeszcze mi 12GB pamięci nie brakło, ale jak ma coś pójść nie tak i ceny pójść znacząco w górę Szkoda mi tylko wymieniać kartę dla samej pamięci i tylko 25% wydajniejszą, bo fanu z tego nie będzie  Troche tak, zwłaszcza jak Ty siedzisz dość długo na jednej karcie. Ale to jest patologia w wykonaniu nvidii co oni wyprawiają z tą pamięcią. 5060Ti, która jest w rasterze 25% wydajniejsza od 5 letniej 3060Ti ma tyle samo pamięci co 5080, gdzie 5080 z miejsca powinna mieć 24GB. Już nie mówiąc o 4060Ti 16GB i 4070Ti 12GB.
    • Wkleiłem @DaveCam Nawet cytowany @Jardier zachował się prawie tak samo niekonkretnie. Mam ci wyszukać wszystkich żeby zaspokoić twoje ego ? Chyba obaj nie wypełzliśmy spod jutubowego kamienia.   Wkleiłem linki twórców, którzy uważam że coś wnoszą, testują głębiej James Baldwin, @GamersMuscle
    • Możesz pokazać kto tak robi ze mówi: mi też się nie podoba i że jest to bełkot? Bo tylko widzę narzekanie że ten i tamten narzeka i bełkocze ale bez jakiś konkretów, że narracja jest taka i wszystkich jakby się zmówili co mają mówić. Trochę to wygląda jak? Bełkot
    • Przeciez roznica miedzy 9700x a 9800xd to 75-100mhz   W grach roznica jest zadna miedzy odkreconym cpu, a limitem ppt 88W  To co najwyzej w cine bedziesz mial wiecej ptk i to tyle   Jakie napieice i vid podczs testu raportuje ?  Nie wiem jak bardzo by musiala byc spartolona gra zebys mial drop z 250 na 120 fps tak wiec wymyslac torche abstrakcyjne scenariusze  I to by byla tylko i wylacznie wina gry a nie slabego cpu. Jak widac na ciebie placebo dobrze dziala ale to najwazniejsze ze dziala   W codzie na skreconym ppt i prilu bez kaganca nie ma zadnej roznicy w testach  Wiem bo testowalem   Jak jakis wbity limit nie dziala tzn ze jest problem z plyta/bios. Ja nie mam problemu z limitami, co  wklepie tak jest wiec moze sprawdz inny bios lub czy faktycznie zapisujesz ustawienia. Pusc cb23 i pokaz ile wypluje ptk przy takim poborze, jestem ciekaw.
    • piłeś nie pisz albo idź już spać i patrz co cytowałem https://brd24.pl/spoleczenstwo/pijany-biznesmen-w-darlowie-sedzia-nie-zabrala-mu-nawet-prawa-jazdy-umorzenie/
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...