Skocz do zawartości

GPU do 1000 zł nowe lub używane do Ryzen 5700X, PCIe 3.0, 1440p, głównie do BF6


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, szukam używanej z gwarancją lub nowej karty w granicach 1000 zł. Nie zależy mi na max detalach, w BF6 pewnie będę grał na low by zmaksymalizować liczbę klatek i poprawić widoczność przeciwników

Ryzen 5700X
B450 Aorus Elite V2
2x16GB Kingston Renegade 3600

Corsair RM550x
MSI G272QPF E2 1440p

Aktualna karta Asrock RX5600 6gb

 

Przy wyborze muszę wziąć pod uwagę stare pcie 3.0 i określone karty, które nie będą z tego powodu znacząco ograniczane. Proszę o pomoc.

Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, leven napisał(a):

Za mało vram.  Używka z 16GB Vram od zielonych (RTX) i można pykać jak ta lala. 

Który u używany RTX z 16GB Vramem kosztuje 1000pln? Najtańszy jest 2080Ti z 11GB.

Edytowane przez Grolshek
Opublikowano
55 minut temu, leven napisał(a):

Za mało vram.  Używka z 16GB Vram od zielonych (RTX) i można pykać jak ta lala. 

Do bfa6 na niskich/srednich to 8gb az nadto ;) 

1 godzinę temu, dlogi napisał(a):

Przy wyborze muszę wziąć pod uwagę stare pcie 3.0 i określone karty, które nie będą z tego powodu znacząco ograniczane. Proszę o pomoc.

Masz juz radka wiec 9060XT 8gb, co prawda kapke musisz dozbierac ale warto miec nowa na GW karte i nowymi ficzerami.

  • Like 1
  • Upvote 2
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, leven napisał(a):

Za mało vram.  Używka z 16GB Vram od zielonych (RTX) i można pykać jak ta lala. 

Weź się ogarnij z tym Vramem w każdym wątku i sprawdź może najpierw jak mało BF6 Vramu potrzebuje. Gość szuka karty za około 1000zł głównie do BF6, będzie grał na Low, a Ty zaraz zaczniesz 16GB do kart za 500zł polecać. Nie ważna wydajność byle by Vramu było 16GB :boink:

 

EG6O1HF.png

 

 

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 2
Opublikowano (edytowane)

W bf6 procesor ma ciężko, nie mam X3D i nie chce sobie strzelić w stopę kartą Intela.

9060XT 8GB póki co moim faworytem. To 200 zł nie majątek w tych czasach

Edytowane przez dlogi
Opublikowano

 

5060ti 8GB jest 2x wolniejszy od 9060xt 8GB kiedy są używane na złączu PCIE X8 więc faktycznie 9060xt jest lepszym wyborem. 

 

Oczywiście to na chamsko dociśniętych detalach, bo na low w BF6 pewnie karty idą łeb w łeb kiedy vram nie jest przepełniony. Albo nawet 5060ti będzie szybszy bo w wersji 16GB jest szybszy z 10-20% od 9060xt 16GB. Ale jako że 5060ti 8GB jest ciut droższy niż 9060xt no to trochę pyrrusowe zwycięstwo. 

 

Bardzo jestem ciekawy czy za 2, 3 lata będzie się nadal dało grać na kratach 8GB. Wygląda na to że nie chcą zdechnąć :metal:

Opublikowano (edytowane)

Taaa, dołożyć. Ile razy trzeba jeszcze napisać, że ten, kto szuka karty w takim budżecie NIE dołoży do karty za 2,5x tyle :sciana:

 

I żadne argumenty tutaj nie pomogą.

Edytowane przez CryptTM
  • Like 1
  • Upvote 4

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Ja już wyczyszczone wszytko, zostało parę pierdół do zrobienia na 3 gwiazdki ale nie chce mi się za bardzo. Robie tylko sezony i gram sobie MP. Jest więcej tych wyzwań w tych "collection journal" ale nie chce mi się już za bardzo tego robić wszystkiego.       Szczerze jak za tyle kasy to jakoś mało tego wszystkiego było. Szybko gierka "pękła".
    • @kalderon W skuteczny impeachment Trumpa nie wierzę. A o wysyłanie żołnierzy i prowadzenie operacji zbrojnej nie będzie pytał. Tak samo jak nie zrobił tego teraz.   W razie czego w ostani dzień czasu, który może działać wojskowo bez zgody kongresu ogłosi zakończenie walk i Wielki Wspaniały Pokój!  A kilka dni później zacznie w tym samym obszarze nową operację wojskową     Zobacz na to co się działo w ostatnich tygodniach. Skończył mu się czas, więc ogłosił rozejm. W trakcie którego doszło do bombardowań ze strony USA, ale były to "uderzenia obronne" jako odwet za działania sił reżimu irańskiego; a nie operacja wojskowa której już teoretycznie nie mógł prowadzić.   P.S. A kwestia reżimu irańskiego nie zniknie sama, niezależnie kto będzie Prezydentem USA.   P.S.2 W USA są opinie że obecny rozejm z reżimem w Iranie jest potrzebny by móc na spokojnie przeprowadzić operację na Kubie. Na niej bardzo zależy Marco Rubio, który nawet oficjalnie jest bardzo wpływowy a mniej oficjlanie jeszcze bardziej.  Pochodzi z rodziny uchodźców, którzy uciekli przed reżimem kubańskim kilkadziesiąt lat temu. Mówią że dla niego uwolnienie Kuby spod władzy reżimu jest celem wręcz życiowym.
    • To zależy o ile obniżysz tREFI. Dlatego lekka korekta w dół potrafi zdziałać cuda, a temp są bez większych zmian. By mocno zbić temp to musisz grubo zjechać, co zarazem skończy się zauważalnym spadkiem wydajnośći. Do tego na intelu powyżej 130k już się nie skaluje w zasadzie na DDR5 i tylko destabilizuje pamięci przy wyższych temperaturach.
    • W ten sposób to my i teraz bronimy Ukrainy "wszelkimi dostępnymi środkami".
    • jak dasz nizsze tREFI to i temp bedziesz mial duzo nizsze, bo im wyzsze, tym mocniej ram grzeje.   Generalnie powyzej 50 stopni to juz wola o nawiew i trzeba sie postarac zeby w codziennym uzytkowaniu ram tyle osiagal.   Ale znam jednego osobnika co nawet do 70-80 mu ram dobija i komp zyje.   U mnie, cokolwiek wrzuce - mdie v2, a-die dr to jak mi temp leca powyzej 60 stopni to moge sie spodziewac bledow, teraz nie pamietam ktorych dokladnie w tm5, odpowiedzialnych wlasnie za przegrzewanie kostek ram.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...