emdek 3 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja Prosiłbym o propozycję zestawu w budżecie 6-7 tys z jednego sklepu, najlepiej X-kom. Na ten moment najwięcej gram w arc raiders przy 1080p ale nie wykluczam w przyszłości zmiany monitora. Zaletą będzie tu obudowa o stosunkowo małych wymiarach , bo mam niedużo miejsca. Delikatnie może sobie świecić ale bez dyskoteki. Po wstępnym zanurzeniu się w temacie celowałem w 7500f+5070 ale wolę posłuchać bardziej doświadczonych. Pozdrawiam
Oldman 546 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja chodzi o mało miejsca na biurku czy także w pionie?
kalderon 1 199 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja 19 minut temu, emdek napisał(a): bo mam niedużo miejsca. Czyli ile? W centymetrach.
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja (edytowane) Mam wisząca półkę nad stołem gdzie jest jedyne miejsce gdzie mogę postawić komputer. Ma głębokość 20cm, wysokość 40cm, ale jak wymiary będą delikatnie większe to tragedii nie będzie. Oby to jakoś wyglądało Edytowane 16 Maja przez emdek
Dirian 891 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja 20 cm głębokości? To ciezko bedzie tam cos zmiescic.
bourne2008 1 743 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja (edytowane) Da radę ale trzeba iść w m-atx https://www.x-kom.pl/p/1282450-obudowa-do-komputera-lian-li-dan-a3-wood-black.html Edytowane 16 Maja przez bourne2008
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Z tego co widzę są middle tower do 200mm szerokości https://www.x-kom.pl/p/1059321-obudowa-do-komputera-krux-vako.html https://www.x-kom.pl/p/1173313-obudowa-do-komputera-gembird-fornax-400x.html https://www.x-kom.pl/p/1298621-obudowa-do-komputera-thermaltake-versa-xm1-tg-black.html Kwestia tego czy odpowiednie podzespoły się bez problemu zmieszczą
Oldman 546 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja a moze masz miejsce obok biurka albo pod biurkiem (np na wiszącej półce), przykładowo w pokoju syna zrobilem tak ze jego komputer stoi na komodzie obok biurka tak by na biurku było więcej miejsca.
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Innego miejsca niestety nie mam. Musi wejść na wisząca półkę. Te obudowy z mojego poprzedniego posta by się zmieściły, w ostateczności przerobię trochę półkę
Dirian 891 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja No to w końcu jakie wymiary max tam wejdą? Bo pisałeś 20 cm głębokości, teraz, że jednak chodzi o szerokość. Z wysokością pisałeś 40 cm, te budy co wysłałeś mają 45 cm. Weź pod uwagę, że powinien być jakiś zapas zarówno u góry jak i z tyłu żeby ciepłe powietrze miało gdzie uciekać.
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Komputer ma stać jednym dłuższym bokiem do ściany więc głębokość półki 20 cm = szerokość obudowy. A wysokość może być większa, bo półka nie ma "sufitu"
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Nie musi być tylko X-kom jeśli cena będzie niższa
Dirian 891 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja (edytowane) To coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/5d74a9cb/ Opcjonalnie GPU zmienić na RX 9070 - https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-prime-radeon-rx-9070-oc-16gb-gddr6-prime-rx9070-o16g-14731767/ - więcej pamięci + trochę wydajniej, ale z gorszym upscalerem obrazu. Jak liczysz mocno kase to można dać taniej 7500F - https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-7500f-3-7-ghz-32-mb-oem-100-000000597-13113437/ - strata wydajności ok 8-10% wiec tragedii nie ma, ale wiadomo jak budżet pozwala to można dorzucić do 9600X EDIT: jeszcze cooler: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-arctic-freezer-36-acfre00121a-13177778/ Edytowane 16 Maja przez Dirian
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Dzięki bardzo za podpowiedź. Jeśli inni użytkownicy mają jakieś uwagi to chętnie wysłucham
kubon 169 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja Jest OK. 9070 uważam za lepszą karte ale 5070 lepiej sobie radzi w arc więc bym zostawił.
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Na morele jest promocja na obudowę o szerokości 20cm https://www.morele.net/obudowa-krux-vako-rgb-krx0132-10963605/ Z tego co widzę rtx5070 wejdzie ale z rx9070 może być już problem, jakąś tolerancję należy przyjąć? Obudowa 310mm 5070 300mm 9070 312mm
Dirian 891 Opublikowano 16 Maja Opublikowano 16 Maja Promocja jest ale nie wiem czy warto aż tak oszczędzać - głośne wentylatory, brak możliwości wyłączenia RGB, tandetna blacha, brak filtra przeciwkurzowego na froncie i ogólna ciasnota w środku. 1
emdek 3 Opublikowano 16 Maja Autor Opublikowano 16 Maja Godzinę temu, Dirian napisał(a): Promocja jest ale nie wiem czy warto aż tak oszczędzać - głośne wentylatory, brak możliwości wyłączenia RGB, tandetna blacha, brak filtra przeciwkurzowego na froncie i ogólna ciasnota w środku. Faktycznie, dobrze prawisz
kalderon 1 199 Opublikowano 17 Maja Opublikowano 17 Maja (edytowane) 19 godzin temu, Dirian napisał(a): To coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/5d74a9cb/ Dysk na śmieciowych kościach QLC. Tańsze i równie dobre chłodzenie - i dołóż do lepszego dysku. https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-modecom-volcano-0c-t101-120-czarne-mc-c-t101-as0-b-15915500/ @emdek Ma być z jednego sklepu z montażem czy zmontujesz sam? Edytowane 17 Maja przez kalderon
Dirian 891 Opublikowano 17 Maja Opublikowano 17 Maja 2 godziny temu, kalderon napisał(a): Dysk na śmieciowych kościach QLC. Tańsze i równie dobre chłodzenie - i dołóż do lepszego dysku. https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-modecom-volcano-0c-t101-120-czarne-mc-c-t101-as0-b-15915500/ @emdek Ma być z jednego sklepu z montażem czy zmontujesz sam? Lepsze dyski w morele to już prawie 7 stów za 1TB... Ten Modecom nie ma podjazdu do Freezera, wystarczy zobaczyć rozmiary radiatora, więc nie, nie jest "równie dobry".
kalderon 1 199 Opublikowano 17 Maja Opublikowano 17 Maja Do 9600X ma podjazd i wystarczy z zapasem. @emdek To zmień dysk na: https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-vp4300-lite-1tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-vp4300l1tbm28h-12944705/ Lub: https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-p510-1tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen5-nvme-ct1000p510ssd8-15253934/ Żaden nie ma DRAMu, ale przynajmniej mają kości TLC i sprawne kontrolery. 5 minut temu, Dirian napisał(a): Lepsze dyski w morele to już prawie 7 stów za 1TB... 660 zamiast 620 to nie majątek.
emdek 3 Opublikowano 17 Maja Autor Opublikowano 17 Maja Finalnie na ten moment wygląda to tak https://www.morele.net/inventory/info/0f37beaa/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się