Skocz do zawartości

Gigabyte MO27Q28G Tandem Oled vs Samsung Odyssey G5 S27FG500SUX G50SF


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

jestem póki co szczęśliwym posiadaczem GIGABYTE G27QC A 27 i ok 2 tygodnie temu pojawił sie pomysł przesiadki na oleda, przy prawie każdym temacie z gier gdzie głównie siedzę, non stop podjarka że inny świat, zresztą tutaj też zapytałem o tego oleda od gigabyte i ktoś porównał ze przesiadka z np z mojego VA na OLED to jak patrzeć na cycki na jpg do cycków w realu. Pod uwagę był brany Gigabyte, bo też firma przeze mnie sprawdzona no i do tego nowa technologia etc. Rzuciła mi się w oczy reklama drugiego monitora z tematu, Samsunga, który jest śmiesznie tani jak na oleda. Dlaczego? Nie mam jakichś potężnych wymagań wizualnych bo też nie mogę mieć póki co na moim configu a nigdy oleda nie miałem więc zgaduję że czego bym nie kupił to będzie długo efekt wow. Tylko dlaczego miałbym wydawać 7 stówek więcej na gigabyte'a? Może mi ktoś podpowiedzieć? Mam taki budżet, ale nie chce płacić więcej jak i tak dostane bardzo podobny efekt. Dodam że staram się grać na biężąco w AAA nowości, w tym roku CD, 007 skończone, czekam na Black Flaga odświeżonego - i tutaj myśląc o tej grze która wychodzi w lipcu przemawia do mnie przesiadka na "najlepszą" matrycę.

Opublikowano

Monitor kupuje się raz na dłuższy czas więc moim zdaniem powinieneś wziąć tytułowego Gigabyte - to naprawdę świetny monitor i wielu forumowiczów go ma i chwali.
Ja jako jedyny trafiłem egzemplarz z wadą fabryczną ale firma Gigabyte stanęła na wysokości zadania i dostałem nowiutki monitor w miejsce starego.
Dlaczego miałbyś wziąć tego Gigabyte?
1. Lepsza czerń
2. Poprawiona klarowność czcionek (nie czuję degradacji po VA Miniled)
3. Wysoka jasność, jak na OLEDa
4. Powłoka na monitorze w eksploatacji jak w zwykłym monitorze VA/IPS
5. Ponoć poprawiona żywotność i odporność na wypalenia - czas pokaże

Popatrz testy, recenzje.
Tutaj przykładowo Monitors Unboxed 10 dni temu zrobił ranking monitorów 1440p OLED jakie testowali. Wnioski wyciągniesz sam.

  • Like 1
  • Upvote 2
Opublikowano
9 godzin temu, Lameismyname napisał(a):

Monitor kupuje się raz na dłuższy czas więc moim zdaniem powinieneś wziąć tytułowego Gigabyte - to naprawdę świetny monitor i wielu forumowiczów go ma i chwali.
Ja jako jedyny trafiłem egzemplarz z wadą fabryczną ale firma Gigabyte stanęła na wysokości zadania i dostałem nowiutki monitor w miejsce starego.
Dlaczego miałbyś wziąć tego Gigabyte?
1. Lepsza czerń
2. Poprawiona klarowność czcionek (nie czuję degradacji po VA Miniled)
3. Wysoka jasność, jak na OLEDa
4. Powłoka na monitorze w eksploatacji jak w zwykłym monitorze VA/IPS
5. Ponoć poprawiona żywotność i odporność na wypalenia - czas pokaże

Popatrz testy, recenzje.
Tutaj przykładowo Monitors Unboxed 10 dni temu zrobił ranking monitorów 1440p OLED jakie testowali. Wnioski wyciągniesz sam.

Obejrzałem i widzę że w tej półce cenowej najwięcej czasu poświęcił i chyba najbardziej chwalił ASUSa ROG Strix XG27AQWMG

Opublikowano
Godzinę temu, galakty napisał(a):

A kiedy to ma wyjść? Totalnie wypadłem z obiegu :D 

MSI MAG OLED 271QPX32 na matrycy 4gen QD-OLED Penta Tandem ma wyjść we wrześniu tego roku (info od producenta) - z tego co doczytałem, to pierwszy monitor na tej matrycy jaki ma się pojawić normalnie w zakupie.

Co jest piękne, pogodzi to środowisko WOLEDowców i QD-OLEDowców, bo wreszcie będzie można powiedzieć, że "Tandem jest najlepszy" i się wszyscy zgodzą ;) 

Opublikowano

Tak czytałem troche o tych oledach z błyszczącą matrycą, jaki to jest sens oglądania non stop odbicia swojego ryja w monitorze albo po prostu odbijania światła wszelkiego rodzaju i dlaczego jest dużo ludzi którzy wolą taką opcje niż mat? Ktoś mi to wyjaśni, jakiś szczesliwy posiadacz takiej matrycy?

Opublikowano

@JeanPepin Na błysku zawsze będziesz miał ładniejszy obraz (mat zawsze w jakiś sposób rozprasza) ale jest bardziej wymagający i w pewnych scenariuszach może być ciężki do ujarzmienia. 
Ja przez parę lat miałem LCD Della z błyszczącą powłoką i rzeczywiście efekt wizualny był lepszy ale był dla mnie uciążliwy, bo nie mogłem nigdy znaleźć dla niego optymalnego miejsca w 3 różnych pomieszczeniach.
Weź na próbę błysk od ASUSa, zawsze masz zwrot 14 dni jak uznasz, że Ci nie odpowiada.

Opublikowano (edytowane)
14 godzin temu, JeanPepin napisał(a):

Tak czytałem troche o tych oledach z błyszczącą matrycą, jaki to jest sens oglądania non stop odbicia swojego ryja w monitorze albo po prostu odbijania światła wszelkiego rodzaju i dlaczego jest dużo ludzi którzy wolą taką opcje niż mat? Ktoś mi to wyjaśni, jakiś szczesliwy posiadacz takiej matrycy?

Jak już wspominałem wcześniej: nie wkładałbym wszystkich matryc "matowych" do jednego wora i "błyszczących" do drugiego wora. Są matryce matowe, bardzo subtelnie, a są też bardzo agresywnie matowe. Analogicznie są "błyszczące" z dobrymi warstwami niwelującymi odbicia, a są też istotnie "lusterka". Także bardzo gładki mat nie jest zły, tak amo jak błyszcząca ze świetnymi rozpraszaczami/antyrefleksyjną powierzchnią.

Edytowane przez Kyle
Opublikowano
6 minut temu, Kyle napisał(a):

Jak już wspominałem wcześniej: nie wkładałbym wszystkich matryc "matowych" do jednego wora i "błyszczących" do drugiego wora.

No i tutaj masz rację. W uproszczeniu każdy o tym zapomina, a to też bardzo istotne.

Tak naprawdę z kolejnymi generacjami matryc, powłoki są coraz lepsze (niezależnie czy mat czy błysk) o czym nieraz wspomina Monitors Unboxed.
Można przyjąć, że im nowsza matryca, tym bardziej dopracowana powłoka. Mat w MO27Q28G jest bardzo dobry i chwalony, chociaż akurat w Monitors Unboxed generalnie wolą błysk nad matem ze swoich prywatnych preferencji, dlatego błyski zbierają lepsze noty ale nieraz o tym wspominali i się bez bicia przyznawali ;) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...