@DjXbeat
Moim skromny zdaniem obydwie strony są winne , restrykcyjne prawo UE i rządy (nie tylko Nasze) które ten temat miały w poważaniu (problemem będą się martwić ich następcy).
Gdyby infrastruktura była systematycznie modernizowana to aż tak byśmy tego nie odczuli , teraz jest mowa o 194 mld zł , w tamtym roku było to 500 mld zł (uważam tę kwotę bardziej realną).
W kwestii Chin popieram Twoje słowa w 100%.
Ogromne i rosnące zapotrzebowanie na energię zmusza ich do szybkiej budowy "węglówek" + uzupełniając to OZE do czasu ukończenia/uruchomienia wymaganej liczby (czyt. mocy) siłowni jądrowych. Pytanie czy na tym poprzestaną , bardzo wątpliwe.
Energia potrzebna do produkcji towarów dla całego świata nie bierze się przecież z powietrza , przenoszenie produkcji wszystkiego przez chciwe korpo do Chin nie mogło się skończyć inaczej.
W pewnym momencie Chiny powiedzą dość dyktując warunki i cały świat obudzi się z ręką w nocniku.
Kwestia transformacji według możliwości/zasobów danego państwa uważam w pewnym stopniu za dobry kompromis , dane państwo będzie samo odpowiadało za swoją porażkę (również gospodarczą). Problemem będzie nadal rząd który nic nie robi w kwestii "prundu" dobijając kraj (gdyby tak rząd ponosił odpowiedzialność za swoje działania po skończonej kadencji).
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się