Skocz do zawartości

RX 90xx (RDNA 4) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

@DżonyBi

 

a ja tam nie siedze, bo nie jestem skalperem i boty mi do niczego nie sa potrzebne

 

jak widac mozna kupic karte, tylko potrzeba troche szczescia

 

albo wylozenia odpowiedniej gotowki

 

chcesz karte za 12k? jak trafiaja sie tylko drozsze modele obecnie?

 

to tak samo jakbys z procy chcial ustrzelic ksiezyc

 

 

zrobisz testy 5070ti na 220 i 275w w tych 4 3dmarkach - time spy, port royale, steel nomad i time spy extreme? :Up_to_s:

jestem ciekawy wynikow.

Edytowane przez Zachy
Opublikowano
2 minuty temu, Mar_s napisał(a):

jeżeli nawet z pomocą bota nie jesteś w stanie kupić karty no to sorry, pretensje powinieneś kierować wyłącznie do siebie samego

Zeby kupic karte za 15k to mi bot niepotrzebny.

3 minuty temu, Zachy napisał(a):

zrobisz testy 5070ti na 220 i 275w w tych 4 3dmarkach - time spy, port royale, steel nomad i time spy extreme? :Up_to_s:

jestem ciekawy wynikow

Nie mam tej karty i miec nie bede.

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
23 minuty temu, NoviAMG napisał(a):

Jakby nikt nie kupował z drugiej ręki, to nikt by nie sprzedawał. Proste i logiczne. Ale jak zjeby kupują to nakręcają całą spirale. Tak to działa, tak samo jak ludzie biorą karty po +30-50% ceny msrp. Nakręcają te całe guano. By nikt nie kupował i ceny chcąc nie chcąc by leciały na pysk. 

Myślę, że większość ludzi i tak czeka i nie kupuje od skalperów czy to tych z olx, czy oficjalnych sklepów.

 

Większość ludzi nauczyła się poczekać, a to nie będzie trwać długo i już niebawem ceny się unormują.

 

Oni muszą sprawić wrażenie i wywołać FOMO, żeby zdzierać jak najwięcej ale nie sądzę, aby wielu dało się nabierać.

Edytowane przez Jedi88
Opublikowano (edytowane)
16 minut temu, Zachy napisał(a):

chcesz karte za 12k? jak trafiaja sie tylko drozsze modele obecnie?

Mialem juz z Amazona Trio za 12k, ale uznalem, ze nie chce tego modelu. Czulem niedosyt. Nawet przez chwile nie pomyslalem, zeby przyjanuszowac na olx, ale jbc juz to. Kupie karte mimo niesprzyjajacych okolicznosci. Bedzie trzeba to doloze. Na razie i tak najlepiej bawie sie na forum.

 

Screenshot_20250222_134108_Gmail.thumb.jpg.5906e32d4bfd3623e47a9c527df20195.jpg

Edytowane przez DżonyBi
Opublikowano (edytowane)
2 minuty temu, Zachy napisał(a):

Ten trio byl z dlugim terminem dostawy tez. nie byl dostepny od reki.

i nie wiadomo ile zamowien dziabneli.

Mialem mailowo potwierdzona wysylke 17 marca (kontaktowalem sie z nimi co sam mi zasugerowales), a czesto Amazon wysyla wczesniej. Nie ma co pisac wiecej w tym temacie.

Edytowane przez DżonyBi
Opublikowano
10 minut temu, Zachy napisał(a):

Ten trio byl z dlugim terminem dostawy tez. nie byl dostepny od reki.

i nie wiadomo ile zamowien dziabneli.

 

@Phoenix.

kurde, testowac taichi na +500MHz? :D

Jak miałem MSI 5700XT to go zmodowalem i odblokowałem i cisnąłem rekordy w smarku na 100% wentyli. Takze ciśnij tą kartę do oporu jak można! 

Opublikowano
13 minut temu, Phoenix. napisał(a):

 

Ten kolo ostatnio pokazywał slajdy FSR vs DLSS 3 vs DLSS 4. No i każdy mówił który to jest DLSS 4 prawidłowo a on mowił ze to FSR 4 jest. Screeny wział z Digital Foundries i oczywiscie poprzekrecał screeny specjalnie... 8:30 można sobie właczyc i zobaczyć. DLSS 4.0 jest znacznie lepszy, a on postował grafiki i mówil ze FSR jest najlepszy... 

AMD FSR 4 Upscaling Tested vs DLSS 3/4 - 8:30

 

Opublikowano (edytowane)
14 minut temu, maxmaster027 napisał(a):

Ten kolo ostatnio pokazywał slajdy FSR vs DLSS 3 vs DLSS 4. No i każdy mówił który to jest DLSS 4 prawidłowo a on mowił ze to FSR 4 jest. Screeny wział z Digital Foundries i oczywiscie poprzekrecał screeny specjalnie... 8:30 można sobie właczyc i zobaczyć. DLSS 4.0 jest znacznie lepszy, a on postował grafiki i mówil ze FSR jest najlepszy... 

AMD FSR 4 Upscaling Tested vs DLSS 3/4 - 8:30

 

Wiem bo sam się nabrałem ale ktoś słusznie zauważył ;) 

IMG_0164.png

 

IMG_0122.png

Edytowane przez Phoenix.
Opublikowano
1 godzinę temu, DżonyBi napisał(a):

Raster

5070Ti=9070XT

 

RT 

5070Ti szybszy ~25% (pomijac eketremalne scenariusze gdzie 9070XT dostaje niemilosierne baty)

 

+MFG na korzysc 5070Ti

+ lepsza temp. vram na 5070Ti

No i jednak frametime lepszy na 9070XT. Wiele recenzentów zwraca na to uwagę. Np w minucie 6:00 widać jak na Nvidii wykres jest poszarpany a na AMD płaski tak jak powinno być.

Opublikowano (edytowane)
6 minut temu, DżonyBi napisał(a):

Nawet nie ma co dyskutowac. DLSS4 duzo lepszy.

 

Screenshot_20250308_215126_YouTube.thumb.jpg.7558375c815a7b6229d2b3360d2f3141.jpg

Owszem ale nadal FSR jest lepszy niz DLSS CNN, ktory to kazdy chwalił jak rzekę miodem płynącą ;)  AMD zrobiło jednym ruchem większy skok niż nvidia przez ponad 5lat. 

Edytowane przez Phoenix.
  • Like 1
  • Upvote 4
Opublikowano

l

3 minuty temu, DżonyBi napisał(a):

Nawet nie ma co dyskutowac. DLSS4 duzo lepszy.

 

Screenshot_20250308_215126_YouTube.thumb.jpg.7558375c815a7b6229d2b3360d2f3141.jpg

Ale to nie tylko w tej grze...podmieniłem pliki w gta na DLSS 4.0 i jest to samo. Najwiecej zyskał tryb performance, jest niesamowicie dobry. Najmniej DLAA. Poiwedziałbym że DLAA jest przesadzone i obraz wyglada nienaturalnie ostro. Ale jak kto lubi

  • Upvote 1
Opublikowano
2 minuty temu, Puzoniusz napisał(a):

i pewnie by nie powstało gdyby nie pewne sony się uparło :D

 

PSSR jakby dostało pod stołem biblioteczki z FSR 4.0 to cos pieknego ;) Aczkolwiek DLSS 4.0 jednak ROX, nie wiem ale strasznie by korciło żeby PS5 Pro miec, jakby PSSR = FSR 4.0. Szczególnie, że pełny raytracing w VR jest tylko przy użyciu PSSR a ten no... jest gorszy niz DLSS 2.3 

  • Haha 1
Opublikowano
5 minut temu, maxmaster027 napisał(a):

PSSR jakby dostało pod stołem biblioteczki z FSR 4.0 to cos pieknego ;) Aczkolwiek DLSS 4.0 jednak ROX, nie wiem ale strasznie by korciło żeby PS5 Pro miec, jakby PSSR = FSR 4.0. Szczególnie, że pełny raytracing w VR jest tylko przy użyciu PSSR a ten no... jest gorszy niz DLSS 2.3 

Może dostać PS5Pro FSR4 bo GPU Prosiaka ma elementy RDNA4 

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • To pewnie była Próba Traw  
    • Do tak drętwej gry nie będę kupowała nowej karty, aby mieć to samo, ale z PT, bo studio nie chciało przeznaczyć środków na ręczne ustawianie oświetlenia.   Żeby to było jednoznaczne rozwinięcie formuły z ciekawymi mapami i przeciwnikami do starć..., ale jest krok do przodu i dwa wstecz. Do atmosfery w zamkniętych lokacjach wystarczy RT. Ot ciekaw byłem jak ustawili optymalizację dla kart 8GB, a nikt nie robił testów ze zoptymalizowanymi ustawieniami. Jeśli ktoś ma monitor 1440p to będzie lepiej niż przy PS5 Pro na tym monitorze. W ustawieniach bliźniaczych do PS5 Pro i 4K DLSS P już trzeba wyłączyć hair strands, bo Vram się przelewa i wtedy trzyma ~50fps, przynajmniej na początku. 
    • Do benchmarków będzie sztos. Jak poprawia ngu d2d to w grach też będzie sztos (już jest kozacko z ramem 8000+)   W pierwszych testach jest prawie 15% wzrostu wydajności (tak jak pisałem o zebrałem dużo plusikow)     https://ithardware.pl/aktualnosci/intel_core_ultra_5_250k_plus_przetestowany_hit_segment_cpu-49235.html
    • Ja bym po prostu folię rzucił pod gont czy co tam ma być. Ale blacha nie wyjdzie taniej te kilka arkuszy? I już płyty nie trzeba będzie tylko normalnie kantówki na krzyż - a i tak trzeba będzie zrobić bo przecież jedna płyta OSB tego nie pokryje tylko kilka. Nie bawiłbym się w to - drewno konstrukcyjne na słupy i wieniec, na górę kratownica z kantówki impregnowanej ciśnieniowo, folia i blacha.
    • w sensie jak pogodzić? Przecież wiem, że teraz jest jechane z AI bo widzę na forach i grupach dyskusyjnych skupiających programistów z jakimi ludzie problemami przychodzą i „czemu to nie działa". Problemy których normalnie pisząc kod byś nie uświadczył bo z jakimś olejem w głowie byś nawet nie był w stanie takie faux pas popełniać. Później tylko czytasz komentarze „stop posting this ai slop" Najlepiej AI w microsofcie jak nawet w ich sterownikach są błędy letalne. Teraz to już chyba certyfikaty do podpisu sterowników też już AI wydaje, bo nawet ROOTKITy używają certyfikowanych driverów, a wystarczy spojrzeć na tabelę importów żeby mieć już jakiś pogląd na to, co się tam kryje    Najzabawniejsze jest, że prompterzy nawet sami wytłumaczyć problemu nie potrafią, bo nie mają zielonego pojęcia co się dzieje w tym kodzie.      AI to jest dobre, ale w generowaniu masy wanna-be koderków którzy budzą co najwyżej politowanie stosując permanentnie metodę kopiego-pejsta.    Ale nikt nie próbuje udowodnić, że modele jeszcze nie są lepsze od najlepszych programistów, bo to oczywiste. One nie są nawet lepsze od hobbystów w danym frameworku czy języku.    W sensie, rozumiem Twój punkt widzenia. Jak się ktoś zupełnie na czymś nie zna, to AI będzie lepszy, bo samemu i tak nigdy w życiu by niczego nie wyprodukował.    Możesz wytłumaczyć jak można zapomnieć includa? Chyba że piszesz w notatniku albo na kartce, to okej.   No, jak znajdziesz błąd i go poprawisz to tak. W innym wypadku będzie dalej brnąć w to bagno. Dlatego powodzenia w projektach zbudowanych z wielu tysięcy linijek. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...