Skocz do zawartości

RX 90xx (RDNA 4) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiadomo kiedy pojawią się karty xx60 ? W lipcu kończy mi się gwarancja na kartę i coś bym zmienił.Karta do  max 250USD ,więcej jak 8GB RAM i lepsze RT jak w serii 6xxx. Narazie to jest Intel B580 zobaczymy co zieloni i czerwoni pokażą.

Opublikowano
6 minut temu, nalewator napisał(a):

Karta do  max 250USD

6 minut temu, nalewator napisał(a):

więcej jak 8GB RAM

6 minut temu, nalewator napisał(a):

zobaczymy co zieloni i czerwoni pokażą.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że będziesz musiał kupić Intela. 

Opublikowano

Przypominam, że Intel 250$ kosztuje w USA i jest to wyraźnie mniej niż RTX 4060. W Polsce kosztuje ... wyraźnie więcej od RTXa i taniej nie będzie bo Intel traci pieniądze na każdej sprzedanej karcie więc do sklepów będą  wrzucać śladowe ilości.

4 godziny temu, nalewator napisał(a):

Karta do  max 250USD ,więcej jak 8GB RAM i lepsze RT jak w serii 6xxx.

To na pewno nie jest karta nVidii, 5060 raczej będzie droższy niż 4060 i pozostanie przy 8GB VRAMu.

Opublikowano
21 minut temu, kalderon napisał(a):

Intel traci pieniądze na każdej sprzedanej karcie

Masz na to jakiś dowód? Posiadasz informacje na temat ceny wyprodukowania całego GPU podzielonej na ceny poszczególnych podzespołów ( GPU/VRAM/PCB/Chłodzenie/Zasilanie)? Oczywiście, że nie. 

Opublikowano

U amd to jedynie tryb FSR native AA jest warty włączenia tylko że to nie poprawia fps'ów a jeszcze dodatkowo zabiera :E od kiedy dodali do hunt showdown fsr z trybem native AA to gra w końcu nie ma poszarpanych krawędzi na każdej możliwej teksturze po 6 latach ale już przestawienie nawet na tryb jakości FSR jest tragiczne, z bliska jeszcze ok ale troche dystansu do jakiegoś obiektu czy modelu postaci i robi się tetris :/ 

  • Upvote 1
Opublikowano

FSR wygląda niestety tylko na ekranie 4k i nic z tym nie zrobisz.
XTX w port royal robi prawie 17k pkt. a powiedzmy, że 5800x to nie 13900k na DDR5 ;) tak więc bez zaskoczenia wyniki RDNA4. Do ganiania UE5 z Lumenem czy RT styknie. Jak nie popłynął z ceną to będzie całkiem niezła karta. 

Opublikowano
W dniu 23.12.2024 o 22:58, kalderon napisał(a):

Kto powiedział że 5070 będzie lepsze od 4070 ti?

Nie wiem, historia np.?

W dniu 24.12.2024 o 15:30, kalderon napisał(a):

 Intel traci pieniądze na każdej sprzedanej karcie więc do sklepów będą  wrzucać śladowe ilości.

 

Teraz to odleciales jak z Okeciem i dobudowaniem stanowisk w 2 lata :E

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, ryba napisał(a):

Nie wiem, historia np.?

Historia nie ma tu nic do rzeczy. 5070 będzie mieć mniej CU niz 4070 ti i tylko częściowo nadrobi to zegarem. Tranzystorów też nie będzie więcej bo Blackwell będzie wykonany w tym samym procesie technologicznym. 5070 raczej nie dogoni nawet 4070 ti Super, a i z 4070 ti może mieć problemy. To będzie w miarę równorzędny konkurent 9070XT.

Edytowane przez kalderon
  • Sad 1
  • Upvote 1
Opublikowano
W dniu 24.12.2024 o 20:27, Send1N napisał(a):

U amd to jedynie tryb FSR native AA jest warty włączenia tylko że to nie poprawia fps'ów a jeszcze dodatkowo zabiera :E 

Wydaje mi się, że w Stalkerze włączenie go dało jednak wzrost fps. Choć nie mam teraz jak tego sprawdzić. 

Opublikowano

@ElKojot FSR w S2HOC wygląda jak kupa i dosłownie wszystko jest od niego lepsze (łącznie z TSR). Fajne porównanie zrobili na TechPowerUP: https://www.techpowerup.com/review/stalker-2-dlss-vs-fsr-vs-xess-comparison/
                   DLSS jednak najlepiej wypada, chociaż w ruchu jest trochę gorsza jakość niż statycznie. Mi się w 1440p na kompie z sygny gra komfortowo.

Opublikowano
33 minuty temu, ElKojot napisał(a):

Wydaje mi się, że w Stalkerze włączenie go dało jednak wzrost fps. Choć nie mam teraz jak tego sprawdzić. 

Ale native aa nie działa jak upscaler tylko po prostu poprawia anty aliasing więc raczej nie możliwe, obraz jest ładniejszy ale wydajność spada względem natywnej rozdziałki.

  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Dokładnie, ale to dalej bardzo dobre karciochy, więc można sobie na nich jeszcze siedzieć. Ja myślałem o 5070TiS, ale chyba można zapomnieć. Teraz mi chodzi po głowie, czy może nie kupić jakiejś 5070Ti/5080 na wszelki wypadek, bardziej bym się skłaniał ku 5070Ti. Niby jeszcze mi 12GB pamięci nie brakło, ale jak ma coś pójść nie tak i ceny pójść znacząco w górę Szkoda mi tylko wymieniać kartę dla samej pamięci i tylko 25% wydajniejszą, bo fanu z tego nie będzie  Troche tak, zwłaszcza jak Ty siedzisz dość długo na jednej karcie. Ale to jest patologia w wykonaniu nvidii co oni wyprawiają z tą pamięcią. 5060Ti, która jest w rasterze 25% wydajniejsza od 5 letniej 3060Ti ma tyle samo pamięci co 5080, gdzie 5080 z miejsca powinna mieć 24GB. Już nie mówiąc o 4060Ti 16GB i 4070Ti 12GB.
    • Wkleiłem @DaveCam Nawet cytowany @Jardier zachował się prawie tak samo niekonkretnie. Mam ci wyszukać wszystkich żeby zaspokoić twoje ego ? Chyba obaj nie wypełzliśmy spod jutubowego kamienia.   Wkleiłem linki twórców, którzy uważam że coś wnoszą, testują głębiej James Baldwin, @GamersMuscle
    • Możesz pokazać kto tak robi ze mówi: mi też się nie podoba i że jest to bełkot? Bo tylko widzę narzekanie że ten i tamten narzeka i bełkocze ale bez jakiś konkretów, że narracja jest taka i wszystkich jakby się zmówili co mają mówić. Trochę to wygląda jak? Bełkot
    • Przeciez roznica miedzy 9700x a 9800xd to 75-100mhz   W grach roznica jest zadna miedzy odkreconym cpu, a limitem ppt 88W  To co najwyzej w cine bedziesz mial wiecej ptk i to tyle   Jakie napieice i vid podczs testu raportuje ?  Nie wiem jak bardzo by musiala byc spartolona gra zebys mial drop z 250 na 120 fps tak wiec wymyslac torche abstrakcyjne scenariusze  I to by byla tylko i wylacznie wina gry a nie slabego cpu. Jak widac na ciebie placebo dobrze dziala ale to najwazniejsze ze dziala   W codzie na skreconym ppt i prilu bez kaganca nie ma zadnej roznicy w testach  Wiem bo testowalem   Jak jakis wbity limit nie dziala tzn ze jest problem z plyta/bios. Ja nie mam problemu z limitami, co  wklepie tak jest wiec moze sprawdz inny bios lub czy faktycznie zapisujesz ustawienia. Pusc cb23 i pokaz ile wypluje ptk przy takim poborze, jestem ciekaw.
    • piłeś nie pisz albo idź już spać i patrz co cytowałem https://brd24.pl/spoleczenstwo/pijany-biznesmen-w-darlowie-sedzia-nie-zabrala-mu-nawet-prawa-jazdy-umorzenie/
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...