Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Na Nexus jest mod z plikami ini

 

https://www.nexusmods.com/silenthill2/mods/23?tab=files

 

który niesamowicie przyspiesza grę, ale niestety w jednym z plików jest zmienna, która strasznie ściemnia pomieszczenia, więc na razie usunąłem je, ale jutro jeszcze pokombinuję z nimi, bo bardzo fajnie reszta wygląda. 

 

Z tym modem w ogóle wyłączyłem DLLS i grałem w płynnych 60fps w natywnej 4k. Bez niego używam tylko DLLS i skaluję obraz na +2x, zachowując płynność.

Edytowane przez PaVLo
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Zgadza się, tylko na mieście. Na szczęście nie jest to taki stutter fest jak w Dead Space Remake ale i tam zważywszy na wolniejsze tempo gry nie dręczyło to tak mocno no chyba, że ktoś jest na tym punkcie przeczulony max.

Edytowane przez caleb59
Opublikowano

Już dawno nie odpalałem SH2, ale z tego co pamiętam to największy stutter był w budynkach właśnie. Na mieście gra działała ładnie, a dopiero w zamkniętych lokacjach zaczęła przycinać. Apartamenty to był pierwszy taki moment. Chyba, że coś tam się zmieniło.

  • Like 1
Opublikowano

Co się dziwić, wyszli do ludzi, nie będą zamykać stuttera w 4 ścianach, niech też ma coś od życia dlatego będzie denerwować gracza tym co najlepiej potrafi:E Jak zakupię gierkę, to też dołączę do tej wspaniałości działania gry.

  • Haha 1
Opublikowano
17 godzin temu, PaVLo napisał(a):

Na Nexus jest mod z plikami ini

 

https://www.nexusmods.com/silenthill2/mods/23?tab=files

 

który niesamowicie przyspiesza grę, ale niestety w jednym z plików jest zmienna, która strasznie ściemnia pomieszczenia, więc na razie usunąłem je, ale jutro jeszcze pokombinuję z nimi, bo bardzo fajnie reszta wygląda. 

 

Z tym modem w ogóle wyłączyłem DLLS i grałem w płynnych 60fps w natywnej 4k. Bez niego używam tylko DLLS i skaluję obraz na +2x, zachowując płynność.

O wiele lepiej chodzi ale wywala błędy silnika...

Opublikowano

Też miałem potem błędy i posądzałem stare sterowniki oraz wrzucony DLLS 310.2.1.0, ale postanowiłem wyrzucić z tego moda pliki Engine.ini oraz OptimaxP_Config.ini i gra stała się stabilna, jednak straciła ten boost.

Jakoś nie mam ochoty analizować tych plików i szukać która zmienna psuje stabilność, gram i żadnych problemów. Pomieszczenia w końcu są jaśniejsze, zwłaszcza, że na początku gry nie mamy latarki, więc było to bardzo męczące, bo znikało wiele detali.

Opublikowano

Oczywiście, że gram z RT bo robi to świetną robotę w tej grze :thumbup:. Obecnie najnowsze stery 576.80, biblioteki DLLS 310.2.1 i FG 310.2.1 (FG wyłączone w grze) oraz dzisiaj uaktualnione stery do chipsetu AMD :)


Wszystko hula, ale dopiero jestem w miasteczku i zaczynam eksplorację dużego hotelu.

Mgła w tej grze zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, zwłaszcza gdy przebijamy się do hotelu :o

Opublikowano (edytowane)

Ale walki z 

Spoiler

dwoma Pyramid Head to im nie daruję, jak to skopali. Nie ma porównania z oryginałem. Czy to w kwestii muzyki czy samej walki.

Chyba największa wada. 

Edytowane przez Necronom
Opublikowano

Jeden pro tip dla ludzi, którzy zechcą ograć New Game +

 

Spoiler

Nie używajcie piły spalinowej, ta broń jest tak bardzo OP, że granie z tym na dłuższą metę niszczy rozgrywkę bo KAŻDEGO przeciwnika kładzie na 1 hita i robi się po prostu zbyt łatwo nawet na poziomie trudności Hard.

 

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • PvP tu jest tragiczne, ja rozumiem że kogoś to może jarać ale tylko w założeniu że on też poluje na innych graczy. Jak tego nie chcesz to na dłuższą metę irytuje, jeszcze jakby chłop walił od startu to rozumiem, ale czekanie żebyś ubił bota i wtedy angażowanie w walkę... Szybko stracą graczy takim podejściem.    
    • Płyta główna i reszta zakupione. Temat można zamknąć. Dzięki.
    • @VRman Dobra, namowiłeś mnie do retro z lepszym ekranem, ale nie chcę kupować do tego oleda 4k, ani archaicznych monitorów.   Zamówiłem smartfon z zablokowaną siecią i ekranem OLED 120hz 1080p, 19.5:9. Kiedyś przymierzałem się, ale uznałem że po co mi to.  Samsung a55 wyszedł tylko 270 zł z wysyłką z lombardu + używany gamesir g8 za 110 zł. Ewentualnie będzie na części w razie wypadku, bo ktoś z rodziny ma a55. PS2 /Gamecube emuluje chyba lepiej niż handheldy na t820 (rg406 /rg476h). Jedynie może być niewygodnie... Wtedy wymienię na rg476h, szczególnie że IPS w technologii LTPS powinien być znośny, a społeczność zrobiła już własne oprogramowanie dla handheldów z T820.   Castlevania Rondo of Blood jednak mnie kusi, a drugi poziom pokazał, że jeszcze dobrze gra się w tak stare gry. Szkoda, że emulator PS2 na androida jest porzucony, ale może Devil May Cry działa tam znośnie i poprawnie lub pójdzie przez emulację PC na telefonie.
    • Na większe mnie nie stać, i taki mocno naginam budżet przy opcji deweloperskiej... Nawet te 46-47 m2 (mam na oku takie z genialnym układem, wysoko, bez usług, tylko ze średnim dojazdem, ale okolica jeszcze się buduje) jest już właściwie poza zasięgiem... A czekania dwa-trzy lata na dziurę w ziemi (ceny czasem niższe i nawet dałoby się upolować cos fajnego ) nie wytrzymam.   Tak, parter skreślałem od razu, podobnie wjazd do garażu. Skomunikowanie WP to duża zaleta, ale u mnie najwięcej jest ofert właśnie typu trzy małe pokoje, z najgorszych dzielnic (bardzo stare bloki, nieciekawa okolica, piecyki)    Boję się też trochę remontu. Ogarniał z was ktoś coś takiego przez jedną firmę kompleksowo? WP to masa problemów, cała łazienka do rozwalenia, gaz, brak trójfazówki, wymiana grzejników plus często problemy z instalacją. Boję się tego wszystkiego - a jednocześnie to najbardziej dostępna finansowo opcja.    Jednocześnie to może być moje docelowe lokum i wolałbym wydać kasę lepiej niż na WP z lat '80...   Wiem jak do brzmi - mierz siły na zamiary i nie pier.... Przesrane.:E    Czyli te usługi olać.. Ech, poza tą jedną "drobną" wadą to było najlepsze  co znalazłem od kwietnia, jeśli chodzi o układ, cenę itp... Ale też miałem wątpliwości. 
    • Aż taka kupa ze ST s5 że nikt nie komentuje?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...