Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Z racji że mamy już na forum co najmniej kilku posiadaczy kart z serii 5xxx postanowiłem założyć wątek techniczny - skoncentrowany na aspekcie użytkowym i wydajnościowym kart.

Mamy wątek zbiorczy, w którym - z całym szacunkiem do współtworzących - panuje całkowity Bangladesz - czyli mówiąc/pisząc kolokwialnie - burdel na kółkach.

Wartościowe i merytoryczne posty toną w powielających się pogłoskach, aferach i przekomarzaniach. Także utrzymajmy może ten temat możliwie "czystym" aby skoncentrować tutaj wartościowe treści.

Jeżeli natomiast odwiedzający zainteresowani są głównie marudzeniem i smędzeniem na ceny i opłacalność - proszę się biczować w wątku zbiorczym ;) Tak samo zresztą jak nabijanie nic nie wnoszących do tematu postów - wątek zbiorczy cały czas czeka na magiczne 1000 stron spamu ;)

 

Wracając do tematu, znalazłem jedną z nielicznych recenzji 5090 Suprim Liquid OC także wklejam oczywiście tutaj ;)

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Opublikowano

Myślę że w ostatecznym rozrachunku biorąc pod uwagę wszystkie aspekty to Suprim SOC to najlepsza karta chłodzona powietrzem. Kropka. Kultura pracy naprawdę fenomenalna. Asus zdecydowanie przekombinował, zamiast tego 4tego wentyla powinni iść w maksymalny radiator i kontynuować współpracę z Noctua. Ostatnie GPU od MSI jakie miałem na dłużej to było GTX 980 Twin Frozr - znakomita karta. Miałem jeszcze RTX 3080 Suprim i to była również świetna karciocha. Dlatego kurde ciągnie mnie co premierę do tych Suprim'ów ;) Tak po prawdzie to od 3 generacji seria Suprim to jest absolutny TOP zarówno pod względem budowy, osiągów jak i kultury pracy.

Opublikowano

Wg mnie Suprim, od momentu powstania tej serii, to top topow.

1. dobre chlodzenia, lepsze od strix/astral jednak

2. swietna kultura pracy

3. normalna, nie skalperska cena, tez lepsza od strix/astral

 

no ale dostac ja w normalnej cenie to juz inna para kaloszy

wczoraj przez 1 min byl suprim soc w komputroniku, ale za 14790zl...

  • Upvote 2
Opublikowano (edytowane)

Jakie sterowniki używacie z 50X0? Ja będę dzisiaj instalował kartę (5080) i zastanawiam się czy nie wrzucić starszych sterowników: "cuda_12.8.0_571.96_windows" - to chyba zawiera też sterownik "display driver". Jeszcze chyba wchodzi w grę oficjalny sterownik 572.16 lub hotfix 572.24. 

Edytowane przez Ravenik
Opublikowano
W dniu 10.02.2025 o 14:06, Ravenik napisał(a):

Jakie sterowniki używacie z 50X0? Ja będę dzisiaj instalował kartę (5080) i zastanawiam się czy nie wrzucić starszych sterowników: "cuda_12.8.0_571.96_windows" - to chyba zawiera też sterownik "display driver". Jeszcze chyba wchodzi w grę oficjalny sterownik 572.16 lub hotfix 572.24. 

Od pierwszego dnia używam 572.16, jedynie co to nie pozwalam nvidia app grzebać w ustawieniach gier bo w większości przypadków jedynie mi pogarszał sprawę. 

Opublikowano

W artykule na TPU jest lista gier, które straciły wsparcie Physx:

https://www.techpowerup.com/332763/nvidias-32-bit-physx-waves-goodbye-with-geforce-rtx-50-series-ending-32-bit-cuda-software-support

Cytat

Here is a comprehensive list of games that use 32-bit PhysX, which will be runnin slower if the latest GeForce RTX 50 series is used, nicely compiled by a Resetera forum user: Monster Madness: Battle for Suburbia, Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter 2, Crazy Machines 2, Unreal Tournament 3, Warmonger: Operation Downtown Destruction, Hot Dance Party, QQ Dance, Hot Dance Party II, Sacred 2: Fallen Angel, Cryostasis: Sleep of Reason, Mirror's Edge, Armageddon Riders, Darkest of Days, Batman: Arkham Asylum, Sacred 2: Ice & Blood, Shattered Horizon, Star Trek DAC, Metro 2033, Dark Void, Blur, Mafia II, Hydrophobia: Prophecy, Jianxia 3, Alice: Madness Returns, MStar, Batman: Arkham City, 7554, Depth Hunter, Deep Black, Gas Guzzlers: Combat Carnage, The Secret World, Continent of the Ninth (C9), Borderlands 2, Passion Leads Army, QQ Dance 2, Star Trek, Mars: War Logs, Metro: Last Light, Rise of the Triad, The Bureau: XCOM Declassified, Batman: Arkham Origins, and Assassin's Creed IV: Black Flag.

 

  • Haha 1
Opublikowano
W dniu 16.02.2025 o 07:39, RtxOn napisał(a):

Dzien Dobry Panowie. Przy oc 5080 co wylaczaliscie w msi afterburner? Kontrola napiecia? Zeby zegary trzymalo.

A sprobowacnie laska skoro juz karte masz, a wiekszosc niet? :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Jak ktos ma wolny weekend to bedzie do sprawdzenia Ja ostatnio w 1800 gram, bo jest w Ubi+ a to moze z ciekawosci sprawdze na moment.
    • adac   temat 12V w toyocie, jest klepany od lat...
    • W przypadku jednej śmieciarki, to jest jeszcze tak, że są śmieciarki wielokomorowe, które zbierają 2 lub 3 frakcje jednocześnie, ale są one od siebie oddzielone w śmieciarce.  Co do zawartości butelki, to jak pisałem wcześniej, wiele butelkomatów je również waży i sprawdza, przez co pozostałości innych substancji mogą sprawić odrzucenie takiej butelki ze względu na większą niż akceptowana waga lub ze względu na brak przejrzystości plastiku (np. jak ubrudzisz ją farbą w środku). Nie zmienia to faktu, że łatwiej odrzucić partię z butelkomatu niż z całej śmieciarki. Butelki idą z kontenerka do worka i są przewożone dalej. Te w systemie kaucyjnym też są później jeszcze sortowane, ale sortownik może być bardziej zautomatyzowany, bo nie trzeba wygrzebywać butelek z innych odpadów. W przypadku PET sortownik może np. dzielić je na tworzywo białe, zielone i inne kolory jeżeli wystąpią. Sortownia może ograniczyć się wyłącznie do oddzielenia butelek od puszek, jeżeli w butelkomacie jest jeden kontener na butelki i puszki. Tu opcji jest kilka. Dlatego uważam, że potrzebna jest tam optymalizacja, a jaka to już sprawa gmin i samorządów oraz firm odbierających odpady komunalne. Nie zmienia to faktu, że moim zdaniem w wielu przypadkach nie ma podstaw do podnoszenia cen za odbiór śmieci, a jest obszar do zmian. Tym bardziej, że zarabiali na tym podwójnie, bo i na wywozie i na sprzedaży surowca.  Dzięki za link. To mnie zmobilizowało do głębszych poszukiwań.  https://kunststoffverpackungen.de/en/market-data/ To jest wykaz importu i eksportu w ogóle plastiku w Niemczech. Biorąc pod uwagę przepisy o recyklingu, to w tej sytuacji żeby to wszystko rzetelnie ocenić trzeba dotrzeć do mechanizmu recyklingu na terenie UE. Wchodzimy w temat, którego nie jesteśmy w stanie ocenić, bo nie mamy dostępu do danych. O co mi chodzi? Już tłumaczę.  Każdy kraj importuje i eksportuje opakowania. Importer towaru w opakowaniu podlegającym przepisom jest odpowiedzialny za jego recykling (musi spełnić przepisy dotyczące recyklingu oraz poziom recyklingu). Wszystko w ramach BDO. Zatem podstawowa sprawa, w związku z tym mechanizmem, ile odpadów trafia do Niemiec, a ile z tego co podałeś w linku jako eksport, jest z Niemiec wywożona. Ile z nich to odpady, których Niemcy nie przetwarzają. Wbrew pozorom to jest bardzo złożony mechanizm i im dalej sam się w niego zagłębiam, tym więcej jest niewiadomych, jeżeli nie posiada się odpowiednich danych i informacji.    
    • Jak prawilne to tylko USA, a nie jakieś wypierdki z Niemiec  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...