Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzień dobry, witam serdecznie każdego forumowicza, chciałbym was zapytać czy Corsair RMx 850W będzie ok do karty graficznej Astral RTX5080 ? On nie ma natywnie wsparcia 12vhpwr tylko przez kabel Corsair, tak mam teraz podłączoną RTX 4070. 

 

Reszta sprzętu :

i7 14700kfB+ ARCTIC LFIII 420

Asus z690 TUF D4

4X NVME 

32GB RAM DDR4 3600

Asus PRO ART PA602 

 

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, wamak napisał(a):

Jeżeli masz taki kabel: https://www.corsair.com/pl/pl/p/pc-components-accessories/CP-8920284/600w-pcie-5-0-12v-2x6-type-4-psu-power-cable-cp-8920284

to on jest do 600W według rysunku i powinien styknąć.

Ale sobie za wysyłkę liczą 49 zł

 

Mam RM1000x 2021 i ten org corsaira używam z 5080 + ampinel. Z Amazona zamawiałem za 108 zł w lutym 2025 ale mój to jeszcze jest 12VHPWR. 

Edytowane przez ket_rab
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, wamak napisał(a):

Jeżeli masz taki kabel: https://www.corsair.com/pl/pl/p/pc-components-accessories/CP-8920284/600w-pcie-5-0-12v-2x6-type-4-psu-power-cable-cp-8920284

to on jest do 600W według rysunku i powinien styknąć.

Tak mam taki kabel, mam też taki kabel od Cablemod dedykowany do zasilacza z standardem typ4. Czy poleca Pan dokupić to urządzenie od thermal grizzly co pokazuje napięcie itp?

35 minut temu, ket_rab napisał(a):

Ale sobie za wysyłkę liczą 49 zł

 

Mam RM1000x 2021 i ten org corsaira używam z 5080 + ampinel. Z Amazona zamawiałem za 108 zł w lutym 2025 ale mój to jeszcze jest 12VHPWR. 

Wiem że te nazewnictwo jest jakieś dziwne 12vhpwr , 2x6 vhpwr, jakieś h+ h++ można zwariować .

 

Dokładnie mam taki kabele Corsair przewód PSU 12+4 PCI 5.0 
12VHPWR 600W

Edytowane przez Dominik91
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, wamak napisał(a):

Jeżeli masz taki kabel: https://www.corsair.com/pl/pl/p/pc-components-accessories/CP-8920284/600w-pcie-5-0-12v-2x6-type-4-psu-power-cable-cp-8920284

to on jest do 600W według rysunku i powinien styknąć.

A ten jest tańszy i czym różni się od tego co wysłałeś ?

 

https://www.corsair.com/pl/pl/p/pc-components-accessories/cp-8920423/elite-premium-individually-sleeved-2x-8-pin-to-pcie-12v-2x6-600w-cable-type-4-black-cp-8920423?position=1&queryID=56e3cae2ed054033f73124409689e81a

 

Na Amazon też za około 79 zł.

Edytowane przez ket_rab
Opublikowano

@Dominik91 Ampinel to pod żarłoki RTX 5090 jeszcze ma sens

bo 12V-2x6 dojechane pod korek w niektórych scenariuszach

ale jak planujesz 5080 to bierz porządny kabel zasilania i zostaw Ampinel.

Na 5080 nie dojedziesz do limitu obciążalności narzuconego w specyfikacji kabli starej serii 12VHPWR

ani w nowej poprawionej serii 12V-2x6.

 

Masz taką wersje PSU?

https://www.x-kom.pl/p/1280330-zasilacz-do-komputera-corsair-rm850x-850w-80-plus-gold-atx-31.html

  • Like 1
Opublikowano

Autor ma wersję RMx z 2021.

4 minuty temu, Dominik91 napisał(a):

Może po prostu kupie zasilacz z dedykowanym kablem a tego Corsaira zostawię sobie jako rezerwowy, warto takiego be quite?

Co do 13M spoko wybór, świetna sprawność i cisza jak mało co, sam testowałem ;)

  • Like 1
Opublikowano
2 minuty temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Co do 13M spoko wybór, świetna sprawność i cisza jak mało co, sam testowałem

Czy w tej cenie to dobra opcja ? ( Najlepsza ) 

Teraz, ShaDow_Pro napisał(a):

Nie musisz wymieniać tego corsaira, no chyba że chcesz, ale spokojnie sobie poradzi jak masz przewód HPWR.

Mam taki jak tam wyżej pisałem dokładnie, jeden Corsair 12vhpwr 600w drugi to CableMod 12Vhpwr typ 4. 

Opublikowano (edytowane)

za 499 masz jeszcze wersję 1000W https://www.x-kom.pl/p/1341688-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-13-m-1000w-80-plus-gold.html?pageThemeMode=dark&cid=api14&eid=hmp_rvw

Dobry zasilacz, z plusów to że to prawdziwy platinum tylko be quiet go reklamuje jako gold żeby nie podgryzać lepszych modeli i niesamowita cisza, ciężko znaleźć cichszy zasilacz.

 

Jest też spoko okzaja za DP14 za 799zł ale to juz inna liga https://www.x-kom.pl/p/1418318-zasilacz-do-komputera-be-quiet-dark-power-14-1000w-80-plus-titanium-atx-31.html

Edytowane przez ShaDow_Pro
  • Like 1
Opublikowano
Teraz, ShaDow_Pro napisał(a):

za 499 masz jeszcze wersję 1000W https://www.x-kom.pl/p/1341688-zasilacz-do-komputera-be-quiet-pure-power-13-m-1000w-80-plus-gold.html?pageThemeMode=dark&cid=api14&eid=hmp_rvw

Dobry zasilacz, z plusów to że to prawdziwy platinum tylko be quiet go reklamuje jako gold żeby nie podgryzać lepszych modeli i niesamowita cisza, ciężko znaleźć cichszy zasilacz. 

Właśnie miałem pisać że za kilka złotych więcej jest 1000w, chyba wezmę ten zasilacz i będzie spokój na kolejne 5 lat 

 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-be-quiet-pure-power-13-m-1000w-bp028eu-17736882641

Opublikowano

@Dominik91 Ampinel to pro liga ochrony GPU ale raz tani nie jest dwa dostępność leży i kwiczy.

Chcesz wiedzieć co potrafi tu masz topic.

 

 

Jeśli PSU z 2021 po prostu chcesz na najnowszą wersje ATX3.1 PSU zmienić to bierz co koledzy tutaj proponują i z głowy.

Po roszadach w ostatnicj latach i zmianie z ATX2.0 na 3.0 i ostatnio 3.1 nic się nie kroi

wiec nowy PSU posłuży długo.

 

Raczej 1000W wersja bo jak 5090 sobie w przyszłości zamontujesz to 850W tak trochę słabo

wiec rozkmina czy te niewielkie pieniądze dołożyć i mieć 1000W i 10 lat gwarancji na nowe PSU (czy tam 12 lat zależy co wybierzesz). 

  • Like 1
Opublikowano
2 minuty temu, Elder napisał(a):

Raczej 1000W

Dziękuję Panu również za pomoc. Zamówiłem tego BeQuiet Pure Power 13 o mocy 1000W. Za chwilę zobaczę na temat który Pan podesłał, nigdy o tym nie słyszałem 

  • Like 1
Opublikowano

Ogólnie dziękuję wszystkim za pomoc i wybór nowego zasilacza. Nie wiem czy tutaj trzeba zgłaszać do moderacji że temat można zamknąć czy zostanie to zrobione samo.

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. 

 

Dominik 

Opublikowano
2 godziny temu, Dominik91 napisał(a):

Ogólnie dziękuję wszystkim za pomoc i wybór nowego zasilacza. Nie wiem czy tutaj trzeba zgłaszać do moderacji że temat można zamknąć czy zostanie to zrobione samo.

 

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. 

 

Dominik 

Tematów nie zamykamy, bo ktoś z podobnymi założeniami może chcieć go odświeżyć i pociągnąć dyskusję.
Co do zasilacza @ShaDow_Pro dobrze prawi. Sam bym pewnie na dzień dzisiejszy brał RMx1000w, bo w podobnej cenie kupowałem A850G.
Okolice 500zł to sweet spot zasilaczy do bardziej premium zestawów. 

  • Like 1
Opublikowano
42 minuty temu, Krzysiak napisał(a):

Szczerze mówiąc bym zostawił ten zasilacz i tyle...zwłaszcza że jak piszesz masz nawet 2 kable do niego ;) 

Wiem, chwilę się zastanawiałem nad tym, jednak 1000w za 500 zł to była moim zdaniem super oferta, tym bardziej że pamiętam iż obecny zasilacz kosztował mnie ponad 750 zł. Ogólnie dużo plusów takiej zmiany, od świeżej gwarancji przez natywne wsparcie ATX 3.1 kończą na " w końcu coś nowego w komputerze" 👌😆

Opublikowano
16 godzin temu, ShaDow_Pro napisał(a):

Wiem jak to jest coś zmienić, radość z przekładania i testowania jest warta każdej złotówki :P

W sumie to mam pytanie jeszcze jedno ponieważ widzę że tutaj wiedza u Panów jest duża, a być może nie trzeba zakładać osobnego tematu. Ogólnie chodzi mi o podświetlenie ARGB czy RGB.

 

Jak zainstaluje armoury creator to w żaden sposób nie mogę zmniejszyć jasności oświetlenia, po prostu wali po oczach tak że głowa boli, a ja po prostu lubię subtelne podświetlanie delikatne.

 

Jak zainstaluje SignalRGB to znowu mam jakieś dziwne spadki wydajności, np Cinebench R23 z 36 000 punktów spada na 34 000, w 3D Mark Tim Spy wynik CPU spadł mi z 21 000 na 18 000, jakieś mikro przycięcia w grach.. po odinstalowaniu wszystko wraca mniej więcej do normy.

 

Z kolei openRGB w ogóle nie chcę mi pokazywać podłączonego sprzętu mimo instalacji tych dodatkowych funkcji.

 

Czy jest coś co bym mógł jeszcze sprawdzić ? 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...