Skocz do zawartości

RTX 50x0 (Blackwell) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
5 minut temu, babayaga napisał(a):

I to dopłacanie 25%, albo nawet więcej w przypadku lepszych wersji dla lepszego chłodzenia... Czyli tu większość w cenie taniej 5080 wolałoby kupić wypasione świecące się 5070ti? :E.

Niektórzy po prostu chcą ciszy, wolą mniej FPSów ale brak suszarki obok. I ja to zaczynam rozumieć, coraz bardziej mnie hałas denerwuje (pewnie przychodzi z wiekiem). 

  • Upvote 3
Opublikowano

Poza Ventusem, w reszcie modeli tanich UV załatwia sprawę. OC to przeszłość. Sam się przekonałem na INN03D x3 model, że dopłacanie do topki jest dla fanów takich kart. Inna kwestia, że ja budżet wziąłem pod CLC a camo wodne to dla fanu nie z kwestii ekonomicznych. Także dla fanu można wziąć i topm model jak ktoś lubi.

  • Haha 1
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
6 godzin temu, Totek napisał(a):

Ale to wygląda kozacko, jak mnie robi właśnie taka mała karta z blokiem wodnym. Thermalpady były w zestawie z blokiem czy zostawiłeś fabryczne? 

 

Czekam na temperaturki, bo mam podobny układ wydajnościowo :P

463nBM7.jpg

CP2077//3440x1440/all max//RT i PT//DLSS-Q.

Karta z OC +400 na rdzeniu i +2000 na memkach.

 

Porównując do air coolera INNO3D x3 to tempy -25C :hihot: No ale to do przewidzenia.

 

Edit: na rdzeniu PTM nałożony.

37 minut temu, galakty napisał(a):

A ja miałem ZOTAC RTX 2060 i żałowałem że tani outlet wleciał, to była sroga suszarka nawet po UV :E 

No Zotac w poprzednich generacjach to nie błyszczał. To fakt.

Testowałem Zotaca Solid 5070 i 5070TI i naprawde w porządku karty.

 

Moja obecna INNO3D x3 5080 na powietrzu to suszarka, ale po UV dla mnie na benchu spokojnie zyskuje wartość użytkową. Ale każdy ma inne wymagania i inny słuch.

Edytowane przez MarcoSimone
  • Like 4
Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Smalec napisał(a):

Czas przypomnieć mój test ventusa, MSI popracowało :E

 

Zacytuję sam siebie:

  

18 godzin temu, Lameismyname napisał(a):

@RTXnietylko4060tiUSER Dobra, ja z tym Ventusem to nie na serio xD Od dawna drę łacha z tych konstrukcji. Myślałem, że ktoś wyłapie bekę.

@Smalec Z resztą... za moją sugestią zrobiłeś ten filmik xD 

@MarcoSimone Ty masz wersję podstawową, czyli chłodzenie "wypisz wymaluj" jak u mnie w 5070ti:
LP_5080_X3_huge_vapour.png

 

Jest jednak wersja 5080 "OC" oraz "GAMING OC" i to już inna liga:
LP_5080_X3OC_feature04.png

W przypadku 5070ti w obu wersjach tj. non-OC i OC jest to samo biedniejsze chłodzenie.
Ujmę krótko - po UV dla mnie jest spoko, tam chyba dobijało mi w grach do 1600-1650 RPM.
Nie ma co porównywać RPM do RPM bo w Inno3d wentylatory są stosunkowo ciche. Spotykałem takie co na 1200-1300 RPM były zauważalnie głośniejsze.

Edytowane przez Lameismyname
  • Upvote 1
Opublikowano
6 godzin temu, MarcoSimone napisał(a):

Poza Ventusem, w reszcie modeli tanich UV załatwia sprawę. OC to przeszłość. Sam się przekonałem na INN03D x3 model, że dopłacanie do topki jest dla fanów takich kart. Inna kwestia, że ja budżet wziąłem pod CLC a camo wodne to dla fanu nie z kwestii ekonomicznych. Także dla fanu można wziąć i topm model jak ktoś lubi.

Ale Ty masz INNO3D X3 model, A to jest naprawde sporo wiekszy RTX. Bardziej dla entuzjastow. I ma dobra sekcje zasilania gdzie cewki sa najczesciej ciche.

image.png.41c7b9c54e905a07889d6704f396054b.png

Opublikowano
1 godzinę temu, maxmaster027 napisał(a):

Ale Ty masz INNO3D X3 model, A to jest naprawde sporo wiekszy RTX. Bardziej dla entuzjastow. I ma dobra sekcje zasilania gdzie cewki sa najczesciej ciche.

image.png.41c7b9c54e905a07889d6704f396054b.png

No już tak bym nie szalał, że podstawowy model Inno3d jest dla entuzjastów :) X3 non-OC to karty MSRP
Chociaż Inno3d "umie" w GPU - jak ktoś chce surową kartę z niższego pułapu cenowego, powinien być zadowolony, tym bardziej po UV.
Ja UV zrobiłem na swojej i jestem zadowolony... miałem nawet niezłą propozycję wymiany na Zotaca Solid Core ale nie chciało mi się kombinować.
Chociaż moim zdaniem Zotac w serii RTX 5xxx błyszczy ofertą. Rozsądne GPU za rozsądne pieniądze.

Opublikowano (edytowane)
W dniu 10.08.2025 o 15:12, Lameismyname napisał(a):

@Karro Jeżeli pamięć mnie nie myli paru użytkowników robiło sobie podkładkę przed wymianą pasty i pisali do ASUSa, support odradzał robić tego na własną rękę ale potwierdzał brak utraty gwarancji (no chyba, że ktoś fizycznie kartę uszkodził w procesie). Poszukaj screenów na forum, ew. mogło to zostać na PCLab i przepaść.

Między innymi ja sobie podkladkę zrobilem @Karro

 

Zrzut ekranu 2025-08-12 005605.png

Zrzut ekranu 2025-08-12 005646.png

Edytowane przez maras2574
  • Upvote 2
Opublikowano

Moim zdaniem unia powinna uznać pastę jako rzecz eksploatacyjną (jak olej w aucie) I z góry powinna być możliwa wymianą lejąc na producentów. Z resztą, te częste pump-outy... współczuję gdy ktoś nie ma wyjścia i idzie w UV.

 

W stanach z tego co pamiętam zrobili z tym porządek.

  • Upvote 1
Opublikowano
8 godzin temu, Lameismyname napisał(a):

No już tak bym nie szalał, że podstawowy model Inno3d jest dla entuzjastów :) X3 non-OC to karty MSRP

Dla entuzjastów jest ten drugi :) sam X3 to taki entry model. 

Nie wiem, moze i ZOTAC jest niezły. Jezeli ktos mial słabsza karte grafiki, wczesniej to sie zadowoli UV, natomiast jak juz ktos mial w miare mocna to raczej bedzie chciał miec max stabilne OC. 

Opublikowano (edytowane)
28 minut temu, MarcoSimone napisał(a):

@maxmaster027 żeby jeszcze OC dawało sensowne przyrosty fps :hihot:

No nie żartuj. Wiesz ze na tych lepszych edycjach z 450W TDP maja i 20% przyrostu FPS po oc jeszcze to zalezy od gry. 

Nawet na paździeżu masz 13-15%. Nie wiem tutaj wiekszosc osob ma monitory 3440x1440 kazdy moze odpalic preset overdrive na tej rozdzielczosci i sobie sprawdzic. 
Screenshot(559).thumb.png.afa584fcfeed9fd4b169ae2306a2c4fb.png

OC na tych lepszych wariantach bedzie jeszcze wieksze. Dla przykladu 4070Ti mial tutaj 85fps~, a na maksymalnym stabilnym OC 94-95. 

Jak masz dobrze chłodzoną karte to OC jest zawsze lepsze i wiecej daje. 

Edytowane przez maxmaster027
  • Upvote 1
Opublikowano

Na wydanie mam 2500. Chcę wziąść 5070. Powiedzcie mi czy w kwestii ramu jak  będzie brakować kiedyś to bedzie tylko zmniejszenie detali z ultra na high i dalej granie? Poczekałbym na superki ale wątpię żeby były w okolicach stycznia za 2500. A w sumie gram w okresie jesienno do wczesnej wiosny. 1440p 60fps

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Demo już od dawna było dostępne.
    • Ja musiałem wczytać save bo założyłem wielką złotą wazę na plecy i też nie mogłem zdjąć
    • Niby parodia Johna Wicka a praktycznie jak John Wick    
    • @Keleris U mnie również występuje rozbieżność napięć procesora względem ustawień w BIOSie, ale jest ona przeważnie niższa i wynosi około 38mV, czyli jak ustawię w BIOSie 1.3875V to z poziomu Windows'a otrzymuję 1.35V. Dodatkowo przy mocniejszym podkręceniu (4.2GHz+) miałem aktywny Loadline Calibration, aby nie musieć właśnie ładować wysokiego napięcia na procka   Te moduły GEIL'a robią tRFC 35 z lekkim zapasem bezpieczeństwa/stabilności, bo są one zdolne do zejścia w okolice tRFC 32, nadal przy prędkości DDR2-900 i CL4:     Nie ma to już większego wpływu na wydajność, a ewentualna różnica mieści się w granicach błędu pomiarowego.   Im niższe tRFC chcemy osiągnąć, tym wyższe napięcie zasilające moduły będzie potrzebne do ich ustabilizowania, a to z kolei wymusi konieczność lepszego ich chłodzenia, aby tę stabilność zachować   tRFC 31 również zadziałało, ale wymagało już podniesienia napięcia do 2.3V, gdzie powyższe tRFC 32 zadowoliło się napięciem 2.2V.   ...   Polecam Ci również ustawiać pamięci za pomocą MemSet'a z poziomu Windows'a   Ja ostatnio robię tak, że w BIOSie ustawiam FSB Strap na 400MHz (o ile mam taką opcję i wyłącznie przy okolicach 400-500MHz faktycznego FSB), wybieram dzielnik pamięci (prędkość modułów) na 1:1, ich napięcie, cztery pierwsze timingi (te podstawowe) i ewentualnie tRFC.   Później jedynie szukam dodatkowych opcji dotyczących zwiększania wydajności podsystemu pamięci. W tym modelu ASUS'a na X38 nazywają się one: DRAM Static Read Control -> daję na Enabled, Ai Clock Twister -> przestawiam na Strong, Transaction Booster pozostawiam na Auto, jeżeli używam opcji DRAM Static Read Control. DRAM Static Read Control oraz Transaction Booster używa się zamiennie. Obie opcje aktywowane jednocześnie nie zadziałają - platforma nie uruchomi się.   Dopiero na koniec, z poziomu Windows'a, dopieszczam resztę, czyli ustawiam lub sprawdzam niższe tRFC, Performance Level i całą resztę, a tREF ustawiam na maksymalną wartość (aby pamięci spędzały jak najmniej czasu na odświeżaniu tabeli komórek).   W najgorszym przypadku platforma się zawiesi (zrobi tzw. freez'a) i trzeba będzie ją ręcznie wyresetować przyciskiem Reset   .........   Przetestowałem przy okazji ten egzemplarz GTS'a 250 w wersji OC od Gigabyte'a, chcąc sprawdzić jego potencjał:         Karta mega zaskoczyła mnie jeżeli chodzi pamięci GDDR3  Pozwoliła na dodatkowe +15GB/s przepustowości przy prędkości 1333MHz, co mocno sprzyja starszym benchmarkom. Jednakże rdzeń oraz shadery okazały się przeciętne, kończąc się szybciej niż na wcześniejszym egzemplarzu Gigabyte'a w wersji bez dopisku OC:  
    • Nie, ale już z chyba trwają jakieś prace na serwerach przygotowujące do wydania wersji 0.6 więc to już blisko
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...