Skocz do zawartości

RX 90xx (RDNA 4) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Frog67 @lukadd Daleko nie trzeba szukać - tak jak się pozytywnie zaskoczyła część PCLaba jak dało się do ASRocka 5600 wgrać bios z 5600XT. Nawet lepiej było bo brało się ten 10% szybszy i ten oryginalny z karty, robiło się fuzję najlepszych ustawień z obu i flash.
Jaka radość była gdy z karty za 666zł w czasie gdy był dróż dało się tyle wykrzesać.

Opublikowano (edytowane)

Apropo 9060.

 

8GB karty w 2025r. nie są warte więcej niż 700zł (nowe w sklepie, nie mówię o używanych)

 

Tymczasem do 999zł cena 9060 8GB zejdzie dopiero z pół roku po premierze.

W dziale marketingu AMD widać "stabilnie". :(

 

"bo nvidia tak robi, to by też".

 

Mogli to nazwać jakoś inaczej 9050 czy 9050XT czy jakoś tak. 

Mogli dać 192bit. 
W ogóle gdzie są karty 192bit? :hmm:

 

Edytowane przez VRman
Opublikowano
1 godzinę temu, Frog67 napisał(a):

Gdzie te czasy gdy odblokowywało się potoki za darmo, teraz za darmo to nam Nvidia zabiera :E 

To samo można powiedzieć gdzie są te czasy kiedy robiło się OC czy nawet Vmody a teraz robisz UV żeby nie mieć 500W z samej karty :E 

Opublikowano
30 minut temu, Send1N napisał(a):

To samo można powiedzieć gdzie są te czasy kiedy robiło się OC czy nawet Vmody a teraz robisz UV żeby nie mieć 500W z samej karty :E 

OC dalej robi się, tylko trzeba kupić lepszy model. :hihot:

RX mają 3100MHz, więc zapasu na OC zapewne będzie niewiele.

Opublikowano (edytowane)

No nie wiem czy tak fajnie teraz robić oc na kartach z segmentu high end :E dawniej  miałeś po max OC o wiele niższy pobór prądu niż 350+ :rotfl:z resztą jakie teraz, od kilku dobrych lat tak jest ;) 

Edytowane przez Send1N
Opublikowano (edytowane)

Jeżeli masz dobre chłodzenie, to 350W nie stanowi żadnego problemu.

 

RTX 5070Ti po OC

VanguardOC2.thumb.jpg.a2fbe64b3c5a88f481ae7d4be900dce1.jpg

 

Na podobne rezultaty liczę w RX 9070 XT, testy pokażą, który model będzie wart zakupu.

 

Edytowane przez Doamdor
Opublikowano
Godzinę temu, VRman napisał(a):

Apropo 9060.

 

8GB karty w 2025r. nie są warte więcej niż 700zł (nowe w sklepie, nie mówię o używanych)

 

Tymczasem do 999zł cena 9060 8GB zejdzie dopiero z pół roku po premierze.

W dziale marketingu AMD widać "stabilnie". :(

 

"bo nvidia tak robi, to by też".

 

Mogli to nazwać jakoś inaczej 9050 czy 9050XT czy jakoś tak. 

Mogli dać 192bit. 
W ogóle gdzie są karty 192bit? :hmm:

 

I wlasnie z tego powodu jest potrzebny taki Intel by podgryzal AMD w niskim segmencie - wiem, brzmi to dziwnie jak sie mowi o karcie za ~1k niski segment :D RTX4050 desktopowe nie wyszlo, tylko lapki i okazuje sie, ze najtansza karta nV to 3050 za 1k, ale tu od wyboru do koloru 4/6/8GB :E

Opublikowano (edytowane)
57 minut temu, Doamdor napisał(a):

Jeżeli masz dobre chłodzenie, to 350W nie stanowi żadnego problemu

 

Co mi z dobrego chłodzenia jak do pokoju leci 350W z samej karty :E .... dlatego większość ludzi już od lat woli zbijać pobór niż dodatkowo dokładać, nie te czasy gdzie wysoka półka miała tdp 150-250w ;) i można było jeszcze się bawić w OC bez obawy że się stopisz przy skrzynce :hihot:

Edytowane przez Send1N
Opublikowano (edytowane)

Nie stanowi bo łatwo zbić pobór z tych 304w które mają być stockowo na modelach 2x8pin do powiedzmy 250w z marginalną wręcz stratą wydajności a lepszy chip po UV/skręceniu zegarów i tak będzie wydajniejszy niż słabszy wyżyłowany, ja wiem że ty jesteś osobą "plug and play" ;) co do chłodzeń powietrznych to nawet 550w nie stanowi problemu jeżeli chodzi o samą temperaturę co chociaż by nvidia pokazała ostatnio więc nie w tym rzecz.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)

Mój screen nie odnosił się do UV, a do OC karty, gdzie chłodzenie bez trudu utrzymuje bardzo niskie temperatury przy minimalnych obrotach wentylatorów.

UV wskazane jest w słabych modelach kart, gdzie jest ono wymagane, by obniżyć temperaturę i hałas.

Jeżeli 50W dla ciebie jest tak istotne i zaważy to na temperaturze w pokoju, to spoko. :E

 

9070XT według przecieków pobiera więcej prądu od RTX 5070 Ti, więc nie ma co oszczędzać na chłodzeniu.

 

Edytowane przez Doamdor
Opublikowano

Ale ja doskonale wiem co przedstawiał ten screen, akurat 50W to jest spora różnica ;) przypomnij sobie jak wyszła rtx 3080 ludzie zamiast OC robili UV mimo wersji z dobrymi chłodzeniami bo doznali szoku ile ta karte ciągnie w porównaniu do topki poprzednich gen i zaczeło się poprawianie fabryki :E 

  • Upvote 1
Opublikowano

50W mniej = -4C na rdzeniu czyli 54C i -1500pkt Graphics Score w Time Spy, RPM 1000. 

110W mniej = -10C na rdzeniu czyli 48C i -3000pkt Graphics Score w Time Spy, RPM 1000.

 

Może na twojej karcie -50W jest kluczowe, u mnie to strata na wydajności i niewielki spadek temperatury na rdzeniu.

 

Obecne RTX to nie jest to samo co RTX 3xxx.

 

Ciekawe jak wypadnie RX 9070 XT po OC i UV. :)

Opublikowano (edytowane)
10 godzin temu, CzerwonyJohn napisał(a):

Jak tam w tych Plusach Hot Spot temperatury, niezbyt dobre chłodzenia.

Mój 7900XT Pulse i dla przykładu MH: WIlds na prawie dwuletniej karcie

 

image.png.a6b7bc099600bce7e2e67529671f4733.png

 

 

Edytowane przez MadDog
Opublikowano
3 godziny temu, Send1N napisał(a):

Ale ja doskonale wiem co przedstawiał ten screen, akurat 50W to jest spora różnica

Jest i to spora, na 4080 UV zbiło 60W i temp mocno spadły i obniżyło to zauważalnie rpm wentylatorów.

  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Obalanie reżimów jest kosztowne a też nie zawsze wiadomo jaki skurwiel dorwie się do władzy po wyborach. Więc po co obalać? Wystarczy nakłonić do współpracy. Metoda kija i marchewki. Na Maduro marchewka nie podziała to użyto kija. Rodríguez tego błędu już nie popełniła. Tramp po prostu zrywa z polityką niepopierania reżimów. Reżimy mogą być ale tylko pro USA. Na dłuższą metę to kłopoty ale liczy się obecna dekada. Da się. Można bombardować tak długo aż zrujnuje się kraj i cofnie go o 100 lat. I poczekać na wojnę domową (w Iranie mniejszości narodowe to 60% populacji). Bo co traci USA. Największy producent ropy czyli USA ma się bać wysokich cen? Co amerykanów obchodzi że Iran bombarduje sąsiadów na drugim końcu świata?  Świat nagle przypomniał sobie jak ważna jest ropa? Już nie mityczne metale ziem rzadkich. A USA jest jednym z tych krajów które ropy maja aż za dużo. Cokolwiek zrobi Iran to odpowiedz USA będzie bardziej niszczycielska. Bo Iran nie może ruszyć terytorium USA a USA lata na Iranem jak chce. Iran może grać na czas ale kto grałby na czas będąc bombardowanym? Kto pomoże Iranowi? Rosja która bardzo chciałaby ale jest uwiązana na Ukrainie? Chiny której gospodarka jest uzależniona od ropy z Bliskiego Wschodu?
    • Żeby Nova Lake powalczył w grach z zen6 3D to by musiał mieć z +30%~40% w IPC i brak problemów z L3 jak arrow lake. Jak przescigna kilka procent w grach Zen5xd to będzie dobrze. Ale jest szansa że będzie w końcu coś ciekawe na rynku ze strony intela, a nie totalna dominacja AMD w grach. Pitolisz tak jak ci co kupowali zen1 i było to samo pierdololo ze ilość rdzeni ma znaczenie, wtedy ci co mieli Ryzeny 1700x namiętnie grali w cb23 bo tylko tam pozostawała przewaga, a w grach amd leżało i kwiczało. I zen7  
    • Zawsze lepsze to niż w Szczecinie brak możliwości rejestracji na wizytę. Rzucają numerki wieczorem na dzień kolejny i kto pierwszy ten lepszy. Później w robocie bierzesz wolne z dnia na dzień bo zaplanować wizyty nie idzie. No ale przynajmniej byli urzędnicy prowadzą firmy rejestrujące auta za opłatą od ręki i się im biznes spina.
    • Ja rozumiem że wam brakuje ale w temacie dyskusji tym dzieciom najpewniej nie będzie brakować na laptopie za 4-5k. Odpowiedź jest na steamie, nawet @ODIN85 trochę podpowiedział.   Nie grasz w gry w które grają dzieci więc z umiarkowanym przybliżeniem możesz przyjąć że to będą właśnie te gry w które grasz
    • Nie dziwię się, to jest po prostu wygodne  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...