Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
12 minut temu, aerial napisał(a):

Doszliśmy do etapu w którym to Ukraina zaczęła wojnę.. :E

Podbijanie ruskiej retoryki, z dnia na dzień jest wprost oszałamiające. W tym tempie pod koniec miesiąca USA będzie wysyłać pomoc woskową ruskim.

To się nazywa racjonalizowanie. Kiedy coś przegrywasz, albo ci nie wychodzi, to szukasz wymówek i winy wśród innych dla swojej porażki. Musisz sam przed sobą i innymi wykazać, że to wszyscy inni są winni.

Często to się nawet udaje i inni przyjmują ta retorykę. Wiele razy to widziałem.

Edytowane przez Suchy211
Opublikowano (edytowane)
56 minut temu, GordonLameman napisał(a):

Czyli Biden powinien 4 razy więcej sprzętu wysłać, a Trump może poddać Ukrainę Rosji i jest to wina tego pierwszego :E 

 

lekcję logiki to na konwentach PiS-u brałeś czy co?

 

 

Czemu Trump nie wyśle 4 razy więcej sprzętu? :) 

Jeszcze Trump ukrainy nie poddał. Joe Biden nie zaprosił ukrainy do NATO. Po za tym obie partie w usa ustaliły, ze będą bronić ukrainy, ale jak najmniejszym kosztem. To znaczy ,że zachód będzie dawac tylko tyle sprzętu, żeby starczyło na obronę samego Kijowa. Sam Joe Biden mówil w warszawie ,że dzięki ameryce Kijów jeszcze stoi. On miał na myśli dosłownie. To znaczy celem zachodu było tylko przetrwanie ukrainy, ale nie jej zwyciestwo

Edytowane przez łukasz850
Opublikowano
2 minuty temu, łukasz850 napisał(a):

Jeszcze Trump ukrainy nie poddał. Joe Biden nie zaprosił ukrainy do NATO. Po za tym obie partie w usa ustaliły, ze będą bronić ukrainy, ale jak najmniejszym kosztem. To znaczy ,że zachód będzie dawac tylko tyle sprzętu, żeby starczyło na obronę samego Kijowa. Sam Joe Biden mówil w warszawie ,że dzięki amreyce Kijów jeszcze stoi. On miał na myśli dosłownie. to znaczy celem zachodu bylo tylko przetrwanie ukrainy, ale nie jej zwyciestwo

I jak to się ma do tego co napisałem? :) 

Opublikowano (edytowane)
6 minut temu, GordonLameman napisał(a):

I jak to się ma do tego co napisałem? :) 

Za równo Joe Biden i Donald Trump stosują niemal identyczna politykę odnośnie ukrainy, tylko jeszcze większość z was tego nie widzi. Tylko że Donald Trump mówi otwarcie, że ukraina nigdy nie wejdzie do nato. Joe Biden nigdy tego nie powiedział, ale pewnie w tajnych rozmowach mówione to samo. Oficjalnie Joe Biden mówil,że będzie wspierac Kijów dopóki to będzie konieczne. Tylko co innego mówienie a działania realne.

Edytowane przez łukasz850
Opublikowano
45 minut temu, Winter napisał(a):

ZSRR upadalo dlugie lata,

Więc teraz największe mocarstwo świata, zamiast kontynuować drogę powolnego upadku, wyciąga pomocną dłoń aby zawrócić Rosję z obranego kierunku.

To co się teraz dzieje będzie kształtowało politykę na całe dziesięciolecia.

Opublikowano (edytowane)
18 minut temu, Winter napisał(a):

W twoich marzeniach kacapie.

 

Może nie dosłownie ale właśnie to robią. 

A ta narracja wskazuje, że jest jakiś grunt na ich współpracę. Mają wspólne interesy w tym aby Europa była słaba i żeby Chiny dale nie wzrastały.

Tyle że w Europejskim interesie jest dokładnie odwrotnie.

 

Przy obecnej narracji USA to amerykańskie gwarancje mają zerowe pokrycie.

Edytowane przez Norrberrto
Opublikowano
1 minutę temu, trepek napisał(a):

Więc teraz największe mocarstwo świata, zamiast kontynuować drogę powolnego upadku, wyciąga pomocną dłoń aby zawrócić Rosję z obranego kierunku.

To co się teraz dzieje będzie kształtowało politykę na całe dziesięciolecia.

Powtarzam - poczekajmy na oficjalny przekaz po rozmowach. Jeszcze nic do konca nie wiadomo.

Opublikowano
8 minut temu, Camis napisał(a):

W którym cywilizowanym kraju są takie kary?. 

Na pewno nie w upadłym kraju Polin nad Wisłą... :E 

3 minuty temu, Norrberrto napisał(a):

A ta narracja wskazuje, że jest jakiś grunt na ich współpracę. Mają wspólne interesy w tym aby Europa była słaba i żeby Chiny dale nie wzrastały.

Tyle że w Europejskim interesie jest dokładnie odwrotnie.

Plot twistem byłoby dogadanie się UE i Chin :E 

Opublikowano
3 minuty temu, Norrberrto napisał(a):

 

Może nie dosłownie ale właśnie to robią. 

A ta narracja wskazuje, że jest jakiś grunt na ich współpracę. Mają wspólne interesy w tym aby Europa była słaba i żeby Chiny dale nie wzrastały.

Tyle że w Europejskim interesie jest dokładnie odwrotnie.

 

Przy obecnej narracji USA to amerykańskie gwarancje mają zerowe pokrycie.

Wymiana handlowa miedzy USA i Rosja to jakis zart. USA nie potrzebuja Rosji do niczego. Tu musi byc jakis ukryty cel. I nie, nie uwazam, zeby Trump byl ruskim agentem.

Opublikowano
3 minuty temu, Winter napisał(a):

Wymiana handlowa miedzy USA i Rosja to jakis zart. USA nie potrzebuja Rosji do niczego. Tu musi byc jakis ukryty cel. I nie, nie uwazam, zeby Trump byl ruskim agentem.

a kto mówi o wymianie handlowej? Jednak nie ogarniasz...

Opublikowano
13 godzin temu, hubio napisał(a):

Jestem odmiennego zdania co zdaje się potwierdzać to:

 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wyraził we wtorek opinię

:rotfl2::rotfl2::rotfl2:

 

Ale brednie, i komu ty wierzysz?, kacapom?!.

13 godzin temu, hubio napisał(a):

Nawet jeśli by nie byli w NATO rosja atakując państwo będące w UE zaatakuje NATO :) 

BREDNIE.

Opublikowano
33 minuty temu, Norrberrto napisał(a):

a kto mówi o wymianie handlowej? Jednak nie ogarniasz...

Gospodarka ma zasadniczy wplyw na podejmowanie pewnych decyzji. Nie bez powodu Europa nie chce sie odciac calkowice od rosyjskiego gazu. Polacz kropki, bo to sie wszystko laczy.

Opublikowano

@hubio Przecież dosłownie obecnie dzieje się to co opisałem. I Europa, w tym Polska, deklaruje to od dawna.

 

Europa zwiększa pomoc dla Ukrainy i wprowadza nowe sankcje na Rosję. Obecnie ogłaszany jest pakiet wsparcie militarnego wartego ok 6 mld euro.

W tym roku Ukraina dostanie też sporo sprzętu z Francji, w tym myśliwce Mirage. To samo WB - nowoczesny sprzęt, drony wojskowe, amunicja ppanc.

Jak w Niemczech dobrze pójdą wybory to i od nich ruszą konkretne dostawy w tym Taurusy.

Od nas logistyka, pewnie kolejne Kraby i czołgi czy to jako cale czy w formie części.

 

To że będziemy nie tylko kontynuować ale i zwiększać pomoc wojskową i humanitarną po odcięciu pomocy z USA jest zwyczajnie oczywiste. Bez niej ruscy mogliby zintensyfikować natarcia a Ukraina musiałaby się bronić tylko tym co ma i sama produkuje. Na dłuższą metę oznaczałoby to dużo większe straty ukraińskiego wojska i ogólnie ludności.

 

P.S. Ty natomiast ostatnio wrzucasz tu dosłownie klasykę sloganów kacapskiej propagandy, ciśniętej przez ruskich i ich propagandy w krajach europejskich, np u nas konfederosję, od wiosny 2022.

 

Opublikowano (edytowane)

@Badalamann coś jest na rzeczy, że kompletnie nie słuchając konfederacji. Nie czytam ich polityków, nie oglądam na YT Mentzena itp, nie mówiąc już o jak to piszesz kacapskiej propagandzie poglądy mi się zaczęły zmieniać...

 

Jeśli pomoc z samej Europy będzie wystarczająca skuteczna aby Ukraina odparła rosję i usunęła ich wojska z okupowanych obecnie terenów to ok, ale skoro tego nie dała zrobić przez 3 lata mimo gigantycznej pomocy z Europy i USA to bardzo wątpię aby teraz się udało. Moim zdaniem kasa w błoto i przedłużanie wojny.

 

Jak już pisałem - nie ma co się ekscytować w tej chwili codziennymi doniesieniami medialnymi bo to strategia negocjacyjna ze wszystkich stron. Całą sprawę oceni w przyszłości historia.

 

Nie rozumiem dlaczego władze tak panicznie boją się głosu obywateli. Rozpisać we wszystkich krajach UE referenda dotyczące dalszego ładowania kasy dla UKR. To są przecież NASZE pieniądze, a nie polityków. Tak samo niech Załenski zrobi referendum u siebie dając pytania czy UKR ma przyjąć te propozycje pokojowe. Niech demokracja zadziała.

Edytowane przez hubio
Opublikowano

@hubio Kasa nie w błoto a w obronę Ukrainy i zabijanie jak największej ilości ruskich napastników. To też bardzo ważne dla Europy, bo Rosjan użyźniających ziemię na Ukrainie nie będziemy musieli przerabiać na nawóz użyźniający ziemie w Państwach Bałtyckich ani w Polsce.

 

Póki co raczej nikt już nie bierze pod uwagę odbicia terenów okupowanych. Chodzi o to, by nie byli w stanie podbić i okupować reszty kraju. W tym celu potrzeba jeszcze ogromnych ilości broni i amunicji oraz pomocy finansowej.

 

P.S. Gdzieś jednak to co wypisujesz wyczytałeś, bo to wręcz klasyka z rosyjskiej propagandy. I to już jakiś czas z tego co kojarzę Twoje wpisy.

Opublikowano (edytowane)
3 godziny temu, Winter napisał(a):

Tu musi byc jakis ukryty cel. I nie, nie uwazam, zeby Trump byl ruskim agentem.

Serio?

Agentem to może nie. Jest na to za głupi. Ale że kimś szantażowanym i sterowanym przez rusków, albo kimś tak durnym, żeby dać się urabiać narracji rusków, to nie ma najmniejszej wątpliwości.

 

Pobudka. Czas na nadzieje, że Trump nie jest marionetką fiutina dawno minął.

Edytowane przez VRman
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Wolałbym nowy, 128GB może być. 
    • To skoro wiesz, czym są testy CPU, to powinieneś wiedzieć, że taki test nie powinien być ograniczany przez kartę graficzną Dla Ciebie to, że kilka osób chce sobie porównać proce i swoje konfiguracje w jakimś bęcmarku jest bezużyteczne, dla mnie w sumie też, choć z innych powodów, ale ja nie wyskakuję jak Filip z konopi, pisząc niczym Pan Maruda, że "nie, nie, nie, tak nie wolno testować!"  Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać, ale to akurat nie rozdzielczość w tym przypadku decyduje o tym, że te porównania są mało przydatne, ale jak chcą sobie sprawdzić, kto ma dłuższego we wbudowanym bęcmarku Tomb Raidera, to co w tym złego? Przecież nie musisz sugerować się ich wynikami. W wielowątkowych obciążeniach jest to możliwe, w grach nawet taki kasztan łapie wyższe zegary od 9800X3D. Loteria krzemowa była zawsze, nic się na to nie poradzi, można co najwyżej zwrócić CPU do sklepu
    • MG HS2:   Dawid Kulinicz Strespnoodmggmgc3ua8h947lfil3lnf610f2la00amgh2ig06h 36fl122m  · Witajcie, mam ogromny problem z moim Mg HS2. Mianowice radio/prawy wyswietlacz - wlacza sie i wylacza losowo, czasami dziala normalnie caly czas, a czasami w ciagu 10 mibut wlaczy sie kilka razy. Czesto wylaczaniu towarzyszy taki zaciety bardzo nieprzyjemny dzwiek. Aaa i dodam rowniez ze bardzo czesto rowniez - radio wcale nie sie uruchamia. Serwis gezet z zielonej gory twierdzi ze bie ma solucji jeszcze na aktualizacje oprogramowania w momencie w ktorym radio sie nie wlacza. Moim zdaniem to nie kwestia softa a sprzetu. Ktos juz tak mial?   MG HSHS2 Klub Polska Facebook.mp4       Sija Skwierczyńska Nam się robiło coś takiego,,,, priv   Kamila Jarzmicka A może to kwestia modułu?   Sija Skwierczyńska Serwis.... Moduł sterowania elektroniką, taka płytka przy silniku.... Czas oczekiwania na cześć ok. 1,5 tygodnia,,, w moim przypadku auto na serwisie drugi raz... teraz namierzyli usterkę ,,,oddane 19.01 jutro odbieramy 02.02   ***************   Wrócmy do Chery Tiggo 9 PHEV:   Paweł Woliński ptdorosSne34n268i8f1950t3g0mi04l41af7fu22025a uud7l188a7 57r  · Czy Tiggo 9 ma radio FM? …i TAK i NIE - znaczy ma na wyposażeniu wg specyfikacji, ale nie działa w 75%, więc Hmm… Dla osób, które słuchają radia (nie myślić z audio/spotify) to będzie ogromny problem… Zdrowych i Wesołych Świąt — bez siły. Chery Tiggo 9 PHEV - Porady Leasing Pomoc PL Facebook.mp4     Błażej Wasiak Jest to jakiś problem ale do przeżycia   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Błażej Wasiak zgadzam się , jeśli nie słuchasz radia to jest do przeżycia   Błażej Wasiak Paweł Woliński możesz odpalić internetowe z apki. Poza tym w garażu nie słucham   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Błażej Wasiak poza garażem jest nie wiele lepiej   Błażej Wasiak Paweł Woliński wiem że nie jest różowo bo mam J7 ale to najmniejszy problem dla mnie   Adam Tee no i dobrze, i tak nie słucham radia, same głupie reklamy i polityka. lepiej powiedz jak działa apple carplay , czy nie muli lub czy nie rwie połączenia ?   Grzesiu Kravvczyk A czy w Twoim egzemplarzu jest pletwa na dachu?   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Grzesiu Kravvczyk no racja, Chińczycy zapomnieli założyć płetwę - dzwoniłem już do serwisu i płetwa ma przyjść po nowym razem z brakującą roletą     Grzesiu Kravvczyk Paweł Woliński nie wiem czy to tak działa ale w mojej Omodzie 9 jest pletwna i radio działa idealnie (FM i DAB) ale wiem że inne modele samochody z początku produkcji mają z tym problem.   Grzesiu Kravvczyk Paweł Woliński     Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Grzesiu Kravvczyk zobaczysz że będziemy dokupować te płetwy na AliExpress do samodzielnego montażu wesołych świąt życzę   Grzegorz Dobry Paweł Woliński nowy podłokietnik tylnej kanapy też ma przyjść, elektryczna regulacja kierownicy także, do samodzielnego montażu;);)   Michał Świderek Ja mam aplikacje w telefonie. I to działa bezbłędnie   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Świderek rozumiem, a ja mam też fiata Doblo z 2015 roku i tam radio działa normalnie PS - 2 rozwiązania problemu widzę : 1. Płetwa (antena) do samodzielnego montażu 2. Darmowa aplikacja RADIO w sklepie online chery   Michał Świderek Paweł Woliński oooo. O darmowej aplikacji nie wiedziałem   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Świderek ja też nie - bo nie istnieje 😂😂😂   Michał Kopeć Ktoś jeszcze słucha radia? Nawet jeśli to w aplikacjach jak TuneIn radio działa lepiej   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Kopeć no tak, pewnie właśnie dlatego dali radio niedziałające , bo i tak nikt nie słucha   Czarek Cezary Jak dla mnie to żadna strata od lat nie słucham tego badziewia.Chodzi mi o te Komercyjne z Fm   Rafał Kaz Co to znaczy "zapomnieli dodać płetwy i radio nie działa"   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Rafał Kaz taki żart , po prostu dali radio które nie działa (w sensie tuner) identycznie jak w omoda na początku, ale pomimo to powielili ta samą usterkę… czemu nie   Rafał Kaz Paweł Woliński całe szczęście bo ja radia słucham z telefonu   Michał Szymczak Paweł Woliński udało Ci się jakoś ogarnąć radio? Ojciec (jest wiekowy i niefejsbukowy) właśnie odebrał swojego Tiggo 9 i też już zauważył problemy z radiem, a on w przeciwieństwie do mnie słucha przede wszystkim radia a nie tidala. Tak sobie myślę, że chyba będzie się do serwisu zgłosić z usterką radia - słaby zasięg i kiepska jakość. Jestem ciekaw czy już może to zgłaszałeś? Sama aplikacja "radia" jest bardzo zbliżona wizualnie (i tak samo ułomna) do tego co mam w moim Leapmotor B10, ale mam wrażenie, że u mnie jednak więcej tych stacji łapie.   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Szymczak nie ogarnąłem , do serwisu nie zgłaszałem… boję się że jak zgłoszę to mi wymontują całe radio na ekspertyzę   Michał Szymczak Paweł Woliński funkcjonalność to chery aktualizacją może ogarnąć, natomiast za kiepski zasięg odpowiada zapewne brak anteny lub jej rozmiar czy umieszczenie, a tutaj to już serwis mógłby coś z tym zrobić, aczkolwiek jeżeli to występuje we wszystkich egzemplarzach to może (tak jak z wieloma punktami z Twojej listy - dzięki wielkie za nią) uderzyć do chery polska żeby jakąś akcję serwisową w tej kwestii zrobili. ************* Chery Tiggo 9 PHEV - Porady Leasing Pomoc PL Facebook.mp4
    • Z tego co widzę co teraz się wyprawia na rynku z cenami kart to był jednak interes życia zakup nowego Palita Game Rock rtx 4090 za 8k.
    • Aa czyli 128GB na UFS 3.1  nie Xiaomi Telefonów tez bym jednak nie chciał czy ja wiem czy Oneplus taka cegła zamówiłem pod koniec 2024 Oneplusa 12 chcialem zobaczyc jak sie prezentuje byłem w szoku jak lepszy aparat przedni miał od mojego S24U reszta  wydawała się na + ale ci powiem Ojciec ma S25U i jak on chodzi to czuć róznice nie jakąs przepasc ogromną ale czuć tą róznice bo Rdzenie nie ma juz na Cortex tylko Orion jak Qualcomm robi w  Laptopach na Windowsie i taktowanie rdzeni tez pewnie swoje robią😉
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...