MaxaM 1 782 Opublikowano 7 Października 2025 Opublikowano 7 Października 2025 (edytowane) Edytowane 7 Października 2025 przez MaxaM 3
bourne2008 1 380 Opublikowano 7 Października 2025 Opublikowano 7 Października 2025 Proponuję żeby informowali rosjan w co uderzą tymi tomhawkami. Tak żeby ruscy mieli czas na przygotowanie, no i żeby nie rozzłościć putina. Kabaret. 3
Camis 6 189 Opublikowano 7 Października 2025 Autor Opublikowano 7 Października 2025 Trump obrócił się znów o 180 stopni kopiejek? 1
drex1 293 Opublikowano 8 Października 2025 Opublikowano 8 Października 2025 (edytowane) W Nowosybirsku w Rosji wybuchł pożar w fabryce produkującej elektronikę dla sektora obronnego . Według doniesień rosyjskiego Telegramu, pożar wybuchł na terenie Zakładów Lutowniczych, które działają na rzecz kompleksu wojskowo-przemysłowego. .....Warto zauważyć, że Nowosybirsk leży głęboko na tyłach Rosji, prawie 3000 km od Kijowa. https://www.unian.net/world/zavod-pripoev-v-rf-gorit-zavod-rabotayushchiy-na-oboronku-v-rf-gorit-zavod-rabotayushchiy-na-oboronku-13156101.html co prawda nie rafineria, ale też ładnie się kopci Edytowane 8 Października 2025 przez drex1 3 1
MaxaM 1 782 Opublikowano 8 Października 2025 Opublikowano 8 Października 2025 (edytowane) Edytowane 8 Października 2025 przez MaxaM 3 1
drex1 293 Opublikowano 8 Października 2025 Opublikowano 8 Października 2025 koleś trochę ostudza emocje odnośnie Flamingo FP-5 Flamingo , czyli "ukraiński Tomahawk" Zainteresowanie na całym świecie wywołał ukraiński pocisk FP-5 Flamingo z głowicą o masie jednej tony i deklarowanym zasięgiem przekraczającym dwa tys. km. Choć ataki z jego użyciem są spektakularne, jednak wbrew propagandowym przekazom, powielanym przez media, jego masowa produkcja jest mało prawdopodobna. Wynika to z faktu, że FP-5 jest napędzany silnikiem starego, czechosłowackiego samolotu szkoleniowego L-39 Albatros, a liczba tych silników jest ograniczona. Według dość optymistycznych szacunków Ukraińcy mogli zgromadzić ok. 160-180 silników i - jeśli FP-5 nie zostanie poważnie przeprojektowany – liczba ta wyznacza górną granicę produkcji pocisków. https://tech.wp.pl/pociski-tomahawk-dla-ukrainy-podczas-lotu-widza-okolice,7208628214610880a
nozownikzberlina 583 Opublikowano 9 Października 2025 Opublikowano 9 Października 2025 Pejsy walą do cywili z czołgów Sikorski: Cytat Gdyby Izrael chciał dokonać ludobójstwa, to by to zajęło tydzień czy dwa. Pejsy się tylko tak bawią
Oldman 510 Opublikowano 9 Października 2025 Opublikowano 9 Października 2025 Rosyjski atak sparaliżował Ukrainę. Kijów musi szykować miliardy Niedawne ataki Rosji na infrastrukturę energetyczną Ukrainy w rejonie Charkowa i Połtawy sprawiły, że produkcja gazu u naszego sąsiada praktycznie z dnia na dzień spadła o ponad 50 proc. Jak podaje "Bloomberg", w związku z tym Kijów może być zmuszony do wydania ponad 2 mld dol na import tego kluczowego surowca. Trwa paliwowo-rakietowe starcie Rosji i Ukrainy. Ataki Ukrainy na rafinerie naftowe oraz inne elementy rosyjskiego przemysłu paliwowego wywołały m.in. braki w dostępie do paliwa na terytorium całej Rosji, Kreml nie pozostaje jednak dłużny. Jak podaje "Bloomberg", niedawne ataki Rosji w rejonie Charkowa i Połtawy sprawiły, że Ukraina z dnia na dzień straciła większość swoich możliwości w zakresie produkcji gazu ziemnego. Władze w Kijowie poinformowały Zachód, że jeśli rosyjskie ataki na infrastrukturę gazową będą kontynuowane, w najbliższych miesiącach ich kraj będzie zmuszony do wydania ponad 2 mld dol. na import gazu ziemnego. Serwis dodaje, że Kijów wysłał już prośbę do państw grupy G7 o dostawy sprzętu, który umożliwi szybką naprawę zaatakowanej infrastruktury, a także systemy obrony przeciwlotniczej, które pomogą w jej ochronie oraz wsparcie finansowe na zakup gazu. 3 października Rosja przeprowadziła jak na razie największy atak na gazową infrastrukturę Ukrainy. Moskwa rzuciła do niego naprawdę potężne siły w postaci 35 pocisków, z czego większość były to pociski balistyczne, z którymi w Ukrainie najlepiej radzą sobie systemy Patriot. Problem polega jednak na tym, że nasz sąsiad ciągle cierpi na braki pocisków do tych systemów. Rakietowa amunicja Kremla była też wspierana 60 dronami, co dodatkowo utrudniało zestrzelenie pocisków. żródło
areczek1987 1 000 Opublikowano 9 Października 2025 Opublikowano 9 Października 2025 dla odmiany trochę propagandy z polskim dubingiem.
Suchy211 1 399 Opublikowano 9 Października 2025 Opublikowano 9 Października 2025 Strasznie chaotyczne te sygnały dotyczące wojny. Trudno na tej podstawie ocenić kto jest teraz w łatwiejszej sytuacji. Z jednej strony rosja "już prawie upada i traci zdolność bojową, putin poparcie, i tak dalej" z drugiej strony najwyraźniej nic z tego faktu nie wynika i nadal mają przewagę. Co oznacza, że wojny kończyć im się nie opłaca.
trepek 1 533 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 Dwa kraje są zdeterminowane do walki. Jedni walczą o niepodległość a drudzy o zachowanie władzy. Skoro front praktycznie zamarł to zaczęli walić po obiektach do wydobycia surowców.
TheMr. 2 875 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 (edytowane) Front akurat ruszył z kopyta w porównaniu do 2023. Rosjanie w 2024 i 2025 zdobyli bardzo dużo, ale jest to kropla w porównaniu do potrzeb i ruchu wymaganego do wygrania. Kupiansk w 2022 był broniony kilka dni, teraz Rosjanie w miesiąc zajęli 14%. Ot różnica. A w obecnym etapie wojny obie strony nie korzystają z regularnej armii, bo tej zostały jednostki. W dalszym ciągu to Ukraina ma delikatną przewagę. Rosjanie już od roku osiągają swój “peak” możliwości, Ukraina nawet nie jest w połowie swoich możliwości. Ciężki sprzęt Rosjan do końca roku to będzie 20-30% stanu sprzed wojny a później pustka i to co zostało na froncie. Prawdopodobnie przy obecnym tempie produkcji arty Ukraina będzie miała przewagę w niej od 2026 roku tak jak się spodziewaliśmy. Żeby z 1:20 zrobić 1:3, a później 1:1 do przewagi w 3 lata to trzeba się postarać. Edytowane 10 Października 2025 przez TheMr.
adashi 1 663 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 Rosja jest permanentnie w stanie zbliżającego się za dwa lata upadku i rozpadu. Ukraina zaskakująco dzielnie walczy, lecz jej dni są policzone. Kwestia jest tylko taka, jaki poziom zniszczeń będzie do tego koniecznym.
Badalamann 1 079 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 21 minut temu, adashi napisał(a): Rosja jest permanentnie w stanie zbliżającego się za dwa lata upadku i rozpadu. Ukraina zaskakująco dzielnie walczy, lecz jej dni są policzone. Kwestia jest tylko taka, jaki poziom zniszczeń będzie do tego koniecznym. Nawet w najgorszym scenariuszu nie dni a lata. Może za dekadę czy dłużej uda się ruskim podbić całą czy przynajmniej większość. Tyle że zdobędą to co obecnie zdobywają - gruzowiska do tego ogromnym kosztem. Choć uważam że to coraz mniej prawdopodobny scenariusz. Europa ładnie się rozkręca z produkcja broni i amunicji, której spora część od razu idzie na Ukrainę. Niezależnie od tego sami Ukraińcy, przynajmniej prozachodni w tym armia, całkowicie odrzucają możliwość kapitulacji, niezależnie od ceny. Uważam że państwa zachodnie dadzą też sobie radę z naprawianiem szkód w ukraińskiej energetyce. Jest już pewne ze ta zima to będzie wyniszczanie energetyki i ciepłownictwa ukraińskiego. Z kolei Ukraina od miesięcy uderza w rosyjskie rafinerie i już widać skutki. A na horyzoncie pojawiła się opcja na tomahawki Liczę też na uderzenia w energetykę.
VRman 2 959 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 No ponoć straty Ukrainy to 2mld dolarów po atakach na ich obiekty związane z dostawami gazu. Cieszymy się z tego, że w rosji co chwile Niedopałkov coś psuje w rafineriach, ale na Ukrainie też obrywają sporo. Szkoda, że o tym można sie dowiedzieć dopiero mocno po czasie z kanału Wolskiego. Oglądam jeszcze Kremlinkę, ale tam za mocno słodzą (przeginają z optymizmem i pozytywnym nastawieniem do tego jak idzie ta wojna) choć na szczęście nie mocno.
areczek1987 1 000 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 No kto inny miał jaja by je dać
łukasz850 166 Opublikowano 10 Października 2025 Opublikowano 10 Października 2025 13 godzin temu, drex1 napisał(a): Ukraina musi bronic magayznów broni itd. To realnie wpływa na front. Utrzymanie frontu powinno być dla ukrainy najwazniejsze.
Suchy211 1 399 Opublikowano 12 Października 2025 Opublikowano 12 Października 2025 Odpowiedź brzmi "tak, stać Rosję na kolejną mobilizację, a także na kolejną i kolejną".
Dimazz 661 Opublikowano 12 Października 2025 Opublikowano 12 Października 2025 tak i podobno Rosja pozyskuje najemników z Afryki. Prowadzi tam szeroką kampanię. I ma przyjść nowa paczka wojaków od Kima. A prócz tego ma około 130 mln ludzi. Ukraina między 20-25mln jak już pisałem i poza krajem w obecnej fazie wojny nie ma skąd pozyskiwać rekruta. Ukraina jest w bardzo ciężkiej sytuacji ale muszą liczyć na jakieś załamanie w Rosji lub rozmowy pokojowe. Jak zwykle dużo zależy od USA.
Rekomendowane odpowiedzi
Opublikowane przez Kadajo,
Zasady "przechwycania" dla nieogarniętych ;)
Rekomendacja dodana przez Kadajo
1 reakcja
Pokaż odpowiedź
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się