Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
3 godziny temu, duniek napisał(a):

Nie dziwota, że nie idzie.

Buda zmodowana i straciła swój design. Nie każdemu musi pasować.
Dodatkowo cały set musi znaleźć amatora na takie rozwiązanie. To jest nisza imho.

Na koniec trzeba się bujać osobiście bo tylko odbiór osobisty. Dodatkowo zawęża grona potencjalnych chętnych.

Aha...i słabo się przykładasz do foto i jakości wystawianych aukcji ;-)

btw. co to za chłodnica na topie?

Na froncie zmieści się 420/60 i 360/60 na dole?

2 godziny temu, deathrabit napisał(a):

Obudowa legenda Cooler Master HAF XB EVO sam ma taką :)  przez orientacje świetnie zapobiega  uszkodzeniu gpu od odkształcenia PCB w zwykłych obudowach.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/obudowa-cooler-master-haf-xb-evo-zm4?rep=1080969240

Była na poprzedniej stronie wrzucana ta oferta ;-)

Opublikowano
4 godziny temu, MarcoSimone napisał(a):

Nie dziwota, że nie idzie.

na gorze 400 (200x2)

jeszcze z boku jest 360 chyba

osobiscie to nie problem bo dowoże ;)

  • Thanks 1
Opublikowano

Obiecałem, że podzielę się wrażeniami. Aerocool zamówiony od Mirasa z Czech ze wstawki na poprzedniej podstronie. Sklep legitny, daje fakturę, mają dużo starych budek.

IMG20250115210319.jpg

Full nówka obudowa sprzed 20 lat. Kiedy ona wyszła kończyłem gimbaze %-) Stan perfekcyjny, nigdy nie wyciągnięta z wora.

A teraz coś co mnie wywaliło z kapci... Zapach... Zupełnie jak bym się cofnął w czasie, zapach typowy dla tamtej epoki :lovin:

Generalnie nawet nie ma co porównywać do dzisiejszych budek z papieru, jakościowo petarda.

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 2
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)

Prawdziwy modding, to by było zastąpienie tych atrap głośników, prawdziwymi :E

edit: tak patrzę co oni tam jeszcze mają, Kandalfy, Xasery, Soprano :D łezka się kręci.

Najlepsze tam są chyba właśnie Aerocoole albo Tt.

Ta fajna, tylko trzeba dokupić IPODA :E

https://www.mironet.pl/thermaltake-vf3000bns-mozart-ip-obudowa-pc-microatx-atx-bez-zasilacza-bez-zestawu-multimedialnego-czarna+dp249756/

tmip14.jpg

Edytowane przez aerial
Opublikowano
19 godzin temu, Totek napisał(a):

IMG20250115210319.jpg

Ło Panie pokaż to od środka jak to wyglada.

Opublikowano
W dniu 16.01.2025 o 19:57, AldousHuxley napisał(a):

IMG20250120161037.jpg

IMG20250120161012.jpg

IMG20250120160946.jpg

Panel przedni udało się nam garnąć, bateria straciła życie przez tyle lat, muszą być odpalone wszystkie wentyle by nie było alarmu. Producent jest niekonsekwentny bo w obudowie nie ma wentylatorów z sygnałem, tylko zasilane z molexa.

No i trafiłem na scianę, nie mogę poszukać programu do kontrolera obrotów. Zwie się Gatewatch v1.0, totalnie nigdzie nie ma, link z instrukcji nie działa, chyba napisze do supportu. Jak by było na płycie CD to by nie było problemu :/

  • Like 3
  • Thanks 1
Opublikowano (edytowane)

@TotekPiękny sprzęt pod NAS, bo coś mocniejszego chyba się tam upiecze? :E

Pepper znalazł mi fajnie zaprojektowaną obudowę, w pełni wykorzystane miejsce na pełnowymiarowe komponenty i zamówiłem jedną szarą z kuponem -20 zł. Ma tylko ~16 litrów bez uchwytów i nóżek
https://www.amazon.pl/dp/B0D45MKD3Z?ref=ppx_yo2ov_dt_b_fed_asin_title
Kiedyś przełożę do niej ryzena 5500 oraz rtx3070 z Fractal ARC Mini lub będzie pod zestaw na AM5 z 3xm2. Może wywiercę otwór na kable pod spodem, aby podłączyć klatkę fractala z dyskami HDD na zewnątrz. Wtedy nie będę musiał babrać się w kupowanie stacji na dyski. Obecnie irytuje mnie rozkręcanie dysków ilekroć wchodzę w eksplorator, więc już myślałem jak zrobić lub kupić switch zasilania... A tutaj cała buda tańsza od tych przełączników w zatoce :E
Uszczelnię przestrzeń między GPU, a ścianką, dam jakieś chłodzenie CPU ciągnące od boku i jeden wentylator lub dwa... Może nawet będzie chłodniej niż obecnie z 4 wentylatorami.

Strona chyba producenta z Alibaby, gdyby ktoś chciał lepsze zdjęcia. https://www.alibaba.com/product-detail/e-machines-0-8mm-steel-office_1601194557487.html

Edytowane przez musichunter1x
Opublikowano
Cytat

Dodatkowe informacje

System aranżowania kabli

Otwór wspomagający montaż chłodzenia na procesor

Montaż zasilacza na dole obudowy

Filtry antykurzowe

Kontroler / hub wentylatorów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • UPDATE: Zacznę od tego, że podmieniłem kartę kolegi (RTX 5070) w moim komputerze, gdzie mam RTX 4070 Ti SUPER od Gainward'a i... karta jest normalnie widoczna. Pierwsze wniosek? Płyta, gniazdo PCIe jest uszkodzone? Jednak coś nie dawało mi spokoju i przy obserwacji zauważyłem, że wtyczka kabla HDMI w gnieździe karty zintegrowanej wchodzi głębiej niż w karcie RTX. Ewidentnie widać, że tłoczenie i nachodzenie ramki "okołośledziowej" blokuje w górnej części pełny docisk. Kompletnie tego nie rozumiem dlaczego tak to robią w obudowach jakby na oko klecili je w garażu. I wtedy pomimo przestrzeni między śledziami, porty HDMI, DP nie są na środku, a wysoko przy górnej krawędzie ramki oddzielającej. (Podobnie miałem w obudowie Corsair, ale odnośnie karty dźwiękowej, musiałem kombinować by wtyczki się zmieściły... (bo to STX, gdzie mamy grube wejścia). To trochę komiczne, by modyfikować fabrykę, lub jej pomagać... Po dokładnym obejrzeniu obudowy zdawało się jakby miejscami była lekko wypaczona, niektóre jej fragmenty. A to tylna ścianka od wewnątrz jedno wgniecenie, strasznie te blachy "lelawe" dziś robią i delikatne. Pamiętam swoją obudowę ZALMAN Z12, mogłem na serio na niej usiąść. Widzę pewne nierówności w ramkach gniazd płyty, ale ile się dało to naprostowałem manualnie, poluzowałem wkręty od płyty, ale nie drgnęła by ją jakoś przesunąć. Podłożyłem pod płytę plastikowy ślizg, by była bardziej wyprostowana. Z tyłu blacha od SSD/HDD latała sobie wesoło, niedokręcona, zęby nie trafione... Śledź od RTX nie dochodzi do ramki, stąd też oprócz blokady ramki problem z dystansem kabel-gniazdo.  Co do stabilności. Testuję na okrągło - wszystko śmiga. System od zera, nowe sterowniki. Nie miał ustawionego profilu dla pamięci DDR5, po konsultacjach z czatem-gpt już wiem, że dla AMD trzeba ustawić EXPO1 czy jakoś tak, u siebie na Intelu mam XMP. Szereg testów na stabilność, wszystko jak skała.  Dobrze, że ów ramkę dało się odkręcić i zdemontować, wtedy poszła w ruch piłka do metalu. Wyciąłem fragment dla HDMI i DP, resztę zostawiłem, choć mogłem w sumie całość usunąć, ale i tak więcej niż jednego monitora nie będzie używał. Także taki finał ma ta nietypowa usterka. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i zaangażowanie. Poniżej trochę fotek.
    • To już nie jest satyra... To jest dokument
    • Były tam niesamowite zwroty akcji, dlatego bez jakiegoś omówienia na tubie ciężko było to ogarnąć     Co do PB to jest u mnie TOP3 jak chodzi o seriale. Ale to też tak do ucieczki z więzienia i chwilę później. A zrobili z tego taką telenowelę że się później już wymiotować chciało. Nie wiem jaki bym miał teraz odbiór tego, choć pewnie nie taki jak 20 lat temu. Też ostatnio zobaczyłem Dextera ponieważ znajomy polecał, i tutaj też był głosy że spoko serial... nie będę komentował, ale to jest straż wiejska a nie grono detektywów, serio tak infantylnego serialu chyba jeszcze nie widziałem, może jakbym kiedyś oglądał to miałbym inne podejście.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...