Skocz do zawartości

Auta elektryczne (BEV)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

Całkowicie abstrahując od tego jaka to marka, czy to ICE czy BEV - wygląda to jak jakiś festyn. Ludzie stoją, patrzą na samochody i czekają uj wie na co. Jestem jednak zwolennikiem indywidualnego podejścia. Przychodzę, pracownik jest tylko dla mnie i w spokoju załatwiamy wszystko

Edytowane przez marko
Opublikowano

E tam, narzekasz byle narzekać na wszystko ;) Kto chce może odebrać indywidualnie, przecież nie ma konieczności odbioru w czasie eventu/festynu/whatever.

 

Jak widać klienci edycji limitowanej są jednak zainteresowani takimi wydarzeniami

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
17 minut temu, Wu70 napisał(a):

E tam, narzekasz byle narzekać na wszystko ;) Kto chce może odebrać indywidualnie, przecież nie ma konieczności odbioru w czasie eventu/festynu/whatever.

 

Jak widać klienci edycji limitowanej są jednak zainteresowani takimi wydarzeniami

O nie. Nie narzekam byle narzekać. Po prostu mi się to nie podoba. Takie coś jest spoko, jak człowiek chce poznać markę, pooglądać, porozmawiać o modelach, przejechać się, itd. Sam od czasu do czasu dostaję zaproszenia na takie wydarzenia i to jest bardzo spoko wypić piwko, zjeść kiełbaskę z grilla czy coś i porozmawiać o autach. Ale nie odbiór. Po prostu nie. 

Edytowane przez marko
Opublikowano

jedni wola byc traktowani "indywidualnie" przez pracownika, a nastepnie jezdzic do serwisu, aby wymienic byle duperele, a inni wola odebrac auto jak na festynie i czekac na serwis pod domem, aby im cos wymienil/naprawil. czasy sie zmieniaja, oczekiwania/wymagania klientow tez. tesla im to daje. tak samo jak z jedzeniem. jedni wola wyjsc na miasto, a inni zamowic cos do domu. jest wybor.  kazdy znajdzie cos dla siebie w przypadku BEV. w przypadku ICE juz nie jest to takie proste.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)

skonczyl mi sie prąd i nie dojechalem do domu :E

tzn troche specjalnie a troche nie - chciałem dojechac na zerze do domu bo robilem test zasięgu, ale z drugiej strony nie spodziewalem sie ze jak wybije 0% na wyswietlaczu to przejade 3km tylko w dodatku z max predkoscia 25-30kmh po czym juz nie nie bede w stanie zrobic (dla porownania energicą zrobilem 24km na 0 w dodatku predkosci nie mialem ograniczonej az tak bardzo bo spokojnie moglem 70-80kmh jechac)

sąsiad mnie zholował na pasku (1,7km do domu )

 

IMG_2570.JPEG

Edytowane przez duniek
  • Upvote 1
Opublikowano
54 minuty temu, duniek napisał(a):

robilem test zasięgu

Ile realnie kilometrów wychodzi? Kurde, przejechałbym się kiedyś takim elektrykiem, czy wrażenia z przyspieszenia są podobne chociaż do jakiejś 600.

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, huudyy napisał(a):

Ile realnie kilometrów wychodzi? Kurde, przejechałbym się kiedyś takim elektrykiem, czy wrażenia z przyspieszenia są podobne chociaż do jakiejś 600.

68km i zjadło 44% baterii (jazda spokojna) ale było mega pod wiatr
w drugą strone szybsza trasa i pare obwodnic i cisnąłem po 170kmh wiec duzo szybciej zasieg schodził

zrobilem łacznie 130km
150-160km przy normalnym cruisingu wg mnie do zrobienia - ludzie piszą ze robią niby 190-200km ale jakos ciezko mi w to uwierzyc

energicą przy spokojnej jezdzie robilem 85-90km i schodzilo 35-40%


co do jazdy to jak cos to zapraszam ;)

Edytowane przez duniek
  • Like 1
Opublikowano
W dniu 18.01.2025 o 20:46, GordonLameman napisał(a):

A na czym polega różnica między tankowaniem paliwa na stacji i lądowaniem na stacji?

 

oprócz tego, że tankowanie trwa 3-5 minut, a ładowanie znacznie dłużej?

 

 

to co napisałeś o tankowaniu/lądowaniu to są naprawdę potężne bzdury :) 

 

 

 

gorgon sory, ale jakbys przeczytal raz cos ze zrozumieniem, to bys wiedzial, ze Sulaco pisał o UX i codziennej wygodzie, a nie o predkosci ładowania w kWh/min.

ale rozumiem, jak sie tankuje tylko ego, to sie nie łapie roznicy 

#hwdp43 kazal mi cie teraz gasic codziennie, bo jego matka sie skarży 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Kolego mamy 2025 rok, gdzie nawet smartfony mają wyższą rozdzielczość, a Ty cieszysz się z 1080p   
    • Ram kupiłem w lutym w wcześniejszych grach nie było problemu dopiero z bf6 cyrki  Stery najnowsze ddu robiłem karta zero uv. Memtest5 nie pokazuje błędu. Ale pamiętam z czasów Oc Ddr4 memtest5 bez błędów a bfv się zawieszał. Składam komputery ponad 20lat i takich cyrków z PC jeszcze nie miałem gra się wiesza a dokładnie nie wiadomo od czego. Te venomy mają tragiczne opinie duzo wpisów właśnie że Expo nie działa na nich. Kupiłem pamięci bez czytania opini ponieważ wcześniej miałem patrioty 4400cl19 i chodziły jak złoto a tutaj wypuścili takie dziadostwo 
    • Cześć, Myślę nad upgrade mojego PC, chciałbym podzielić to na 2 etapy: teraz kupić CPU i MOBO, a GPU oraz PSU wymienić po premierze RTX 50 Super lub jeszcze później. Mój obecny zestaw z końca 2020r. :  CPU: AMD Ryzen 5 3600 MOBO: MSI B450-A PRO MAX GPU: Gigabyte GAMING OC GeForce RTX 3060 Ti 8 GB RAM: Corsair Vengeance DDR4 LPX 8 GB x4 PSU: Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold Dyski: 2x Crucial MX500 500 Gb + Lexar NM620 1 TB M.2 + Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" 7200 Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 120mm Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG ATX Do tej pory kupiłem: RAM: Patriot DDR5 Viper Venom 32GB/6000 (2x16GB) CL30 CPU: AMD Ryzen 5 9600X Mój największy problem to wybór MOBO, chciałbym żeby przyszły zestaw wystarczył na minimum kolejne 5-6 lat. Planowany budżet na płytę to około 600-700pln. Jakiego producenta i jaki konkretnie model (najlepiej ATX) polecacie?  Moją drugą niewiadomą jest czy zmiana procesora, płyty i ramu nie zwiększy zapotrzebowania na moc i czy obecny zasilacz wystarczy? 
    • Zaczałem się zastanawiać czy mi się ten Nitro z dodatkowym backplatem zmieści bo na płycie jest radiator xxl na dysk M.2 który sporo wystaje.     Sporo rolki w myszcze musiałem zużyć aby trafić na zbliżony build. Jak to często bywa, Indie na ratunek. Od 12:50 i 14:30 widać, że mieści się. Może i w Asrocku siądzie.       Bonus     
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...