Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał(a):

PL2050 złożyła projekt ustawy podwyższający drugi próg podatkowy do 140 tys. Pozostaje nam trzymać kciuki 

https://www.money.pl/finanse/ministra-nie-chce-juz-czekac-zglasza-projekt-ws-progu-podatkowego-7275122837375328a.html

zostanie to zrobione natychmiast po podwyzszeniu kwoty wolnej a przy okazji wycofaja sie z emerytur dla tancerzy zeby przyspieszyc realizacje pomyslow korzystnych dla obywateli

 

XDDDDDDDDDDDDDDDD

 

2 godziny temu, hubio napisał(a):

:rotfl2::rotfl2::rotfl2:

jest ubaw, przyznam, zeby tak Camisa zatapiac... mowil ze juz nie glosuje na KO i sie doigral :hihot:

Opublikowano
12 godzin temu, Crew 900 napisał(a):

Parę dni temu Domański ogłosił, że w tym roku nie będzie jak i w następnym. 

Pełczyńska powiedziała skąd można znaleźć na to pieniądze i pomijając rzeczy nierealne to stwierdziła, że chce całościowej reformy systemu podatkowego, by wszyscy ryczałtowcy, kontraktowcy i ci prawdziwi bogacze w końcu zaczęli płacić uczciwe podatki- czyli mówi o czymś co często nawet tutaj było poruszane.

Skoro nawet my takie rzeczy wiemy :), a Domański nie to oznacza, że ma w poważaniu największą grupę wyborców koalicji, a to się może zemścić przy urnie.

Opublikowano

Pełczyńska gra na utrzymanie sie w polityce, tak teraz jak po parlamentarnych.

Wrzutki jej i posłów z PL2050 są tylko w tym celu. Raczej nie są w ogóle rozpatrywane na poważnie. Zgłaszającym też na tym n zależy i nie konsultują tego co robią w koalicji, tylko robią co mogą by przetrwać na scenie.

 

Jak ktoś się podnieca ich projektami to raczej opozycja niż koalicja xD 

Opublikowano (edytowane)

Ich cel mało mnie interesuje o ile są według mnie słuszne i pokazują gdzie tak naprawdę KO ma większość swoich wyborców.  

Kwestia tych 140k to nie jest jakiś kosmos do ogarnięcia ale jeżeli nawet taka symboliczna korekta ich przerasta to już o czymś świadczy.

Edytowane przez Klakier1984
Opublikowano

@Klakier1984 Jesteś idelanym potwierdzniem tego co pisałem ;) 

 

Mamy czasy przedwojenne i nawet w służbie zdrowia są wdrażane duże cięcia. Zmniejszenie diagnostyki będzie bolesne.

 

Wyborcy koalicji raczej zaakceptowali sytuacje i to, że podniesienia progu nie będzie.

I wówczas Pełczyńska wrzuca projekt, bez absolutnie żadnych szans na wdrożenie. Za to rozdrapujący teamt niewygodny dla koalicji, który zdążył przyschnąć.

Opublikowano
2 minuty temu, Badalamann napisał(a):

 

Mamy czasy przedwojenne i nawet w służbie zdrowia są wdrażane duże cięcia. Zmniejszenie diagnostyki będzie bolesne.

 

Wyborcy koalicji raczej zaakceptowali sytuacje i to, że podniesienia progu nie będzie.

 

Chyba tylko ci najbardziej zaczadzeni to mogli zaakceptować :) Teraz to już do końca świata będziemy tylko słuchać o przedwojennych czasach i że na nic nie ma pieniędzy ?? Ograniczanie diagnostyki to kolejny skandal gdzie bogaty i tak sobie zapłaci, a plebs niech zdycha.

Niech podnoszą wydatki na zbrojenia tylko szukają na to pieniędzy we właściwych miejscach. Kto może więcej stracić podczas konfliktu zbrojnego, koleś na minimalnej mieszkający w lokalu komunalnym czy właściciel kilkunastu nieruchomości?

 

 

Opublikowano (edytowane)

Dokładnie,  ja też nie lubię jak ktoś się wypowiada za innych. Może beton to zaakceptował ale partia polityczna to nie jest coś za co się umiera. Cały czas obserwuje to co się dzieje i wyciągam z tego wnioski a nie na ślepo wszystko akceptuje.

Edytowane przez lokiju
Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, Badalamann napisał(a):

Za to rozdrapujący teamt niewygodny dla koalicji, który zdążył przyschnąć.

Liczę na jak najwięcej takich wrzutek, a jak im od tego ma urosnąć -bardzo dobrze. Kwestia sprawiedliwych podatków czy służby zdrowia to coś co interesuje absolutnie wszystkich.

Edytowane przez Klakier1984
Opublikowano (edytowane)

@GordonLameman Zakładałem że wygra Trzaskowski. 

 

Ale nawet teraz z trudniejszych tematów to właśnie masz widoczne cięcia w ochronie zdrowia. 

Pewnie jest wiele podobnych, mniej widocznych.

 

Trudne w odbiorze są tez rosnące przywileje mundurówki. To też efekt czasów przedwojennych.

 

Edycja: do tego przyspieszenie transformacji energetycznej, odchodzenie od ciepłownie i elektrowni węglowych na rzecz gazu i OZE. To ma w Polsce wielu przeciwników. Tak samo szybsze wygaszanie górnictwa; choć łagodza to sypiąc kasą na urlopy i odprawy.

 

Nie ma też pewności co wyjdzie z pozyskania z środków z SAFE. Bo dziwnie to wygląda na ten moment niestety.

I jak nie uda się pozyskać z pożyczki SAFE to dopiero będą cięcia w wielu gałęziach by znaleźć inne źródła finansowania zbrojeń.

 

@Klakier1984 I jak pisałem takie wrzutki podobaja sie opozycji i jej wyborcom. Koalicji na pewno nie pomogą, a mogą zaszkodzić i utrudnić wygranie wyborów.

Równocześnie te wrzutki Pełczyńskiej nie maja żadnych szans na wdrożenie, ani też nie mają takiego celu i ona i reszta z PL2050 o tym wie.

 

Nie ma nawet pewności czy PL2050 nie odwali numeru z wyjściem z koalicji pod koniec kadencji, byle tylko zysakć rozgłos i chwilowe poparcie pozwalające przekroczyć 5% próg.

 

 

Co do czasów przedwojennych to dopiero się zaczęły kilka lat temu. Potrwają conajmniej jeszcze kilkanaście, w optymistycznym scenariuszu w którym nie dojdzie do dużego starcia z kacpastwem.

A pod względęm spłaty pożyczek i tym samym cięć budżetgowych to mówi sie o perspektywie 25-30 lat i dłuższej.

 

A jest tez opcja na scenariusz pesymistyczny, gdyby USA trwale ograniczyło gwarancje bezpieczeństwa dla państw euroejskich czy opóściło NATO. Wówczas będizemy musieli zbroić się błyskawicznie, co będzie oznaczało gigantyczne koszty. 

A już teraz sektor zbrojeniowy wyczuł jak duży jest popyt i wciąż podnosi ceny uzbrojenia. Mimo już dużych, w przypadku amunicji artyleryjskiej i rakietowej nawet kilkukrotnych wzrostów od 2022.

Edytowane przez Badalamann
Opublikowano
12 minut temu, Fatality napisał(a):

 

Przypominam, że ta kobieta ma pośredni wpływ na uchwalane prawo w Polsce.

Ale po drugiej stronie mamy podobne osobistości, tacy ludzie nie powinny być w parlamencie, ale taki mamy system wyborczy. Wystarczy mieć dobre miejsce na liście i jakim dzbanem by się nie było wejście do parlamentu jest prawie że pewne. :boink:

Opublikowano

trudne zmiany po prezydenckich badalamana to moze chodzilo o emerytury tancerzy XDDDDDDDDDDDDDDD

 

moze i trzeba ciec na zbrojenia ale sa rzeczy pilniejsze XD

 

3 godziny temu, Badalamann napisał(a):

Pełczyńska gra na utrzymanie sie w polityce, tak teraz jak po parlamentarnych.

Wrzutki jej i posłów z PL2050 są tylko w tym celu. Raczej nie są w ogóle rozpatrywane na poważnie.

to jest akurat prawda,

 

polityk ktoremu zalezy na wyborach - mowi o potrzebach obywateli

polityk ktory wybory juz wygral - w ogole nie rozpatruje tego na powaznie XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
    • @Dikson Spotkałem się z takim czymś na początku zeszłego roku na OLX, kilka takich kont zgłosiłem i je zablokowali. Widać, że jest to walka z wiatrakami, najwidoczniej dalej udaje im się oszukiwać ludzi. 
    • Gdzie w końcu kupiłeś?  Ja akurat złotego wolę i nawet w przezroczyste etui wsadzę bo mi się bardziej podoba . 
    • Długo czytałem ten temat bez konta, ale w końcu nadszedł czas na kupno OLEDa. Do tej pory własciwie byłem nastawiony na Asusa PG27UCWM, ale ostatnio też zacząłem się jednak zastanawiać nad QD, a dokładniej Dell AW3426DW. Nastawienie na WOLEDa (czy jak to się tam teraz zwie bez white pixela) było głównie z obawy przed rysami przy czyszczeniu, ale niby w tej najnowszej generacji mocno poprawili wytrzymałość ekranu. Okno mam typowo za samym monitorem, więc z tym nie powinno być problemu, bo wprost na niego nic nie świeci + w razie czego mam rolety. Sam monitor będzie na ramieniu, więc minusy i plusy podstawy tych modeli mnie nie interesują. Mogę prosić o podpowiedzi czy warto iść w QD czy jednak poczekać np. na testy tego Asusa jak już się pojawi? Ew. może popatrzeć na jakieś inne modele QD oprócz tego Della, bo jednak do tej pory siedziałem na IPS 16:9, więc będzie to spory przeskok, ale z drugiej strony wolałbym chyba od razu przejść na 4K. Monitor będzie do grania, przeglądania internetu i okazjonalnego oglądania filmów (chociaż od tego głównie mam LG C4). Z takich dodatkowych rzeczy, to też nie mam zamiaru jakoś bardzo dostosowywać się pod monitor, jak np. ukrywanie paska windows. Mam świadomość, że szybciej się przez to może wypalić. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
    • Szczerze jakiekolwiek podświetlenie za ekranem, nie ważne czy to Ambilight wygląda całkiem dobrze na ekranach LCD z dużą ilością stref, żeby "podreperować" kontrast i zniwelować blooming. Na OLEDach granie, czy oglądanie filmów z takim pierdolnikiem oświetleniowym za ekranem, całkowicie zabija immersje i ten efekt wow OLEDa. Ale to moje zdanie i każdemu może podobać się co innego. Testowałem różne i jak już ktoś chce jakieś oświetlenie za ekranem to ciepłe białe ustawione na jak najniższą jasność. Mowa oczywiście o całkowicie ciemnym pokoju. To drugie stanowisko co wkleił @azgan jeszcze ok jakby wyłączyć te świecące kwiatki i  jasność na minimum. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...