Skocz do zawartości

RAMU ZABRAKNIE!!! - temat panika kolejnego nadmuchanego problemu pierwszego świata sztucznie wykreowanego przez korporacyjnych księgowych. (Wątek zbiorczy)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To będzie zależało od prawdziwych cen i dostępności. 

Na razie to napędziły te ceny w sklepach zakupy skalperów i ludzi którzy kupili z obaw, że będzie drożej.

Obaw, że z 1600 wyleci na 3000 już za bardzo nie ma. 

2/3 ludzi planujących zakup pewnie się dowiediała o cenach pamięci i już kupiła, więc popyt siadł z kilku powodów na raz. 

Przecież ceny chipów nie wzrosły jeszcze o 5x. Jeśli wzrosną na tyle albo i dalej, to wtedy na pewno i w sklepach poszybują dalej, choćby i zabrakło popytu.

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano (edytowane)

Wiem, ale śmiesznie tak patrzeć na coś co teraz 2300 stoi gdy jeszcze latem się płaciło 400 z groszem :)

 

 

 

Nagle "wartość" pamięci w moich kompach to 8k, gdy ja za nie zapłaciłem ~1.5 :E 

Edytowane przez Krzysiak
  • Haha 1
Opublikowano
8 minut temu, Fenrir_14 napisał(a):

Na portalach aukcyjnych też się zaczyna korekta w dół. Chyba rekiny AI przestały wydzwaniać do januszy biznesu :P 

Cena 32GB niezmienna od grudnia. 

 

5 minut temu, Lameismyname napisał(a):

Użyłeś słowa klucz - jeszcze

koszulka-cierpliwy-kamien-ugotuje-czarna

  • Haha 2
Opublikowano
2 godziny temu, CryptTM napisał(a):

Nie wiem czy było, ale nawet DDR3 zaczynają rosnąć... Normalnie wzrosty takie, jakich nawet giełda nie da:

 

https://videocardz.com/newz/ddr5-prices-in-germany-hit-4-4x-july-2025-levels-even-ddr3-memory-price-keeps-rising

 

Patrząc na to, co się dzieje, za chwilę ludzie się przeproszą nawet z DDR2...

Ja zakupiłem A500 Mini i mam wechikuł czasu 30+ lat wstecz, kiedy granie bawiło najbardziej :)

Mam wywalone na ten kryzys w grzuach do PC.

Jak mi padnie DDR5 i zostanę z niczym, to reszta na handel. Nie zapłacę za 32GB 2K+.

  • Like 1
  • Upvote 1
Opublikowano
46 minut temu, Doamdor napisał(a):

@Krzysiak DDR5 64GB sklepie cena 4280 zł, na OLX wiszą za 2900 zł. Więc realna wartość pamięci, a cena w sklepie nie ma nic wspólnego. :E

Aktualna realna cena sprzedaży 64GB to:

 

CL36 - 2000-2100

CL30 - 2300-2400

 

Na cenę ma również wpływ czy pamięć z RGB czy nie. Toteż te ogłoszenia za 2900 będą wisiały nadal, chyba że ogłoszeniodawca zrobi korektę 600 PLN w dół. 

Mówię oczywiście o sprzedaży prywatnej. Jak masz firmę i wystawiasz FV to sprzedasz drożej. 

Opublikowano
25 minut temu, Yedi napisał(a):

Mamy za duzo używek na rynku żeby ktos poszedł i kupił nówki ze sklepu - zrobią to tylko desperaci który chcą FV i de fakto sprzęt na nich pracuje. 

No, ale uzywki chodliwe tez sa. Nie oszukujmy sie ram ktory mozna bylo kupic za 300zl kosztuje 2300zl. Tak troche sredni interes. 

Przyczyną może byc po prostu to, że te super komputery czyli A.I. factory stoją i beda stały w oczekiwaniu na dostawy energii jeszcze dosc długo. Wiec wieksi gracze i mniejsze firmy skupuja mniejsze serwery oparte na ramie i profesjonalnych GPU i w ten sposob uzywaj A.I. Przynajmniej na to wyglada. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...