Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

4070S po ograniczeniu do 190W bierze około 40W ze slotu PCI-E, resztę z 16pin, więc można taką przejściówkę po UV używać. 4070S przy 190W (40 PCI-E + 150 14pin) może mieć wydajność stock albo i nieco wyższą. Niżej jest screen z odczytu po grze z limitem 190W.

111.gif.5741086c790b25d3bb97065b5a0b6399.gif

 

Bez obraniczania do 190W bierze z PCI-E nawet 45W

 

1x8pin <-> 12VHPWR bezpieczne będzie, pytanie tylko czy pójdzie na pełnej mocy.

 

Edytowane przez wamak
  • Upvote 1
Opublikowano

Przy 4070S miałem w zestawie wtyczkę 2x8PIN - 12V-2x6 czy tam HPWR.
Takiej bym polecał użyć mimo wszystko.
1x8PIN książkowo 150W jednak jak wiadomo przy dobrych kablach to i do 300W może znieść ale po co?
Lepiej mieć ten zapas i komfort psychiczny. 

Opublikowano (edytowane)

Mała aktualizacja - ten adapter nie działa, a przynajmniej nie działa z Asusem 4070s. 
Czerwona dioda LED2 (czyli jakby niepodpięte zasilania) - karta nie startuje / komp w ogóle nie wykrywa karty.

Podpiąłem 3x 8pin i dopiero zadziałało...

Edytowane przez rzymo
  • Like 1
  • Thanks 1
Opublikowano
7 godzin temu, Pentium D napisał(a):

Ciekawe jak miałoby to działać jak w 8 pinowym pcie są 3 żyły 12V a w 12Vhpwr jest 6 żył :hmm:

Normalnie - w tym adapterze z 1x8 pin wszystkie piny +12V są połączone równolegle.

Kwestia niedziałania to na 99% te 4 małe piny, ale nie zagłębiałem się co i jak musi być, żeby karta myślała, że jest podłączone "więcej mocy" :)

 

W adapterze 3x8pin właśnie sprawdziłem i dwa 8pin wystarczą, karta działa normalnie. Jedynie przy wyłączonym kompie zapala się czerwona dioda. Mi to nie przeszkadza...

 

image.thumb.png.ecdff2feba139115d2b892c2fe08986c.png

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)

Na razie kartę trzymam z limitem 160W, więc wszystko jest pod kontrolą, proszę nie panikować, reaktor wytrzyma :E

 

Miałem w planach wymienić zasilacz, ale Chieftec SFX 450W daje radę, przy grafie 160 + proc 65 max co odnotowałem to ~270 ze ściany, czyli ~250 watów z zasilacza, czyli w porywach 55% max obciążenia...

 

Edytowane przez rzymo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...