Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, michaelius33 napisał(a):

Plus nie specjalnie mamy co załadować do tej rakiety bo jak wystrzelimy powiedzmy 20 z głowicą konwencjonalną to co tym komuś zrobimy ?

Przespałeś wojnę od 2022? Nie widzisz co się dzieje na Bliskim Wschodzie?

Potrzeba ich ze 20k w zapasie, ale nawet kilkunastoma można zrobić kuku kilku ważnym obiektom.

 

Jeżeli dobrze pamiętam, to na wieść o zakupie przez nas artylerii rakietowej o zasięgu 200-250km, Białoruś przesunęła część swoich środków dalej od granicy, w tym planowane do budowy.

Opublikowano
19 minut temu, Fenrir_14 napisał(a):

Ukrainy nigdy. Bolesław Chrobry najechał Ruś Kijowską w ramach odwetu za wcześniejsze ataki na ziemie i interesy Polski 💪💪💪

Chociaż w 1918/1919 wojna o Galicję  wschodnia.

Opublikowano

Izrael oficjalnie 14 razy mniejszy od Polski ale Izrael się rozrasta więc nieoficjalna powierzchnia może być kilka razy większa. 
Duże zniszczenia w stolicy. 

Do jakiego punktu to dojdzie. W wojnie na wyniszczenie Izrael będzie mocno poszkodowany bo są skupieni na małym obszarze i bardziej rozwinięci.

 

Opublikowano

podziwiam polskich husarów, co wspierają mentalnie Iran w tym konflikcie :E

 

 

zwarcie po całości.

1 minutę temu, Dimazz napisał(a):

W wojnie na wyniszczenie Izrael będzie mocno poszkodowany bo są skupieni na małym obszarze i bardziej rozwinięci.

wszystko zależy od tego, co jeszcze odpalą na Iran - bo myślę, że to dopiero był początek.

Opublikowano
6 minut temu, Dimazz napisał(a):

W wojnie na wyniszczenie Izrael będzie mocno poszkodowany bo są skupieni na małym obszarze i bardziej rozwinięci.

Militarnie Izrael jakoś dostał poza nadziemną częścią ośrodka badawczego? Bo raczej siła militarna pozostaje dalej na wysokim poziomie.

Budynki zawsze można odbudować.

Opublikowano

Raczej znikoma liczba Polaków wspiera wprost Iran. Najwięcej jest zapewne takich, którzy by sobie życzyli, aby obie strony sprowadziły się nawzajem do poziomu klasy Zimbabwe. I przynajmniej na kilkanaście lat zniknęły ze światowej polityki.

Opublikowano

Coraz więcej mówi się, że Izrael może grać na obalenie reżimu kontrolującego Iran.

Jeśli tak, to scenariusz jest od dawna ustalony. W tym zaangażowanie innych państw zachodnich oraz wyszkolenie i dozbrojenie irańskiej opozycji.

Zobaczymy ile w tym prawdy, bo brzmi pięknie :) 

Ale może to też być straszenie reżimu.

Choć wiele wskazuje na taka możliwość, bo od początku poza celami "atomowymi", są masowo atakowane cele strażników rewolucji, w tym likwidowani najważniejsi dowódcy różnych ich formacji.

Opublikowano
14 minut temu, adashi napisał(a):

Raczej znikoma liczba Polaków wspiera wprost Iran. Najwięcej jest zapewne takich, którzy by sobie życzyli, aby obie strony sprowadziły się nawzajem do poziomu klasy Zimbabwe. I przynajmniej na kilkanaście lat zniknęły ze światowej polityki.

il_570xN.5138943281_t69j.jpg

 

Opublikowano
21 minut temu, adashi napisał(a):

Raczej znikoma liczba Polaków wspiera wprost Iran. Najwięcej jest zapewne takich, którzy by sobie życzyli, aby obie strony sprowadziły się nawzajem do poziomu klasy Zimbabwe. I przynajmniej na kilkanaście lat zniknęły ze światowej polityki.

W naszym interesie jest by Iran wypadł z osi Rosja -Chiny - Iran - Korea Północna

Opublikowano (edytowane)
34 minuty temu, crush napisał(a):

<pic>

Ja bym sobie tylko życzył, żeby grali na własnym boisku i żeby się to nie rozłało (choćby w formie zamachów) na cywilizowany świat.

  

Godzinę temu, huudyy napisał(a):

podziwiam polskich husarów, co wspierają mentalnie Iran w tym konflikcie

Przecież to proste.

 

Wnioskowanie:

Iran => Rosja => Konfederacja

z drugiej strony
nielubienie Żydów => Braun => to samo

Edytowane przez krukkpl
Opublikowano
56 minut temu, michaelius33 napisał(a):

W naszym interesie jest by Iran wypadł z osi Rosja -Chiny - Iran - Korea Północna

Otóż to.

Myśle że z tego powodu fani konfederosji piszą głupoty z ruskiej propagandy, całkiem przeciwne polskiemu bezpieczenstwu.

Chyba wczoraj im wrzucono i masowo powielaja slogany o tym jak naród Iranu nam pomógł w czasie II WS. 

Opublikowano
2 godziny temu, krukkpl napisał(a):

Ja bym sobie tylko życzył, żeby grali na własnym boisku i żeby się to nie rozłało (choćby w formie zamachów) na cywilizowany świat

Oczywiście. Niech się ludy semickie bawią bez nas.

2 godziny temu, Badalamann napisał(a):

Chyba wczoraj im wrzucono i masowo powielaja slogany o tym jak naród Iranu nam pomógł w czasie II WS. 

Bo pomógł. Jedno nie wyklucza drugiego.

Opublikowano
2 godziny temu, Oldman napisał(a):

Ten news pokazuje dobrze jak USA ma wyjebane na europe w zakresie obronnosci , kabaret :E

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-kompromitacja-sekretarza-obrony-usa-dostal-za-trudne-pytania,nId,21827692

 

Cytat

- Dostał zdecydowanie zbyt trudne pytania - mówi Interii gen. Roman Polko. - Kiedy byłem w USA, oficerowie pytali mnie, czy Polska jest dalej komunistyczna i prosili, bym wskazał nasz kraj na mapie Europy. Kiedy z tej ich niewiedzy zacząłem się śmiać, zaczęli mnie odpytywać z ich geografii. Więc zanim zaczniemy się z nich naśmiewać zastanówmy się, jak dobrze my znamy tamten region - przestrzega gen. Polko.

Zauważa jednak, że region Europy Środkowo-Wschodniej nie jest tak ważny dla amerykańskiej administracji jak życzyłaby sobie tego m.in. Polska.

Polko ma rację.

Opublikowano
3 godziny temu, michaelius33 napisał(a):

W naszym interesie jest by Iran wypadł z osi Rosja -Chiny - Iran - Korea Północna

W naszym interesie jest żeby żadnej wojny nie było i w żadną się nie pchać. Teraz to nie Iran zaczął tylko Izrael. 

US pójdzie na bliski wschód ratować żydków co wsadzili kija w gniazdo szerszeni? To Chiny wezmą sobie Tajwan. I to w najlepszym przypadku bo tam jak się zacznie to Korea południowa i Japonia też są zagrożone. 

Opublikowano

Ale my w żadnej wojnie udziału nie bierzemy. Co nie zmienia faktu, że im mniej islamistów na świecie, tym lepiej dla nas.

Podobnie jak ruskich.

 

A, że pejsaci trzymają za jaja każdego POTUSa to chyba wiadomo nie od dziś?

Opublikowano

Po czterech dniach od objęcia stanowiska, po zlikwidowanym w pierwszych nalotach dowódcy sił reżimu, został zlikwidowany Ali Szadmani.

Zginął głównodowadzoący sił irańskich.

 

Świeży cytat Trumpa: Prezydent USA stwierdził, że Izrael zintensyfikuje swoją kampanię militarną w Iranie. — Dowiecie się w ciągu najbliższych dwóch dni. Dowiecie się. Nikt jak dotąd nie zwolnił tempa — mówił dziennikarzom.

 

Także zwalczanie reżimu idzie dobrze a jeszcze się rozkręci :D 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Tylko z powodu słabej dostępności, to z regularną ceną nie miało nic wspólnego i nie jest żadnym wyznacznikiem w tej sytuacji. 
    • powiem wam że te antywirusy i cleanery to jest jakaś kaszana    https://github.com/KPRCB/XboxGameBarExample   to już w ogóle totalnie jakaś głupota, bo to mój kod c++ x D      logi z eseta to też jest kaszana   żadnych prawdziwych wirusów nie znalazł   Potrzebujemy jakiegoś poważniejszego toola!
    • Zgadzam się... Większość ludzi tak robi ze strachu ale to nie oznacza, że bandyci mogą robić co chcą! Wiem, że Polska to kraj z kartonu, ale nie wiedziałem, że dodatkowo dziki zachód...  A lata 90te dawno już się skończyły... Ja też w takiej sytuacji najpewniej nawet bym nie zwrócił uwagi w sklepie widząc (prawdopodobnie podpitych) kolesi tego pokroju. Natomiast reakcja dziewczyny jak i to co było potem było normalne...   To mi się przypomina ta sprawa ze Szwecji gdzie młody imigrant pozaeuropejskiego pochodzenia zabił Polaka z powodu zwróconej uwagi...
    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...