Skocz do zawartości

RX 90xx (RDNA 4) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@Krzysiak Jak będzie mógł, to znajdź jakieś ustawienia gry, gdzie trzyma trochę ponad 60-80fps i porównaj z power limitem w okolicach 110w i UV przynajmniej +200mhz. Wystarczy nawet miejsce o stałej wydajności w Cyberpunku i zjazd power limitem co 5%.

Jestem ciekaw w którym momencie zaczyna tracić więcej wydajności.

Np. u mnie rtx3060ti do 70% traci tylko trochę wydajności, w liniowy sposób co 5%, a następne 5% to już spadek, jak za ~2 przeskoki po 5%.

Opublikowano (edytowane)

@musichunter1x niestety nie miałem możliwości tego sprawdzić, bo kuzyn już czekał z kompem pod domem gdy z roboty wróciłem, więc tylko podmieniłem mu karty, instalacja sterów, jakaś gierka na szybko i tyle :E 

2 godziny temu, maxmaster027 napisał(a):

Spoko karta, do gierek w sam raz. Ale ostatnio była promka chyba 2400 czy 2500zł za 9070XT 

Tu był budżet ~1500zł, więc "trochę" brakowało :D 

 

 

edit

Tu się hynix trafił.

Edytowane przez Krzysiak
Opublikowano (edytowane)

No długa droga, ale kto zwraca na takie rzeczy uwagę podczas normalnej gry :hmm: W grze gdzie sobie można chodzić jak w cyberpunku lub w starfield gdy zobaczysz te promienie najpewniej stwierdzisz "ale gówno" lub "no ładnie to wygląda" i to tyle. Nikt 5 minut stał nie będzie i się tym zachwycał albo jechał po tym. To tak jak technologia od włosów. 

 

a to śmieszek. Ciekawe ile osób dostanie zawału jak rano przyjdą maile z obs kategorii :lol2:

https://allegro.pl/oferta/pudelko-karta-graficzna-asrock-rx9070xt-16-gb-18093622085

Edytowane przez Pentium D
  • Like 7
Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Pentium D napisał(a):

No długa droga, ale kto zwraca na takie rzeczy uwagę podczas normalnej gry :hmm: W grze gdzie sobie można chodzić jak w cyberpunku lub w starfield gdy zobaczysz te promienie najpewniej stwierdzisz "ale gówno" lub "no ładnie to wygląda" i to tyle. Nikt 5 minut stał nie będzie i się tym zachwycał albo jechał po tym.

Otóż to! to powinno być oprawione w ramkę i przypięte :E :thumbup:

Edytowane przez Send1N
Opublikowano
7 godzin temu, Pentium D napisał(a):

No długa droga, ale kto zwraca na takie rzeczy uwagę podczas normalnej gry :hmm:

Dokładnie...może są gracze, którzy przeglądają każdą klatkę po klatce by wyłapać różnice, ja na pewno do nich nie należę :E 

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)

1440p i mam 6700xt (192 szyna) czy warto to wymieniać? z AAA mam tylko asasiny tutaj wiem ze lepszy nvidia i starfielda bo dawali do karty swego czasu a tak tylko steam gry mmo /open world. Bardziej mnie martwi brak wsparcia sterowników do 6700xt.
kupić sapphire 9060xt nitro+ za 1,7k / PowerColor Reaper RX9060XT 1,6k (ale ta szyna 128 bit) czy
Asus prime 9070 za 2,3 w sferis (wiem ze to najtańsza wersja i będę potem marudził na kulturę pracy/ temperaturę
a jak widać karty wymieniam co 4-6 lat i mam duży dylemat, a raczej to ze mój budżet jednak skłania się do tych 9060xt

Edytowane przez pawelsake
Opublikowano
3 godziny temu, Krzysiak napisał(a):

Dokładnie...może są gracze, którzy przeglądają każdą klatkę po klatce by wyłapać różnice, ja na pewno do nich nie należę :E 

Niektórzy wolą sobie z 200fps zrobić 30 aby mieć efekt świeżo umytej podłogi :E :hihot:

  • Haha 3
Opublikowano (edytowane)
11 godzin temu, Pentium D napisał(a):

No długa droga, ale kto zwraca na takie rzeczy uwagę podczas normalnej gry

wystarczy odpalić fsr w Indana Jones ;)

Nadaje sie to dla ludzi co nie przechodza komisji lekarskiej

Edytowane przez janek25
Opublikowano
W dniu 31.10.2024 o 18:38, KrzysiekGP napisał(a):

Niestety, gracze są cały czas w d****, jak nie krypto to pandemia a teraz AI. Dobrze że nie mam w co grać z nowości😂 to rx 5600xt spokojnie do xcom 2 styka😁

To byla plandemia, who zmienilo definicje slowa pandemia.;)

  • Confused 1
Opublikowano
14 godzin temu, Pentium D napisał(a):

No długa droga, ale kto zwraca na takie rzeczy uwagę podczas normalnej gry

Jasne ale mnie to nie interesuje czy ktos to wlacza czy nie i czy bedzie sie tym zachwycal czy nie, tylko oceniam poziom technologiczny na jakim etapie jest AMD i ile im brakuje do nvidia ;) 

Bo rozumiem, ze w multi jest to zbedne i nikomu nie potrzebne tak w grach singlowych fajnie moc to wlaczyc przy relatywnie grywalnej wydajnosci ;) A nie od dzis wiadomo, ze jak RT na radku kulalo to ten kto mial radka zawsze pisal, ze jemu RT do niczego nie potrzebne. Stara jak swiat spiewka ;D

Opublikowano

Ja nie mówię, że tak nie jest :)

 

Ja jak dotąd głównie gram w gry gdzie rt albo nie ma, albo jest śladowe (poza cyberem którego jeszcze na 3070 ogrywałem) stąd niska wydajność radków w tym mi niespecjalnie przeszkadza.

Może kiedyś będę zmuszony wziąć zielone bo już to nie przejdzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • nie pojawiło mi się to więcej razy, wyłączyłem po tym integre w biosie i jak dotąd nie mam żadnych problemów
    • Ja taki casul który korzysta gdzie można z pomocy npców czy duchów w soulsach, ułatwia sobie granie i nigdy nie farmiłem jak głupi, jedynie jak potrzebuję to zdarzy się wbić z 2-3lvle, ale większości dobijam dusze, bo nie chcę iść na bossa by je stracić, to ubiję kilka mobów by zrobić lvl up. To jest moja taktyka i idzie jak idzie, nawet w Lies of P, który lubi taktykę na kontrach, powiem że nawet mi wychodziło sparować bossa, choć wolałem robić uniki, bo nie byłem w tym najlepszy. Dla mnie to szkoda czasu farmić tyle godzin, zapewne w takich grach jestem lekko ponad lvl ale nigdy przesadnie nie byłem. W nowe lokacje, bossy to wolałem iść na czysto bez dusz, dlatego dobijałem lvl up(gdy było ok 40-50% do lvl inaczej nie zawracałem sobie głowy) i wtedy szedłem dalej.  Nie grałem w dodatek, nie wiem jak tam jest i jaka trudność.
    • Sporo wskazuje że do bombardowań reżimu w Iranie niebawem dołączą inne państwa zachodnie. Iran tez już wie, że to nadchodzi, bo ostrzega że "to będzie akt wojny! "     Kilka państw, w tym na pewno Anglia, Francja i Niemcy informuja że mogą podjąć działania w celu zniszczenia irańskich rakiet. Konkretnie cytująć za onetem "Niemcy, Wielka Brytania i Francja oświadczyły, że mogą podjąć "działania obronne" w celu zniszczenia irańskich zdolności wystrzeliwania rakiet." Oznacza to nic innego niż zapowiedź uderzeń z powietrza w reżimowe składy broni, wyrzutnie oraz same siły ludzkie wojsk rakietowych, a w praktyce w każde siły reżimowe.   Czyli dzieje się to o czym pisałem. USA wzywa sojuszników do boju. Póki co lotnictwo. Na razie nawet bez użycia art 5.   P.S. Sytuacja bardzo szybko sie rozwija.
    • No ja wczoraj bez DDU to bym w ogóle nie pograł bo crash za crashem na starcie po zainstalowaniu przez apkę. Następnie poszedł DDu unistaler i gry poszły od strzała
    • chyba żartujesz sobie, jak na taką operacje, mówi się że ginie najmniej cywili w historii 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...