Skocz do zawartości

PlayStation 5/5 PRO


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja w tzw facie miałem podstawkę pionową i poziomą, a te nowsze wersje zostały okrojone, jak nie brak napędu to jeszcze brak podstawki i wyższa cena konsoli, czy to jest normalne? NiE:niegrzeczny:
Ja podołam z przeczekaniem na PS6, kupi się nową grafikę w przyszłym roku, może i Switcha 2. To co odwalają z PS5 to jest dziadowanie i robienie nas graczy w bambuko.

  • Upvote 1
Opublikowano

Zrobili konsole, którą w sumie używa się pionowo, sami, na wszystkich materiałach, reklamują tę konsole w pozycji pionowej, ale jak panie Areczku, jak sobie pan dokupisz najpierw podstawkę:E

  • Upvote 1
Opublikowano
30 minut temu, voltq napisał(a):

tak ustawie w pionie bez i będzie mi się wyłączać bo się przegrzeje przecież podstawka unosi do góry konsole żeby był przepływ powietrza

Nic ci sie nie przegrzeje bo nie ma jak. Wszystkie glowne doplywy powietrza sa z tylu. I to twoje wymyslanie akcesori na sile, no chces miec komfort to ty myslisz ze akcesoria sa za darmo?? Do PC to pewnie tez za darmo udogodnienia daja jak poprosisz :lol2: Juz tak na sile wymyslasz takie bzdury ze sie to w glowie nie miesci.

  • Confused 1
Opublikowano
Godzinę temu, voltq napisał(a):

P.s offtop , nie polecam TV większego niż 55 cali w 4k do grania w gry , chyba ze ktoś bierze 8k

To już zależy jak daleko od niego siedzisz. Jak to salon i okazjonalne granie z dostosowanej odległości to nic nie szkodzi, aby zapakować 77" czy 83" w 4k oleda dla klimatu dużego ekranu.

  • Upvote 2
Opublikowano
1 minutę temu, lukadd napisał(a):

Podstawka to była na początku, od "slima" przestali dodawać.

No ale jaka byla ta podstawka? Nie taka jak jest dostepna w sprzedazy tylko biedo kawalek plastiku, ktorego sam bym nie chcial za darmo bo tylko szpeci.

Gdyby to byla identyczna podstawka co w sprzedazy i by ja zabrali to ok rozumiem ale nie to cos.

Opublikowano
59 minut temu, CzerwonyJohn napisał(a):

Przy PS6 będziesz kupować w kawałkach obudowę i resztę komponentów jak i kabel zasilania i inne pierdoły. To tylko przymiarka Sony oni jeszcze nie skończyli.

Ps6 Unboxing: w kartoniku goła konsola bez paneli bocznych !!!!

Osłony do konsoli PS6® (panele boczne) Pad, kable hdmi, podstawka, dysk, Napęd blu-ray do kupienia osobno.This Is For The Players !!!

Opublikowano
3 minuty temu, Qrdello napisał(a):

Nieoficjalne źródło

  Ukryj zawartość

odpisało mi, że porównując PS5 FAT do PS5 Pro, ta druga konsola wypada gorzej pod kątem głośności. Cewek natomiast nie słychać. 

 

To też jest trochę mylne. Nie wiadomo kto na jaką Fat trafł, wiadomo jakie tam potrafiły być różnice w zależności od wentylatora. Jednym chodzi bezgłośnie, natomiast przykładowo moja gwizda jakby ufo lądowało.

Opublikowano

Tak, to się zgadza. Sam wielokrotnie o tym pisałem - dostałem NIDECa fabrycznie - a te śmigiełka były bardzo słabe. Dopiero DELTA uspokoiła pracę mojej piątki. 

Biorąc pod uwagę, że mój FAT jest obecnie wybitnie cichy, i zasadniczo nawet po długich sesjach konsoli praktycznie nie słychać - cokolwiek głośniejsze będzie wymagało przyzwyczajenia :E 

Opublikowano
2 minuty temu, ODIN85 napisał(a):

Wy tu się pierduł czepiacie a tu jest większy problem.

Premiera najszyjaszej konsoli a tu Sony nie daje żadnego exa tylko opierają promocje na starociach:/

Tu się zgodzę... Dostane swoją we czwartek i co, nie mam w co grać nowego. A i z płyty sobie nic nie włączę bo napędu nie mam.

  • Sad 1
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Phoenix. napisał(a):

Wszystko poza napedem to fanaberia gracza i cos czego sony od poczatku nie dawalo. Wiec dziwi mnie ten rozczeniowy ton tak jakby to mialo byc za darmo dodawane ;)

Podstawka była normalnie w ps5 fat i napęd też :)

A bateria w padach wytrzymuje krótko wiec dwa pady to mus

wiec koszt ogólny PS5 PRO to jest 4500zł w normalnych cenach

 - komputer w cenie 4300zł + klawiatura i myszka to bedzie 100-150zł https://www.morele.net/inventory/info/c35148c3/

shopping?q=tbn:ANd9GcTK6LhqFeWVP241XDL_I

Edytowane przez voltq
Opublikowano
4 minuty temu, Tomek1623 napisał(a):

Tu się zgodzę... Dostane swoją we czwartek i co, nie mam w co grać nowego. A i z płyty sobie nic nie włączę bo napędu nie mam.

Ja mam AW2 do skończenia, GOW2, SM2, FF7R - wszystko mam w cyfrze, więc póki co tego problemu nie mam - ale to raczej efekt mojej kupki wstydu niż sytuacji, bo nie wróciłbym do żadnej z tych gier tylko po to żeby sobie sprawdzić prosiaka :E 

Opublikowano

No ale po co mi o tym mowisz ze dwa pady to mus, kogo to obchodz, ze ty dwa potrzebujesz? Chcesz miec dwa lub nawet trzy to sobie je po prostu dokup, ja jakos gram z jednym padem i nie narzekam a jak sie rozladuje to robie przerwe na jedzenie czy dosiadam do komputera i nie robie z tego problemu. Dla mnie do grania mus to oled ale nie narzekam, ze trzeba go kupic :lol2: Z napedem sie chyba kazdy zgodzi ze powinien byc w cenie i to jest niezaprzeczalne ale ta podstawka to juz indywidualna sprawa, ja jej nawet nie zakladalem bo brzydko wyglada, a ta co jest do kupienia wyglada elegancko.

Lista gier PRO:

https://www.ppe.pl/news/356279/ps5-pro-z-oficjalna-lista-ulepszonych-gier-na-premiere-jest-niespodzianka.html

  • Like 1
  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Licz jeszcze świetną logistykę Sony oraz skalę produkcji.   Stacjonarnej wersji handhelda  <50W nie będą sprzedawać w cenie PS5 Slim. Chcą poszerzyć grupę docelową o użytkowników PS4 oraz jeszcze mocnie uzależnić od cyfry, więc 300$ jest bardzo możliwe. Dla Sony i masy innych urządzeń mogą postawić całą dodatkową linie LPDDR5X przy wieloletnim kontrakcie, więc stabilizujący się cyrk AI raczej im nie zagrozi.
    • Masz sklerozę więc przypomnę: https://obserwator.imgw.pl/2025/06/16/charakterystyka-wybranych-elementow-klimatu-w-polsce-w-maju-2025-roku/   Ciepły był w 2024 (okropnie), w 2023, 2022, 2019, 2018 itd. Łatwiej wymienić te zimne: 2025, 2020, 1991, 1987, 1980 i dalej dużo. Przypominam, że "normy" są nienormalne i pochodzą z lat Globalnego Ocieplenia 1991-2020 więc lata i miesiące normalne na wykresach są jako bardzo zimne. Styczeń to nie cała zima. Trafiłem perfekcyjnie - tak typowałem 3 stopnie poniżej GO (ok. 1 st poniżej lat normalnych): https://obserwator.imgw.pl/2026/02/16/charakterystyka-wybranych-elementow-klimatu-w-polsce-w-styczniu-2026-roku/   "Wartości anomalii, tj. odchyleń od wartości wieloletnich średnich miesięcznych z okresu 1991-2020, zawierały się w granicach od –5,9°C do –0,3°C. Najmniejsze anomalie odnotowano na południu, ich wartości rosły ku północnemu wschodowi" - tak jak się spodziewałem że może być kuriozalne 5 stopni (a w temperaturze 10, choć między Warszawą i Wrocławiem ok. 5).
    • Ale gdzie jest napisane, że wstęp do dyskusji o nextgenie mają tylko i wyłącznie osoby które będą zadowolone choćby dostały w środku Pentium 200MMX i 32MB RAMu?   A co ma do rzeczy ten tekst jaki do mnie napisałeś?    Co mnie ochodzi sprzedaż konsoli? Czy moje hobby to gry czy księgowość i sukces jakichś patafianów w zarządzie korporacji?   Bo jest wspólny mianownik - ataki na to, że ja śmię wyrażać obawy i pisać, że moim zdaniem warto obniżyć (lub kompletnie wykasować wszelkie) oczekiwania. Są newsy/filmiki od hurraoptymistów, nawet chyba sam wrzucałem filmik MLiDa o tym, jakie to według niego PS6 i PS6p będzie cudowne i ileś razy lepsze bo Ajaj.    Wisi mi to, kto w to uwierzy, serio. Możesz zapytać kogoś kto był wtedy na frazie, bo tam się zrobiła konkretna gównoburza w tym temacie. Też najwięcej krzyku i płaczu szło od osób zachowujących się jakby krytyka niemocy kartofla zwanego PS4 była tym samym co obrażanie ich matek. Nie wszyscy. Byli tacy co pracują w gamedevie od lat i to w dużych firmach robiących AAA, ale nie mający bladego pojęcia o wydajności CPU, o tym jak owa ogranicza możliwości, w jakich sytuacjach (w 30fps mniej, w 60fps bardziej) itd.   A teraz wyobraź sobie że nie istniała konkurencja dla Nintendo i po Wii nie wyszło nic, a do 2025r. było tylko coś o wydajności Switcha 1.  Wspaniała sprzedaż. Ogromny sukces finansowy. WSZYSTKIE najlepszy gry wydane na tą platformę. I co z tego? Ano nic. Nadal bym w takich realiach miał prawo powiedzieć, że sprzętowo Switch w 2025r. jest gównem i że lepiej dla każdego gracza, jakby było coś mocniejszego. Podobnie ze sprzedaż kart Nvidii. Czy to, że sprzedają z finansowym sukcesem wszystko, nawet wynalazki typu 5060Ti 8GB, i mają 90% rynku gamingowych GPU  świadczy o czymkowiek? No nie.   Kartofel oznaczał np. dla mnie to, że kompletnie byłem zmuszony przeskoczyć tą generację. Dla mnie gry 30fps nie pokazują się nawet na radarze. Większość gatunków, których typ gameplayu został dobrany do 30fps mnie nie interesi.  PS5 odpalając w 60fps gry z 30fps pokazało czym powinna w 2012r. być PS4 (bo 2006+6 = 2012, a nie 2013) DriveClub VR pokazał, że kartofel to tragedia dla rozwoju VRu. Gówno mnie obchodzi finansowy sukces. Sony dało dupy po całości z pespektywy mojej i mniejszościowej, ale istotnej grupy graczy.    * * *   Ale mnie interesują tylko gry bardzo dobre, a 2x niższy framerate bardzo często takie gry degraduje z bardzo dobrej na ledwo OK.  Celowanie w 30fps często wymusza gówniany gameplay, a czasem nawet gorzej, bo potem 2/3 idzie w historię i emocje postaci, bo gra tylko tym może przyciągać, jeśli gameplay jest gówniany, mułowaty i oparty o skradaniu się i strzelaniu zza murka, bo bez 120fps dynamiczny gameplay się nie sprawdza. O właśnie. 120fps zamiast 60 to przecież różnica pomiędzy "o, chętnie pogram na myszce" a "nie, to już trudno, pogram padem, bo to nie ma sensu".  No i VR, gdyby istniało, bo bardzo wątpię czy przed 2035r. Sony w ogóle rozważy jakiekolwiek inwestycje w VR. Wszystko to się bardzo opiera o moc sprzętu i dla niektórych graczy to jest balansowanie na linii "chętnie kupię tą konsolę" a "Pierdzielę! Idę pograć w Bierki z dziadkiem co ma Parkinsona".  
    • "witam, taka przejściówka nie istnieje jest opcja przesłania obrazu z komputera z dp do monitora z vga, ale nie ma takiej przejściówki w drugą stronę"   i o tą drugą stronę mi chodzi.  I właśnie kurcze nie wiem jak to działa z tym sygnałem.
    • Też mnie to zastanawia. Może LPDDR5x 8533MHz to ogarnia, duża prędkość. No i jak przypisze na stałe VRAM karcie graficznej to potrafi się wywalić z powodu przepełnienia vramu. A jak nic nie ustawie to sobie sam żongluje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...