Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

U mnie zmiana była w tym tygodniu.

 

Czy mieliście kiedyś taką sytuację, że warsztat zostawił naklejkę informacyjną na oponie? Ja pierwszy raz coś takiego widzę, ale nie wiem czy mam im dać informacją zwrotną. Może to jest normalne i się nie znam?

 

PXL_20241109_163214201.NIGHT.jpg

  • Confused 1
Opublikowano

Normalnie bym miał zmienione już jakoś tak przed końcem października (w zależności od warunków atmosferycznych), ale tym razem wchodzę w drugi sezon jesienno-zimowy na moich pierwszych wielosezonach (GY V 4S G-3). Sezon inauguracyjny jak i cały ponad rok na nich, przejechałem bez problemów. :D

Opublikowano

Być może nie na temat, ale dotyczy opon. 
 

Czy różnica 50kg nośności robiłaby dla was różnice przy wyborze opony? Pewien diagnostyk robi mi wykład że do Renault Traffic nie mogę założyć opon wzmocnionych XL o nośności 850kg, muszą być C - 900kg. 200kg na całym samochodzie, 3.6t vs 3.4t. 

Opublikowano
29 minut temu, TheMr. napisał(a):

Być może nie na temat, ale dotyczy opon. 
 

Czy różnica 50kg nośności robiłaby dla was różnice przy wyborze opony? Pewien diagnostyk robi mi wykład że do Renault Traffic nie mogę założyć opon wzmocnionych XL o nośności 850kg, muszą być C - 900kg. 200kg na całym samochodzie, 3.6t vs 3.4t. 

Zależy ile zamierzasz na pakę ładować ;)

Plus w instrukcji masz opisane jakie opony powinny być (to, że opony np mają łącznie więcej niż DMC to nie znaczy że rozkład nacisku na oś/oponę jest równy). Co do opon mam zasadę że lepiej miec parametry trochę na zaś niż się zdziwić. 

Opublikowano
Godzinę temu, JacekRTX napisał(a):

@TheMr. a co twierdzi producent?

Nie pytałem. Na tabliczce są opony z C, ale na tabliczce zawsze jest za mało wymienionych możliwości. 
 

@larry.bigl Wiadomo, lepiej mieć zapas niż go nie mieć, ale akurat skończyły się opony C, a z drugiej strony różnica prawie 300 zł na sztuce jakoś mnie nie bawi, a różnica to 50 kg. 
 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • jest po prostu modne,   Europa zostawila ukraine i chce zeby wykrwawiala rosje wiec na co mozna narzekac? wina Trumpa    to mnie jeszcze rozwalilo: dadza rade wyslac wojska ale dopiero jak bedzie pokoj XD no i nie blisko frontu, maja byc schowane w miastach i tylko do szkolenia XD   innymi slowy, jak dojdzie do dogrywki to beda pilnowac schronow w Kijowie a w najgorszym razie ewakuowac instruktorow XDDDDDDDDDDDDDD   dla mnie to jasne - wina Trumpa
    • Żeby już nie zakładać dodatkowego tematu - na różnego rodzaju promocjach udało się wypatrzeć w miarę rozsądnych(?) pieniądzach:   CPU - AMD Ryzen 7 9800X3D GPU (kupione wcześniej) - PowerColor Hellhound Radeon RX 9070 XT RAM - CORSAIR VENGEANCE RGB DDR5 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 M2 - Samsung 990 Pro 2TB (+ mam jeszcze łącznie 3 dyski M2 w obecnej konfiguracji + 1 SATA + 1 HDD)   Czym to najlepiej wykończyć (płyta główna / zasilacz / chłodzenie / obudowa / dodatkowe wentylatory)? Obudowa raczej w stylu Fractala, którego mam teraz (raczej z panelem bocznym z metalu niż szkła) + bez RGB - PC i tak raczej stoi na podłodze. Z zachcianek, to żeby jak najmniej kurzu zbierała, ew. jak największą ilość filtrów tak żeby środek nie nadawał się do czyszczenia co tydzień.   USB-C + WiFi obowiązkowe
    • Nie do końca się zgodzę. Żyjemy w czasach gdzie to niekoniecznie może być jedynie obrazą, a może być pomówieniem z którego zostanie ukształtowana opinia na czyjś temat. Jak dodasz miejsce w którym zostanie to zrobione, to może to wywołać efekt w dość dużej grupie osób. Dlatego jeżeli dane działanie czy poprzez określanie kogoś jakimiś niepochlebnymi przymiotnikami, czy próba działania w celu dyskredytacji w jakiejś grupie społecznej jest celowe, to jak najbardziej powinna być możliwość interwencji prawnej.  
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/steam_zwrot_call_of_duty_black_ops_7_gracze_wsciekli_ai-46907.html?fbclid=IwY2xjawOVFv1leHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeOeMM_N88NWrcUSyExc9Pn_FoeGG5_aruJIAVtTCp-LaXjcPgnK6PTSCfvyA_aem_KMxUkUiBFLY22ZdeSN-X6g
    • Niektórzy trafiają pechowo i albo mają problem temperaturami, bo w 7800x3D chip z v-cache jest niejako pomiędzy procem a IHSem/radiatorem, albo wręcz kończy się obniżeniem efektywnych zegarów i idącą za to stratą wydajności. Nie pamiętam gdzie ktoś kupił 9 czy ileś takich proców i porównał. Nie linustechtips czasem? W każdym razie różnice były istotne, Do 5% jak nie nawet więcej. Dla wydajności proca 5% to już istotna różnica, skoro nowa generacja proców potrafi przynieść +10% (chyba że chodzi o intela to i -10% )  Przy słabym chłodzeniu nawet pod 2x więcej nie jest wykluczone, ale to już spekulacja..     
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...