Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No ja to już z Dziesięć Złotych wywaliłem do zmieszanych. W pobliskiej Żabce niestety nie zrobili automatu, zatem plastiki i szkło wywalam do zmieszanych, puszki czekają na lepsze czasy. Gromadzę je pod zlewem. :D

Opublikowano (edytowane)

Dziś pierwszy raz zwróciłem 4 butelki i jedno co mnie zdziwiło to że ten kupon można wykorzystać tylko w sklepach sieci Społem. A miało być chyba że w każdym można taki zrealizować. Chyba że coś pominąłem w tym temacie. 

Edytowane przez sabaru128
Opublikowano
2 godziny temu, Kabor napisał(a):

Od nie wiem jak długiego czasu zawsze chodzę z plecakiem i zaraz po wejściu wyciągam torbę i do niej ładuje towar. Nigdy się do mnie nikt nie doczepił. Nawet jak chodzę z torbą Lidla po Biedronce :E.

 

Do tego ostatnio w Lidlu mnie strasznie denerwuje, że pomiędzy regałami ustawiają dodatkowe półki z towarami (zwłaszcza przy alkoholach przy wyjściu). Wtedy to ledwo może się zmieścić jeden wózek a co dopiero jak się dwa mają wyminąć. 

Ja mam jakąś dziwną obawę, choć tak zawszę w Lidlu czy Biedrze biorę wózek. 

 

Ale faktycznie u mnie w Lidlu tez koło alkoholu są nawalone jakieś półki, gdzie bieda przejechać, a najgorsze jak jadę w takiej wąskiej alejce i się typ z naprzeciwka ładuje... nosz urwa widzi że jestem w połowie to nie poczeka tylko ciśnie się jak pierdzielony debil. Jeden z powodów dlaczego rzadko korzystam z takich dużych sklepów. 

 

Opublikowano
5 godzin temu, Krystian03 napisał(a):

bo u mnie wiedzą żeby za to gotówki nie dawać.

I dobrze wiedzą.

 

image.thumb.png.516dc5c0316311f6e99a22f636d17883.png

file:///home/camis/Downloads/Regulamin_przyjmowania_puszek_i_butelek_PET_niekaucyjnych_01_01_2026-1960600.pdf

Opublikowano
3 godziny temu, sabaru128 napisał(a):

Dziś pierwszy raz zwróciłem 4 butelki i jedno co mnie zdziwiło to że ten kupon można wykorzystać tylko w sklepach sieci Społem. A miało być chyba że w każdym można taki zrealizować. Chyba że coś pominąłem w tym temacie. 

Oddać butelkę możesz w dowolnym sklepie, który jest w systemie kaucyjnym. Kupon musisz zrealizować lub wymienić na gotówkę tylko w danym sklepie lub sieci sklepów, bo to dany sklep lub sieć rozlicza się z przyjętych opakowań i wypłaconych kaucji z operatorem.

Opublikowano
5 minut temu, Klakier1984 napisał(a):

Zostawić pod śmietnikiem podpisaną siatkę z takimi fantami, zbieracze się ucieszą, a żona nie wkurzy, że marnuje pieniądze - w sumie jest to jakiś sposób na wybrnięcie z problemu ;)

Kiedyś pod śmietnikami zostawiali chleb dla konia, teraz będą butelki dla żula. 

Opublikowano

@sabaru128 Gdzie tu jakakolwiek głupota? Sieć sprzedaży internetowej będzie też, przy okazji dostaw do klienta, odbierać od niego opakowania kaucyjne.

To wręcz logiczne rozwiązanie przy ich modelu sprzedaży. Inaczej mimo zamówień do domu, klienci musieliby puste opakowania specjalnie odwozić do automatu.

Opublikowano
50 minut temu, Badalamann napisał(a):

@sabaru128 Gdzie tu jakakolwiek głupota? Sieć sprzedaży internetowej będzie też, przy okazji dostaw do klienta, odbierać od niego opakowania kaucyjne.

To wręcz logiczne rozwiązanie przy ich modelu sprzedaży. Inaczej mimo zamówień do domu, klienci musieliby puste opakowania specjalnie odwozić do automatu.

Jak wprowadzali butelkomaty to miał ten system rozwiązać problem, np. z wyrzucaniem butelek do rowów. Ostatecznie i tak wszystkie mają lądować w butelkomacie. Problem jest, przechowywanie tych butelek, konieczność zachowania ich w idealnym stanie czy dostarczanie. Do tego nie wszystkie butelki chce przyjąć dany butelkomat nawet jeżeli są z kaucją. Nie wierzę w cuda że i tu podobne problemy nie wystąpią.

Opublikowano
13 godzin temu, Klakier1984 napisał(a):

Zostawić pod śmietnikiem podpisaną siatkę z takimi fantami, zbieracze się ucieszą, a żona nie wkurzy, że marnuje pieniądze - w sumie jest to jakiś sposób na wybrnięcie z problemu ;)

Ale będą do wyruch... znaczy nadmuchania, bo szkoda mi miejsca pod zlewem na trzymanie tego :E 

Opublikowano (edytowane)

A tak dla rozluźnienia. Gdzie wy widzicie minusy żul 4 buteleczki zbierze i ma browar, o puszkach nie wspomnę, ile on musiał się naszukać tych puszek żeby w skupie sprzedać, a teraz 4 puszki i jest browar. Dla nich to teraz raj. :boink::E

Edytowane przez Tomik83
Opublikowano
30 minut temu, Tomik83 napisał(a):

Gdzie wy widzicie minusy żul 4 buteleczki zbierze i ma browar, o puszkach nie wspomnę

Gdybyś dawał 5 zł na browar do łapy, to przynajmniej byś został prezesem czy kierownikiem :E

Opublikowano
53 minuty temu, Tomik83 napisał(a):

A tak dla rozluźnienia. Gdzie wy widzicie minusy żul 4 buteleczki zbierze i ma browar, o puszkach nie wspomnę, ile on musiał się naszukać tych puszek żeby w skupie sprzedać, a teraz 4 puszki i jest browar. Dla nich to teraz raj. :boink::E

No właśnie jeszcze bardziej się rozpiją. :).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • @Keleris U mnie również występuje rozbieżność napięć procesora względem ustawień w BIOSie, ale jest ona przeważnie niższa i wynosi około 38mV, czyli jak ustawię w BIOSie 1.3875V to z poziomu Windows'a otrzymuję 1.35V. Dodatkowo przy mocniejszym podkręceniu (4.2GHz+) miałem aktywny Loadline Calibration, aby nie musieć właśnie ładować wysokiego napięcia na procka   Te moduły GEIL'a robią tRFC 35 z lekkim zapasem bezpieczeństwa/stabilności, bo są one zdolne do zejścia w okolice tRFC 32, nadal przy prędkości DDR2-900 i CL4:     Nie ma to już większego wpływu na wydajność, a ewentualna różnica mieści się w granicach błędu pomiarowego.   Im niższe tRFC chcemy osiągnąć, tym wyższe napięcie zasilające moduły będzie potrzebne do ich ustabilizowania, a to z kolei wymusi konieczność lepszego ich chłodzenia, aby tę stabilność zachować   tRFC 31 również zadziałało, ale wymagało już podniesienia napięcia do 2.3V, gdzie powyższe tRFC 32 zadowoliło się napięciem 2.2V.   ...   Polecam Ci również ustawiać pamięci za pomocą MemSet'a z poziomu Windows'a   Ja ostatnio robię tak, że w BIOSie ustawiam FSB Strap na 400MHz (o ile mam taką opcję i wyłącznie przy okolicach 400-500MHz faktycznego FSB), wybieram dzielnik pamięci (prędkość modułów) na 1:1, ich napięcie, cztery pierwsze timingi (te podstawowe) i ewentualnie tRFC.   Później jedynie szukam dodatkowych opcji dotyczących zwiększania wydajności podsystemu pamięci. W tym modelu ASUS'a na X38 nazywają się one: DRAM Static Read Control -> daję na Enabled, Ai Clock Twister -> przestawiam na Strong, Transaction Booster pozostawiam na Auto, jeżeli używam opcji DRAM Static Read Control. DRAM Static Read Control oraz Transaction Booster używa się zamiennie. Obie opcje aktywowane jednocześnie nie zadziałają - platforma nie uruchomi się.   Dopiero na koniec, z poziomu Windows'a, dopieszczam resztę, czyli ustawiam lub sprawdzam niższe tRFC, Performance Level i całą resztę, a tREF ustawiam na maksymalną wartość (aby pamięci spędzały jak najmniej czasu na odświeżaniu tabeli komórek).   W najgorszym przypadku platforma się zawiesi (zrobi tzw. freez'a) i trzeba będzie ją ręcznie wyresetować przyciskiem Reset   .........   Przetestowałem przy okazji ten egzemplarz GTS'a 250 w wersji OC od Gigabyte'a, chcąc sprawdzić jego potencjał:         Karta mega zaskoczyła mnie jeżeli chodzi pamięci GDDR3  Pozwoliła na dodatkowe +15GB/s przepustowości przy prędkości 1333MHz, co mocno sprzyja starszym benchmarkom. Jednakże rdzeń oraz shadery okazały się przeciętne, kończąc się szybciej niż na wcześniejszym egzemplarzu Gigabyte'a w wersji bez dopisku OC:  
    • Nie, ale już z chyba trwają jakieś prace na serwerach przygotowujące do wydania wersji 0.6 więc to już blisko
    • Dobra/e ta/e kula/e Atora, mocne, dystansowe. Kruki też dystansowe... I tłukłem Ludwiczka na dystans trzymając jeden guzik. xd ...i go zatłukłem.    Fajny mam plecak? Bo to bomba i nie wiem, jak zdjąć xd Była główna z tą bombą, że trzeba było podłożyć. Po misji polazłem znowu w to miejsce i bomba znowu tam była. No to se wziąłem...🤦  
    • W mojej mieścinie (4-5tys ludzi+ podległe 3 wioski) jest dino, biedra, lewiatan. Tylko w biedrze wstawili automat, działał przez tydzień  Obecnie kartka "awaria" i tyle. 2x próbowałem podjechać do miasta obok (jest automat w netto, w biedrze nie mają) oczywiście pełny...  
    • 1.8, a niedługo wleci 1.9. Latem wleci DLC. Szczerze to czekam na update silnika i większe zmiany w AI Life. UE5.1 jest żenujący 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...