Skocz do zawartości

AMD ZEN 5 (SERIA RYZEN 9xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Mi się podoba to mobo i ciągnie 4 x m.2 :E 

 

Ogólnie nie chce mi się kabelków znowu układać, zresztą co zrobię z tym mobo? Powieszę sobie na ścianę jako dekorację :E 

 

Bo przecież nie wystawie w necie, jaka to fajna płyta 4x nvme ciągnie bez obcinania gpu, ładnie wygląda, ale ma jeden minus, może ci spalić CPU 8:E

 

Tak wylosowałem to się nią jeszcze pobawię, na nowych biosach i zobaczymy co będzie. Ogólnie dopiero jutro jak przyjdzie nowy cpu będę wiedział na 100%.

 

Komp w ciągu ostatniego roku u mnie mało nie pracował, bo czasami 3-4 dni bez wyłączania i usypiania ciągiem. Odliczając urlopy poza domem i gdy kompa wyłączałem na noc pewnie średnia wyjdzie ~15h/24h, czyli w rok ~5k+ godzin. 

 

A sprzęt się posypał w nocy, wieczorem ~22 grałem sobie w The Wandering Tale i jakoś zmęczenie mnie dopadło, gierkę zminimalizowałem, a może jednak wyłączyłem tego nie pamiętam na 100%, ale komp działał, usypianie mam wyłączone w ustawieniach windy.

Walnąłem się na wyrko niby na chwilę, ale usnąłem do rana :E i rano już komp nie działał i nie bootował kod 00 :E 

 

Napięcia stabilne zawsze jak skała nic się nie działo ze sprzętem i jego stabilnością. Jak mobo wstanie z nowym CPU to zostawiam do dalszych testów :E 

 

Jedyne co ostatnio zmieniłem w kompie to zasilacz z Dark Power 13 na DP14 najnowszego. No i obsadziłem 4ty slot m.2 dyskiem nvme.

Edytowane przez lukadd
Opublikowano (edytowane)

@bleidd Nie, na 3.20 czyli gdzieś to było jak go wrzuciłem ~marzec i leciałem do końca.

 

Nie zmieniałem na nowsze bo na 3.20 wszystko było tip top z napięciami na moim konfigu, a poza tym na nowszych biosach ludzie i tak zgłaszali upalenia CPU :E Więc wolałem trzymać się już jednego biosu dopóki sprawa nie będzie jasna co powodowało problemy. No, ale do dzisiaj nie jest jasna 8:E

 

W każdym razie nie ma co dalej gadać, dostanę nowe CPU, zrobię testy, muszę mieć 100% pewność i na własne oczy zobaczyć czy faktycznie jak stawiam to CPU siadło.

Edytowane przez lukadd
Opublikowano

To pierwszy przypadek uceglenia CPU X3D przez Asrocka u forumowicza? Z tego co czytam, to padają głównie Asrocki z czipem 8XX. Niewiarygodne, że po roku nie ma wyjaśnienia dla tego problemu,

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Sebastiansbk napisał(a):

Tylko żeby nie było tak że wsadzisz nowy procek w socket tego asrocka i płyta uwali na dzień dobry nową sztukę cpu %-) 

Mega mało prawdopodobne, a nawet jak, to co? :E Jedynie kolejny procek odejdzie do krainy wiecznych obliczeń 8:E

 

39 minut temu, Sidr napisał(a):

To pierwszy przypadek uceglenia CPU X3D przez Asrocka u forumowicza? Z tego co czytam, to padają głównie Asrocki z czipem 8XX. Niewiarygodne, że po roku nie ma wyjaśnienia dla tego problemu,

Nie pierwszy, był jeden na pewno wcześniej, asus też upalił jednego cpu na forum w tym roku. Zresztą mój na 100% jeszcze nie jest pewny :E 

Edytowane przez lukadd
Opublikowano (edytowane)

@lukadd może głupie pytanie, ale robiłeś opcję:

Clear cmos, wyłączenie zasilacza na jakies 20 sekund, az zgaśnie całe zasilanie w budzie i wtedy próba bootowania na wyzerowanej płycie ? ( jeszcze w międzyczasie klikanie przycisku clear cmos zeby proces przyspieszyć)

 

Ja przy ustawianiu ramu w ubiegłym roku, czasem zbyt mocno popłynąłem i miałem 00. Jedynie taka kombinacja mi pomagała.

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Wuadator
Opublikowano (edytowane)

@Wuadator Robiłem wszystko co należy wstępnie wykonać w takiej sytuacji, reset biosu, wyciąganie baterii wraz z tym, flashback biosu na inny, przełożenie kości ram etc. Nic nie pomaga.

 

Reszta będzie sprawdzana jak włożę nowe cpu.

Edytowane przez lukadd
  • Like 1
Opublikowano

ostatnio ktoś pisał że mu płyta padła jak zaczął integry używać

też myślał że procek...

kilka miesięcy nie było problemu, sprzedał grafikę, włączył integrę, pochodziła parę godzin i i zgon

asrock b850 steel legend

 

 

Opublikowano (edytowane)
13 godzin temu, Send1N napisał(a):

Dziwie się że jeszcze ktokolwiek siedzi na mobo asrocka po tym wszystkim i jeszcze tego nie zrobił

Kolejna sprawa, że procki padają też na innych płytach. Tyle, że już nikt nie dodaje tego do żadnych list. Ludzie mają teorię, że najczęściej padały procki wyprodukowane w 2024 roku.

 

Czytam o padniętym 9800 na Asrocku, ktoś komentarzach pisze, że mu też padł, ale na Gigabyte też wersja z 2024. Inny temat o padniętym 9950X3D na gigusiu, w komentarzach inni ludzie co im padły 9800x3d na płycie gigusia, padają i na Asusach itd.

 

Ogólnie jeszcze wcale nie wiadomo czy po prostu Asrockowi się nie oberwało po prostu najwięcej. Ich płyty były mega popularne w 2024 roku i na początku 2025 i najczęściej polecane na netach i forach ze względu na dobre wyposażenie i cenę.

 

Biosy pewnie też miały coś do tego, ale z tymi CPU też coś nie jest do końca wszystko ok jak tak łatwo się poddają.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1
Opublikowano
13 godzin temu, Send1N napisał(a):

Dziwie się że jeszcze ktokolwiek siedzi na mobo asrocka po tym wszystkim i jeszcze tego nie zrobił :E spokój psychiczny i zdrowie w życiu są najważniejsze :P 

Posiadacz płyty ASRock i 9800X3D.

 

tenor.gif

Opublikowano
2 godziny temu, lukadd napisał(a):

Kolejna sprawa, że procki padają też na innych płytach. Tyle, że już nikt nie dodaje tego do żadnych list. Ludzie mają teorię, że najczęściej padały procki wyprodukowane w 2024 roku.

 

Czytam o padniętym 9800 na Asrocku, ktoś komentarzach pisze, że mu też padł, ale na Gigabyte też wersja z 2024. Inny temat o padniętym 9950X3D na gigusiu, w komentarzach inni ludzie co im padły 9800x3d na płycie gigusia, padają i na Asusach itd.

 

Ogólnie jeszcze wcale nie wiadomo czy po prostu Asrockowi się nie oberwało po prostu najwięcej. Ich płyty były mega popularne w 2024 roku i na początku 2025 i najczęściej polecane na netach i forach ze względu na dobre wyposażenie i cenę.

 

Biosy pewnie też miały coś do tego, ale z tymi CPU też coś nie jest do końca wszystko ok jak tak łatwo się poddają.

 

2 godziny temu, Doamdor napisał(a):

Posiadacz płyty ASRock i 9800X3D.

 

tenor.gif

Ja jako morderca 9950X3d uważam że to nie wina płyt tylko prockow.Dlatego że obecny 9950x3d jest identyczny jak poprzedni a dostaje większy wycisk i żyje. Limity tamtego proca były ma 300W 330W się wyłączał jakieś fikołki robił ten 400W ani drgnie wstaje za każdym razem po demolce w Ycruncherze. Tamten nie chciał nawet wybotowac po wywaleniu się w systemie. Bez clear cmos no boot. 

Opublikowano (edytowane)

To jest jakaś dziwna anomalia. Ryzen 9 7900 z podniesionym limitem do 120W i +200 PBO na Wraith Prism grzeje się tylko do 65*C. AVX512 tak słabo grzeje?

 

 

IMG20251220045205.jpg

IMG20251220050019.jpg

IMG20251220050034.jpg

 

 

Cinebench trochę bardziej grzeje, ale też spoko. Co się stało z temp rdzenia 10 nie wiem.

 

IMG20251220051523.thumb.jpg.f60408388f85a23d9a77fe27ef5bd6c7.jpg

 

 

175W, 5,2GHz na sztywno i nawet do 90*C nie dobił po dwóch przejściach. Na 14600K podobna moc, też Wraith Prism i po paru sekundach kwik, że 100*C.

IMG20251220062809.thumb.jpg.847bab35e3b32ab27a268bf7a921a45e.jpg

IMG20251220062818.thumb.jpg.7a4166ec29e51f06f6144c72069c375e.jpg

Edytowane przez Pentium D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Dla mnie kampanię pierwsza postacią w poe2 zwłaszcza nowa to nie męczarnia tylko testowanie skilli i poznawanie klasy. Gorzej że nie ma skipa kolejna postacią nawet częściowego jak w Last Epoch. Mi to zabija chęci często grania altem.    Ja nie wiem czy się nie skuszę jednak na tego Paladyna jak mi się znudzi poe2 bo w sumie LE nudne. EU5 wyszła a lipa myślałem że wsiąknie na rok a tu trzeba rok czekać i nie będzie w co grać, a zimą nie ma co lepszego do roboty      @galaktyPo tygodniu? Ja zwykle w weekend i już endgame. Widać że brak wprawy;)
    • Wiadomo jaki OLED siedzi w laptopach Asusa ZenBookach 14 cali? Jestem ciekaw specyfikacji. 
    • A jaka jest definicja ruskiej onucy? Czy musi być opłacana? Czy wystarczy, że zgadza się światopoglądowo?
    • Jak dla mnie to nie ma już dobrych silników we Fordzie.  5 letnie nie mają już TDCi, tylko EcoBlue     Zresztą praktycznie żaden nowoczesny diesel używany to NIE jest dobry pomysł. One są fajne z niskim przebiegiem, potem się zacznie DPF, EGR, chłodniczki, wtryski, podkładki pod wtryskami, wycieki oleju, dwumasy...     Wiem że opinie moga być nieadekwatne, ale tu masz 2.0 EcoBlue vs 1.6 TDCi.  
    • Tak samo jak Solo Leveling. Recap plus 20-30 minut S2. Dandandan jako jedyny chyba miał pełne 60 minut nowego sezonu, tak z 3 odcinki mi się wydaje. Ciężki wybór mam żeby wybrać film który na końcu 2024 i w 2025 roku wygrał moje serce, bo premier solidnych w kinach dawno nie było jak teraz. Sprawa rozgrywa się między Chainsawem a Dandandan, i tutaj wygrywa jednak Dandandan. Chainsaw jest dobrze zrobiony przez MAPPA, ale nigdy postacie czy świat mnie nie porwały, a w Dandandan wszystko się zgadza. W S2 dowalili taką piosenkę rockową że nie można jej ominąć, i to w dwóch wersjach (JPN i ENG). 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...