Skocz do zawartości

RX 90xx (RDNA 4) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Godzinę temu, Starh napisał(a):

Wychodzi nowy Assassin, czy gra dobra czy nie każdy wie :) Ale na premierę tak duży tytuł i bez FSR4... to zbyt dobrze nie wróży. 

A to nie tak że assasin pół roku temu miał wyjść?

Opublikowano
Godzinę temu, Starh napisał(a):

Wychodzi nowy Assassin, czy gra dobra czy nie każdy wie :) Ale na premierę tak duży tytuł i bez FSR4... to zbyt dobrze nie wróży. 

Nie trzeba FSR4, żeby popykać :)  Włączysz w sterowniku grafiki ostrość na + np. 30%, upscaling do 4K i zastosujesz 3.1 FSR + LS :)

  • Haha 1
Opublikowano

Tak apropo dość ciekawej dyskusji o FSR vs. RDNA 3.

 

Przecież FSR4 jest dość ciężki już na 9070tkach. Zakładając dużo gorszą wydajność na starszych achitekturach, to albo poleciałaby jakość, albo wydajność by mocno rozczarowywała.

Przecież widzieliśmy już jak chodzą upscallery (AMD lub AMD i Intela) na kartach, które nie były do tego projektowane. W zasadzie to działa tylko w teorii, bo w praktyce efekty nie były w niczym lepsze od zwykłego skalowania z trochę wyższej rozdzielczości.

 

Kolejna wskazówka to to, że jakby AMD mogło, to by dało FSR Radkom 7xxx. Skoro tego nie dali do dziś, to sugeruje, że w najlepszym wypadku "szału ni ma".

 

  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, CrooV napisał(a):

Czemu bieda? Do ilu rpm się rozkręca wentylator podczas grania z obciążeniem 100%? Ma tylko 1 bios?

Edytowane przez HappyLittleGamer
Opublikowano

 

12 minut temu, HappyLittleGamer napisał(a):

Czemu bieda? Do ilu rpm się rozkręca wentylator podczas grania z obciążeniem 100%? Ma tylko 1 bios?

Napisałem najbiedniejsza bo najtańsza od XFX bez ledow, wentylatorów na magnez i z 2 letnia gwarą zamiast 3 ale wcale nie gorsza pod względem temperatur, kultury pracy pewnie też, osobiście nie narzekam 

Opublikowano (edytowane)
20 godzin temu, RTXnietylko4060tiUSER napisał(a):

@Maxforces Na dzien dzisiejszy troche tak to wyglada, poczekamy, zobaczymy.

Po czym to wnioskujesz? Nawet wczorajsze stery wprowadzaja poprawki do serii 7xxx ba  porwaki weszly do  serii 5xxx. Czy seria 9xxx dostala wiecej oczywiscie. W tym nie ma co sie dziwic jak wprowadzili fsr4

Edytowane przez Maxforces

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Demo już od dawna było dostępne.
    • Ja musiałem wczytać save bo założyłem wielką złotą wazę na plecy i też nie mogłem zdjąć
    • Niby parodia Johna Wicka a praktycznie jak John Wick    
    • @Keleris U mnie również występuje rozbieżność napięć procesora względem ustawień w BIOSie, ale jest ona przeważnie niższa i wynosi około 38mV, czyli jak ustawię w BIOSie 1.3875V to z poziomu Windows'a otrzymuję 1.35V. Dodatkowo przy mocniejszym podkręceniu (4.2GHz+) miałem aktywny Loadline Calibration, aby nie musieć właśnie ładować wysokiego napięcia na procka   Te moduły GEIL'a robią tRFC 35 z lekkim zapasem bezpieczeństwa/stabilności, bo są one zdolne do zejścia w okolice tRFC 32, nadal przy prędkości DDR2-900 i CL4:     Nie ma to już większego wpływu na wydajność, a ewentualna różnica mieści się w granicach błędu pomiarowego.   Im niższe tRFC chcemy osiągnąć, tym wyższe napięcie zasilające moduły będzie potrzebne do ich ustabilizowania, a to z kolei wymusi konieczność lepszego ich chłodzenia, aby tę stabilność zachować   tRFC 31 również zadziałało, ale wymagało już podniesienia napięcia do 2.3V, gdzie powyższe tRFC 32 zadowoliło się napięciem 2.2V.   ...   Polecam Ci również ustawiać pamięci za pomocą MemSet'a z poziomu Windows'a   Ja ostatnio robię tak, że w BIOSie ustawiam FSB Strap na 400MHz (o ile mam taką opcję i wyłącznie przy okolicach 400-500MHz faktycznego FSB), wybieram dzielnik pamięci (prędkość modułów) na 1:1, ich napięcie, cztery pierwsze timingi (te podstawowe) i ewentualnie tRFC.   Później jedynie szukam dodatkowych opcji dotyczących zwiększania wydajności podsystemu pamięci. W tym modelu ASUS'a na X38 nazywają się one: DRAM Static Read Control -> daję na Enabled, Ai Clock Twister -> przestawiam na Strong, Transaction Booster pozostawiam na Auto, jeżeli używam opcji DRAM Static Read Control. DRAM Static Read Control oraz Transaction Booster używa się zamiennie. Obie opcje aktywowane jednocześnie nie zadziałają - platforma nie uruchomi się.   Dopiero na koniec, z poziomu Windows'a, dopieszczam resztę, czyli ustawiam lub sprawdzam niższe tRFC, Performance Level i całą resztę, a tREF ustawiam na maksymalną wartość (aby pamięci spędzały jak najmniej czasu na odświeżaniu tabeli komórek).   W najgorszym przypadku platforma się zawiesi (zrobi tzw. freez'a) i trzeba będzie ją ręcznie wyresetować przyciskiem Reset   .........   Przetestowałem przy okazji ten egzemplarz GTS'a 250 w wersji OC od Gigabyte'a, chcąc sprawdzić jego potencjał:         Karta mega zaskoczyła mnie jeżeli chodzi pamięci GDDR3  Pozwoliła na dodatkowe +15GB/s przepustowości przy prędkości 1333MHz, co mocno sprzyja starszym benchmarkom. Jednakże rdzeń oraz shadery okazały się przeciętne, kończąc się szybciej niż na wcześniejszym egzemplarzu Gigabyte'a w wersji bez dopisku OC:  
    • Nie, ale już z chyba trwają jakieś prace na serwerach przygotowujące do wydania wersji 0.6 więc to już blisko
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...