Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
W dniu 18.04.2026 o 13:35, sino napisał(a):

Głupota Trumpa przeraża:

https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-zwrot-w-sprawie-ciesniny-ormuz-iran-wydal-komunikat,nId,23330021

https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-doniesienia-o-strzalach-w-ciesninie-ormuz-kapitan-tankowca-a,nId,23330062

 

Klaun ogłasza wczoraj sukces gdy było jasne, że Iran nie pozwoli na jednostronną likwidację blokady (że USA będą blokować nadal). I to jeszcze likwidację na kilka dni. Gdy wiarygodność reżimu w dotrzymywaniu umów jest mniejsza niż Trumpa.

 

28 kwietnia będzie koniec wojny czyli 60-ty dzień. Po tym musi mieć zgodę Kongresu. Demokraci chyba już 4 razy przegrali zablokowanie (ostatnio chyba 47:53) więc może jednak Republikanie poprą wojnę Trumpa, w tym zapewne będą mieli czas a nie 1 sekundę (ponadto ma 30 dni na wycofanie wojsk).

Akurat wiarygodność Irańczyków jest znacznie wyższa niż Trumpa.

Co do rozbieżności stanowisk, to Araghchi nie nadąża za twitami Trumpa i często komentuje coś w chwili, gdy Trump już zdążył zmienić zdanie i dodać kolejny wpis. Dlatego często Araghchi mówi jedno a wojsko Irańskie robi drugie - szybsze działanie decyzyjne w oparciu o aktualną sytuację. Tak było też w tej kwestii ponownej blokady cieśniny. Gdzieś czytałem, że nawet otwarcie krytykowano Araghchiego właśnie za to że za dużo komentuje nieaktualne wpisy trampka.

Opublikowano

USA zużyło około 40% swoich zapasów rakietowych, a niektórych systemów zużycie dobiło do 70%.

Szacuje się, że Iran zużył/utracił ok. 50–70% swojego „operacyjnego” potencjału rakietowego, fizycznie może nadal posiadać nawet 30–60% zapasów (część ukryta lub dostęp jest ograniczony).

 

Dalsze ataki USA tj. kontynuacja działań wojennych będzie uderzać tylko w infrastrukturę cywilną z minimalną szkodą dla zdolności militarnych Iranu.

Jeżeli kongresu poprze dalsze działania wojenne, to będzie to ekonomiczna i strategiczna wtopa. 

W tej chwili USA dało sygnał, że ich możliwości są bardzo ograniczone, a dalsze działania wojenne będą miały skutek odwrotny do zamierzonego.

 

Blokada cieśniny również wpływa na gospodarkę USA ropa wróciła na poziom 95$ a ograniczona podaż spowoduje, że amerykańskie korporacje będą wysyłać ropę tam, gdzie lepiej płacą wiec zwykli amerykanie też odczują skok cenowy.

 

Stabilności finansowa zwykłych amerykanów też leci w dół, a to ma przełożenie na wewnętrzną politykę.

https://pl.tradingeconomics.com/united-states/economic-optimism-index/news/539782

 

Moim zdaniem, pomimo przewagi republikanów, to kongres może zagłosować przeciw, żeby USA nie straciło zupełnie wiarygodności i zdolności do większych operacji militarnych. Jeżeli wszystko postawią na wojnę, to w dłuższej perspektywie USA na tym straci i nie będą w stanie powstrzymać Chin przed ekspansją.

 

Chiny raczej nie będą wchodzić w otwarty konflikt ale w chwili zaistnienia takiego zagrożenia, to zdolności produkcyjne i obecne zasoby Chin umożliwiają przejęcie dominacji właśnie ze względu na ich zasoby dronowo-rakietowe.

Najlepszy myśliwiec i najlepszy lotniskowiec nie jest w stanie zatrzymać tysięcy dronów a niestety do tego to się sprowadza. 

 

   

Godzinę temu, drex1 napisał(a):

 

Piękne fajerwerki. Chyba już nikt się nie śmieje z Ukraińskich dronów...

Opublikowano
6 godzin temu, Paarthurnax napisał(a):

Najlepszy myśliwiec i najlepszy lotniskowiec nie jest w stanie zatrzymać tysięcy dronów a niestety do tego to się sprowadza.

Bombki atomowe dadzą radę. Jak też klasyczne zbombardowanie irańskiego uranu.

 

To wiadomo już od dawna gdy Arabowie strzelali do irańskich dronów płacąc za zestrzelenie 1000-10000 razy więcej niż warty dron. Nawet biedak pokona bogatego. Nie tędy droga.

 

Irańczycy jednak ruszyli na "negocjacje", chcą kapitulacji USA i reparacji, zaś USA chcą kapitulacji Iranu, to będzie zabawne - bodajże do środy. W cieśninie oba kraje ostro atakują statki, niezłe zawieszenie broni. No więc w nocy ze środy na czwartek TACO powinien rozwalić wszystkie elektrownie i mosty (i pewnie uran), chyba że znowu będzie TACO. Punkty 1 2 i 3 to Uran więc bez tego wojny nie skończy, Żydzi mu nie pozwolą. Do eskalacji włączają się Huti gotowi do blokady półwyspu z drugiej strony.

Opublikowano (edytowane)

Trump pilnie szuka strategii wyjscia z wojny ale ma problem a nawet 2:

 

- potrzebuje jakiegos zwyciestwa z iranem a oni nie chca sie poddac, eksterminacja ludnosci i szkol nie zostanie uznana za wygrana w US tak jak u żymian

- żymianie i tak nie chca pokoju

 

 

 


 

Cytat

Media o reakcji Netanjahu na decyzję Trumpa. Miał być zszokowany

Binjamin Netanjahu był zszokowany i zaniepokojony, gdy dowiedział się o wpisie Donalda Trumpa, zakazującym mu kontynuowania ataków na Liban - donosi Axios. Amerykański prezydent przekazał w piątek, że "już wystarczy" uderzeń, a "Izrael nie będzie bombardował dłużej Libanu". Izraelscy urzędnicy mieli się zwrócić do Białego Domu z prośbą o wyjaśnienie całej sytuacji.

https://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-decyzja-trumpa-miala-zszokowac-netanjahu-media-opisuja-co-dz,nId,23330013

 

 

sa 2 opcje:

 

- ale jazda XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

- teatr dla gojow XD

Edytowane przez kubikolos
Opublikowano

Ruscy się wlewają pod Sumy z wschodniej części, koło Vovchanska również postępy. Ukraińcy musieli przerzucić siły z Kupiańska żeby wesprzeć granice. 

20 kwietnia i nie widać by Rosjanie zaczynali swoją wielką ofensywę. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Apex jest specyficzny na low rpm 30% daje lepsze rezultaty=flow jak klasyczna D5 na 30% taka specyfika tej konstrukcji.   Druga sprawa to mimo że blok CPU jest najbardziej restrykcyjnym elementem CLC to mamy masę zależności jak modele chłodnic,złączki Koolance QDC i np stopień skomplikowania połączeń w loop (można mieć 8 kątówek ostrych 90 stopni w całym loop a można mieć 40 takich elementów)   Trzeba to rozpatrzeć jako system...jako całość i tutaj błędy konfiguracji się mszczą na flow.   Wszystkie układy wielochłodnicowe jakie przerabiałem od 4 do 8 chłodnic quad w loop wywierały presję na dobór rodzaju połączeń (in line lub paralell rads)  wybór pomp i walkę z ciśnieniami w układzie przy np 4x D5 w single loop to split D5 loop wariant aby zbić ciśnienie do okolic 0.4bar z...0.8bar które nie jest bezpieczną opcją na long term use.   Ale to margines. Wybryk. Niszowy scenariusz.
    • @Send1N Już myślałem że mi nie odpowiesz   No właśnie muszę się w multimetr wyposażyć, test widziałem że właśnie podaje 11.8, u nas na ith był też test wersji 1000W i wypadało bardzo podobnie.    MSI już poszedł dalej, zbyt dobry i nudny, nie było się do czego przyczepić, ale poszedł z zarobkiem    No właśnie platforma w nowych UD spoko bo całkiem inna, podzespoły też ok, sprawność super, dałem za niego 269zł, więc spoko deal żeby jakiś czas poużywać i potem popchnąć dalej bez dużej straty. W sumie te 11.8 zasadniczo jak jest stabilne to chyba aż tak dużo nie zmienia, trochę więcej A będzie tylko brać względem 12V, popraw mnie jeśli myślę nie odpowiednio, zasadniczo to wpływa na coś że nie trzyma idealnie 12V, bo miałem różne właśnie rozkminy z tym związane   Trochę już różnych zasilaczy było, sporo wiedzy też przybyło i obserwacji.    Popatrzyłem na inne swoje zapiski, to softowo na innych zasilaczach też potrafiło pokazywać trochę mniej, A850G miał tendencje do bycia trochę ponad 12V, shift też kiedyś pokazywał dosyć nisko, tytułowy Aorus miał około 11.9V na hpwr. 5060Ti dual z A850G miał też koło 11.7V, z tego co pamiętam shift też pokazywać potrafił niecałe 11.8V.   Mam wrażenie że poza dropami i tak jest trochę lepiej jak na samym początku, po sesji grania średnio ponad 11.7V, w testach zasilacza było 11.8V, więc zasadniczo się pokrywa z błędem pomiarowym softu.
    • Trzeba naprawdę nie mieć honoru i ego wywalone w kosmos żeby w wyborach do KRS głosować na samego siebie 🤦‍♂️
    • @Valeri Wszystko kwestia budżetu. poniżej 1000zł -> IPS/VA okolice 1000zł+ -> VA Miniled okolice 1500zł -> QD-OLED okolice 2000zł -> RGB Tandem (W)OLED Gdy zobaczysz VA Minileda na własne oczy, nie będziesz nigdy chciał wrócić na klasycznego IPS/VA. Gdy zobaczysz QD-OLEDa na własne oczy, nie będziesz nigdy chciał wrócić do VA Miniled, tym bardziej do klasycznych VA/IPS Gdy zobaczysz RGB Tandem (W)OLEDa, nie będziesz chciał żadnych powyżej. Pasy na tandemie widać na przejaskrawionych zdjęciach. Na żywo byś musiał się wytężyć aby coś zobaczyć. Co do wypaleń... kupujesz monitor z 3 latami gwarancji, sprzedajesz po 2 i bierzesz nowy, w d... masz wypalenia  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...