Krzyn 2 Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja (edytowane) Dzień dobry. Czy ktoś z Was korzysta z kamery w mieszkaniu, którą monitorujecie sobie parking? Myślę nad postawieniem kamery w oknie, ale od wewnątrz, która będzie monitorowała parking. Wiadomo - ludzie są różni. Czy to spełni rolę? Czy przez szybe będzie to dobrze nagrywało w nocy? Zamontowanie od zewnątrz, na elewacji, to chyba trochę 'przypał'. Z góry dzięki za opinie i podzielenie się doświadczeniem. Edytowane 29 Maja przez Krzyn
Karister Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja IMO to podpada pod administrowanie danymi osobowymi i ich prztwarzanie. To nie jest prywatna posesja, żeby sobie kamerki tak o zamontować.
GordonLameman Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja Prezes UODO mówi, że tak nie wolno. Może ci dowalić karę.
Zas Opublikowano 29 Maja Opublikowano 29 Maja (edytowane) Taką drogą furę trzymasz pod blokiem bez zadaszenia? Gordon chyba ma rację, podobnie jest zdaje się np. z nagrywaniem korytarza (elektroniczne "Judasze" itp.) Edytowane 29 Maja przez Zas
divton Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja W nocy odpali się podświetlenie IR i po odbiciu od okna oślepi matrycę. Musisz szukać czegoś z możliwością wyłączenia IR. I z dobra jakością w nocy bo bez podświetlenia proste kamerki mało co nagrają w nocy.
Krzyn Opublikowano 30 Maja Autor Opublikowano 30 Maja (edytowane) Niby nie wolno, a kamer ludzie mają od ch w oknach. Jeden nawet na elewacji zawiesił. Kiedyś nawet do znajomego zadzwoniła policja, czy by im udostępnił nagranie z kamery, bo coś tam się wydarzyło, ale o sam fakt jej posiadania zero problemów. Faktycznie niby nie można, ale czy ona będzie aż tak widoczna z drugiego piętra w oknie? Edytowane 30 Maja przez Krzyn
Klakier1984 Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja 22 godziny temu, Zas napisał(a): , podobnie jest zdaje się np. z nagrywaniem korytarza (elektroniczne "Judasze" itp.) Ponoć potrzebna zgoda sąsiadów ale sprzęt tak poszedł do przodu, że możesz to zamontować, a sąsiad i tak nic nie zauważy.
copyname Opublikowano 30 Maja Opublikowano 30 Maja 4 godziny temu, Krzyn napisał(a): Niby nie wolno, a kamer ludzie mają od ch w oknach. Jeden nawet na elewacji zawiesił. Kiedyś nawet do znajomego zadzwoniła policja, czy by im udostępnił nagranie z kamery, bo coś tam się wydarzyło, ale o sam fakt jej posiadania zero problemów. Faktycznie niby nie można, ale czy ona będzie aż tak widoczna z drugiego piętra w oknie? Zakładam, ze jak nie trafisz na upierdliwego i dociekliwego, to nie ma sie tym przejmować i zakładać jak inni...
Pentium D Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja Na parapecie jednego z bloków na moim osiedlu ktoś ma postawioną kamerkę ukrytą w ptaku. Jakaś wrona czy kruk. Chyba jest mocowana na magnes.
Klakier1984 Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja (edytowane) U mnie coś takiego by się przy śmietniku przydało. Może byłyby to sposób na ukrócenie turystyki śmieciowej Januszy z pobliskich domów. Edytowane 31 Maja przez Klakier1984
Bono_UG Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja W dniu 29.05.2026 o 22:21, GordonLameman napisał(a): Prezes UODO mówi, że tak nie wolno. Może ci dowalić karę. Tak z ciekawości, jaki jest stan prawny? Z tego co wiem, to miejsca publiczne można fotografować, filmować, jedynie publikacja ma konkretne ograniczenia. Parking pod blokiem jest miejscem ogólnodostępnym, więc nagrywanie jest chyba dozwolone. Jeżeli taki "monitoring" łamie prawo, to co z kamerkami w samochodach, na motocyklach, rowerach? Przecież robią to samo, tak samo mogą naruszyć czyjąś prywatność, a nie kojarzę, żeby ktoś takie rzeczy skarżył do UODO.
LeBomB Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja @Bono_UG bo takie mamy prawo, że jak masz kamerkę na posesji, w mieszkaniu czy nawet w domofonie czy elektronicznego judasza, to nie może nagrywać drzwi, posesji, podjazdów, bram itp. należących do sąsiadów. W przypadku kamerek samochodowych, które stoją nawet zaparkowane te przepisy ich nie obowiązują o ile nagrania są wyłącznie do użytku własnego w celach bezpieczeństwa, a nie np. do stalkingu, obserwacji itp.
j4z Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja (edytowane) Tu z chłopem już walczą x czasu. Edytowane 31 Maja przez j4z
GordonLameman Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja 2 godziny temu, Bono_UG napisał(a): Tak z ciekawości, jaki jest stan prawny? Prawny? Taki sam 2 godziny temu, Bono_UG napisał(a): Z tego co wiem, to miejsca publiczne można fotografować, filmować, jedynie publikacja ma konkretne ograniczenia. Parking pod blokiem jest miejscem ogólnodostępnym, więc nagrywanie jest chyba dozwolone. Jeżeli taki "monitoring" łamie prawo, to co z kamerkami w samochodach, na motocyklach, rowerach? Przecież robią to samo, tak samo mogą naruszyć czyjąś prywatność, a nie kojarzę, żeby ktoś takie rzeczy skarżył do UODO. Fotrografowac - tak. Ale tu idzie o monitoring stały: https://uodo.gov.pl/pl/138/3992 co do aut - jest to pewna luka w postępowaniu UODO.
krukkpl Opublikowano 31 Maja Opublikowano 31 Maja A jak wygląda sytuacja z terenem prywatnym? W sensie jest trawnik koło bloku, który jest własnością wspólnoty, t.j. każdy właściciel mieszkania ma udziały własności działki pod blokiem. Sam zastanawiałem się czy nie nagrać osobników srających tam psami…
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się