Skocz do zawartości

RTX 50x0 (Blackwell) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
52 minuty temu, marcin2468 napisał(a):

 

 

coś się po zmieniało w xkomie? oddawałem na gwarancję kartę graficzną i płytę. nikt nawet nie wspomniał nic że dane na dokumencie zakupu i moje nie pasują

Ja ponad rok temu chciałem kupić używkę z xkom i konsultowałem ten temat z nimi i uprzedzali, że reklamacje przyjmą, owszem, ale jak wykażę, że nabyłem prawo do dysponowania sprzętem, czyli albo kolejna faktura albo umowa sprzedaży. No i do zakupu nie doszło, bo jak Janusz z olx usłyszał o umowie sprzedaży, to "Panie, a po co to komu".

Opublikowano
14 minut temu, DżonyBi napisał(a):

@PiPoLiNiO

Szkoda, ze tyle czekania i nerwow, a finalnie bez happy endu.

 

A jak oceniesz MFG?

 

Ja po 30h Cyberpunka na MFG x3 oceniam go wyśmienicie, 150 klatek i żadnych artefaktów nie zauważam bo nawet nie wiem gdzie ich szukać.

Opublikowano
2 minuty temu, Pavel87 napisał(a):

Szkoda, że pclab nie doczekał tego momentu, te cewki w Astralu byłyby piękna kwintesencją zamknięcia forum :E

Trzeba wysłać list do Jensena, jak ogromną gafę popełnił wypuszczając Blackwella dopiero w tym roku 8:E

Opublikowano
6 minut temu, tomcug napisał(a):

Trzeba wysłać list do Jensena, jak ogromną gafę popełnił wypuszczając Blackwella dopiero w tym roku 8:E

Blackwell - pol. "Czarna Studnia"
Patrząc na ilość problemów, niedoróbek i innych zaniedbań to wygląda na studnię bez dna.
Ciekawe tylko czy AMD wykorzysta okazję aby zmarnować okazję ;)

  • Like 2
Opublikowano
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Napisałem Ci wyżej żebyś porównał 58 do 88, bo tyle widziałem najmniej. To bardziej 50% niż 67% :)

Jak się nauczysz robić sensowne pomiary, to wtedy przestanę się czepiać :)

Choć w sumie, nie będę więcej kopał leżącego, lepiej Ci życzę, żeby cewki się ułożyły po czasie %-)

Opublikowano
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Napisałem Ci wyżej żebyś porównał 58 do 88, bo tyle widziałem najmniej. To bardziej 50% niż 67% :)

 

W wukong z 50-55 jest 70, więc wszystko w normie ;)

Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Tam gdzie w Cyberku miałem 55-60 teraz jest 88-100.

oj Pimpuś gubisz się w zeznaniach

Opublikowano
5 minut temu, PiPoLiNiO napisał(a):

No fakt. Bo napisałem 55 zamiast 58 :)

Nie, nie dla tego, dlatego że wychodzą ci wyniki z ...

U ciebie wzrost od 50-66%, żaden portal takich nie zaobserwował

2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Ty jesteś od sensownych pomiarów i Tobie za to płacą. Ja sobie odpaliłem miejsce które zawsze sprawdzam i napisałem co widzę.

 

A że musisz się do mnie przyjebać w każdym poście, to już Twój problem. Jak Ci tak przeszkadzam na forum to usuń moje konto i tyle.

Cóż cały świat się myli

Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, VRman napisał(a):

Kolega z piszcząco-wyjącą (bo pisk cewek ponoć był bardzo głośny i dokuczliwy) 4090tką później stwierdził, że już tak nie przeszkadza. 

Albo mu słuch rozorało i dlatego, albo faktycznie coś może być z tym wygrzewaniem pod obciążeniem. No chyba, że ta rada kilka postów wyżej była żartem. 

To się nazywa habituacja. Długa ekspozycja na dany dźwięk sprawia, że mózg go ignoruje mimo, że on występuje. Habituację można praktykować też poprzez nakładanie innego dźwięku, który będzie delikatnie cichszy od dźwięku źródłowego. Po takiej długiej ekspozycji dźwięk dodatkowy eliminuje się z otoczenia, a dźwięk źródłowy jest olewany przez ludzki mózg.

Edytowane przez Umpero
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
2 godziny temu, marcin2468 napisał(a):

 

 

coś się po zmieniało w xkomie? oddawałem na gwarancję kartę graficzną i płytę. nikt nawet nie wspomniał nic że dane na dokumencie zakupu i moje nie pasują

Cesja (!), Panie Ferdku. Mówi to Panu coś?

Edytowane przez JeRRyF3D
Opublikowano
5 minut temu, PiPoLiNiO napisał(a):

Nagrałem ale totalnie nic nie słychać na filmiku. 

MOże to przewrażliwienie - na filmie cisza to jednak coś oznacza. 

Proponuję kompa trzymać pod biurkiem, wtedy nawet świerszcze mogą sobie tam grać (nie rozumiem tendencji do trzymania PC na biurku) 

  • Upvote 1
Opublikowano
3 minuty temu, RTX4090 napisał(a):

Proponuję kompa trzymać pod biurkiem, wtedy nawet świerszcze mogą sobie tam grać (nie rozumiem tendencji do trzymania PC na biurku) 

Ja tam lubię sobie popatrzeć jak się coś kręci. To tak jak na kibelku na pralkę.

Opublikowano
2 minuty temu, RTX4090 napisał(a):

Proponuję kompa trzymać pod biurkiem, wtedy nawet świerszcze mogą sobie tam grać (nie rozumiem tendencji do trzymania PC na biurku) 

Dokładnie, mój Ventuś siedzi tak i ja głośniejsze pierdy sadzę niż jego słychać.

20250228_131941.jpg

  • Like 2
Opublikowano
9 minut temu, RTX4090 napisał(a):

MOże to przewrażliwienie - na filmie cisza to jednak coś oznacza. 

Proponuję kompa trzymać pod biurkiem, wtedy nawet świerszcze mogą sobie tam grać (nie rozumiem tendencji do trzymania PC na biurku) 

Część częstotliwości w jakich grają cewki ciężko nagrać fonem, a tym bardziej oddać jak to w realu piszczy.

Jak cewka dobrze piszczy to nic ci nie da chowanie pod biurkiem kompa, bo dźwięk wylezie i tak, że będzie w całym pokoju słychać :E

Opublikowano
Godzinę temu, sovas napisał(a):

@PiPoLiNiO Nagrałem ci jak to u mnie jest w grach 160-200 fps około. Nawet jakbym grał bez dźwięku i słuchawek, to jest super. Jak dasz radę nagrać coś podobnego to będzie jakieś porównanie.

 

Niezły helikopter. Jak można tak grać:hihot:

Opublikowano (edytowane)
13 minut temu, Brolly napisał(a):

Myśłicie że 5070 ti msi vanguard do maja spadnie do 4300? chcę motywacji do płacenia długów 8:E 

Jezeli spadnie to do 4800-4900
No i nie wiadomo czy przez Trumpa np. ceny nie poleca w kosmos wiecej niz jest teraz przez cła xd
https://itreseller.pl/trump-cla-zagraniczne-chipy-spotkanie-szef-nvidia/
Może tak być że obecne ceny to jest promocja przy tym co będzie

Edytowane przez Nex1M
  • Like 1
  • Sad 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
    • @Dikson Spotkałem się z takim czymś na początku zeszłego roku na OLX, kilka takich kont zgłosiłem i je zablokowali. Widać, że jest to walka z wiatrakami, najwidoczniej dalej udaje im się oszukiwać ludzi. 
    • Gdzie w końcu kupiłeś?  Ja akurat złotego wolę i nawet w przezroczyste etui wsadzę bo mi się bardziej podoba . 
    • Długo czytałem ten temat bez konta, ale w końcu nadszedł czas na kupno OLEDa. Do tej pory własciwie byłem nastawiony na Asusa PG27UCWM, ale ostatnio też zacząłem się jednak zastanawiać nad QD, a dokładniej Dell AW3426DW. Nastawienie na WOLEDa (czy jak to się tam teraz zwie bez white pixela) było głównie z obawy przed rysami przy czyszczeniu, ale niby w tej najnowszej generacji mocno poprawili wytrzymałość ekranu. Okno mam typowo za samym monitorem, więc z tym nie powinno być problemu, bo wprost na niego nic nie świeci + w razie czego mam rolety. Sam monitor będzie na ramieniu, więc minusy i plusy podstawy tych modeli mnie nie interesują. Mogę prosić o podpowiedzi czy warto iść w QD czy jednak poczekać np. na testy tego Asusa jak już się pojawi? Ew. może popatrzeć na jakieś inne modele QD oprócz tego Della, bo jednak do tej pory siedziałem na IPS 16:9, więc będzie to spory przeskok, ale z drugiej strony wolałbym chyba od razu przejść na 4K. Monitor będzie do grania, przeglądania internetu i okazjonalnego oglądania filmów (chociaż od tego głównie mam LG C4). Z takich dodatkowych rzeczy, to też nie mam zamiaru jakoś bardzo dostosowywać się pod monitor, jak np. ukrywanie paska windows. Mam świadomość, że szybciej się przez to może wypalić. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
    • Szczerze jakiekolwiek podświetlenie za ekranem, nie ważne czy to Ambilight wygląda całkiem dobrze na ekranach LCD z dużą ilością stref, żeby "podreperować" kontrast i zniwelować blooming. Na OLEDach granie, czy oglądanie filmów z takim pierdolnikiem oświetleniowym za ekranem, całkowicie zabija immersje i ten efekt wow OLEDa. Ale to moje zdanie i każdemu może podobać się co innego. Testowałem różne i jak już ktoś chce jakieś oświetlenie za ekranem to ciepłe białe ustawione na jak najniższą jasność. Mowa oczywiście o całkowicie ciemnym pokoju. To drugie stanowisko co wkleił @azgan jeszcze ok jakby wyłączyć te świecące kwiatki i  jasność na minimum. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...