Skocz do zawartości

RTX 50x0 (Blackwell) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
8 minut temu, Element Wojny napisał(a):

Ale się jałowa dyskusja zrobiła. Jakieś leaki by się przydały - twitty, fotki, ceny z dupy itd. 

Nie będzie leaków poza mglistymi zdjęciami bo RTX 5000 nie istnieją. Na CES wyjdzie jensen, zapowie nową nvidia shield, procesory ARM do PC, akcelerator AI do smartfonów ale nie będzie premiery RTX 5000.

Opublikowano (edytowane)

Wy tu o 5080, 5090, a ja czekam na kartę +100% wydajności do rtx3060ti ale nadal poniżej 200W w grach. Nie lubię mocniejszych grzejników przy nogach. Jeszcze teraz jest idealnie te 200W ale wiosna i lato to już nie jest fajnie. Jak miałem 3080, a w grach >300W sie gotowałem, po półgodziny grania. Kumpel w pokoju 10m2 stracił chęci do grania przy 3080W, szybko sprzedał i gra na 1660S w fhd. Jak wy dajecie radę z grzejnikami 350-400W dłużej pograć?

Edytowane przez xtn
Opublikowano
1 minutę temu, xtn napisał(a):

Wy tu o 5080, 5090, a ja czekam na kartę +100% wydajności do rtx3060ti ale nadal poniżej 200W w grach. Nie lubię mocniejszych grzejników przy nogach. Jeszcze teraz jest idealnie te 200W ale wiosna i lato to już nie jest fajnie. Jak miałem 3080, a w grach >300W sie gotowałem, po półgodziny grania. Kumpel w pokoju 10m2 stracił chęci do grania przy 3080W, szybko sprzedał i gra na 1660S w fhd. Jak wydajecie radę z grzejnikami 350-400W dłużej pograć?

Nie gram w lato a w inne miesiące otwarte okno załatwia sprawę.

Opublikowano
1 minutę temu, xtn napisał(a):

Jak wydajecie radę z grzejnikami 350-400W dłużej pograć?

Większe pomieszczenie/wysokie sufity gdzie mam kompa, buda big tower, która nawet przy niskim rpm wentyli wydajnie odprowadza ciepło + klima i jest git :E.

 

 

Opublikowano (edytowane)
51 minut temu, Kadajo napisał(a):

Zrobiłem testy i na Ultra śmiga idealnie.

A nie widzę różnicy miedzy Ultra a Cinematic :wariat:

Lupa w dłoń i do roboty :E

 

Tak jak jeden tutaj czy na labie liczył piksele na 4k ze widac na matrycy :wariat:

51 minut temu, Kadajo napisał(a):

 

51 minut temu, Kadajo napisał(a):

 

Edytowane przez Brolly
Opublikowano (edytowane)
17 minut temu, lukadd napisał(a):

Większe pomieszczenie/wysokie sufity gdzie mam kompa, buda big tower, która nawet przy niskim rpm wentyli wydajnie odprowadza ciepło + klima i jest git :E.

 

W zasadzie mam tez takie warunki oprocz klimy, dom ocieplony i w cieplejsze dni po kilku godzinach czuc, ze jest cieplej w pomieszczeniu. Nie mowie, ze jest jakis mega dyskomfort, ale ponad 500W oddawane do pokoju przez kilka godzin to nic fajnego. Na szczescie latem mam ciekawsze zajecia.

Edytowane przez DżonyBi
  • Upvote 1
Opublikowano
2 godziny temu, Element Wojny napisał(a):

Jeszcze 2 tygodnie temu mogłem dostać u mnie 4080 Super poniżej 5k, a teraz ceny wszędzie wywaliły na 6k. Znowu ktoś majstruje, żeby ludzie przy premierze nowych kart nie rzucili się na stare. 

RTXy 4000 już wyszły z produkcji, sklepy mają coraz mniejszy zapas i ceny rosną.

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)

Taki 5080 jest w stanie wykarmic juz wiekszosc graczy, a seria 40x0 zaraz bedzie za grosze na rynku wtórnym. Dodatkowo ciezko bedzie o skok wydajnosci wraz z kolejna generacja i bedzie jak z kolejnymi generacjami TV oled. Male zmiany z generacji na generacje. AMD zaraz poprawi RT w swoich kartach i bedzie konkurencja dla Nvidii.

 

Nie sadzicie, ze ceny GPU unormuja sie na dobre i bedzie tylko podatek od nowosci, a potem ceny beda lecialy tylko w dol?

Edytowane przez DżonyBi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Mi ten Taichi x870E lite pasuje wizualnie i wielkościowo bo to e-atx, specjalnie taką chciałem, do tego ciągnie 4x nvme bez problemu. Ale ogólnie jakby coś się z nią działo to bym wymieniał, ale ona jak skała ciągnie kompa, 100% stabilny, 24/24h może działać dzień po dniu.    Więc ani myślę zmieniać mobasa. A mimo, że miałem nie zmieniać proca, to się okaże co te nowe AMD będą warte po testach. Jak coś za rok się zmieni i znowu 3 lata gwary na proca 
    • Gra ograna lata temu na PS4  i chyba na PS3 ...   teraz  sięgnąłem ponownie po ten tytuł ale na PS5 w Remasterze . Po tylu latach  gra dalej  zachwyca historią , a i widoczki ładne  też są .   A co najważniejsze  daje  dalej dużo przyjemności z gry       
    • Ja oprócz opon dodałbym jeszcze hamulce i paliwo  
    • Cześć, Posiadam internet stacjonarny od Orange (Neostradę 10 Mb/s) na kablach miedzianych. W listopadzie kończy mi się na niego umowa, której nie mam już możliwości przedłużenia, gdyż firma wygasza ten typ sieci. Po wielu latach wnioskowania i zgłaszania zapotrzebowania na światłowód, na horyzoncie niestety nadal go nie widać i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić, dlatego zostaje mi tylko internet mobilny. Chciałbym uzyskać poradę którego operatora wybrać oraz jaki sprzęt byłby najbardziej odpowiedni? Zależy mi przede wszystkim na stabilności łącza, a nie biciu rekordów w downloadzie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję. Moja lokalizacja: 50.84897, 17.44208 Wypróbowałem czterech operatorów: Orange, Play, Plus i T-Mobile w SpeedTest i NetMonster. Poniższe testy zostały wykonane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku pomiędzy 19:00 a 19:30 na telefonie Motorola Moto G34.   Orange wewnątrz:     Orange na zewnątrz:     Play wewnątrz:     Play na zewnątrz:     Plus wewnątrz:     Plus na zewnątrz:     T-Mobile wewnątrz:     T-Mobile na zewnątrz:       I na koniec jeszcze test jak wygląda w tym zestawieniu mój obecny internet stacjonarny:  
    • Czarny komputer i biało-srebrna płyta, niby szyba przyciemniona, ale dalej było ją widać.  Teraz kolor się zgadza, a upgrade było bardzo tanie. Można czekać na nowe procesory od AMD, lecz obecnie na wydajność nie narzekam.    Wrzucałem info o spalonym 7800X3D na innej płycie MSI. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...