Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 godzin temu, kalderon napisał(a):

A my mielibyśmy kolejne ponad 500km granicy z Rosją, stalibyśmy się państwem w pełni frontowym co z automatu kasowałoby wszystkie bardziej zaawansowane inwestycje w naszym kraju.

No to przeciez jego marzenie.

Opublikowano
12 minut temu, adashi napisał(a):

To byłoby tym samym co atak zbrojny na Rosję.

Co ja właśnie przeczytałem :hahaha:

 

 

Cała ta kasa pochodzi z przestępstw. Rosja dokonuje zbrodni mordując Ukraińców i atakując suwerenny kraj.

A Unia ma się oglądać na to, że nie wolno zabrać zamrożonej ruskiej kasy, bo "tak nie wolno"? 

 

Były już przekazy z kremla, według których dostarczenie samolotów czy czołgów Ukrainie to jakby wypowiedzenie wojny.

 

Ale widać pomysł chwycił, skoro nadal leci taki przekaz. 

 

 

Opublikowano (edytowane)
25 minut temu, adashi napisał(a):

To byłoby tym samym co atak zbrojny na Rosję

AHA XD To czym było wysłanie Twardych, Abramsów, MIGów, Grotów na Ukrainę? Tak jak atak na ambasadora miał na nas sprowadzić nuklearną zimę?

 

5 minut temu, VRman napisał(a):

widać pomysł chwycił, skoro nadal leci taki przekaz. 

podatne głowy łapią durne pomysły jak gąbki, a potem powielają to między sobą jak te przekupy na rynku...

Edytowane przez huudyy
Opublikowano
27 minut temu, adashi napisał(a):

To byłoby tym samym co atak zbrojny na Rosję. Wątpliwe, że się odważą. W Belgii zabrakłoby Stoperanu.

Zacznie się spychanie odpowiedzialności, PE zacznie podejmować płomienne uchwały, ale odważnego nie będzie.

Mówisz że to Wielka i Absolutnie Nieprzekraczalna Czerwona Linia?! ;)

Która to już z kolei? xD

 

Opublikowano (edytowane)
5 minut temu, huudyy napisał(a):

  

AHA XD To czym było wysłanie Twardych, Abramsów, Grotów na Ukrainę? Tak jak atak na ambasadora miał na nas sprowadzić nuklearną zimę?

Porównujesz wysłanie tam jakichś czołgów czy samochodów albo karabinków do akcji na setki miliardów dolarów. Całkiem możliwe, że emanacja wszechświatowego intelektu nastąpiła akurat na forum ith i masz rację. Możliwe też jest, że nie nastąpiła.

 

1 minutę temu, Badalamann napisał(a):

Mówisz że to Wielka i Absolutnie Nieprzekraczalna Czerwona Linia?! ;)

Która to już z kolei? xD

 

Tak, to jest realna czerwona linia.

Edytowane przez adashi
Opublikowano

A nie mówiłem? :D

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2025-03-21/korwin-mikke-i-braun-lacza-sily-planuja-zalozenie-nowej-partii/

 

 

Mówiłem, że powstanie jakaś partia, która będzie bardziej dupolizem Rosji niż średnia w Konfederacji. 

 

Teraz ciekawe jak będzie z poparciem i czy zobaczymy dziwnie duże poparcie wśród grupy wiekowej, która najczęściej siedzi na Tiktoku...

Opublikowano
20 minut temu, adashi napisał(a):

Tak, to jest realna czerwona linia.

Taka jak poprzednie. Jak HIMARSy, najpierw w ogóle, potem te o dużym zasięgu.

Jak Brdleye i czołgi.

Jak pociski powietrze ziemia o zasięgu kilkuset km.

 

I nie od razu pójdzie kilkaset mld $. Kacapską żabę należy gotować pomału.

Już zaczęliśmy ten etap dotyczący zamrożonej ruskiej kasy - odsetki od tych środków idą na uzbrojenia dla Ukrainy, np w WB.

Następny etap to będzie kilkaset mln może maksymalnie kilka mld $.

A za rok będzie to już standard finansowania części uzbrojenia :D 

Opublikowano
4 minuty temu, Badalamann napisał(a):

Następny etap to będzie kilkaset mln może maksymalnie kilka mld $.

A za rok będzie to już standard finansowania części uzbrojenia :D 

Na pewno, na pewno, pewnie, jasne, zobaczymy, czas pokaże, czas pokaże.

Opublikowano (edytowane)
29 minut temu, VRman napisał(a):

A nie mówiłem? :D

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2025-03-21/korwin-mikke-i-braun-lacza-sily-planuja-zalozenie-nowej-partii/

 

 

Mówiłem, że powstanie jakaś partia, która będzie bardziej dupolizem Rosji niż średnia w Konfederacji. 

 

Teraz ciekawe jak będzie z poparciem i czy zobaczymy dziwnie duże poparcie wśród grupy wiekowej, która najczęściej siedzi na Tiktoku...

No kasę trzeba przecież z czegoś mieć :) , a że mają swoich wyborców tzn. raczej wyznawców :) to liczą, że się uda... Wprost tego nie mogę napisać z ostrożności prawnej, ale w tym kontekście napiszę co pisał @MaxaM o rubelkach :) 

Edytowane przez hubio
Opublikowano
6 minut temu, adashi napisał(a):

Na pewno, na pewno, pewnie, jasne, zobaczymy, czas pokaże, czas pokaże.

Oczywiście. Jak pisałem, już zaczęto iść w tę stronę. A teraz kilka państw UE zażądało kolejnego kroku.

 

To samo z Czerwona Nieprzekraczalną Linią masz z misją pokojową wojsk europejskich. Francja i Anglia już oficjalnie się przygotowują. Myślę że jak tylko wejdzie zawieszenie broni to wjadą europejskie siły pokojowe.

Opublikowano

A ja was rozdzielę. 

Co do misji pokojowej może być różnie ale kaskę to spokojnie może EU przygarnąć i rozdysponować na zasilanie UA.

Co ruskie mogą zrobić? puszczą atomówkę? Nie mają narzędzi do działania odwetowego. 

 

 

Na miejscu władz UE to jeszcze bym powiedział, że część tego to reparacje za anektowanie przez fe majątków prywatnych firm, które zaprzestały działalności na rynku rosyjskim w związku z atakiem na UA.

 

Opublikowano

Atak bronią masowego rażenia mógłby wejść w rachubę, ale zapewne nie od razu. Sama Rosja nie ma potencjału aby zniszczyć zachodni system finansowy. W połączeniu z Chinami i Indiami, taki potencjał posiada. Czy takie przejęcie rezerw stałoby się do tego pretekstem, nie wiem i zapewne się nie dowiem. Bo nikt się na takie coś nie odważy. Oprócz oczywiście e-warriorów na forach.

 

W chwili obecnej to wygląda tak, że równowartość księgowych zysków z tych zamrożonych aktywów jest pożyczana z instytucji finansowej, zabezpieczeniem są te księgowe zyski, i jest to w jakiejś formie przekazywane do firm oraz instytucji wspierających wydatki Ukrainy. Czy po wojnie Rosji te odsetki będą musiały zostać wypłacone, zapewne będzie zależało od orzeczeń jakichś trybunałów. międzynarodowych Biorąc pod uwagę, że będą to rozsądzać raczej zwycięzcy tej wojny, a nie przegrani, warto tu zachować sporą ostrożność co faktycznie zostanie orzeczone.

Zwróć uwagę, że to (przynajmniej w teorii) nie są zasoby władz Rosji czy też armii Rosji, a zasoby państwa, czyli obywateli. I tak tez byłoby to widziane przez trybunał. Jako przejęcie własności państwa przez inne państwa i próba zadysponowania tymi zasobami.

Opublikowano
19 godzin temu, Camis napisał(a):

No cóż, tak samo byłoby jak by zaatakowali kraje bałtyckie, niestety była okazja ich mocniej dojechać ale ofajdali zbroje.

Teraz już za późno kacapy są w trybie wojennym, za chwile znów kogoś zaatakują.

Wychodzi na to że kto ma bron jądrową to może praktycznie bez przeszkód zaatakować kogo chce.  

 

Sorry ale po ostatnich miesiącach to wątpię w jakiekolwiek sojusze i NATO. 

Może nie tak, że kto ma broń jądrową możne atakować kogo zechce. Bo do tego trzeba mieć również konwencjonalny potencjał, ale kto ma broń atomową tego nie da się skutecznie kontratakować na jego terytorium. Ten rejon kurska to wyjątek, bo ruscy wiedzieli że wyparcie stamtąd Ukraińców to tylko kwestia czasu.

No ale można to też wykorzystać do ataku. Zajmujesz kawałek, wydajesz dekret o aneksji, i grozisz dostawą uranu metodą międzykontynentalnego transportu balistycznego za skuteczne próby odbicia tego terytorium.

9 godzin temu, Klakier1984 napisał(a):

UE ma ciągle asa w rękawie, z którego jednak boi się skorzystać. Moim zadaniem zupełnie niepotrzebnie.

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wkrotce-europa-moze-popelnic-swoj-najwiekszy-strategiczny-blad-opinia/zxeyvsl

W zębach im to odniosą.

Opublikowano
7 godzin temu, VRman napisał(a):

Cała ta kasa pochodzi z przestępstw. Rosja dokonuje zbrodni mordując Ukraińców i atakując suwerenny kraj.

A Unia ma się oglądać na to, że nie wolno zabrać zamrożonej ruskiej kasy, bo "tak nie wolno"?

Historię piszą zwycięzcy. Dopiero się okaże czy to prawda.

Opublikowano
3 godziny temu, Suchy211 napisał(a):

W zębach im to odniosą.

Moim zdaniem powinno to być przedmiotem negocjacji jakie chce Trump. Tzn, żeby UE i Ukraina położyły to na stole jako swoje atuty. Nie wiem też czy z punktu widzenia prawnego można tak po prostu zabrać czyjeś pieniądze. Zablokować to jednak coś innego niż zabrać.

Opublikowano (edytowane)

Wstawiasz wywiad z Tuckerem Carlsonem i się pytasz czy coś w nim to prawda?

 

Przecież on jest jednym z głównych propagandystów kremlowskich operujących w USA.

 

Myślisz, że bycie jedynym zachodnim dziennikarzem, który sobie pojechał w 2024r. zrobić wywiad z Putinem, to przypadek? 

Edytowane przez VRman
Opublikowano (edytowane)

Mnie się podobało jak mu zrobili objazdówkę rodem z Korei Północnej, a on później piał z zachwytu jaka Rosja zadbana, czysta i bezpieczna. 

 

Tymczasem 500m od centrum moskwy rozpadające się domy z drewna, sranie do dziury w ziemi, a kraj ma jeden z największych procent zachorowań na HIV. xD

Edytowane przez crush
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Wolałbym nowy, 128GB może być. 
    • To skoro wiesz, czym są testy CPU, to powinieneś wiedzieć, że taki test nie powinien być ograniczany przez kartę graficzną Dla Ciebie to, że kilka osób chce sobie porównać proce i swoje konfiguracje w jakimś bęcmarku jest bezużyteczne, dla mnie w sumie też, choć z innych powodów, ale ja nie wyskakuję jak Filip z konopi, pisząc niczym Pan Maruda, że "nie, nie, nie, tak nie wolno testować!"  Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać, ale to akurat nie rozdzielczość w tym przypadku decyduje o tym, że te porównania są mało przydatne, ale jak chcą sobie sprawdzić, kto ma dłuższego we wbudowanym bęcmarku Tomb Raidera, to co w tym złego? Przecież nie musisz sugerować się ich wynikami. W wielowątkowych obciążeniach jest to możliwe, w grach nawet taki kasztan łapie wyższe zegary od 9800X3D. Loteria krzemowa była zawsze, nic się na to nie poradzi, można co najwyżej zwrócić CPU do sklepu
    • MG HS2:   Dawid Kulinicz Strespnoodmggmgc3ua8h947lfil3lnf610f2la00amgh2ig06h 36fl122m  · Witajcie, mam ogromny problem z moim Mg HS2. Mianowice radio/prawy wyswietlacz - wlacza sie i wylacza losowo, czasami dziala normalnie caly czas, a czasami w ciagu 10 mibut wlaczy sie kilka razy. Czesto wylaczaniu towarzyszy taki zaciety bardzo nieprzyjemny dzwiek. Aaa i dodam rowniez ze bardzo czesto rowniez - radio wcale nie sie uruchamia. Serwis gezet z zielonej gory twierdzi ze bie ma solucji jeszcze na aktualizacje oprogramowania w momencie w ktorym radio sie nie wlacza. Moim zdaniem to nie kwestia softa a sprzetu. Ktos juz tak mial?   MG HSHS2 Klub Polska Facebook.mp4       Sija Skwierczyńska Nam się robiło coś takiego,,,, priv   Kamila Jarzmicka A może to kwestia modułu?   Sija Skwierczyńska Serwis.... Moduł sterowania elektroniką, taka płytka przy silniku.... Czas oczekiwania na cześć ok. 1,5 tygodnia,,, w moim przypadku auto na serwisie drugi raz... teraz namierzyli usterkę ,,,oddane 19.01 jutro odbieramy 02.02   ***************   Wrócmy do Chery Tiggo 9 PHEV:   Paweł Woliński ptdorosSne34n268i8f1950t3g0mi04l41af7fu22025a uud7l188a7 57r  · Czy Tiggo 9 ma radio FM? …i TAK i NIE - znaczy ma na wyposażeniu wg specyfikacji, ale nie działa w 75%, więc Hmm… Dla osób, które słuchają radia (nie myślić z audio/spotify) to będzie ogromny problem… Zdrowych i Wesołych Świąt — bez siły. Chery Tiggo 9 PHEV - Porady Leasing Pomoc PL Facebook.mp4     Błażej Wasiak Jest to jakiś problem ale do przeżycia   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Błażej Wasiak zgadzam się , jeśli nie słuchasz radia to jest do przeżycia   Błażej Wasiak Paweł Woliński możesz odpalić internetowe z apki. Poza tym w garażu nie słucham   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Błażej Wasiak poza garażem jest nie wiele lepiej   Błażej Wasiak Paweł Woliński wiem że nie jest różowo bo mam J7 ale to najmniejszy problem dla mnie   Adam Tee no i dobrze, i tak nie słucham radia, same głupie reklamy i polityka. lepiej powiedz jak działa apple carplay , czy nie muli lub czy nie rwie połączenia ?   Grzesiu Kravvczyk A czy w Twoim egzemplarzu jest pletwa na dachu?   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Grzesiu Kravvczyk no racja, Chińczycy zapomnieli założyć płetwę - dzwoniłem już do serwisu i płetwa ma przyjść po nowym razem z brakującą roletą     Grzesiu Kravvczyk Paweł Woliński nie wiem czy to tak działa ale w mojej Omodzie 9 jest pletwna i radio działa idealnie (FM i DAB) ale wiem że inne modele samochody z początku produkcji mają z tym problem.   Grzesiu Kravvczyk Paweł Woliński     Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Grzesiu Kravvczyk zobaczysz że będziemy dokupować te płetwy na AliExpress do samodzielnego montażu wesołych świąt życzę   Grzegorz Dobry Paweł Woliński nowy podłokietnik tylnej kanapy też ma przyjść, elektryczna regulacja kierownicy także, do samodzielnego montażu;);)   Michał Świderek Ja mam aplikacje w telefonie. I to działa bezbłędnie   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Świderek rozumiem, a ja mam też fiata Doblo z 2015 roku i tam radio działa normalnie PS - 2 rozwiązania problemu widzę : 1. Płetwa (antena) do samodzielnego montażu 2. Darmowa aplikacja RADIO w sklepie online chery   Michał Świderek Paweł Woliński oooo. O darmowej aplikacji nie wiedziałem   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Świderek ja też nie - bo nie istnieje 😂😂😂   Michał Kopeć Ktoś jeszcze słucha radia? Nawet jeśli to w aplikacjach jak TuneIn radio działa lepiej   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Kopeć no tak, pewnie właśnie dlatego dali radio niedziałające , bo i tak nikt nie słucha   Czarek Cezary Jak dla mnie to żadna strata od lat nie słucham tego badziewia.Chodzi mi o te Komercyjne z Fm   Rafał Kaz Co to znaczy "zapomnieli dodać płetwy i radio nie działa"   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Rafał Kaz taki żart , po prostu dali radio które nie działa (w sensie tuner) identycznie jak w omoda na początku, ale pomimo to powielili ta samą usterkę… czemu nie   Rafał Kaz Paweł Woliński całe szczęście bo ja radia słucham z telefonu   Michał Szymczak Paweł Woliński udało Ci się jakoś ogarnąć radio? Ojciec (jest wiekowy i niefejsbukowy) właśnie odebrał swojego Tiggo 9 i też już zauważył problemy z radiem, a on w przeciwieństwie do mnie słucha przede wszystkim radia a nie tidala. Tak sobie myślę, że chyba będzie się do serwisu zgłosić z usterką radia - słaby zasięg i kiepska jakość. Jestem ciekaw czy już może to zgłaszałeś? Sama aplikacja "radia" jest bardzo zbliżona wizualnie (i tak samo ułomna) do tego co mam w moim Leapmotor B10, ale mam wrażenie, że u mnie jednak więcej tych stacji łapie.   Paweł Woliński Autor Najbardziej zasłużony współautor Michał Szymczak nie ogarnąłem , do serwisu nie zgłaszałem… boję się że jak zgłoszę to mi wymontują całe radio na ekspertyzę   Michał Szymczak Paweł Woliński funkcjonalność to chery aktualizacją może ogarnąć, natomiast za kiepski zasięg odpowiada zapewne brak anteny lub jej rozmiar czy umieszczenie, a tutaj to już serwis mógłby coś z tym zrobić, aczkolwiek jeżeli to występuje we wszystkich egzemplarzach to może (tak jak z wieloma punktami z Twojej listy - dzięki wielkie za nią) uderzyć do chery polska żeby jakąś akcję serwisową w tej kwestii zrobili. ************* Chery Tiggo 9 PHEV - Porady Leasing Pomoc PL Facebook.mp4
    • Z tego co widzę co teraz się wyprawia na rynku z cenami kart to był jednak interes życia zakup nowego Palita Game Rock rtx 4090 za 8k.
    • Aa czyli 128GB na UFS 3.1  nie Xiaomi Telefonów tez bym jednak nie chciał czy ja wiem czy Oneplus taka cegła zamówiłem pod koniec 2024 Oneplusa 12 chcialem zobaczyc jak sie prezentuje byłem w szoku jak lepszy aparat przedni miał od mojego S24U reszta  wydawała się na + ale ci powiem Ojciec ma S25U i jak on chodzi to czuć róznice nie jakąs przepasc ogromną ale czuć tą róznice bo Rdzenie nie ma juz na Cortex tylko Orion jak Qualcomm robi w  Laptopach na Windowsie i taktowanie rdzeni tez pewnie swoje robią😉
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...