Skocz do zawartości

AMD ZEN 4 (SERIA RYZEN 7xxx / SOCKET AM5) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeżeli ktoś korzysta z E-core to jeszcze spadek czasu dostępu tychże rdzeni do L3 jeszcze może mieć jeszcze jakiś wpływ.

Ale wzrost taktów o 1.25x robi konkretną robotę. Ale jak ktoś nie korzysta z E-core to na Alderze L3 da się wysoko taktować tak samo jak na Raptorze ;)

Porównywałem 12900k i 13900k na tym samym takcie to totalna kosmetyka w grach zależnych od podsystemu pamięci ;) Co do Uncore w grach zależnych od podsystemu pamięci to do pewnego taktu wydajność rośnie niemal liniowo :E

Opublikowano (edytowane)

Panowie, zrobiłem po prostu -35 na wszystkich jajcach i na razie stabilnie w C23 i przy normalnej pracy, nie chcę testować proca żadnymi katorżniczymi programami. 
Czy z 7800X3D można próbować coś jeszcze wykrzesać czy lepiej tak już zostawić i się i proca i płyty nie męczyć? 
Przejmować się 40MHz różnicy między efektywnym zegarem rdzeni a zegarami rdzeniowymi?
 

Zrzut ekranu 2026-06-28 102239.png

Edytowane przez MJRegul
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Norma, każdy proc AMD zaczynał w sporo wyższej cenie niż obecnie kosztuje. 7800X3D na premierę 2200 zeta, 9800X3D około 2400 zeta, jak dobrze pamiętam. Pożyje trochę na rynku i spadnie z ceny.

  • Upvote 2
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
37 minut temu, Krzysiak napisał(a):

@Lameismynameon to kupił po to, żeby napisać "mam" gdy znów zacznie wypisywać bzdury na temat AMD :hihot:

W sumie to wysoki level fanboystwa :D Dodatkowo ma GPU AMD na uśpienie czujności.
Najwyższy tier fanboystwa byłby wtedy gdyby w swojej własnej skrzynce podmienił combo CPU+MOBO na AM5 aby móc codziennie narzekać jakie to AMD złe i niedobre ;) 

36 minut temu, sideband napisał(a):

Przecież każdy już wie, że na Intelu foldery otwierają zanim klikniesz myszką :hihot:

Tak :) I nagrzewają się zanim wciśniesz przycisk power :) 
Coś jak Keep Warm/Stay Warm w piekarnikach/kuchenkach mikrofalowych :rotfl2:
Diesel też ma ciężko zapalić w zimie "na zimnego" :rotfl:

A tak na marginesie... ja bym się nie zdziwił gdyby okazało się po latach, że wallec to tak naprawdę "pewien Seba" z konkurencyjnego forum :D  

  • Like 2
Opublikowano
Teraz, Lameismyname napisał(a):

Najwyższy tier fanboystwa byłby wtedy gdyby w swojej własnej skrzynce podmienił combo CPU+MOBO na AM5 aby móc codziennie narzekać jakie to AMD złe i niedobre ;) 

Coś czuję że tu właśnie o to chodzi :hihot:

  • Haha 2
Opublikowano
Teraz, wallec napisał(a):

Tyle jadu, to zazdrość?

E tam zaraz jadu. Każdy przeciera oczy z niedowierzania i szuka drugiego dna, bo sam udowadniałeś w przeszłości, że to drugie dno istnieje wielokrotnie.

Gratki z zakupu płyty. Co tam planujesz posadzić?
Domyślam się, że Zen4 skoro wrzuciłeś zdjęcie do tego tematu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników


×
×
  • Dodaj nową pozycję...