Skocz do zawartości

Wybieramy opony (letnie, zimowe czy też wielosezon)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, Katystopej napisał(a):

Też tak chyba finalnie zrobię, na jesień 17 i te powyższe Pirellki wielosezon.

Jestem może już mentalnie emerytem, ale kupiłbym wielosezon do tych 16" i jeździł;
A kasę zaoszczędzoną na felgach wydał se na coś albo odłożył na jakąś pierdołę - że za przeproszeniem wpierdzielam się w Czyjeś fundusze.

Fluence akurat był na 17" (gdzie i tak mam 205/55 r17) feldze;
Ale jakbym kupił go na 16" to z premedytacją wsadził 205/60 r16 i cieszył się jeszcze większym balonem :E 

  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Upvote 1
Opublikowano
1 godzinę temu, Gret napisał(a):

serio chcesz chip boxa? :E

A czemu nie? Mam zrobić strojenie za 2k gdzie po 3-4 latach sprzedam? :E A tu wezmę do nowego auta i mi wystroją ponownie. Miałeś w praktyce albo ktoś że się tak dziwisz?

Opublikowano (edytowane)

Hej, potrzebuję zidentyfikować/kupić taką oponę - lepszego zdjęcia miał nie będę. 

Najprawdopodobniej jest to model KUMHO WinterCraft WP52 195/45 R16 84H XL.

Ktoś byłby w stanie potwierdzić? :hmm: 

IMG_20260328_185027.jpg

Edytowane przez SweetDreams
Opublikowano

@SweetDreams

Yup, to WP52 195/45 R16 84H XL

Skąd ta pewność? Przy E4 / homologacji masz serię znaków: 02137068 i 0212928s2wr2;
Wbicie w google i o ile 2. sugeruje Kumho WP52 (ale w różnych rozmiarach, zapewne jakieś ID Producenta / modelu?) o tyle nie wiem jak ale 1. krótszy ciąg prowadzi do ogłoszenia Fiesty z tą oponą w tym rozmiarze :) 
645030858.jpeg
  

  • Like 1
Opublikowano

Premitra jest ok kiedy opony są nowe. Poniżej pewnego poziomu tragedia. Mimo profilu 40 opony w zakrętach pływały,zero trzymania bocznego ,nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Kazdy ruch kierownicą powodował nerwowe zachowanie auta. Miałem HP5,może przy szóstkach coś poprawili,ale wątpie. to ciągle budżetowa opona Po przesiadce na Hankooki 4S2 odkryłem Lagune na nowo. 

Opublikowano

Jakieś letnie gumy potrzebuje. Wymagania zeby bylo cicho, osiągów az tak nie potrzebuje bo fura jeździ jedynie w okol komina. Także opony raczej tzw. Turystyczne a nie uhp. 

Mocno sie zastanawiam nad Conti ultracontact. 

Opublikowano

Czy to prawda, że mając napęd na 4 koła trzeba brać opony z homologacją producenta dla utrzymania gwarancji? :o Zawsze trzymałem się tylko tego aby rozmiar, nośność, indeks prędkości się zgadzały a na jakieś homologacje nie patrzyłem. AI twierdzi że tak, sporo to zawęża wybór opon

Opublikowano (edytowane)
5 minut temu, bleidd napisał(a):

Wiadomo co powiedzą :E W końcu sprzedają komplety za miliony monet.

Nie no nie musisz u nich kupić. No i tez nie mogą mówić inaczej jak jest w warunkach gwarancji. 

 

Spojrzałem teraz na oponeo i homologacji audi masz bardzo duzy wybór, nie widze tu żadnego problemu. 

Edytowane przez Gret
Opublikowano (edytowane)

Cześć Wam.

Pomóżcie z wyborem kapciuszków do Vengi. 195/65/15

Hankooki kinergy eco2? 2025, 263zł za szt

Czy coś innego polecacie o podobnych parametrach?

Edytowane przez Gremlin
Opublikowano

Eco2 to leciwa i słaba opona, zwłaszcza w tej kwocie;

W tym rozmiarze:
- tanio a dobrze: Kumho Ecsta HS52 (~205zł / sztuka z wysyłką)
- półka (pół) wyżej, a przede wszystkim ciszej i bardziej komfortowo: Falken ZIEX ZE320 (~245 zł / sztuka z wysyłką)

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Hankook/Kinergy-Eco-2.htm
https://www.tyrereviews.com/Tyre/Kumho/Ecsta-HS52.htm
https://www.tyrereviews.com/Tyre/Falken/ZIEX-ZE320.htm

Z Hankook ew Ventus Prime 3 mogłyby podjąć rękawice, też ~250zł/szt z wysyłką;

Opublikowano
13 godzin temu, serwal4 napisał(a):

 półka (pół) wyżej, a przede wszystkim ciszej i bardziej komfortowo: Falken ZIEX ZE320 (~245 zł / sztuka z wysyłką)
 

Dzięki. Zakupione. Niby 2026. Zobaczymy 

  • Upvote 1
Opublikowano
W dniu 3.04.2026 o 08:13, Gret napisał(a):

Jakieś letnie gumy potrzebuje. Wymagania zeby bylo cicho, osiągów az tak nie potrzebuje bo fura jeździ jedynie w okol komina. Także opony raczej tzw. Turystyczne a nie uhp. 

Mocno sie zastanawiam nad Conti ultracontact. 

Kormoran Summer 3

  • Haha 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-pis-ponizej-granicy-20-procent-morawiecki-nad-progiem-najnow,nId,23520632   Kłamiesz. W ostatnim czasie doszło do wielu ataków na Ukraińców a wynik brauna stoi w miejscu. Nie wiem za co zwykli ludzie mieliby nienawidzić Ukraińców, ty piszesz o patusiarzach i kretynach, którym media robią papkę z mózgu.  Każdy atak na obcokrajowców musi być rozdmuchiwany (nie tylko na Ukraińców) żeby patusiarze dostali jasny komunikat - w Polsce nie ma na to przyzwolenia. Każdy sprawca takiego ataku musi zostać doprowadzony do prokuratury a zdjęcia z zatrzymania maja być dostępne w Internecie.  W ogóle Polacy zwierzęceją i kary za zwyczajne pobicia (Polak na Polaka, obcokrajowiec na Polaka) powinny zostać zaostrzone. 
    • Teraz pytanie - czy jakby te wielkie korpo kupily po 1 sztuce to z czego minuja, to nie byloby problemu? Bo jako argument uzywasz tego, ze kowalski gre musi sobie kupic. Co w przypadku jakby korpo tez udowodnila, ze taka gre sobie kupila? 
    • A co w tym dziwnego jak tutaj pisze sie o 5090 jak o karcie do giereczkowa za miliony monet gdzie ewidetnie to nie jest karta stworzona do grania Nvidia upośledziła z premedytacją większość swoich kart, a z Titana zrobiła najwydajniejszy układ do gier, rozwalając nam w ten sposób giereczkowo od strony technicznej. Dlatego tyle się o tym pisze.   Udało się komuś kupić w dobrej cenie, super, ale co to zmienia, jak wyjdzie RTX 6090 i będzie kosztował 30 tys. Nawet jak uda ci się dobrze sprzedać 5090, to nadal będziesz musiał dokładać kupę siana do nowej karty. To wszystko stało się absurdem i spycha graczy w chmure lub do siedzenia na starym sprzęcie. Widać, że gracze wybierają to drugie.   Problemem nie jest 5090 a nawet jego absurdalna już cena. Problemem jest reszta kart jako paździerz w porównaniu do 5090.   A wszystko przez AI.
    • Przecież te 3,4L które wrzucił jest z tych 235 km. To nie jest żadne chwilowe.     
    • Sporo gier gdzie można przejść kilka razy i to na różny sposób. Nawet taki Baldur's Gate 3 oferuje ogrom możliwości i zabawy, im lepiej grę się zna tym szybciej się przechodzi kolejne podejścia. Granie w Cyberpunka różnymi buildami też może się podobać mimo niezmienialnej fabuły.  Teraz gram w Neverwinter Nights EE, remake, pierwszy raz grałem z 20 lat temu czy kiedy to było ale teraz gram kimś innym, mało pamiętam itd. W Gothica też można grać na kilka sposobów, magiem, dołączyć do starego czy nowego obozu albo zostać świrem w sekcie na bangnie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...