Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oni chcą rządzić :E 

5 godzin temu, skypan napisał(a):

Ostatni przykład kryzysu związanego z Covid i spadek PKB:

Hiszpania−10,8%

Włochy−8,9%

Francja−7,9%

Słowacja-6,7%

Niemcy−4,9%

Polska−2,0%

Litwa−0,9%

UE (średnia)−6,1%

Źródło: Eurostat, GUS, UEW

 

Ja tu widzę całkiem dobrze działające mechanizmy obronne przed kryzysem wywołanym Covidem. Daliśmy radę bez Euro ;)

Wyjaśnij mi w jaki sposób waluta miała wpływ na PKB podczas kryzysu bo aż nie mogę się doczekać tych fikołków :E 

 

  • Haha 2
  • Upvote 2
Opublikowano

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/co-sie-do-diabla-dzieje-gubernator-kalifornii-oglasza-czerwony-alarm-dla-stanu-donald/07hgn5d,79cfc278

 

Trump:

Troszczę się o nie zawłaszczanie uczelni dla swoich ideologii, więc postanawiam coś z tym zrobić!

Proponuję uciąć finansowanie tym, którzy się nie zgodzą naprawić tego chorego systemu!

 

Newsom

- nie! Nie! To skandal! Zamach na uczelnictwo! To chora sytuacja! Ja ją naprawię!. Proponuję odciąć finansowanie tym uczelniom, które się zgodziły na to co proponował Trump. 

 

 

Ja pierdzielę. Ale kabaret. :boink:

 

Oczywiście onet rzetelnie i bezstronnie. Jeszcze tylko zdjęcia Newsoma w aureoli zapomnieli dać. Porzygałem się w połowie czytania.

Opublikowano
3 godziny temu, TheMr. napisał(a):

Wyjaśnij mi w jaki sposób waluta miała wpływ na PKB podczas kryzysu bo aż nie mogę się doczekać tych fikołków :E 

Krótko. Niezależna polityka finansowa lepiej sobie dała radę niż sterowana centralnie przez EBC.

Opublikowano (edytowane)

Owszem była. Jednak patrząc szerzej nie zmienia to faktu, że jako gospodarka daliśmy radę przejść przez ten kryzys lepiej niż inne silniejsze gospodarki. Być może jak by w czas wjechało KPO było by jeszcze lepiej. No ale cóż. Cymbały w przypadku KPO zgotowały nam ten los.

Edytowane przez skypan
  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)

@skypan

Jeszcze nie załapałeś połączenia inflacji z pkb? Ja dziękuję za takie zarządzanie kryzysem :E

Z kryzysem nie poradziliśmy. Radzenie jest wówczas gdy pkb nie spada i inflacja nie rośnie.

Pokazałem Ci, że Euro nie miało znaczenia jak kraje sobie poradziły, a Ty usilnie wymachujesz szabelką jak sami daliśmy radę robiąc dalej cherry picking, który udowadnia nic.

Edytowane przez MaxaM
  • Upvote 4
Opublikowano (edytowane)

Nie no, poradziliśmy sobie wspaniale!

 

Koszty remontu +300% w ciągu pięciu lat.

Koszty jedzenia - to co kupuję to teraz 180% do 250% tego co pięć lat temu.

Koszty prądu - wiadomo.

Koszty zatrudnienia i idące za tym bezrobocie

Nieaktualizowane kwoty w podatkach, oznaczające podwyżkę podatków. 

 

Wskaźniki jakieś papierowe, jakieś "inflacja 10%" sobie mogą ci wszycy fachowcy w dupę wsadzić, jak się widzi w sklepach ceny. 

W zasadzie to 80% rzeczy jakie kupuję z żywności, jest PONAD 2x droższa a to skoczyło w 2-3 lata.

 

Zajebiście sobie "poradziliśmy". Tylko nie widzę tu związku z czymkolwiek poza tym że mamy gówno zamiast zaradnych polityków. POPIS dał popis i teraz za ten sam chleb (po wliczeniu różnicy ze shrinkflacji bo było 500 a jest 450) płacę 6.20 zamiast 1.90 4 lata temu. Super!

Edytowane przez VRman
  • Upvote 3
Opublikowano
12 minut temu, MaxaM napisał(a):

Jeszcze nie załapałeś połączenia inflacji z pkb? Ja dziękuję za takie zarządzanie kryzysem :E

Dla rządu wysoka inflacja jest na rękę jednak nadal nie zmienia to, że lepiej zarządzać gospodarką lokalnie a nie centralnie.

Opublikowano (edytowane)
5 godzin temu, TheMr. napisał(a):

Oni chcą rządzić :E 

Ten Usiądek wrzucił cudzy filmik bez podania źródła :E. Filmik pochodzi z tego kanału i to jest nikt inny, jak kuc Axelio, mający na koncie kilka "ciekawych" wyczynów z przeszłości. Jeśli ktoś z tego forum jest obecnie z Grodziska Mazowieckiego i widział jego zielonego Poldka Caro Plus na białostockich tablicach gdziekolwiek w tym mieście, to na 100% jest to on. Lata temu kuc Axelio kręcił się wokół Korwina i całej śmietanki obecnej Konfederacji, serio.

Ale tak to jest, jak dureń wrzuca durnia ;). Spoglądałem przed chwilą na komentarze tego tweeta, to komentujący połknęli haczyk i myśleli, że to Usiądek przyszedł z tymi butelkami ;D.

 

Edytowane przez Spl97
Opublikowano (edytowane)

Ma znaczenie, ci z komentarzy wpisu Usiądka myślą, że to on nagrał, jak przyszedł do automatu z tymi butelkami, a tak nie jest. Jak coś wrzucasz nie swojego, to wypadałoby podać chociaż linka, prawda? Ach, konfiarze są na bakier z myśleniem. M.in. przez takowe myślenie w wykonaniu konfiarzy mamy śmiesznego Batyra w pałacu.

Myślenie nie boli, naprawdę :D.

Edytowane przez Spl97
Opublikowano

Jest osobny temat o systemie kaucyjnym.

A że prawaków to przerośnie to pisałem dawno temu. Czekam aż wrzucą filmiki jak sie pokaleczyli przy oddawaniu opakowań, jak kiedyś z nakrętkami xD 

 

Tak politycznie to kojarzę że to jest wdrożenie ustawy pisowskiej. Stąd może być sporo do poprawy ;) 

Opublikowano
30 minut temu, GordonLameman napisał(a):

Działa. Tylko musisz mieć butelki z systemu kaucyjnego :) 

Odnoszę się do tego konkretnego przykładu z filmu. Wiem że musi być butelka z kodem i że gość tych starych i tak by nie oddał. Natomiast sam automat i tak czynny nie był. I kto to nagrywał nie ma tu żadnego znaczenia. 

  • Haha 1
Opublikowano

Dużo zrobiono przez te ponad 3,5 roku.

 

 

Cytat

Ani jednego schronu w Warszawie. "To jest po prostu nierealne"

 

W Warszawie obecnie nie ma ani jednego schronu spełniającego nowe, wyśrubowane normy. Tomasz Sybilski, szef Komitetu Bezpieczeństwa Warszawy, przyznaje, że to efekt wieloletnich zaniechań. Obecnie trwa weryfikacja miejsc zmapowanych przez straż pożarną, jednak urzędnik ostrzega, że szybkie nadrobienie zaległości jest nierealne.

https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/warszawa/ani-jednego-schronu-w-warszawie-to-jest-po-prostu-nierealne

Opublikowano
36 minut temu, Asag napisał(a):

Odnoszę się do tego konkretnego przykładu z filmu. Wiem że musi być butelka z kodem i że gość tych starych i tak by nie oddał. Natomiast sam automat i tak czynny nie był. I kto to nagrywał nie ma tu żadnego znaczenia. 

No i? Jak się kasa samoobsługowa w lisku zepsuje to też pomstujesz na Tuska czy jednak masz nieco więcej rozumu? 

Opublikowano

Prezydent na kebabie z młodymi. 
Brakuje takich ludzi w Koalicji rządzącej. Kogoś młodego który rozumie młodsze pokolenia i kto nie będzie zgrywał cwaniaka, pana z wyższych sfer i chamsko udawał.

Widomo że poszedł tam po kapitał polityczny ale nie jest to poziom jakichś Mateckich, Jakich czy Mejzów.

Opublikowano
Godzinę temu, GordonLameman napisał(a):

No i? Jak się kasa samoobsługowa w lisku zepsuje to też pomstujesz na Tuska czy jednak masz nieco więcej rozumu? 

No i? Zobacz może na jaki komentarz odpowiadałem. To czy automat będzie działać za godzinę dzień czy rok to mnie to nie obchodzi.

Opublikowano
Godzinę temu, Dimazz napisał(a):

Prezydent na kebabie z młodymi. 
Brakuje takich ludzi w Koalicji rządzącej. Kogoś młodego który rozumie młodsze pokolenia i kto nie będzie zgrywał cwaniaka, pana z wyższych sfer i chamsko udawał.

Widomo że poszedł tam po kapitał polityczny ale nie jest to poziom jakichś Mateckich, Jakich czy Mejzów.

Obama pił Guinnessa z pubie, Trump smażył frytki w McD a papcio Joe opierdzielił pizzę z wojakami. Takie akcje są "tanie" i trochę żenujące. Niech lepiej taki polityk zrobi coś konkretnie dla ludzi. Choć najbardziej żenująca scena to była z udziałem Kaczego i robienia zakupów w osiedlowym sklepie :D

 

gf-ShFq-zv1r-6E8T_jaroslaw-kaczynski-na-

  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik


  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Monitory przedwczoraj przyszły także miałem możliwość porównania ich bezpośrednio jak z również z moim obecnym Dellem. Tutaj nie sposób nie wspomnieć o tym, że nawet Samsung Odyssey G7 S32DG70 mimo, że to również panel IPS miażdży jakościowo staruszka, nawet zostawiając te same 60Hz. Kolory były zaskakująco dobre i nawet czerń wydawała mi się idealna, a przynajmniej do czasu jak obok postawiłem OLEDa Odyssey G8 . Chyba nie będę jedyny, który stwierdzi że OLED ma efekt WOW, po włączeniu gry (Clair obscur expedition 33) obraz był po prostu magiczny - oczywiście komfort gry był tragiczny bo fpsy spadły z 60 do ledwo 30-40 (od 3060 Ti cudów nie można wymagać), niemniej jednak, stojąc na łące obok świecących drzewach czułem jakbym przeskoczył o generację do przodu w kwestii grafiki  no poezja. Także w grach nie mam nic do zarzucenia. Następnego dnia wziąłem się za testy w pracy, tutaj musiałem ograniczyć jasność do 0 i kontrast z domyślnych 50 na jakieś 20 bo inaczej czułem że biel wypala mi oczy. Następnie musiałem zmienić tryb na ciemny wszędzie gdzie się dało.. Po zmianie było już spoko, jakość tekstu perfekcyjna, nie byłem w stanie zauważyć żadnych problemów z ich wyświetlaniem nawet jak wsadziłem nos w monitor w ich poszukiwaniu. Generalnie po kilku godzinach nie czułem też jakiegoś większego zmęczenia oczu czy coś także raczej nie miałbym problemów z pracą na takim monitorze.   Wracając jeszcze do Samsunga Odyssey G7, tutaj czując że to właśnie powinien być mój wybór biorąc pod uwagę przewagę pracy biurowej nad grami naprawdę byłem skłonny go wybrać... ale niestety skreśliła go nie jakość panelu, bo moim zdaniem jest super i tak, tylko tragiczny interface.. co za oszołom wymyślił takie menu wraz z niewidocznymi małym przyciskami to nie wiem ale lepiej by robotę zmienił.. wisienką na torcie jest tryb gaming który zawsze włączał mi się domyślnie po uruchomieniu monitora, ignorując moje poprzednie ustawienia, co kończyło się wypalaniem oczu.    Tutaj byłem już skłonny zaryzykować i wziąć tego OLEDa do czasu jak doczytałem, że Samsung nie oferuje 3 letniej gwarancji na wypalenia, ba! oferuje jedynie 12 miesięcy gwarancji ogólnej. Takiego ryzyka nie chcę i odsyłam oba modele. Będę szukał innego IPSa (może tego LG 32GR93U-B) bo obecna ich jakość jest naprawdę dobra, albo zamówię innego OLEDa w tym rozmiarze, który będzie płaski i z pivotem i pojawi się w sensownej cenie, ale chociaż da to małe zabezpieczenie na wypalenie.    Moja konkluzja jest taka, że nie jest tak łatwo o uniwersalny monitor w obecnych czasach   
    • Ktoś pozjadał wszystkie rozumy i zapomniał spalić te kalorie.  
    • Skoro kupiłeś WOLED to wiedziałeś na co się piszesz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...