Skocz do zawartości

RTX 50x0 (Blackwell) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
34 minuty temu, maxmaster027 napisał(a):

Narazie CP77, z premiera sklepowa rtx 5000 powinien byc debiut tych zapowiadanych tytułów. Wiec bedzie duzo gier. Ja gralem w 3440x1440 i polecam ustawic wszystko na maxa z path tracing, transformer model + frame gen, DLSS balance. okolice 90 FPS i wiecej. Obraz jest mega dobry w porownaniu z tym co bylo wczesniej jak night and day

Ja grałem na kompie z sygnatury w 1440p + dlss q + fg. Ciekaw jestem jak to teraz działa. Chyba jutro cyberka pobiore

  • Upvote 1
Opublikowano
35 minut temu, sideband napisał(a):

CP 2077 łapie buga jak zwykle jak zaczynasz bawić się ustawieniami ;) Przykładowo jak przełączysz z nowego DLSS na stare to nie wchodzą ustawienia i dopiero jak wł/wył RR ustawienia zmieniają się. Im więcej mieszasz bez restartu tym większa szansa na różnego typu bambole.

Testowałem na osobnych wersjach gry. Po postu spadek jest mniejszy niż podali na digital foundry.

31 minut temu, musichunter1x napisał(a):

Sterowniki dopiero co sprawdzałem i nie było nowych dla rtx3070.

musisz pobrać cuda toolkit 12.8 i tam są 571 drivery.

  • Like 1
Opublikowano

Odpaliłem Horizon Forbidden West na nowych sterownikach (571). Z FG wcześniej półprzezroczyste elementy interfejsu tak niemiłosiernie migotały i siały jakimiś artefaktami, że nie dało się spokojnie grać. Teraz jest zupełnie w porządku.

  • Like 1
Opublikowano
7 minut temu, tgolik napisał(a):

Odpaliłem Horizon Forbidden West na nowych sterownikach (571). Z FG wcześniej półprzezroczyste elementy interfejsu tak niemiłosiernie migotały i siały jakimiś artefaktami, że nie dało się spokojnie grać. Teraz jest zupełnie w porządku.

i tym powinno sie reklamować serie 50xx

Opublikowano
22 minuty temu, samsung70 napisał(a):

i tym powinno sie reklamować serie 50xx

A może tym https://ithardware.pl/aktualnosci/nvidia_usuwa_czujnik_temperatury_hotspotu_gpu_z_rtx_5000_twierdza_ze_nie_jest_to_istotne-38425.html

? Szkoda, że w informacji na ithardware.pl w paragrafie o spekulowanych potencjalnych powodach takiej decyzji nie wspomniano o najbardziej oczywistym (biorąc pod uwagę pobory tych kart) - że jakby przeciętny Kowalski zobaczył temperaturę hotspotu, to byłby bliski zawału :pomocy: .

  • Upvote 1
Opublikowano

No 5090 będzie gorąca, prądożerna i bez szałowego wzrostu wydajności, ale jak ktoś chce top to "nie ma wyjścia" i trzeba kupić to, bo zawsze to nam doda te 20-40 FPS w miejscach gdzie wcześniej tyle mogło brakować. 

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
7 godzin temu, areczek1987 napisał(a):

Bo dopłacanie do 10-20% większych osiągów i połowy vram więcej przy może gorszym ai i polową gwarancji tego 1000 to marny biznes pytanie dla kogo ;)

Naprawdę ludzie głupiejecie. Nic tu okazji nie ma do spekulowania.

Pytanie po ile te nieferenty sobie policzą. Jak MSI dorzuci 1k za te swoje chłodzenie do 80 jak to zrobiło z 90 to imo źle nie będzie. Jeszcze zastanawiam się kto kupił tą wersję noctua za ponad połowę ceny +...

 

No, ale to dotyczy po prostu oceny ceny całej serii 5xxx z czym się zgadzam, a nie Allegro. Piszesz, że kupiłeś najtaniej na Allegro, ale piszesz "alledrogo" co jest synonimem, że na Allegro jest jakoś drożej niż w sklepach.

7 godzin temu, Element Wojny napisał(a):

Heh, gdzieś Ty chłopie tego posta z listopada wykopał, przecież to musiało być jakieś 250 stron wcześniej xD

Hahaha w sumie to dobre pytanie...:D Ale przeglądałem ostatnie strony w tym wątku. Ostatnie 2 dni i zacytowałem. Rzeczywiście post jest sprzed roku... Może był jakiś powielony cytat, który zacytowałem? Nieważne... Ale wyszło śmiesznie...;D  Nawet nie zauważyłem, że to sprzed roku.

Edytowane przez hubio
Opublikowano
26 minut temu, SebastianFM napisał(a):

A nie przyszło ci do głowy, że to przez to, że Ampere ma jednak znacznie niższą wydajność rdzeni Tensor?

A umiesz czytać że jak sobie sprawdziłem u mnie to wyszło inaczej? :E

Popieprzyli coś w tym DF i tyle.

Opublikowano
15 minut temu, hubio napisał(a):

No, ale to dotyczy po prostu oceny ceny całej serii 5xxx z czym się zgadzam, a nie Allegro. Piszesz, że kupiłeś najtaniej na Allegro, ale piszesz "alledrogo" co jest synonimem, że na Allegro jest jakoś drożej niż w sklepach.

Hahaha w sumie to dobre pytanie...:D Ale przeglądałem ostatnie strony w tym wątku. Ostatnie 2 dni i zacytowałem. Rzeczywiście post jest sprzed roku... Może był jakiś powielony cytat, który zacytowałem? Nieważne... Ale wyszło śmiesznie...;D  Nawet nie zauważyłem, że to sprzed roku.

?

img_1_1737844889389.jpg

  • Haha 3

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Tak - moja pomyłka. Sieci handlowe nie są już zwolnione z podatków. Kiedyś były...   Natomiast unikanie opodatkowania przez zagraniczne korpo i płacenie za to ogromnych pieniędzy specjalistom to chleb powszedni:   https://www.forbes.pl/opodatkuj-mnie-jak-mnie-zlapiesz-miedzynarodowe-korporacje-od-lat-unikaja-podatkow-w/r8s3hqd   https://www.money.pl/gospodarka/podatki-gigantow-w-polsce-fiskus-przechodzi-do-ofensywy-7190944462035552a.html     A tu jest clue tego co miałem na myśli pisząc o tym żeby pomagać mikro przedsiębiorcom i że państwo służy korporacjom:   Co łączy DHL, Facebooka, Googla i Amazona? Traktują Polskę, jak bananową republikę, gdzie nie trzeba płacić podatków. Od dekad działają tu, zarabiają miliardy, a państwo polskie widzi z tego grosze. Zamiast uczciwie dzielić się zyskami – uciekają z pieniędzmi do Holandii, Luksemburga czy Irlandii. A polski rząd? Udaje, że nie widzi, bo „nie chce straszyć inwestorów”. W tym samym czasie mały przedsiębiorca z Białegostoku dostaje kontrolę skarbówki za jedną fakturę.   https://strefabiznesu.pl/to-nie-rynek-to-uklad-polskie-panstwo-na-kolanach-przed-wielkim-kapitalem/ar/c3p2-27800737     Wszystkie te firmy powinny być poddane silnej, społecznej presji, a wszystkie marki które tak robią powinny być napiętnowane i społecznie ujawnione w kampaniach informacyjnych żeby każdy wiedział gdzie pracuje i od kogo kupuje.
    • Nie wiem czy to już było mówione, ale niemal zawsze jak składam kompa to coś mi nie startuje i niemal zawsze a to zapomnę o podpięciu dodatkowego zasilania na płycie, a najczęściej wtyczka jest źle założona na płytę. Kiedyś dosłownie z 10 razy wkładałem i wyjmowałem wtyczkę do dodatkowego zasilania płyty głównej zanim zaskoczyło. Więc może nie była kwestia nvidii tylko właśnie docisku jakiegoś zasilania czy na płycie czy na GPU czy zasilaczu. A ponieważ jeszcze raz wszystko montowałeś to zbieg okoliczności?
    • Prawie się udało   Pamięci nie chcą iść dalej. Może posprawdzam sterowniki inne w weekend.   
    • Korpo ani sieci handlowe nie są zwolnione z podatków - poza SSE i indywidualnymi przypadkami wynikającymi z dużych inwestycji.     To co piszesz to powtarzanie starego dawno obalonego urban myth. Wlansie taka jest twoja wiedza w temacie: mity, niedopowiedzenia i niepotwierdzone teorie.       Serio, nie pisz po prostu do mnie ani o mnie. To chyba nie za wielka prośba, co? Chyba potrafisz o mnie nie myśleć, co?  
    • No to panowie teraz się uśmiejecie, bo komedia trwała dalej. Dzisiaj wjechała nowa płyta główna, a stara pojechała na zwrot (W kartonie po nowej, lol). Obsługa w x-kom wzorowa, chwali się.   No więc wjechał montaż od nowa, wszystko w niemal laboratoryjnych warunkach. Wszystkie wtyczki 3 razy sprawdzone, wszystkie śrubki wkręcone - no książkowa robota. I co? I wujów sto   Ta sama historia, czyli nie bootuje. No to poszedłeem w opór i zrobiłem aktualizację BIOSu. Niby wystartował, ale brak obrazu choć mobo pokazuje normalnie temperaturę procka. Restart i znów kod 00 z zieloną diodą. Trafił mnie szlag, podmieniłem znów na swój RAM, reset CMOS i dupa blada. Nie powiem, że już zaczęło mną telepać, ale stwierdziłem, że raz kozie śmierć. Wygrzebałem kabel HDMI, podłączyłem pod płytę główną (chwała za iGPU!) i odłączyłem wtyczkę 12V od grafiki. I cyk, obraz jest. Jaja jak berety, ale mówię "Sprawdzam!" i wrzucam Patrioty, bo może to jednak RAM. No nie, startuje normalnie, więc poszedłem za ciosem i odpiąłem kabel 12V HPWR który był z zasilaczem i zamiast niego wpiąłem 2x8-pin plus przelotka od Zotaca. I co? I jajco! Gra i buczy. Poleciała instalacja windy, bazowe sterowniki, jakiś konfig (wiadomo, EXPO, PBO i krzywe wentylatorów).   Przy okazji skapnąłem się, że ten hub wentylatorów wbudowany w LianLi 217 to jeszcze ma 2 wentyle do podłączenia i prąd do dostarczenia Więc jak już podpiąłem kabelek SATA i wpiąłem wtyczkę huba w mobo, wszystko zaczęło ładnie fruwać     Jaki z tego morał? Jebać Nvidię i 12V HPWR!
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...