Skocz do zawartości

RTX 50x0 (Blackwell) - wątek zbiorczy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Pytanie dla speców. Matrix robi ok. 44500 na Port Royal na 800 W, ale Lightning Z na 1000 W robi tylko 39500 i nieważne co próbuję, nie da rady przekroczyć 40000 punktów.

Wszystko wygląda normalnie w Speedway czy Steel Nomad, ale zachowania w PR w ogóle nie rozumiem. Ktoś się spotkał z takim czymś?

To zaraz po PR 

Screenshot 2026-03-02 100905.png

Edytowane przez Hilt0n
Opublikowano
28 minut temu, sideband napisał(a):

Każdy wie, że tylko z 290x ma sens ten film. 

Żadne tam ventusy nie mają startu do 290x z uber mode.

Przerabiałem w życiu takie karty jak 9800GX2 czy też 4870X2, więc lekko to ujmując standardy kiedyś potrafiły być dosyć niskie ale mimo wszystko ventus jest memiczny. To taka ikona, tego co korpo-umysły usilnie nam próbują upchnąć, a jak ktoś już ładnie podsumował na bazie niskich cen chłodzeń Thermalrighta - to żaden wysiłek po taniości aby chłodzenie w GPU było lepsze ale wtedy droższe modele premium by nie miały takiego brania ;)

Opublikowano
7 godzin temu, Lameismyname napisał(a):

Mam prośbę. Wrzuciłbyś ten legendarny filmik na youtube i poczęstował linkiem? xD 

Proszę bardzo, ale nie wiem jak będzie z wyświetlaniem, bo yt krzyczy o prawa autorskie.

Wrzuciłem też tamte dwa wcześniejsze na kanał:)

 

 

  • Like 2
  • Haha 2
Opublikowano (edytowane)
16 godzin temu, Lameismyname napisał(a):

A ja aktualizuje w Nvidia App i mam w poważaniu xD 
A z DDU korzystam jak muszę, a że rzadko to bywa (np. przesiadka z AMD na Nvidię i odwrotnie) to nawet mnie to cieszy ;) 

No ja wczoraj bez DDU to bym w ogóle nie pograł bo crash za crashem na starcie po zainstalowaniu przez apkę. Następnie poszedł DDu unistaler i gry poszły od strzała :)

Edytowane przez Czarny_PLone
Opublikowano
2 godziny temu, Czarny_PLone napisał(a):

No ja wczoraj bez DDU to bym w ogóle nie pograł bo crash za crashem na starcie po zainstalowaniu przez apkę. Następnie poszedł DDu unistaler i gry poszły od strzała :)

Ja jako, że nie używam apki to ściągam stery ręcznie i instaluje jako czysta instalacja. DDU używam jak pojawiają się jakiekolwiek problemy.

Opublikowano

Ktoś się pytał o nowe drivery Nvidia. Podobno ograniczają napięcię, również na wartościach domyślnych. Kilka linków poniżej:

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-595-71-drivers-reportedly-caps-rtx-50-voltage-some-users-now-report-sub-3-0ghz-oc-boosts

https://www.techpowerup.com/346977/nvidia-geforce-v595-71-drivers-reportedly-restricts-voltage-on-rtx-50-series-gpus

 

Także, drivery coraz bardziej dopracowane :)

Opublikowano

To ta kasa pójdzie w las :E

Mógłbym masowo podawać ile sterowników GR było zwalonych na premierę na danej gry i trzeba było się cofać. Powtórzę kolejny raz sterowniki GR to ściema ;)

To nie wina AI tylko coś się zmieniło w driver teamie ubyło ludzi lub są zajęci innymi kwestiami dlatego tak to wygląda. Z wyłapywaniem durnych i ewidentnych bamboli oni od zawsze mieli problem poza tym mają za darmo testerów na całym świecie i wcale nie muszą się starać mając taki monopol.

Nikt ich nie goni z pałą, że muszą poprawić to i owo być lepszymi jak to było kiedyś.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • @LeBomB No ta. Potrzebne jest jakieś oficjlane uzasadnienie dla państw.  Jak pisałem, nie wiem jak Iran realnie stał z programem atomowym. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia i nigdy niczym podobnym nie uzasadniałem konieczności obalenia reżimu.   Większe znaczenie ma dla mnie choćby fakt, że zniszczenie reżimu powstrzyma mordowanie opozycjonistów. A z tym się rozkręcili po ostatnich dużych protestach. Tu już też pisałem, uderzenie powinno nadejść dużo wcześniej, pozwoliłoby to uniknąć rzezi. Ale lepiej teraz niż jeszcze później.   Póki co jest dobrze, dominacja lotnictwa USA i Izraela jest totalna. Bombardowania są na naprawdę ogromnym poziomie i reżimowi bandyci nie są w stanie nic z tym zrobić. Trzeba kontynuować i szykować operację lądową, by w najlepszym momencie wejść i dobić reżim. Czy choćby na początek wytepić siły reżimu na terenach Kurdów i potem z tamtą kontynuowac odbijanie reszty kraju.   Edycja: Dziś tak USA jak Izrael skupiają się na niszczeniu wyzutni rakiet i najpewniej składów samych rakiet. Zobaczymy ile reżim będzie w stanie wystrzeliwać za tydzień czy dwa.
    • Miało być porządnie, a tu wychodzi, że jednak tak nie będzie 
    • Tunel magnetyczny.    Przerost formy nad treścią. U nas popularna jest metodą na sznurek nie widziałem jeszcze automatu który by blokował możliwość nagłego cofnięcia butelki poprzez szarpnięcie. Jedna butelka można setki złoty dziennie robić do momentu aż się da złapać 
    • Wolski mówił że te ataki niby na oślep to rozkazy martwej ręki. Po zabiciu przywódcy otwierane są rozkazy które trzeba wykonać w rewanżu.   Nie były to jakieś spektakularne uderzenia więc sporą część potencjału Iranu zneutralizowano. Kraj liczy 90mln ludzi więc coś tam mogą sobie chałupniczo produkować. Zobaczymy jak to się potoczy. Dobrze mieć te 200L paliwa na jazdę wokół komina przez najbliższe dni Jeżeli pola naftowe, gazowe i infrastrukturę do tego mocno zniszczą to będzie przyśpieszona elektryfikacja pojazdów Zarobi USA i Rosja
    • Co prawda wzrost wyhamował, ale brak większego marketingu (ogółem, pomijam specyfikę auta, zastosowania itd.) może być spowodowany udziałem sprzedaży opon: + https://www.oponeo.pl/artykul/badanie-czy-polacy-wymieniaja-sezonowo-opony Także produceni / sklepy może chcą właśnie zwiększyć udział sprzedaży swoich opon AS; może Btw: W ~lipcu pojawi się nowy Vredestein AS Quatrac Pro 2; Zobaczymy, czy Apollo/Vredestein odrobią lekcję. *I dodam do znudzenia - nie jestem fanatykiem AS, co wiele razy opisywałem; Rejon, temperatury, kilometraż itd. i nie ma bata - opony sezonowe i kropka.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...