Skocz do zawartości

TYLKO Auta elektryczne (BEV) - dyskusje użytkowników i opinie zainteresowanych


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
8 godzin temu, AudRob napisał(a):

 

A jak rakieta je..nie w infrastrukturę krytyczną to nie masz prądu i jak naładujesz a paliwo gdzieś tam zawsze znajdziesz.

Agregaty też są zasilane ropą-benzyną.

wiec dlaczego ewentualnie nie moge podladowac EV z tego agregatu? :hmm:

 

ale wracjac do magazynow energii

 

https://elektrowoz.pl/magazyny-energii/baterie-tesli-pomagaja-na-ukrainie-z-jednego-samochodu-mozna-miec-12-domowych-magazynow-energii-financial-times/

 

https://www.money.pl/gospodarka/polska-kupila-ukrainie-500-akumulatorow-tesli-beda-zasilac-szpitale-i-szkoly-6925830384163808a.html

 

wiec jezeli REALNIE, bedzie jakies zagrozenie, to magazyn + agregat. z priorytetem na magazyn +PV 

Opublikowano

Do czego te elektryki?  O ekologii mówimy a syfu coraz więcej robimy, wokoło brak jakiejkolwiek ekologii Rosja pali , truje środowisko , morza oceany wywołuje wojny, Chiny , Tajwan, Białoruś ,USA to samo o Afryce nie wspomnę . Palenie węglem ma się dobrze, samoloty paliwo zrzucają testy jądrowe , przykłady można mnożyć więc pytam po jakiego grzyba kupować elektryka? Utylizacja akumulatorów też jest bardzo droga. Jak padnie aku w takim elektryku cena waha się od 50 000 do 80 000 zł , nie piszę o BMW i3 czy Tesli bo tam to uż kosmos. 

Nie widzę żadnych plusów.

  • Haha 2
Opublikowano
7 minut temu, AudRob napisał(a):

 Jak padnie aku w takim elektryku cena waha się od 50 000 do 80 000 zł , nie piszę o BMW i3 czy Tesli bo tam to uż kosmos. 

Nie widzę żadnych plusów.

A wiesz że akumulatory padają dużo dużo dużo rzadziej niż silniki spalinowe ? A nowy silnik spalinowy kosztuje również niemałe pieniądze.

Mam wrażenie że dużo krzyczysz ale niewiele wiesz na temat BEV, powielasz tylko plotki które w 90% są nieprawdą.

  • Upvote 1
Opublikowano
1 minutę temu, IceMan napisał(a):

A nowy silnik spalinowy kosztuje również niemałe pieniądze.

Zgadza się ale w moim przypadku nie mam powodów do zmartwień ponieważ jak zajdzie taka potrzeba sam go naprawie. Elektryka to można kupić do jeżdżenia po zakupy w mieście i do niczego więcej.

4 minuty temu, IceMan napisał(a):

A wiesz że akumulatory padają dużo dużo dużo rzadziej niż silniki spalinowe ?

Z tym się nie zgodzę dobry silnik spalinowy wytrzyma 5-6 akumulatorów zanim padnie.

Miałem auto że akumulator wytrzymał 10 lat firmy Motorcraft kupiony razem z autem.

A te akumulatory co teraz robią jak wytrzymają gwar, jest dobrze.

Opublikowano
19 minut temu, AudRob napisał(a):

Z tym się nie zgodzę dobry silnik spalinowy wytrzyma 5-6 akumulatorów zanim padnie.

Miałem auto że akumulator wytrzymał 10 lat firmy Motorcraft kupiony razem z autem.

A te akumulatory co teraz robią jak wytrzymają gwar, jest dobrze.

o jakim akumulatorze Ty piszesz ? 12V ? 

Opublikowano (edytowane)

tylko mimo zlego stanu technicznego za ktory odpowiada wlasciciel, nie ma to bezposredniego przelozenia na awaryjnosc danego modelu :Up_to_s: mylisz pojecia

btw. w PL 101% przejdzie badania tech :flaga2:

Edytowane przez SuLac0
Opublikowano
27 minut temu, SuLac0 napisał(a):

tylko mimo zlego stanu technicznego za ktory odpowiada wlasciciel, nie ma to bezposredniego przelozenia na awaryjnosc danego modelu 

Rozwalone zawieszenie po 4 latach bo auto jest za ciężkie czyli na etapie jego projektowania przewidzieli za słabe elementy to wina użytkownika czy awaryjność samochodu?

Opublikowano
8 minut temu, Katystopej napisał(a):

Rozwalone zawieszenie po 4 latach bo auto jest za ciężkie czyli na etapie jego projektowania przewidzieli za słabe elementy to wina użytkownika czy awaryjność samochodu?

a przy jakim przebiegu po tych 4 latach? 20kkm, czy 200kkm? bo EV robia statystycnzie wiecej nalotu, niz auta spalinowe w podobnym segmencie. ot szczegol...

Opublikowano
@huudyy Z publicznych statystyk (CEPiK/MC cytowane w prasie + NIK) wychodzi, że okresowe badanie techniczne „za pierwszym razem” przechodzi ~97–98% pojazdów, a negatyw to zwykle ~2–3%.

- 2023: 2,35% negatywnych (471 447 / 20 028 660 badań okresowych) → 97,65% pozytywnych (Magazyn Auto)
- 2022: 2,46% negatywnych (483 379 / 19 659 547) → 97,54% pozytywnych (Magazyn Auto)
- 2019: ~3,07% negatywnych (ponad 540 tys. / 17,6 mln) (Auto Świat)
- NIK podaje dla 2020: 2,5% negatywnych na ~19 mln badań (NIK)

Dwie ważne gwiazdki: „pozytywny” nie znaczy „bez żadnych usterek” (usterki drobne nie blokują wyniku), a danych stricte o „pierwszym przeglądzie nowego auta (po 3 latach)” publicznie nie kojarzę — te procenty to średnia dla całej floty.

gpt-5.2-2025-12-11

  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)
4 minuty temu, SuLac0 napisał(a):

nie trzeba bylo pytac GPT, przeciez to widac na drogach :hahaha:

Co widać? Że prawie połowa tesli nie przeszła pierwszego przeglądu? :E

Ale oblężona twierdza

Edytowane przez huudyy
Opublikowano
23 minuty temu, huudyy napisał(a):

Co widać? Że prawie połowa tesli nie przeszła pierwszego przeglądu? :E

Ale oblężona twierdza

Szkoda klawy, daj spokój.

41 minut temu, SuLac0 napisał(a):

 bo EV robia statystycnzie wiecej nalotu, niz auta spalinowe w podobnym segmencie. ot szczegol...

Wokół komina nie da się robić dużych przebiegów. Coś ci się klawa zaaaacina albo problem z pisownią, nie pierwszy raz chyba. 

Opublikowano

pytanie dot przegladow w PL w odniesieniu do przegladow w NO, jest kompletnie z czapy wziete - to sa zupelnie inne realia. szczegolnie w kwestii EV. 

oczywscie, kompletnie nie ma znaczenia czy auto zrobi 20kkm, czy 200kkm w te 4 lata. wazne, ze jest "news antyBEV" 

3 minuty temu, Cappucino napisał(a):

Wokół komina nie da się robić dużych przebiegów.

:hahaha:

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, SuLac0 napisał(a):

to sa zupelnie inne realia. szczegolnie w kwestii EV.

a ja myślałem, że stan zawieszenia, hamulców czy geometrii to jest wspólny mianownik na każdym przeglądzie w cywilizowanym świecie.

 

Każdego dnia uczę się czegoś nowego :E :E

PS w Danii wg Groka jest to samo :E

obraz.png.3ed2e23ab906aa0247d0266ee6f181ae.png

Edytowane przez huudyy
  • Upvote 1
Opublikowano (edytowane)

 

Godzinę temu, SuLac0 napisał(a):

pytanie dot przegladow w PL w odniesieniu do przegladow w NO, jest kompletnie z czapy wziete - to sa zupelnie inne realia. szczegolnie w kwestii EV. 

 

Przecież to TY wyskoczyłeś z polskimi przeglądami xD 

Edytowane przez Katystopej
Opublikowano (edytowane)
28 minut temu, huudyy napisał(a):

a ja myślałem, że stan zawieszenia, hamulców czy geometrii to jest wspólny mianownik na każdym przeglądzie w cywilizowanym świecie.

 

Każdego dnia uczę się czegoś nowego :E :E

PS w Danii wg Groka jest to samo :E

obraz.png.3ed2e23ab906aa0247d0266ee6f181ae.png

To samo było u niemców. https://elektrowoz.pl/porady/raport-tuv-2026-tesle-model-3-y-z-najwieksza-liczba-usterek-po-2-3-latach-i-najwiekszymi-przebiegami-50-000-km/

Edytowane przez Cappucino

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Hej jestem totalnie zielony i potrzebuje pomocy.Wymienilem komputer i nie mogę podlczyc kabla od Ethernetu do tyłu płyty głównej. Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WiFi DDR4 (B760GAMINGPLUSWIFIDDR4) https://imgur.com/a/WQRjhiF   Jak mogę temu zaradzić? Wymiana całego kabla nie wchodzi w grę bo idzie przez sciane  
    • W sumie dopiero teraz zauważyłem że tam są wrzucone jeszcze wyniki ze zwykłego rastra. Mimo że tabelka ma opis "Wyniki wydajności - RT i PT".   I pomyśleć że mnie za młodu cofali sprawozdania z laborek za nie opisanie jednostek na osiach w jednym wykresie...  
    • hejtujom!   W Polsce bateria polepiona poxipolem dostałaby pozytyw na przeglądzie. W imię zasady "jak nie widać, to nie się do czego przyczepić"
    • Tylko problem nie w tym, że zatrudniali (w ramach staży i praktyk 14-15 lat), tylko że władza firmy (w tym przypadku firma Tajwańska) przymykała oko na nieprawidłowości w zakresie zarówno weryfikacji wieku jak i zgodności z przepisami prawa. (2012 rok (Yantai), 2017 rok (iPhone X), 2019 rok (Amazon Alexa). Z tego co pamiętam to w Polsce jeszcze 20 lat temu uczniowie szkół zawodowych (15-16 lat) normalnie pracowali w fabrykach w ramach praktyk i nie było że 4 czy 6h tylko tyle ile zmiana. Polska PIP 2022-2023 "Najczęstsze naruszenia (co 7. pracodawca): Nieprawidłowości dotyczące czasu pracy młodocianych stwierdzono u około 15% kontrolowanych podmiotów (średnio co siódmy pracodawca zatrudniający nieletnich łamał przepisy) PIP Sprawozdanie 2022/2023. Problem nie w przepisach tylko ich respektowaniu niezależnie od rejonu świata. Nie wszystkie, a ta którą postawiłeś za przykład to akurat dwie trzecie (66%) wszystkich zobowiązań Evergrande stanowiły wpłaty od klientów, którzy zapłacili za mieszkania przed ich ukończeniem. Podobnie działających firm deweloperskich w EU było pełno tylko nie działających na taką skalę ale mechanizm był identyczny. Ostatecznie Pekin ograniczając limit kredytowania uniemożliwił dalsze  spekulacje finansowe w tym dokonywane przez inwestorów z  zagranicy. Giganci finansowi, tacy jak BlackRock i Vanguard ponieśli straty liczone w setkach milionów dolarów. Nie będę wnikał w jakim stopniu do to był ruch taktyczny, a w jakim polityczny.    "mało efektywne"    https://academia.pan.pl/technologiczny-zwrot-swiata-kto-naprawde-prowadzi-w-nauce/ https://stat.unido.org/portal/storage/file/publications/qiip/World_Manufacturing_Production_2025_Q2.pdf https://businessinsider.com.pl/gospodarka/goldman-sachs-prognozuje-wzrost-gospodarczy-chiny-i-usa-zaskocza-wynikami/pwpbh9c   Jakby funkcjonowali w bardziej zoptymalizowanym systemie, to mieliby pewnie 100% we wszystkich kategoriach...      
    • Nie no, co ja gadam. 🙈 Dzisiaj pewnie odpalę. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...