Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 godziny temu, Kyle napisał(a):

Telepanie nie sądzę by zależało od wtrysku bezpośredniego vs pośredniego.

Zależy. Doskonale to widać w przypadku silników z podwójnym wtryskiem. Dla przykładu - zimny silnik 2.5 w hybrydach Toyoty odpala na wtrysku pośrednim, po parunastu sekundach przełącza się na bezpośredni. Słychać różnicę :) Aczkolwiek i tak jest to dużo, dużo gładsza praca niż diesla.

 

4 godziny temu, GordonLameman napisał(a):

Szczerze to 2.0 TDI ma świetną kulturę pracy. 

W porównaniu do 1.9 TDI na pompie czy 1.4 TDI to tak :E 

1 godzinę temu, larry.bigl napisał(a):

Czy waszym zdaniem diesla raz częściej trudno sprzedać? Niezależnie od rocznika?

Tak. 

Opublikowano (edytowane)
2 minuty temu, trepek napisał(a):

zimny silnik 2.5 w hybrydach Toyoty odpala na wtrysku pośrednim, po parunastu sekundach przełącza się na bezpośredni. Słychać różnicę :) 

Napisz coś więcej (na czym ta różnica polega - hałas czy drgania?). Może będziesz miał okazję zaglądnąć pod maskę, czy już gołym okiem widać różnicę w "telepaniu"?

Edytowane przez Kyle
Opublikowano
41 minut temu, trepek napisał(a):

 

 

W porównaniu do 1.9 TDI na pompie czy 1.4 TDI to tak :E 

 

Nie,  w nowszych generacjach jest naprawdę dobrze. Sąsiad ma Passat B8 w fajnym "śliwkowym" (?)  kolorze, ładna fela - TDI też pracuje w nim mięciutko i cicho. 

  • Upvote 1
Opublikowano
53 minuty temu, trepek napisał(a):

W porównaniu do 1.9 TDI na pompie czy 1.4 TDI to tak :E 

 

Na pewno w porównaniu do Multijeta :E 

 

A serio - Octavia 4 z 2.0 TDI chodziła pięknie. Słychać było klekot, bo to diesel, ale nic nie telepało, szarpało etc. Miałem ją do bodaj 75 tys km i nic się w tym czasie nie zmieniło.

  • Upvote 1
Opublikowano
Godzinę temu, GordonLameman napisał(a):

Na pewno w porównaniu do Multijeta :E 

Multijet działa jak sieczkarnia, każdy jeden. Miałem V40 z 1.9dci, w tym czasie tata miał Cromę z 1.9 jtd, jak Volvo stało przy tym włoskim wynalazku na odpalonych silnikach to niczym mercedes przy wartburgu :E

 

w Ducato mam rozwinięcie multijeta, 2.2 z Jeepa, w okolicach 1000-1500rpm chodzi jakby się miał rozpaść, przesiadka z 2.2 hdi w Jumperze byla bolesna xD

  • Upvote 1
Opublikowano

Ja pamiętam do dzisiaj, że moje 1.9 CDTi 16v 150km (fabryczna mapa) brzmiało inaczej / miało inną kulturę pracy niż 1.9 JTD 16v 150km w budzie AR 147 (fabryczna mapa) Znajomego;
Pomijając drobne i rzadkie usterki mojego 1.9...

  • Haha 1
Opublikowano

Sam zderzak przód, i to X lat temu jak był zakładany przez Młodzieńca Helmuta i nie zdążył go uszkodzić :E 
I może wybrakowany, ale tak - chociaż mogłem być dumny (na poboczu), że jakimś cudem kupiłem auto ze zderzakiem z Irmscher i500:
image.thumb.png.e9cfe525b121763f240be5da9d2943c2.pngimage.thumb.png.8993bfc2f037ad359475a24c61dd438c.png

Choć mój zgubił już boczne listwy od spodu/na rogach;
Reszta to był fantazja Helmuta, progi Steinmetz, tylna dokładka zderzaka z polifta + wycinane diaxem otwory na 2x kominy Remusa...listwa na klapę, 18" felgi zimowe w spadku bo...

Co tam mody... Największą wtopą było to, że byłem święcie przekonany, że kupiłem VC w wersji GTS...
A wyszło, że jednak nie każdy liftback/hatchback przed-liftowy to automatycznie GTS... w tym moje cudo :| 
Także ten zakup od a do z to była porażka :E 

  • Like 2
Opublikowano

Fajny sprzęt, swego czy miałem rozkmjne czy brać Vectrę OCP czy Octavię 1 vRS, wybrałem to drugie bo trafiła się najlepsza wersja pod słońcem i tak już 9 lat ją mam. Nadal jednak wzdycham do Vectey.

Opublikowano
6 godzin temu, bergercs napisał(a):

Nie,  w nowszych generacjach jest naprawdę dobrze. Sąsiad ma Passat B8 w fajnym "śliwkowym" (?)  kolorze, ładna fela - TDI też pracuje w nim mięciutko i cicho. 

Rok temu jezdzilem nowa Octavia 2.0 TDI z DSG. Dalej to trzesie. Wiadomo, ze nastapil duzy postep w stosunku do diesli z poczatku wieku ale jak sie przesiadasz z nowej benzyny to wiesz, ze siedzisz w dieslu. 

  • Like 1
Opublikowano
7 godzin temu, Kyle napisał(a):

Napisz coś więcej (na czym ta różnica polega - hałas czy drgania?). Może będziesz miał okazję zaglądnąć pod maskę, czy już gołym okiem widać różnicę w "telepaniu"?

ESa nie mam juz pol roku, teraz jezdze SantaFetka z bezposrednim wtryskiem. W ESie bylo slychac, kiedy przelacza sie miedzy wtryskiwaczami, drgania nie byly wyczuwalne. Glownie to bylo slychac jak sie stalo obok samochodu. Ot, z maslanej pracy przechodzil na bardziej wyrazista. Szkoda, ze tego nie nagralem.

  • Thanks 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • UPDATE: Zacznę od tego, że podmieniłem kartę kolegi (RTX 5070) w moim komputerze, gdzie mam RTX 4070 Ti SUPER od Gainward'a i... karta jest normalnie widoczna. Pierwsze wniosek? Płyta, gniazdo PCIe jest uszkodzone? Jednak coś nie dawało mi spokoju i przy obserwacji zauważyłem, że wtyczka kabla HDMI w gnieździe karty zintegrowanej wchodzi głębiej niż w karcie RTX. Ewidentnie widać, że tłoczenie i nachodzenie ramki "okołośledziowej" blokuje w górnej części pełny docisk. Kompletnie tego nie rozumiem dlaczego tak to robią w obudowach jakby na oko klecili je w garażu. I wtedy pomimo przestrzeni między śledziami, porty HDMI, DP nie są na środku, a wysoko przy górnej krawędzie ramki oddzielającej. (Podobnie miałem w obudowie Corsair, ale odnośnie karty dźwiękowej, musiałem kombinować by wtyczki się zmieściły... (bo to STX, gdzie mamy grube wejścia). To trochę komiczne, by modyfikować fabrykę, lub jej pomagać... Po dokładnym obejrzeniu obudowy zdawało się jakby miejscami była lekko wypaczona, niektóre jej fragmenty. A to tylna ścianka od wewnątrz jedno wgniecenie, strasznie te blachy "lelawe" dziś robią i delikatne. Pamiętam swoją obudowę ZALMAN Z12, mogłem na serio na niej usiąść. Widzę pewne nierówności w ramkach gniazd płyty, ale ile się dało to naprostowałem manualnie, poluzowałem wkręty od płyty, ale nie drgnęła by ją jakoś przesunąć. Podłożyłem pod płytę plastikowy ślizg, by była bardziej wyprostowana. Z tyłu blacha od SSD/HDD latała sobie wesoło, niedokręcona, zęby nie trafione... Śledź od RTX nie dochodzi do ramki, stąd też oprócz blokady ramki problem z dystansem kabel-gniazdo.  Co do stabilności. Testuję na okrągło - wszystko śmiga. System od zera, nowe sterowniki. Nie miał ustawionego profilu dla pamięci DDR5, po konsultacjach z czatem-gpt już wiem, że dla AMD trzeba ustawić EXPO1 czy jakoś tak, u siebie na Intelu mam XMP. Szereg testów na stabilność, wszystko jak skała.  Dobrze, że ów ramkę dało się odkręcić i zdemontować, wtedy poszła w ruch piłka do metalu. Wyciąłem fragment dla HDMI i DP, resztę zostawiłem, choć mogłem w sumie całość usunąć, ale i tak więcej niż jednego monitora nie będzie używał. Także taki finał ma ta nietypowa usterka. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i zaangażowanie. Poniżej trochę fotek.    
    • To już nie jest satyra... To jest dokument  
    • Były tam niesamowite zwroty akcji, dlatego bez jakiegoś omówienia na tubie ciężko było to ogarnąć     Co do PB to jest u mnie TOP3 jak chodzi o seriale. Ale to też tak do ucieczki z więzienia i chwilę później. A zrobili z tego taką telenowelę że się później już wymiotować chciało. Nie wiem jaki bym miał teraz odbiór tego, choć pewnie nie taki jak 20 lat temu. Też ostatnio zobaczyłem Dextera ponieważ znajomy polecał, i tutaj też był głosy że spoko serial... nie będę komentował, ale to jest straż wiejska a nie grono detektywów, serio tak infantylnego serialu chyba jeszcze nie widziałem, może jakbym kiedyś oglądał to miałbym inne podejście.     
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...