Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

235/45 r18

koła mają średnicę mniejszą od org. wymiaru, felgi waga jak 17" org. bo te są mniej napakowane, opony lżejsze od org. , nie zauważyłem pogorszenia osiągów 

6 minut temu, Krzysiak napisał(a):

Całkiem fajny silnik, brat go ma w cla, tyle że 163KM i pozytywnie mnie zaskoczył.

w cla jest trochę inny, inna powłoka cylindrów i inny osprzęt, sam chciałem wgrać soft z motorka 150kucy , jaki jest w daćkach, byłem tu w nl w serwisie tuningu ,pooglądali, pogadali i stwierdzili ze w 150km wersji jest inny osprzęt, więc 1:1 wgranie nie wejdzie, zaproponowali boxa na 155kucy/290 niutów (z pomiarem na hamowni), ale na razie odmówiłem, nie przekonują mnie boxy 

ogólnie silnik daje radę, wiadomo, jak się go pałuje to łyka paliwka, na autostradzie przy prędkościach 100-110 z boxem i 2 rosłymi chłopami + bagaż, 7,2 litra mierzone na dystrybutorze, przy 130 już bierze 8,8-9/100km

raz dla zabawy jechałem za autobusem 2 dł. auta , ze stałą prędkością ok 100km to po 100 kilometrach wyszło 5,2 litra średniego 

ale miałem dość, znałem rozkład każdej ryski na tyle autobusu %-)

Edytowane przez SylwesterI.
Opublikowano
30 minut temu, Klima napisał(a):

2 tygodnie temu zapodałem na auto. Nie mam dużego doświadczenia z wojskami, ale ten uważam za dobry produkt. 

Ulewa przez całe Czechy, Austrię i Słowenię, teraz słońce, a jak się pochlapie to dalej kropelki spływają. 

Ja od dłuższego czasu ten stosuje. I jestem bardzo zadowolony :) 

Opublikowano
Godzinę temu, SylwesterI. napisał(a):

235/45 r18

 

 

Jak to wpływa na komfort? Ja mam 225/45 R17 w Saabie i trochę czuć już ten niski profil. Ostatnio widzialem XC90 na jakiejś chyba największej fabrycznej feldze i tam profil też był bardzo niski. Jak jeździłem służbowym X6 340i czy nawet Kia Sportage z dość niskim profilem to komfort był słaby. Dla mnie największa zaleta SUVa to większy profil na którym progi, krawężniki i dziury są mniej wyczuwalne. 

Opublikowano (edytowane)

Ja latam na 235/40R19 i jest ogólnie ok...choć fakt że dziury lepiej omijać, ten rok był mało łaskawy dla mnie w tej kwestii, bo przez jadących z przeciwka którzy nagle odbili do osi jezdni, przez co musiałem przybrać pobocza jedna chyba w czerwcu skończyła się prostowaniem felgi a druga dziś pęknięciem opony.

Edytowane przez Krzysiak
Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, KiloKush napisał(a):

 

Jak to wpływa na komfort? Ja mam 225/45 R17 w Saabie i trochę czuć już ten niski profil. Ostatnio widzialem XC90 na jakiejś chyba największej fabrycznej feldze i tam profil też był bardzo niski. Jak jeździłem służbowym X6 340i czy nawet Kia Sportage z dość niskim profilem to komfort był słaby. Dla mnie największa zaleta SUVa to większy profil na którym progi, krawężniki i dziury są mniej wyczuwalne. 

Trzepie mocniej, tu nie ma nawet co polemizować, gumy na wysokość jest 2cm mniej pomiędzy felgą a podłożem, w porównaniu do org. 17-tek, z tym ze w nl drogi są w dobrym stanie, przynajmniej w mojej okolicy, za to co chwila progi zwalniające.

Ale auto jeździ pewniej w zakrętach i chyba buja się mniej, takie mam odczucia.

Dustek generalnie ładniej wybiera nierówności, jest wysoki, ma fajny kąt natarcia.

Przykładowo do pracy jeździmy na zmianę w 3 auta: dustkiem, paserati b8 i golfem vii, tamte auta w środku to wiadomo mercedesy w porównaniu do dustka, ale w 3 (z 300-350kg żywca) jak jedziemy, to na progach muszą zwalniać, baaardzo mocno, gdzie ja tylko gaz odpuszczam, na rondach jest tak, że na środku jest klombik potem okrąg o 2m szerokości od klombiku z 2-3cm krawężnikiem, chłopaki przed rondem po heblach i w kółeczko, ja jadę prawie prosto, byle klombik ominąć (oczywiście jak jest pusto). Wymijanie na wąskich drogach, u mnie niestraszne zjechać na pobocze, w osobówkach heble i ostrożne wymijanie.

Potem wyskakujemy na autostradę, to wiadomo wageny odlatują, generalnie droga do pracy to samo, ale na dustku płynniej, ani tak nie przyśpiesza, ani nie trzeba hamować.

Edytowane przez SylwesterI.
  • Haha 1
Opublikowano

Ibiza mojej mamy została kupiona na oryginalnych kołach 17" z oponami 215/40R17. Plan był by kupić inne felgi i opony 185/60R15. Ostatnio mama stwierdziła, że w sumie to dobrze się jej jeździ na 17", bo auto się jej pewniej prowadzi i ładniej wygląda. No i zostaje 17. :)

 

Wpadną tylko opony całoroczne w minimalnie innym rozmiarze 205/40R17. Raz, że auto ma powalającą moc 86 KM, dwa, że wychodzi ~100 zł mniej na oponie, przy różnicy średnic kół tylko 8 mm.

Opublikowano

Oczywiście, ja bym wolał jednak ten sam rozmiar przynajmniej.

Choć widziałem na otomoto jak kształtują się ceny opon i te najpopularniejsze rozmiary rzeczywiście potrafią być droższe do rozmiaru o 5mm szerszego/węższego, a mniej popularnego.

Jak dla siebie kupowałem to różnica potrafiła sięgać prawie 200zł na 1 laczku. 

Opublikowano
12 minut temu, TheMr. napisał(a):

Co do opon, Michelin cross climate 2 na mokrym nadają się do kibla. Mam nadzieję że poprawili to w cross climate 3. Trzeba było Goodyeara brać :E 

 

Wada wielu zimówek nawet z górnej półki. A w zimę przecież częściej jest mokro niż śnieg bo i tak sypią solą 

Opublikowano (edytowane)

Ja na zimę poszedłem w niehomologowane :E Jakoś uznałem, że 225/50R17 na ciężkiej krowie będą lepsze niż 215/55R17... cena nie miała znaczenia bo ~10zł na oponie drożej na korzyść szerszych.

Edytowane przez Krzysiak
  • Upvote 1
Opublikowano

W Ibizie głównym czynnikiem za węższą opona jest niska masa auta, niewielka moc i przede wszystkim spora oszczędność na oponie (100 zł mniej na sztuce). A różnica w wysokości ścianki bocznej to zaledwie 4 mm, wartość pomijalna. 

  • Upvote 1
Opublikowano
W dniu 6.09.2025 o 10:09, TheMr. napisał(a):

Co do opon, Michelin cross climate 2 na mokrym nadają się do kibla. Mam nadzieję że poprawili to w cross climate 3. Trzeba było Goodyeara brać :E 

 

Powiem Ci jak popada mocniej. Wziąłem Crossclimate 3 Sport do mojej Kijanki.

Opublikowano (edytowane)

W końcu je odebrałem, znaczy się swoje 4 kółka :)

 

Sesja i odpowiedni wątek jutro

 

2,5 FHEV ST Line X. Opony oczywiście wielosezon Goodyear Vector 4season

IMG_20250912_145308892~2.jpg

 

A i nie firmowe dostane od szefa. Tym razem moje, własne (ale na moją firmę :E )

 

Edytowane przez Petru23
Opublikowano (edytowane)

Wczoraj sobie przywiozłem od Jaruxa felgi na zimę. Od razu odhaczyliśmy mini spot z Grzesiem i Hetmanem w słynnym garażu w którym robione są pomniki (stara gwardia motolaba wie o co chodzi) 😎

 

 

IMG_20250915_091931023_HDR_AE.jpg

Teraz umyć, wrzucić opony i zima może przychodzić.

Edytowane przez Krzysiak
  • Like 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Często wystarczą dobre przedmioty i buffy, nie musisz mieć nie wiadomo jak wyśrubowanych statystyk. W Eldenie ludzie biją bossów na strzała bez żadnego levelowania. 
    • @LeBomB i wykrakałem bo znowu sięto pojawiło, najpierw coś mi filmy na youtube sie zacinały, potem w grze też jakieś przyciecia już w menu i wywaliło taki sam błąd, wszystko mam dobrze podopinane
    • Sekiro nie zagram, nie podoba mi się rytmiczna gra, bo to nie ma nic wspólnego z soulsami. Kiedyś jak miałem RX 570 8GB w 2019, to testowałem "demo"- pograłem, bo lubię japonistykę, takie klimaty ale to gra rytmiczna, która wymaga i polega tylko na parowaniu, skakaniu to nie dla mnie. Po kij mam katanę, którą używam tylko do zadania "zabójczego" uderzenia, które zje kropkę życia i zaczynamy od nowa. Nie mogę rzucić się na przeciwnika i zaciachać go kataną, bo praktycznie nic nie zada obrażeń, wszystko polega na zdjęciu postury z przeciwnika, a by to zrobić trzeba unikać, skakać czy parować ciosy= rytmiczna gra.  Lies of P jest świetny, mi się podobało mimo, że dosyć często padałem, w nowe lokacje wchodziłem powoli, by nie zostać zaskoczony przez jakiegoś niemilca. 
    • @VRman nie no spoko, ja rozumiem że każdy ma inne potrzeby i co dla jednego jest fajną opcją dla drugiego może nie być warte uwagi. Poprostu mnie trochę to rozbawiło  bo w zasadzie nie widziałem nawet chyba żadnego monitorka 4K OLED powyżej 240Hz. Stąd ten mój komentarz. Zrozumiałem Twój wpisa tak że w tej cenie byś oczekiwał 4K z jakimś kosmicznym odświeżaniem   Chyba że mówisz o jakichś dual-ach 4K 240Hz / 1080p 480Hz to spoko, jeżeli ktoś korzysta to pewnie też nie szuka modelu oferującego tylko 4K w defie.  Jeden woli maksymalne odświeżanie kosztem rozdzielczości a kto inny pójdzie w drugą stronę.  Odniosłem się do tego konkretnego przykładu dla monitora 4K. Także nie bierz tego do siebie bo może się po prostu nie zrozumieliśmy   Jeżeli celujesz w max refresh rate to wiadomo że lepiej wydasz pieniążki kupując jakiegoś oledzika 1440p 360Hz czy 1080p 500Hz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...