Skocz do zawartości

Techniki rekonstrukcji obrazu w grach - NVIDIA DLSS, AMD FSR, Intel XeSS, Sony PSSR oraz inne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opublikowano

Teraz to już nie tylko programiści będą się lenić optymalizować gry bo mamy DLSS czy FG. Teraz to nawet artyści zaczną się lenić i robić gówno grafikę bo DLSS 5 podkręci finalny efekt. :E 

 

Dla mnie komedia.

  • Like 1
  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)

wygląda dyskusyjnie. naprawde potrzeba nam takiego poziomu grafiki, ze to juz nie wiadomo czy to gra czy film?

 

ciekawe tez jak finalna wersja bo to lecialo z dwoch 5090 i ta druga tylko do dlss 5.

 

Nvidia z AI już właściwie wszystko wymienia w grze i zaraz to wrzucisz metal gear 1 z msx i Ci zrobie nową Delte :D

 

PS ciekawe ze to nazwali DLSS 5. Czyzby upscaling doszedł już do ściany i nie znaleźli sposobu na zrobienie 4K z 240p by wygląda "lepiej niż natywne"? :D

Edytowane przez MroczneWidmo
  • Upvote 1
Opublikowano

Super jest, wyjdzie kolejny jakiś "gender" to coś naprawi postacie bez modów, jedyny problem jest taki:
"Coming in Fall 2026, Nividia's DLSS 5 is a brand-new technology for RTX 50-series GPUs, bringing next-gen quality, photo-realistic lighting to any supported game."

 

Więc obejdę się bez tego :sciana:

Opublikowano

To jest tylko ciekawostka. Nigdy na poważnie nie odpaliłbym czegoś takiego w grze. ;) Przecież to tylko przekłamuje pierwotny zamysł twórców. Wolę widzieć to co chcieli pokazać mi artyści, niż to co wymyśliło sobie w danym momencie AI. A realizm w grach jest dla mnie bezwartościowy, często wręcz na minus. Mniej realistyczne gry lepiej działają na wyobraźnię. Liczę że to się nie przyjmie i zostanie tylko jako demo.

Teraz, SebastianFM napisał(a):

To nie powinno się nazywać DLSS 5. DLSS to skrót od Deep Learning Super Sampling.

A to swoją drogą. No ale marketing swoje.

  • Like 3
  • Upvote 1
Opublikowano
Teraz, Reddzik napisał(a):

Super jest, wyjdzie kolejny jakiś "gender" to coś naprawi postacie bez modów, jedyny problem jest taki:
"Coming in Fall 2026, Nividia's DLSS 5 is a brand-new technology for RTX 50-series GPUs, bringing next-gen quality, photo-realistic lighting to any supported game."

 

Więc obejdę się bez tego :sciana:

Raczej 2x 5090 😅

https://ithardware.pl/aktualnosci/nvidia_dlss_5_premiera-49446.html

  • Haha 2
Opublikowano (edytowane)
19 minut temu, sideband napisał(a):

To wygląda jak jakiś efekt na shaderach z reshade mowa o tej podmiance oświetlenia. Każda gra zaczyna wyglądać tak samo :hihot:

Zgadza się, Nvidia wykminiła, że największe wrażenie robi ten realistyczny "szary" filtr znany jeszcze z modyfikacji shaderów do GTA 4 wmawiając ciemnocie, że to kosztuje tyle wydajności, jak ktoś miałby samemu coś takiego zrobić bawiąc się w ReShade to jest to nieciekawe natomiast gdy jest to oficjalnie no to już trzeba cieszyć się jak małe dziecko:

 

 

Edytowane przez Gothic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
    • @Dikson Spotkałem się z takim czymś na początku zeszłego roku na OLX, kilka takich kont zgłosiłem i je zablokowali. Widać, że jest to walka z wiatrakami, najwidoczniej dalej udaje im się oszukiwać ludzi. 
    • Gdzie w końcu kupiłeś?  Ja akurat złotego wolę i nawet w przezroczyste etui wsadzę bo mi się bardziej podoba . 
    • Długo czytałem ten temat bez konta, ale w końcu nadszedł czas na kupno OLEDa. Do tej pory własciwie byłem nastawiony na Asusa PG27UCWM, ale ostatnio też zacząłem się jednak zastanawiać nad QD, a dokładniej Dell AW3426DW. Nastawienie na WOLEDa (czy jak to się tam teraz zwie bez white pixela) było głównie z obawy przed rysami przy czyszczeniu, ale niby w tej najnowszej generacji mocno poprawili wytrzymałość ekranu. Okno mam typowo za samym monitorem, więc z tym nie powinno być problemu, bo wprost na niego nic nie świeci + w razie czego mam rolety. Sam monitor będzie na ramieniu, więc minusy i plusy podstawy tych modeli mnie nie interesują. Mogę prosić o podpowiedzi czy warto iść w QD czy jednak poczekać np. na testy tego Asusa jak już się pojawi? Ew. może popatrzeć na jakieś inne modele QD oprócz tego Della, bo jednak do tej pory siedziałem na IPS 16:9, więc będzie to spory przeskok, ale z drugiej strony wolałbym chyba od razu przejść na 4K. Monitor będzie do grania, przeglądania internetu i okazjonalnego oglądania filmów (chociaż od tego głównie mam LG C4). Z takich dodatkowych rzeczy, to też nie mam zamiaru jakoś bardzo dostosowywać się pod monitor, jak np. ukrywanie paska windows. Mam świadomość, że szybciej się przez to może wypalić. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...