Skocz do zawartości

Mój Garaż / moje Auto.... dodaj swoje


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
5 godzin temu, lesiu155 napisał(a):

U mnie w bloku nowy passat stoi, nie wiem co tam za koło siedzi bo się aż tak nie przyglądałem ale strzelam, że 17 - wyglądają jak kółka od wózka sklepowego :D

Passat B9 wygląda "normalnie" dopiero przy 19'. Ze wszystkimi mniejszymi felgami, wygląda karykaturalnie.

Opublikowano (edytowane)

Dziś 8h przy 508...człowiek się odzwyczaił od skakania, siedzenia, leżenia przy aucie...padam :E

 

Ogarnięte malowanie zacisków, konserwacja wnęk nadkoli i jakieś duperela z przodu na dole, typu brakujące spinki zderzaka czy osłony pod silnikiem.

 

Także po 2 weekendach przy nim spędzonych już gotów do sezonu.

 

tBCUATf.jpeg

xnU0OrI.jpeg

tMXSHIb.jpeg

 

Tak, wiem miałem zdjęte nadkola i nie wypchnąłem wgniotki na przednim błotniku...o tym że miałem to zrobić przypomniałem sobie po zrobieniu fot gdy to na nich zobaczyłem 8:E

Edytowane przez Krzysiak
  • Like 4
Opublikowano
Godzinę temu, dannykay napisał(a):

A co to za gumy? Nie jeżdżę jak debil a w passacie znowu przednie do wymiany :E goodyear Eagle f1. Poprzednio miałem miśki pilot sporty i też w oczach znikały. 

Którą wersję Eagle F1 masz? Nowe Asymmetric 6 i Pilot Sport 5 są podobne poprawione pod tym względem i szacunkowy przebieg jaki pokonają według testów plasuje je w czołówce. 

Sam mam Asymmetric 6 i jestem z nich bardzo zadowolony, ale trudno mi oszacować zużycie po jednym sezonie. Ale pod względem przyczepności na suchym i mokrym (moje subiektywne odczucie) są lepsze od Falkenów FK520 które miałem poprzednio. 

Opublikowano

W 255/40R17 raczej nie ma dużego wyboru. :) 

Kumho Ecsta PS71 jest w bardzo dobrej cenie i dobrze wypadło w ostatnim teście, ale nie miałem nigdy do czynienia.

A jak ma być premium to w tym rozmiarze chyba tylko Pilot Sport 4.

Opublikowano
17 godzin temu, dannykay napisał(a):

Myślałem nad hankookami, ale nie mogę znaleźć rozmiaru 255/40/17 na tylną oś.

https://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s=1/letnie/t=1/osobowe/p=1/hankook/r=1/255-40-r17

 

Ja bym zdecydowanie szedł w Hankooki Evo, kleją lepiej od Falkenów FK520, a tym bardziej od starszych FK510. No i też nie lecą tak w oczach jak Falkeny FK. Ogólnie Koreańczyki (Hankook, Nexen) robią ostatnio całkiem dobre opony, niewiele odstające od premium, a w dużo lepszych cenach.

Opublikowano

A Hankooków Evo mamy już 4 generację. I tej najnowszej jeszcze nie ma w rozmiarze 255/40R17.

 

Co do Nexena mam mieszane uczucia. Aspirują do bycia klasą średnią, ale jeszcze nie budzą mojego zaufania. Jeszcze nie tak dawno mieli w ofercie ten sam model opony, w tym samym rozmiarze z różnymi etykietami (zachowanie na mokrym od B do chyba E). Możliwe, że najnowsze modele są już poprawione i ujednolicone pod tym względem, ale jeszcze nie zagłosuję na nich swoim portfelem.

Opublikowano
5 godzin temu, Katystopej napisał(a):

Nexen dopiero teraz się wyrabia, Hankook od kilkunastu lat jest rewelacyjną oponą.

Na scenicu miałem Ventus prime 3, a następnie 2 komplety nexenow n'blue HD. Ventusy sztywniejsze, mniej się leją w gorące dni. Nexeny bardzo dobrze kleją. Teraz z przodu założyłem kumho Eco wing i nie wiem,mam wrażenie że auto jest narowiste i dość często wkracza kontrola trakcji, gdzie na nexenach czy ventusach nigdy nie miało to miejsca. Mówimy o 110konnym dieslu. 

Opublikowano

245/40/r17 spasuje autu? (w średnicy 8mm różnicy vs 255);

Bo wtedy mam nowe Kumho Ecsta Sport 'PS72' - które nie są następcą PS71 a... PS91 :E 
Jak PS91 poza prowadzeniem nacisk położony na zwiększony przebieg;

Ew. w tym rozmiarze do dorwania Bridgestone Turanza 6;

W 255 to patrzyłbym na Conti ;
UltraContact

Opublikowano
7 godzin temu, dannykay napisał(a):

A v12 evo?

Miałem, fajna opona, ale trochę głośniejsza i dobrze klei jak jest ciepło bo to twardsza opona. Poniżej 10 stopni już było coraz gorzej. 

 

Potrzebujesz 255? Trochę przerost formy nad treścią ;) Jak nie masz felgi szerszej niż 8" to 235/45 w zupełności wystarczy. 

Opublikowano (edytowane)

Sprawdziłem co w ogóle było wcześniej założone i okazuje się, że poprzednik jeździł na 225/45 przód i 235/45 tył, Heh. Sam już nie wiem :E wg kalkulatorów 9mm różnicy i oponeo dopuszcza taki zamiennik

Edytowane przez dannykay
Opublikowano
53 minuty temu, bergercs napisał(a):

Jest lekka zapaść na rynku używanych. Takie w budżecie 30-40k jeszcze jakoś schodzą, ale 60-70k prawie niesprzedawalne (ludzie wolą albo trochę dołożyć do jakiegoś Dustera, albo kredyt/leasing na droższe.

I się wcale nie dziwię. Używki strasznie podrożały. Za Jazza II potrafią wołać więcej niż ja dawałem za swojego w 2014r. Tak jak jeszcze 3 lata temu w kwocie do 50k można było dostać w miarę świeże i nie najbiedniejsze auto tak teraz dramat. 

  • Upvote 1
Opublikowano
10 godzin temu, bergercs napisał(a):

ludzie wolą albo trochę dołożyć do jakiegoś Dustera, albo kredyt/leasing na droższe.

W moim przypadku nałożyło się kilka czynników:

- ludzie boją się, że Seat zniknie z rynku

- CUPRA wywaliła potężne rabaty w wyprzedaży rocznika

- sprzedawałem na umowę k/s

- w podobnym budżecie można dostać nowe auto z Chin

- Leon nie był SUVem, ani nawet kombi. Mało kto chce hatchback’a

- co ciekawe, kilka telefonów miałem z pytaniem o silnik i finalnie słyszałem „a chyba kupię coś z 1.5, bo się BOJĘ MOCY 2.0” %-)

 

Odwieczna prawda to, że człowiek się cieszy dwa razy w przypadku samochodu. Pierwszy jak kupuje i drugi kiedy sprzedaje. 

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)
10 godzin temu, bergercs napisał(a):

Jest lekka zapaść na rynku używanych. Takie w budżecie 30-40k jeszcze jakoś schodzą, ale 60-70k prawie niesprzedawalne (ludzie wolą albo trochę dołożyć do jakiegoś Dustera, albo kredyt/leasing na droższe.

Siostra 4 letnią C3 wystawioną za 69500 w automacie sprzedała w jeden dzień miesiąc temu za 69000 :P

Edytowane przez Katystopej

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
    • @Dikson Spotkałem się z takim czymś na początku zeszłego roku na OLX, kilka takich kont zgłosiłem i je zablokowali. Widać, że jest to walka z wiatrakami, najwidoczniej dalej udaje im się oszukiwać ludzi. 
    • Gdzie w końcu kupiłeś?  Ja akurat złotego wolę i nawet w przezroczyste etui wsadzę bo mi się bardziej podoba . 
    • Długo czytałem ten temat bez konta, ale w końcu nadszedł czas na kupno OLEDa. Do tej pory własciwie byłem nastawiony na Asusa PG27UCWM, ale ostatnio też zacząłem się jednak zastanawiać nad QD, a dokładniej Dell AW3426DW. Nastawienie na WOLEDa (czy jak to się tam teraz zwie bez white pixela) było głównie z obawy przed rysami przy czyszczeniu, ale niby w tej najnowszej generacji mocno poprawili wytrzymałość ekranu. Okno mam typowo za samym monitorem, więc z tym nie powinno być problemu, bo wprost na niego nic nie świeci + w razie czego mam rolety. Sam monitor będzie na ramieniu, więc minusy i plusy podstawy tych modeli mnie nie interesują. Mogę prosić o podpowiedzi czy warto iść w QD czy jednak poczekać np. na testy tego Asusa jak już się pojawi? Ew. może popatrzeć na jakieś inne modele QD oprócz tego Della, bo jednak do tej pory siedziałem na IPS 16:9, więc będzie to spory przeskok, ale z drugiej strony wolałbym chyba od razu przejść na 4K. Monitor będzie do grania, przeglądania internetu i okazjonalnego oglądania filmów (chociaż od tego głównie mam LG C4). Z takich dodatkowych rzeczy, to też nie mam zamiaru jakoś bardzo dostosowywać się pod monitor, jak np. ukrywanie paska windows. Mam świadomość, że szybciej się przez to może wypalić. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...