Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dla trochę większych polecam polskiego unibike rock. Mój chrześniak zachwycony. 

 

Co do przygód z rowerem...

Mi kiedyś babcia kupiła BMX (1-2 klasa podstawówki) rower biało różowy włącznie z oponami ;d i oczywiscie damska rama. 

 

Kwik był niesamowity jak to inni zobaczyli. 

Ale za to w porównaniu do składaków itp byl niesamowicie szybki, lekki itd. wiec po 2-3mc mi zazdrościli. Ale co swoje przeżyłem... ;d

Opublikowano (edytowane)

O właśnie, też czytałem ale pozapominałem - ten rokobike, unibike i jeszcze kubikes sobie przypomniałem z polecanych. A z tym polskim producentem to pewnie z unibike pomyliłem. 

Edytowane przez lesiu155
Opublikowano (edytowane)
12 godzin temu, LYCONE napisał(a):

Od siebie polecam Rokobike, wcześniej 16", teraz 20" wersja Mountain. Porównywałem do Woom OFF 4 za ~4k zł i IMO Roko wypada lepiej. Jest sporo lżejszy, ma lepszy osprzęt, w tym świetne dla dzieci przerzutki Microshift Advent. Do tego same wykonanie też lepsze, przyłożenie do detali, typu gładkie spawy. Naprawę chwalony Woom wypada przy Roko tak sobie. Do tego jest składany w Polsce :) 16" była spoko, ale ta 20" to już majstersztyk mini rowerów :D

Sporo lżejszy, czyli pół kilograma. to nie jest nawet 10%. 

 

Poza tym przy rowerze trzeba po prostu wsiąść i się przejechać. Rozmiar koła mówi bardzo mało, jak główna rama ma różną wysokość, sztyca ma różną wysokość czy po prostu odległość do kierownicy też jest różna i mimo, że na papierze wszystko jest spoko, to dziecko dostrzeże ogromne różnice między rowerami.

 

Ogólnie nie kupować tanich rowerów, bo tam fabrycznie koła są tak krzywe, że masakra. Plus tu coś skrzypi, tam coś haczy, to łańcuch się rozciąga jak głupi. 

Edytowane przez marko
Opublikowano

Lepiej pół kilograma więcej niż rama, na której dziecko leży, żeby dostać do kierownicy i ewidentnie widać, że dziecko walczy z rowerem. A stety niestety rodzice kupują przydużawe rowery, żeby starczyły na dłużej. Z jednej strony rozumiem, z drugiej do nauki jest to fatalny pomysł. 

Opublikowano
3 godziny temu, lesiu155 napisał(a):

O właśnie, też czytałem ale pozapominałem - ten rokobike, unibike i jeszcze kubikes sobie przypomniałem z polecanych. A z tym polskim producentem to pewnie z unibike pomyliłem. 

Wziąłem w tamtym roku młodemu kubikesa - lekki, dzielnie znosi trudy bycia pierwszym prawdziwym rowerem i ewentualne wywrotki :D 

Opublikowano (edytowane)

A to potwierdzam. Na początek to nawet lepiej w drugą stronę. Ale trudno, żeby mniejszy rower był cięższy od większego :D U mnie właśnie był taki przypadek - młody rok temu na urodziny miał dostać rower, wysłałem mojej mamie tego Btwina 500. Nie, musiała po swojemu, bo za drogi i większy starczy na dłużej. No i rower pojechał do teściów w pudełku jak przyjechał, a my do decathlona po tego btwina bo miał obiecane. Taki interes. A i tak nie nauczył się jeszcze jeździć bo z tych strachliwych jest.

Edytowane przez lesiu155
Opublikowano (edytowane)
56 minut temu, marko napisał(a):

Sporo lżejszy, czyli pół kilograma. to nie jest nawet 10%. 

Woom jak prawie wszyscy podają wagę bez pedałów. Roko z pedałami. Więc trochę więcej jednak będzie :)

Co do reszty detali zapewne dałoby się taniej, ale morski kolor był decydujący :E

Edytowane przez LYCONE
Opublikowano

Ludzie to są jednak powaleni :E Tydzień temu przyjeżdża gościu na przegląd, daje mi kluczyki (spięte 2, nie mówił którym odpalać), włożyłem 1, przekręciłem, odpala i gaśnie, myślę "pewnie w tym nie ma pestki immo", próbuję wyciągnąć, ale nie chce wyjść. Gość że już tak miał, wystarczy postukać czymś w stacyjkę i wyjdzie, no to mu dałem śrubokręt, postukał i faktycznie wyszedł. Odpaliłem tym drugim, zrobiłem przegląd, później gość też bez problemu odpalił i pojechał. Dziś przyjechał że on chce kasę, bo stacyjka rozwalona :rotfl2:

  • Haha 9
Opublikowano
Cytat

25 marca ruszą kontrole samochodów w całej Polsce. Co istotne, kontroli nie będą dokonywać policjanci. Kontrolerzy zajrzą do wnętrz i zrobią zdjęcia. Na celowniku są ci kierowcy, którzy nie płacą abonamentu za radio w samochodzie.

 

  • Haha 6
Opublikowano

Powiedzą: "oooo, eeeeeekran se kupił ... burżuj zafajdany, no więc telewizję ma ... no to abonamencik i kary x3"

(tak serio, to oczywiście nic innego, jak tylko dalsze wysysanie krwawicy z obywateli, pod postacią kolejnych zakamuflowanych podatków)

Opublikowano

Z ciekawostek technicznych, dpf przed i po wypaleniu. Wcale nie musi być rozgrzany silnik, włączyło się po 4km od uruchomienia, za 4km miałem parkować pod pracą ale pociągnąłem dtśką jeszcze kilka km żeby skończył procesurę.

 

Screenshot_20260320-062856.thumb.png.6c272230a8533c390341b1ba39a14b03.pngScreenshot_20260320-063435.thumb.png.a71455457f4039a64c09f129cc72bf87.png

Opublikowano

@Katystopej czyli podobnie jak gpf, wypala gdy nadarzy się okazja. Ale przy okazji widać różnicę w temperaturze spalin pomiędzy dieslem, a benzyną. Zdjęcie z ddt zrobione na światłach zaraz po zatrzymaniu się po normalnej jeździe. 

20260316_073812.thumb.jpg.3c76819194472fe791f53c87c5306017.jpg

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • @Keleris U mnie również występuje rozbieżność napięć procesora względem ustawień w BIOSie, ale jest ona przeważnie niższa i wynosi około 38mV, czyli jak ustawię w BIOSie 1.3875V to z poziomu Windows'a otrzymuję 1.35V. Dodatkowo przy mocniejszym podkręceniu (4.2GHz+) miałem aktywny Loadline Calibration, aby nie musieć właśnie ładować wysokiego napięcia na procka   Te moduły GEIL'a robią tRFC 35 z lekkim zapasem bezpieczeństwa/stabilności, bo są one zdolne do zejścia w okolice tRFC 32, nadal przy prędkości DDR2-900 i CL4:     Nie ma to już większego wpływu na wydajność, a ewentualna różnica mieści się w granicach błędu pomiarowego.   Im niższe tRFC chcemy osiągnąć, tym wyższe napięcie zasilające moduły będzie potrzebne do ich ustabilizowania, a to z kolei wymusi konieczność lepszego ich chłodzenia, aby tę stabilność zachować   tRFC 31 również zadziałało, ale wymagało już podniesienia napięcia do 2.3V, gdzie powyższe tRFC 32 zadowoliło się napięciem 2.2V.   ...   Polecam Ci również ustawiać pamięci za pomocą MemSet'a z poziomu Windows'a   Ja ostatnio robię tak, że w BIOSie ustawiam FSB Strap na 400MHz (o ile mam taką opcję i wyłącznie przy okolicach 400-500MHz faktycznego FSB), wybieram dzielnik pamięci (prędkość modułów) na 1:1, ich napięcie, cztery pierwsze timingi (te podstawowe) i ewentualnie tRFC.   Później jedynie szukam dodatkowych opcji dotyczących zwiększania wydajności podsystemu pamięci. W tym modelu ASUS'a na X38 nazywają się one: DRAM Static Read Control -> daję na Enabled, Ai Clock Twister -> przestawiam na Strong, Transaction Booster pozostawiam na Auto, jeżeli używam opcji DRAM Static Read Control. DRAM Static Read Control oraz Transaction Booster używa się zamiennie. Obie opcje aktywowane jednocześnie nie zadziałają - platforma nie uruchomi się.   Dopiero na koniec, z poziomu Windows'a, dopieszczam resztę, czyli ustawiam lub sprawdzam niższe tRFC, Performance Level i całą resztę, a tREF ustawiam na maksymalną wartość (aby pamięci spędzały jak najmniej czasu na odświeżaniu tabeli komórek).   W najgorszym przypadku platforma się zawiesi (zrobi tzw. freez'a) i trzeba będzie ją ręcznie wyresetować przyciskiem Reset   .........   Przetestowałem przy okazji ten egzemplarz GTS'a 250 w wersji OC od Gigabyte'a, chcąc sprawdzić jego potencjał:         Karta mega zaskoczyła mnie jeżeli chodzi pamięci GDDR3  Pozwoliła na dodatkowe +15GB/s przepustowości przy prędkości 1333MHz, co mocno sprzyja starszym benchmarkom. Jednakże rdzeń oraz shadery okazały się przeciętne, kończąc się szybciej niż na wcześniejszym egzemplarzu Gigabyte'a w wersji bez dopisku OC:  
    • Nie, ale już z chyba trwają jakieś prace na serwerach przygotowujące do wydania wersji 0.6 więc to już blisko
    • Dobra/e ta/e kula/e Atora, mocne, dystansowe. Kruki też dystansowe... I tłukłem Ludwiczka na dystans trzymając jeden guzik. xd ...i go zatłukłem.    Fajny mam plecak? Bo to bomba i nie wiem, jak zdjąć xd Była główna z tą bombą, że trzeba było podłożyć. Po misji polazłem znowu w to miejsce i bomba znowu tam była. No to se wziąłem...🤦  
    • W mojej mieścinie (4-5tys ludzi+ podległe 3 wioski) jest dino, biedra, lewiatan. Tylko w biedrze wstawili automat, działał przez tydzień  Obecnie kartka "awaria" i tyle. 2x próbowałem podjechać do miasta obok (jest automat w netto, w biedrze nie mają) oczywiście pełny...  
    • 1.8, a niedługo wleci 1.9. Latem wleci DLC. Szczerze to czekam na update silnika i większe zmiany w AI Life. UE5.1 jest żenujący 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...